Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspy Kanaryjskie

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.02.2012 11:18

mariusz-w napisał(a):Widzę , że podobnie jak ja ... szybciej opróżniasz kieliszek wina. ;)

Już myślałem, że zarzucasz mi nadużywanie, kiedy spostrzegłem, że sam też się ustawiłeś po tej samej stronie barykady. :lol:

Jacek S napisał(a):Widziałem już wcześniej na forum to miejsce - zastanawiałem się wtedy dlaczego/skąd te "jary".

Teraz wiem, że jak czegoś nie wiem to Ty to wiesz.

Ba!

Wiem, skąd się wzięło. Ale zachodzę głowę, dlaczego w takim kształcie. 8O
Zamiast równo ciąć górę, ktoś wymyslił, że lepiej będzie ją poszatkować. A przecież więcej krawędzi, to więcej miejsc potencjalnych obrywów. I stąd te ofiary w ludziach.

Krystof napisał(a):może tu https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=31301&highlight=teneryfa to widziałeś, jako popękaną górę :roll:

Jacek S napisał(a):Też ale nie tylko...tu dałem głos (wołającego na puszczy... :wink: )

Piotr nazwał go kopcem kreta. Mnie się w inny sposób kojarzy z krecią robotą. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.02.2012 19:48

Mapka do zakończonego dnia.

Obrazek

A - hotel
B - Masca
C - El Palmar
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 24.02.2012 01:02

To był odcinek "Wojtek i Bea w "Parku Jurajskim"" Dobranoc ! ...ale czy usnę? Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.02.2012 11:48

CROberto napisał(a):To był odcinek "Wojtek i Bea w "Parku Jurajskim"

Dobrze, że gadów żadnych nie spotkaliśmy. ;)

CROberto napisał(a):Dobranoc ! ...ale czy usnę?

Mam nadzieję, że noc minęła spokojnie. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 24.02.2012 21:47

Spokojnie,na zielono pod powiekami :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.02.2012 09:05

CROberto napisał(a):Spokojnie,na zielono pod powiekami :lol:


Czytałem, że rude kobiety o zielonych oczach miewają piegi pod powiekami ale Twojego określenia jeszcze nigdy, nigdzie...


:D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.02.2012 18:14

Jacek S napisał(a):
CROberto napisał(a):Spokojnie,na zielono pod powiekami :lol:


Czytałem, że rude kobiety o zielonych oczach miewają piegi pod powiekami ale Twojego określenia jeszcze nigdy, nigdzie...

To ja się ograniczę do spojrzeń z zewnątrz. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18269
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 26.02.2012 00:13

Jacek S napisał(a):
CROberto napisał(a):Spokojnie,na zielono pod powiekami :lol:


Czytałem, że rude kobiety o zielonych oczach miewają piegi pod powiekami ale Twojego określenia jeszcze nigdy, nigdzie...


A może był to cytat : . . . " jak wiewiórki rude , kobiety o zielonych oczach miewają piegi , pod powiekami skrywają swe pragnienia . . .
:?: :wink:


Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.02.2012 18:36

piotrf napisał(a):
Jacek S napisał(a):rude kobiety o zielonych oczach miewają piegi pod powiekami

" jak wiewiórki rude , kobiety o zielonych oczach miewają piegi , pod powiekami skrywają swe pragnienia . . .

Lepiej zabrzmiało. :P

Pozdrawiam,
Wojtek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.02.2012 11:07

Nie zaprzeczam ani nie potwierdzam za to pozdrawiam.



:wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.03.2012 11:28

W nocy deszcz bębnił o szyby i kiedy rano wstajemy, wciąż za oknem jest niezbyt ładnie, ale już nie pada.
Na wycieczkę na Gomerę umówiliśmy się na piątek, więc mamy dwa najbliższe dni do zagospodarowania we własnym zakresie. Przy śniadaniu rozważamy różne możliwości, a w tym czasie świat za oknem zaczyna przybierać jakieś bardziej sympatyczne barwy. Zakładamy więc wariant optymistyczny i wyruszamy na objazd wyspy w kierunku północno-zachodnim.

Pierwszy odcinek trasy pokrywa się z dojazdem do wąwozu Masca, jednak w Santiago del Teide nie skręcamy w lewo, tylko jedziemy nadal główną drogą, która wspina się na przełęcz o wysokości 1117m, by za nią zacząć opadać na stronę północnego wybrzeża. Odchylająca się w kierunku wschodnim trasa wiedzie do Icod, ale w El Tanque zjeżdżamy z niej boczną drogą na północ. Szosa pokonuje licznymi serpentynami strome zbocze i wkrótce widać już morze. Pierwszy postój robimy na małym parkingu przy drodze. Poniżej nas - przypominający kilkupiętrowe bloki z kwietnikami na balkonach - cmentarz. Zaś w dole - Garachico.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.03.2012 11:29

Zjeżdżamy w dół nieustającym ciągiem serpentyn i wreszcie docieramy do Garachico. Nazwa wywodzi się z języka Guanczów i oznacza Małą Wyspę, a odnosi się do skały wystającej z morza w pobliżu brzegu. Skały, którą wcześniej dobrze było widać z parkingu.
Garachico zostało w połowie zniszczone w 1706 roku, kiedy w wyniku erupcji wulkanu lawa tędy popłynęła do morza. Ale ci z mieszkańców, którzy ocaleli, nie dali za wygraną i na zastygłym jęzorze lawy postawili miasto na nowo. Dziś jego główną atrakcją są baseny lawowe.

Parkujemy pod małym fortem i ruszamy na spacer po mieście. Oczywiście - kierujemy się w stronę naturalnych basenów. Dla ułatwienia poruszania się po nierównościach zastygłej lawy, położono na nich chodniki i porobiono schodki do wody. Zagłębiamy się w mały labirynt chodników, zaglądając do mniejszych i większych basenów, zachwycając się bogactwem ich form, a jeszcze bardziej gamą barw...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 02.03.2012 11:56

Franz napisał(a):Zjeżdżamy w dół nieustającym ciągiem serpentyn i ................. zaglądając do mniejszych i większych basenów, zachwycając się bogactwem ich form, a jeszcze bardziej gamą barw...

... a jest czym ! :roll:

Pozdrawiam.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 02.03.2012 13:04

Franz napisał(a):Dziś jego główną atrakcją są baseny lawowe.

Jak wulkan, to może woda podgrzewana? ;)

Uparty ten naród. I co ich ciągnie na te skały?

Tutaj znów basen nad morzem. Jak widać nie tylko w Normandii takie rzeczy.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 02.03.2012 14:23

Cześć Wojtku! jak Ty to robisz?.
Czytam na bieżąco trzy Twoje relacje,jakże się różniące(Peru,Alpy i kanarki),a utrzymujesz w nich klimat jakbyś relacjonował je z miejsca pobytu...

Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyspy Kanaryjskie - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone