Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sylwester 08/09 Egipt-Makadi Bay

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004
Sylwester 08/09 Egipt-Makadi Bay

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 08.01.2009 18:47

Pomysł na wyjazd do Egiptu narodził się już w październiku, kiedy to szukając oferty sylwestrowej w naszych górach, okazało się, że robię to o przynajmniej cały miesiąc za późno....
Wprawdzie w październiku w planach była Kenia, ale na 30 dni przed wylotem musiałam cofnąć zaliczkę z powodu problemów w pracy, dlatego też mogliśmy pozwolić sobie na troszkę droższą eskapadę sylwestrową. Mąż na moją prośbą bardzo szybko przystał, bo nie cierpli "garniturowych" zabaw.
Suma sumarum wybraliśmy ofertę biura sun fun i postanowiliśmy pożegnać stary a rozpocząć Nowy Roku na cieplejszym kontynencie...
cdn :wink:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 08.01.2009 18:51

No świetnie, że Jestes taka expresowa dziewczyna :!: :D
Już się zapisuję do czytelni i jestem ciekawa jak to wszystko wyglądało..... :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 08.01.2009 19:41

madzia1981 napisał(a):Pomysł na wyjazd do Egiptu narodził się już w październiku Suma sumarum wybraliśmy ofertę biura sun fun i postanowiliśmy pożegnać stary a rozpocząć Nowy Roku na cieplejszym kontynencie...
cdn :wink:

Super, zdradź nam nieco więcej szczegółów... :papa:
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 08.01.2009 19:48

Zdradzę...ale pod warunkiem, że nie będziesz mnie się czepiać.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 08.01.2009 20:07

Madzia, jeśli widzę błędy ortograficzne czy gramatyczne, w tym jeszcze na publicznym forum, czasami ponoszą mnie nerwy... :roll: :wink: :roll:
Pracuję między innymi co prawda na co dzień z dyslektykami, dysgrafikami, czy z dysortografikami. Z reguły jednak nie czepiam się stylistyki, interpunkcji czy nawet znaków diakrytycznych; rozumiem pośpiech, pośpiech, czasami komputer... :lol:
Mam nadzieję jednak, że nie dasz mi więcej podobnych okazji. :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.01.2009 20:24

majeczka napisał(a):Madzia, jeśli widzę błędy ortograficzne czy gramatyczne, w tym jeszcze na publicznym forum, czasami ponoszą mnie nerwy... :roll: :wink: :roll:
Pracuję między innymi co prawda na co dzień z dyslektykami, dysgrafikami, czy z dysortografikami. Z reguły jednak nie czepiam się stylistyki, interpunkcji czy nawet znaków diakrytycznych; rozumiem pośpiech, pośpiech, czasami komputer... :lol:
Mam nadzieję jednak, że nie dasz mi więcej podobnych okazji. :papa:


Madziu pisz i i rób błędy jakie ci tylko wyjdą i nie zwracaj uwagi na policjantów od języka polskiego.

pozdrav
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 08.01.2009 20:39

majeczka napisał(a):Madzia, jeśli widzę błędy ortograficzne czy gramatyczne, w tym jeszcze na publicznym forum, czasami ponoszą mnie nerwy... :roll: :wink: :roll:
Pracuję między innymi co prawda na co dzień z dyslektykami, dysgrafikami, czy z dysortografikami. Z reguły jednak nie czepiam się stylistyki, interpunkcji czy nawet znaków diakrytycznych; rozumiem pośpiech, pośpiech, czasami komputer... :lol:
Mam nadzieję jednak, że nie dasz mi więcej podobnych okazji. :papa:


Zanim zacznę pisać, przejrzyj moje posty i znajdź proszę, 3 błędy ORTOGRAFICZNE, które zrobiłam...Miałaś zły dzień (może okres?) albo mnie z kimś pomyliłaś i sobie po mnie pojechałaś. Sorki, to nie czas na dyskusję tutaj....

Jak przeczytasz to ładnie wytnę. :wink:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 08.01.2009 20:47

Zaczęło się cieplutko ,a przez chwilę powiało chłodem ... :D :D
Madzia pisz i wklejaj foty, bo Egipt to miejsce,które mnie w tym roku bardzo interesuje .... :D :D
:papa:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 08.01.2009 20:48

madzia1981 napisał(a):
majeczka napisał(a):Madzia, jeśli widzę błędy ortograficzne czy gramatyczne, w tym jeszcze na publicznym forum, czasami ponoszą mnie nerwy... :roll: :wink: :roll:
Pracuję między innymi co prawda na co dzień z dyslektykami, dysgrafikami, czy z dysortografikami. Z reguły jednak nie czepiam się stylistyki, interpunkcji czy nawet znaków diakrytycznych; rozumiem pośpiech, pośpiech, czasami komputer... :lol:
Mam nadzieję jednak, że nie dasz mi więcej podobnych okazji. :papa:


Zanim zacznę pisać, przejrzyj moje posty i znajdź proszę, 3 błędy ORTOGRAFICZNE, które zrobiłam...Miałaś zły dzień (może okres?) albo mnie z kimś pomyliłaś i sobie po mnie pojechałaś. Sorki, to nie czas na dyskusję tutaj....

Jak przeczytasz to ładnie wytnę. :wink:

Wytnę.? :wink:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 08.01.2009 21:07

AndrzejJ. napisał(a):
madzia1981 napisał(a):
majeczka napisał(a):Madzia, jeśli widzę błędy ortograficzne czy gramatyczne, w tym jeszcze na publicznym forum, czasami ponoszą mnie nerwy... :roll: :wink: :roll:
Pracuję między innymi co prawda na co dzień z dyslektykami, dysgrafikami, czy z dysortografikami. Z reguły jednak nie czepiam się stylistyki, interpunkcji czy nawet znaków diakrytycznych; rozumiem pośpiech, pośpiech, czasami komputer... :lol:
Mam nadzieję jednak, że nie dasz mi więcej podobnych okazji. :papa:


Zanim zacznę pisać, przejrzyj moje posty i znajdź proszę, 3 błędy ORTOGRAFICZNE, które zrobiłam...Miałaś zły dzień (może okres?) albo mnie z kimś pomyliłaś i sobie po mnie pojechałaś. Sorki, to nie czas na dyskusję tutaj....

Jak przeczytasz to ładnie wytnę. :wink:

Wytnę.? :wink:


Wytnij!

A do Ciebie Madziu, że tak powiem żargonem co bądź niektórej mojej młodzieży cyt." Nie ściemniaj, nie świruj"....; tylko pisz... :papa:
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 08.01.2009 21:15

Wylot z Poznania do Hurghady opóźnił się o dobrą godzinę.

Linie, które obsługują to połączenie, to AMC Airlines- prywatnego egipskiego przewoźnika (pewnie jakiegoś bogatego szejka :D )

Obrazek


Tanie czartery-jak pisze w Wikipedii, ale jak na moje oko o niebo lepsze od Ryanair. Miła obsługa, brak jakichkolwiek zakupów losów, perfum i innych frykasów, w cenie biletu wliczony był posiłek, stewardzi na każde skinienie przynoszą koc, poduszkę, napoje....

Lecieliśmy w pełnym komplecie, ekrany nad głowami wskazywały nam trasę którą pokonujemy, temperaturę powietrza (maksymalnie było -68 stopni Celsjusza), prędkość samolotu (maksymalnie 970 km/h) oraz wysokość (maksymalnie prawie 11 km 8O ).

Lot trwał 4,5 godziny.
W sali przylotów czekał na nas rezydent sun fun, tutaj zaraz na miejscu wykupiliśmy wizę egipską w cenie 15 dolarów od osoby na jeden miesiąc.
Wiele czytałam na ten temat-kupować czy nie? Znajomi mówili nam, że nie trzeba, jeśli nie ruszymy się z hotelu przez cały pobyt....ale czemu z kolei przy każdej kolejnej bramce sprawdzano właśnie w paszporcie czy jest wiza? Jak na mój rozum to lądując w Hurghadzie trzeba na 100 procent zakupić, ale o tym później...

Zapakowaliśmy się do naszego autobusu, zmiana czasu na +1 i jedziemy do hotelu...

Hotel Domina Makadi mieści się w miejscowości Makadi Bay, 35 km od Hurghady. To 5 gwiazdkowy kompleks składający się z 42 dwupiętrowych willi zwróconych ku morzu. Posiada kilka położonych tarasowato basenów, jedno sztuczne jeziorko, basen dla dzieci, jacuzi,kilka boisk sportowych, 3 restauracje, 2 bary wewnątrz i 2 przy plaży, dyskotekę, amfiteatr....

Gdy wchodząc do pokoju odsłoniłam zasłonę i ujrzałam taki widok

Obrazek


zapomniałam o całym zmęczeniu :D

Choć bardzo wietrznie, słoneczko robiło już od 6 rana kawał dobrej roboty. W każdym bądź razie mogło być około 10 stopni.

Tak wyglądały wszystkie wille. Różniły się od siebie tylko kolorami.

Obrazek


Choć mąż nalegał, by się zdrzemnąć, zadecydowaliśmy, że najpierw pójdziemy na śniadanie, ale zanim je podadzą, jest jeszcze czas, więc pójdziemy na spacer. Cały kompleks wyglądał jak wymarły...

Obrazek

Im wyżej słońce na niebie tym przybywało więcej ludzi...




Obrazek

Obrazek


Temperatura w cieniu koło południa wynosiła 25 stopni....

Ja tam nie narzekałam. :wink:
Ostatnio edytowano 08.01.2009 21:20 przez madzia1981, łącznie edytowano 1 raz
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 08.01.2009 21:17

...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.01.2009 21:22

Madzia ale fajnie podnosisz temperaturę :wink:
Jeszcze żeby tylko za oknem chciało się tak ocieplić :wink: :papa:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 08.01.2009 21:38

Madzia ...... tak trzymaj. Kilka zdań i zdjęcia. .... kilka zdań i ....
Jest dobrze. :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 08.01.2009 22:03

Super, w najbliższych wolnych chwilach czekamy bezzwłocznie na ciąg dalszy. :lol:
Bez wątpienia i mam nadzieję, że również bezsprzecznie Twoja dalsza relacja będzie bądź co bądź w dalszym ciągu zupełnie beztroska. Przynajmniej moją osobą na tym forum nie musisz się stresować :papa:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Sylwester 08/09 Egipt-Makadi Bay
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone