Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szczyt nad Igrane

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
magdaslawek
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 12.08.2009
Szczyt nad Igrane

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdaslawek » 22.07.2011 21:57

Witam
Za tydzień wybieram się drugi raz do Igrane i mam w planach wejście na szczyt nad Igrane ale nie mogę znaleźć nigdzie informacji czy prowadzi tam jakiś szlak, jak nazywa się ta góra.
Bardzo proszę kogoś kto był tam o pomoc.
Dziękuje
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 22.07.2011 22:19

magdaslawek napisał(a):Witam
Za tydzień wybieram się drugi raz do Igrane i mam w planach wejście na szczyt nad Igrane ale nie mogę znaleźć nigdzie informacji czy prowadzi tam jakiś szlak, jak nazywa się ta góra.
Bardzo proszę kogoś kto był tam o pomoc.
Dziękuje


Witaj. Szczyt nazywa sie V. Kapela i ma 1160 metrów, co przy bliskości morza daje bardzo duże przewyższenie i fantastyczne widoki. Dokładny opis wycieczki masz na stronie forum/viewtopic.php?t=22628&postdays=0&postorder=asc&highlight=sutvid&start=0
Znajduje się tam opis wejścia z Żivogśće Blato oraz mój z Żivogośće z okolic kościoła koło hotelu Nimfa. Warto pójść tym szlakiem bo jest bardzo ciekawy ...nawet jeśli się nie zaliczy samego szczytu a jedynie malowniczy cmentarz czy tez widokową ławeczkę na zboczu góry. To raptem 40 minut drogi od kościoła. Materiały informacyjne powinieneś znależć w informacji turystycznej, która znajduje sie pod głównym sklepem w Igrane...trochę poniżej jest poczta. Jak już byłeś w Igrane to pewnie wiesz, o który sklep chodzi.
Ostatnio edytowano 22.07.2011 22:31 przez binkowskig, łącznie edytowano 1 raz
magdaslawek
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 12.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdaslawek » 22.07.2011 22:26

Dzięki
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 22.07.2011 22:38

magdaslawek napisał(a):Dzięki

W informacji turystycznej mają mapki ze szlakami . Powinni również mieć Official City Guide Makarska Riviera w kilku językach. To bardzo przydatne opracowanie informacyjno turystyczne bo dotyczy całej Riviery Makarskiej. Ciekawą wycieczkę do ruin górskiego kosciółka oraz kościoła SV. Mihovil ( górującego nad Igrane ), można zapoczątkować przechodząc przez jezdnię przy kapliczce zaraz za kościołem w Igrane. Polecam również kamerkę w Igrane http://pl.webcams.travel/webcam/1259171 ... cam-Igrane
magdaslawek
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 12.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdaslawek » 22.07.2011 22:44

binkowskig napisał(a):
magdaslawek napisał(a):Dzięki

W informacji turystycznej mają mapki ze szlakami . Powinni również mieć Official City Guide Makarska Riviera w kilku językach. To bardzo przydatne opracowanie informacyjno turystyczne bo dotyczy całej Riviery Makarskiej. Ciekawą wycieczkę do ruin górskiego kosciółka oraz kościoła SV. Mihovil ( górującego nad Igrane ), można zapoczątkować przechodząc przez jezdnię przy kapliczce zaraz za kościołem w Igrane. Polecam również kamerkę w Igrane http://pl.webcams.travel/webcam/1259171 ... cam-Igrane

Czy od ruin kościoła można iść jakimś szlakiem jeszcze wyżej ?
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 22.07.2011 22:52

Od ruin kościoła można dojsć szlakiem do białego kościoła, który góruje nad Igrane. Dalej nie szedłem ale szlak prowadzi do starych Draśnic. Jest tam odejście na partie szczytowe ze ścieżką do miejscowości Gornje Igrane. W IT jest duża mapa, na której to wszytko jest zaznaczone.
magdaslawek
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 12.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdaslawek » 22.07.2011 22:54

Jeszcze raz Dzięki za info !!!
Już się nie mogę doczekać :)
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 23.07.2011 05:58

magdaslawek napisał(a):Jeszcze raz Dzięki za info !!!
Już się nie mogę doczekać :)


...i ja też nie mogę się doczekać. Pozdrawiam grzezgorz
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 23.07.2011 07:40

kurcze :(
dopiero co wrucilem z tamtad i nawet nie wiedzielem , baaa nawet mi przez glowe nie przeszlo ze tam mozna wejsc, a szkoda bo z pewnoscia warto by bylo.
aleco tam, bedzie w nastepnym roku co robic,
jak wejdziesz tam to opisz swoje wrazena i jak droga byla

tam sa okrutne upaly teraz, wez spora ilosc wody
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 23.07.2011 20:09

andrzej.k napisał(a):kurcze :(
dopiero co wrucilem z tamtad i nawet nie wiedzielem , baaa nawet mi przez glowe nie przeszlo ze tam mozna wejsc, a szkoda bo z pewnoscia warto by bylo.
aleco tam, bedzie w nastepnym roku co robic,
jak wejdziesz tam to opisz swoje wrazena i jak droga byla

tam sa okrutne upaly teraz, wez spora ilosc wody


Ja jeżdżę pod koniec sierpnia, mniejsze upały, mniej ludzi i jest bardziej kameralnie. Chodziłem tam po górach po 15-tej ... ale i tak było za gorąco. W tym roku też mam zamiar pochodzić tam gdzie jeszcze nie byłem...a miejsca są bardzo ciekawe. Liczne stare, kamienne, opuszczone domy, dzikie winnice ze słodkimi winogronami i te widoki szczególnie piękne o zachodzie słońca. Polecam.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone