Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KARBUNI-KORCULA co na miejscu ???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002
KARBUNI-KORCULA co na miejscu ???

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 21.11.2009 11:04

Witam to mój kolejny temat pod tytułem "co na miejscu". Ostatnio była Prizba, teraz padło na Karbuni. Zauroczenie wyspą Korculą jest tak wielkie, że już zarezerwowałem dom :D Moje pytanie jest takie: co zastanę na miejscu w Karbuni, chodzi mi oczywiście o sklep, pocztę, pizze, knajpki oraz atrakcje np. baza nurkowa, sprzet pływający. Piękne widoki i święty spokój wiem że są.... Karbuni niestety widziałem tylko z wody i jest piękne, natomiast na lądzie nie byłem :cry:
Pozdrawiam .
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.11.2009 13:14

Nie byłam, ale wystarczy zajrzeć na prywatne strony oferujące zakwaterowanie w tym miejscu (to wbrew pozorom też nie najgorsze źródło informacji; najczęściej skąpych, ale jednak)....Z info na na nich przedstawiaonych wynika, że w tej zatoce w sezonie są dwie knajpki i jeden mały sklepik z podstawowymi artykułami (bo i czegóż innego spodziewać się w zatoce...?).
Ale Blato rzut beretem, a tam znajdziesz i pocztę i bankomat i lepiej zaopatrzone sklepy...
Pozdrawiam
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 21.11.2009 15:31

Zakupy w Blato brałem pod uwagę. W tym roku będąc w Prizbie często odwiedzałem to urocze miasteczko. Rzeczywiście jest tam wszystko co potrzeba czyli 2 Studenace, 2 Konzumy, masarnia i piekarnie. Na miejscu poza chlebem niczego nie muszę kupować - reszta zakupów 2 x w tygodniu w Blato.
Bardzo dziękuję za informacje. Wychodzi na to, że na miejscu jest to czego potrzebujemy. Pozdrawiam.
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 03.12.2009 14:34

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Nie byłam, ale wystarczy zajrzeć na prywatne strony oferujące zakwaterowanie w tym miejscu (to wbrew pozorom też nie najgorsze źródło informacji; najczęściej skąpych, ale jednak)....


Kasiu mogłabyś podrzucić jakieś adresy stron o Karbuni ? Niestety znalazłem tylko www.karbuni.info poza tym google nic nie podaje :cry: Znalazłem niewiele - na zdjęciach jako plaża pokazane jest betonowe nabrzeże. Poszukuję info, czy na miejscu znajdę normalną plażę czy pozostaje mi tylko korzystanie z przydomowego betonu.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 03.12.2009 14:51

Przejeżdżałem w tym roku przez Karbuni, odniosłem wrażenie że ta miejscowość nie jest położona w zatoce lecz raczej głównie wzdłuż stromego wybrzeża osłoniętego od pełnego morza wysepkami, domy ułożone były szeregowo, w bodajże 2 rzędach.
We wrześniu wyglądała na prawie całkowicie wymarłą, jeżeli jest tam jakiś sklep to chyba tylko w sezonie.
Z tego co widzieliśmy, przy domach są tylko skały i beton....

Zobacz np TU albo TU
karol 11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol 11 » 03.12.2009 15:06

Widzę z awatra że jesteś pływający. Podpowiem że na przeciwko lub jak wolisz na pd zach. od Karbuni http://www.karbuni.info/vela_luka_blato ... i_map.html są dwie wysepki Mali i Veli Praznjak (zawsze kojarzą mi się z wielkim i małym próżniakiem :wink: ) Proponuje gdy znudzą Was już kamieniste plaże , wycieczkę na Wielkiego Próżniaka gdzie od strony północnej znajduje się piękna piaszczysta plaża. Pozdrawiam
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 03.12.2009 19:15

karol 11 napisał(a):Widzę z awatra że jesteś pływający.


Dokładnie tak. Ostatnio zwiedziłem cały obszar od latarni w Brnie do latarni Velo koło wysepki Ćanćir. Wyspy są powalające. Wszystkie moje podwodne znaleziska pochodzą spod wysp. W tym roku planujemy dłuższe rejsy z pomocą wypożyczonego 115KM pontonu. Karbuni nie znam od strony lądu dlatego pytałem o infrastrukturę. Prawie codziennie przepływałem pomiędzy Karbuni a wyspą ZVIRINOVIK (tą z flagą na szczycie) ale nie przypuszczałem że tam właśnie spędzę urlop 2010 i dlatego moją uwagę koncentrowałem na wyspach i podwodnym życiu.
Dzięki za info. Pozdrawiam.
Południowiec
Croentuzjasta
Posty: 131
Dołączył(a): 31.08.2008
Karbuni, Korcula

Nieprzeczytany postnapisał(a) Południowiec » 12.03.2010 21:00

Przyznam,że nie chciałem zaczynać nowego tematu, ale po przeszukaniu forum nic nie znalazłem.
Chodzi mi o apartament http://www.apartmani-maskovic.com/aboutus.html.

Pozmieniałem wszystkie plany (Drasnice,Peljesac) i wybrałem Korculę.
Właśnie wczoraj zarezerwowałem ten appartment.
Jeżeli ktoś tam był to proszę o informację.

Proszę coś na temat Karbuni, czy warto tam jechać???
Czy w pobliżu tego app jest jakaś restauracje, sklep, konoba??
Gdzie najbliższa plaża, oprócz tej przed domem??
Gospodarze mili...?

Jak jeździcie na Korculę tzn. nie chodzi o drogę przez SK, HUN etc. tylko o samą końcówkę, czy promem ze Splitu, czy z Ploce, czy też drogą do Orebicza i tylko prom na Korculę??? Którędy bliżej, którędy atrakcyjniej??
Południowiec
Croentuzjasta
Posty: 131
Dołączył(a): 31.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Południowiec » 12.03.2010 21:03

sorry znalazłem topic Marshalla
forum/viewtopic.php?t=26185&highlight=karbuni
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.03.2010 21:12

No to już jesteście w 1 :wink:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 12.03.2010 23:07

Marshall napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Nie byłam, ale wystarczy zajrzeć na prywatne strony oferujące zakwaterowanie w tym miejscu (to wbrew pozorom też nie najgorsze źródło informacji; najczęściej skąpych, ale jednak)....


Kasiu mogłabyś podrzucić jakieś adresy stron o Karbuni ? Niestety znalazłem tylko www.karbuni.info poza tym google nic nie podaje :cry: Znalazłem niewiele - na zdjęciach jako plaża pokazane jest betonowe nabrzeże. Poszukuję info, czy na miejscu znajdę normalną plażę czy pozostaje mi tylko korzystanie z przydomowego betonu.


Pójdziesz na zachód ... dojdziesz do zatoki Zaglav :D
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 14.03.2010 11:08

mkm napisał(a):Pójdziesz na zachód ... dojdziesz do zatoki Zaglav :D


Zatoka Zaglav, :?: :?: :?: mkm pomóż, bo wpisuję w google hasło Zaglav i żadnych konkretów, poza położeniem na mapie nie znalazłem. Napisz proszę coś więcej o tej plaży. Jeżeli jest to fajna plaża, to poza Pupnatską, Żitną i Proizdem chętnie będziemy ją odwiedzać. Niestety na maps.google nie mogę zrobić dobrego zbliżenia...
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 14.03.2010 22:12

Marshall napisał(a):
mkm napisał(a):Pójdziesz na zachód ... dojdziesz do zatoki Zaglav :D


Zatoka Zaglav, :?: :?: :?: mkm pomóż, bo wpisuję w google hasło Zaglav i żadnych konkretów, poza położeniem na mapie nie znalazłem. Napisz proszę coś więcej o tej plaży. Jeżeli jest to fajna plaża, to poza Pupnatską, Żitną i Proizdem chętnie będziemy ją odwiedzać. Niestety na maps.google nie mogę zrobić dobrego zbliżenia...


Fajna plaża :? Jest tam trochę żwirku ( plaża będzie miała ze 30m. długości ) ... Jest to jednak jedyny żwirek w rejonie Karbuni , dlatego też sporo tam dzieciaków i w ogóle jest gęsto ... Kilka domów nad samą plażą . Z Karbuni będziesz mial ok 1km. ... Jednak z Pupnatską , Bacvą , czy Zitną nie ma co porównywać .
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 15.03.2010 11:38

Dzięki mkm. Dobrze mieć trochę żwirku pod domem. Już myślałem, ze będę musiał na żwirek do Prizby dojeżdżać. Jedziemy na 16 dni, z dwójka dzieci więc w razie braku chęci zwiedzania odległych plaż wykorzystamy to co na miejscu - byle wejście było łagodne, bo beton pod domem nijak mi nie pasuje do dwu i pięcio latka. O tłumy się nie obawiam, bo zaliczę końcówkę sierpnia i 10 dni września, a w tamtym roku w Prizbie od 1 września byliśmy jedyną rodziną na plaży. Oprócz Korculi, Blato i Vela Luki cała wyspa wyglądała jak wymarła, a wieczorami cisza aż piszczała w uszach - dlatego pokochaliśmy to miejsce i dłuuuuuugo nie zaprzestaniemy tam spędzać wakacji. Po całym roku zgiełku i pracy taki wypoczynek w ciszy to prawdziwy rarytas. Pozdrawiam.
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008
Korcula - Karbuni

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 23.04.2010 10:25

Był ktoś? Jakieś wrażenia?
Wybieramy się tam na przełomie czerwca i lipca - dom wybrany 8)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
KARBUNI-KORCULA co na miejscu ???
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone