Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wybrałam Umag-czy dobrze? ;)

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Moniczka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 28.06.2006
wybrałam Umag-czy dobrze? ;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Moniczka » 28.06.2006 14:27

:roll: Witam, przegladam to forum i lekko się załamałam.Dużo osób pisze,niezbyt ciekawie o Istrii:( Ja razem z moim męzem i córeczką jedziemy pod koniec lipca do Umag-tam mamy już zrobioną rezerwację ale teraz zaczynam lekko wątpić czy dobrze zrobiliśmy! [Napiszcie proszę,czy ktoś z was tam był-jak z pogodą,temperaturą wody,innymi atrakcjami..... Podnieście mnie na duchu;)
Pozdrawiam!!!!!:)
Cayman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 16.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman » 28.06.2006 14:41

...byłem na tygodniowej wycieczce "objazdowej" po Istrii rok temu...Umag to pierwsza z miejscowosci na zachodnim wybrzeżu, w zasadzie jedyne miejsce które mógłbym polecic to naprawdę WIELKI camping PARK UMAG, tam jest naprawde fajna plaża (chociaż niewygodna dla dzieci, wchodzi się po wielkich kamieniach), ale sam camping sprawia fajne wrażenie

http://www.camping.hr/leadingcamps/park_umag.htm

...poza tym nic szczególnego nie widziałem...polecam natomiast jedniodniowy wypad do Rovinj pięknego miasteczka o niepowtarzalnym klimacie...zdziwiony jednak jestem ze wybór padł na Umag pierwsze z brzegu miasteczko...to dopiero początek Chorwacji a im dalej na południe tym lepiej :), lepszym wyborem byłby Rabać po wschodniej stronie Istrii, no ale cóż jeśli zaliczka wyslana pozostaje się pakować i jechać, na pewno warto, a i do Wenecji blisko :)

POZDRAWIAM :)
idas
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) idas » 28.06.2006 15:18

Nie ma powodow, by sie zalamywac :) Na Istrii bylem w Rovinj, ale nastepnego roku za namowa kolegi wybralem Umag i camp. Ladin Gaj. Bylem tam dwukrotnie, bylo bardzo fajnie, od jakiegos jednak czasu preferuje poludnie. Co do temp wody czy pogody to tak jak i w calej CRO, z reguly goraco :)
Moniczka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Moniczka » 28.06.2006 15:36

Dzięki wielkie za odpowiedzi-ale piszcie piszcie iwęcej i więcej ,chcę usłyszeć jak najwiecej informacji i zebrać dużo rad....Buziaczki;)
Anusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anusia » 28.06.2006 15:46

Witaj Moniczko, ja byłam na wakacjach niedaleko Umag ( dokładnie Savudrija), ale do Umag równiez zawitałam. Miasteczko całkiem całkiem, troche syfu tylko było na powierzchni wody, takiego jakby szlamu( ale nie na plaży). Nie przerażaj się :) bo mysle że nie masz sie czego. Ja byłam z pobytu tam zadowolona, juz kawałek nawet dalej woda była czysta i przejrzysta, a z dna wyłowiłam dużo fajnych muszelek. Co do temperatury wody to nie pamietam, ale nie była zimna, bo potrafiłam siedziec w niej bardzo długo (zaznaczam że byłam w lipcu). Z pogodą to trafiłam na anomalię, bo troche padało, ale tylko przez pół dnia a pozniej juz było ładnie. Ogólne wrażenia pozytywne, ciałko ładnie przypieczone. Jakbyś chciała to mogę ci przesłać parę fotek z tamtych okolic :)) aaaa no i niedaleko Umag jest taki jakby park wodny ze zjeżdżalniami, nie wiem w jakim wieku macie dziecko, ale mysle że to mogłaby być jakas atrakcja. pozdrawiam
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 28.06.2006 15:52

Nasz pierwszy wyjazd do CRO, zaraz po wojnie, był właśnie do Umagu, i tak zaczęła się nasza wieloletnia przygoda z Chorwacją. Mieszkaliśmy w ośrodku Stella Maris, bungalow z widokiem na morze. Mieliśmy ze sobą rowery, objechaliśmy więc okolicę. Sporo też spacerowaliśmy, np do Umagu i okolicznych ośrodków. Tam też pierwszy raz poszliśmy na plażę FKK. W naszym ośrodku było sporo rodzin z dziećmi, jest mała zatoczka z dobrym wejściem do wody, baseny, port i różne knajpki. Sam Umag to małe miasteczko, średnio ciekawe ale nas bardzo zauroczył, tak bardzo, że jak przychodzi pora urlopu to nie zastanawiamy się gdzie jechać, sprawa jest oczywista, tylko Cro. Oczywiscie warto pojeżdzić po okolicznych nadmorkich i lądowych miasteczkach, warto popłynąć na wycieczkę statkiem, np na Crveni Otok, Limski Kanal. Pogoda będzie właściwa, takie jest nasze podejście, nawet jeśli pada to też cieszymy się, jesteśmy na urlopie. Pozdrowienia
Anusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anusia » 28.06.2006 16:02

Tak naprawde jadąc na urlop do Cro, dla mnie największą atrakcją jest przepiekne morze, spacer uliczkami miasta wśród palm rosnących przy ulicy czy przy promenadzie, no i oczywiście słoneczko :) co jest wiecej potrzebne żeby odpocząc po całorocznej pracy...no chyba że kieliszek winka ;)
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 28.06.2006 16:40

Anusia napisał(a):Tak naprawde jadąc na urlop do Cro, dla mnie największą atrakcją jest przepiekne morze, spacer uliczkami miasta wśród palm rosnących przy ulicy czy przy promenadzie, no i oczywiście słoneczko :) co jest wiecej potrzebne żeby odpocząc po całorocznej pracy...no chyba że kieliszek winka ;)



Palm w Umagu nie było, winko mają w okolicy wyśmienite.
Anusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anusia » 28.06.2006 17:10

Jak nie jak tak, ja przy najmniej widziałam :)
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 28.06.2006 18:09

Anusia napisał(a):Jak nie jak tak, ja przy najmniej widziałam :)


Pisałem "nie było", byłem tam ok 10 lat temu, nie widziałem, a może posadzili ? To wszystko niewazne, ważne aby urlop udał się. Pozdrowienia
Anusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anusia » 28.06.2006 20:24

aaaaa no to w każdym razie juz są :)
Moniczka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Moniczka » 29.06.2006 17:45

Kochani,Cayman,Idas ,Maćku no i ty Anusiu ,dzięki WIELKIE, za kolejne informacje-poprawiliście moje nastawienie do wyjazdu i za to 1000 buziaków dla was!!!!Ale nie przestawajcie pisać,kazda kolejna nowinka to dla mnie i mojej rodzinki większy uśmiech;)Anusiu,chętnie zobaczę te fotki o których wspomniałaś-mój adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl-za wysłanie dziękuję z góry.Aha no i proszę napisz mi gdzie są te atrakcje dla dzieci -nasza córeczka ma 7 lat i myślę, ze to o czym pisałaś będzie jej bardzo odpowiadać;) Napiszcie tez proszę ile godzin (mniej więcej) tam się jedzie-my jesteśmy z Wrocławia i tak naprawdę nie wiemy dokładnie o której wyjechać z domku ,zeby być tam około 10 rano(jedziemy autem).A co z kasiorką,doczytałam się na forum ,ze nie ma sensu kupować kun w Polsce-jechać tylko ze złotówkami i kartą Visy???
Czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg nowych informacji!!!:):):)
Gorące buziaczki dla was wszystkich :D
ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 29.06.2006 17:56

Ze zlotówkami w Chorwacji to chyba za prosto nie będzie...
Cayman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 16.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman » 29.06.2006 17:59

...ja w niemal kazdym kantorze widzialem złotówki...ale chyba bardziej opłaca się EURO...badz karty...pozdrawiam
ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 29.06.2006 18:12

Prostuję, były złotówki, ale chyba bardziej opłaca się euro. I nie na głównych deptakach.
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
wybrałam Umag-czy dobrze? ;)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone