Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
adi91dca
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) adi91dca » 24.06.2011 19:34

Jak przedstawiają się obecne ceny kwater w Czarnogórze?
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 24.06.2011 21:54

Proszę Was o podpowiedź w sprawie trasy do CG konkretnie okolice Budvy.
Startuję ze świętokrzyskiego przez Słowację-Węgry i ....właśnie ten odcinek będę pokonywała nocą ...co lepiej wybrać Serbie czy Bośnię ? :roll:
adi91dca
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) adi91dca » 25.06.2011 15:20

Zamierzamy jechać do Durres na wakacje kolegi samochodem lecz kolega nie jest ujęty jako właściciel i pytanie czy dojedziemy do Albanii?
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 26.06.2011 22:18

adi91dca napisał(a):Zamierzamy jechać do Durres na wakacje kolegi samochodem lecz kolega nie jest ujęty jako właściciel i pytanie czy dojedziemy do Albanii?


Co do przepisów nie pomogę, ale zastanawia mnie wybór miejsca docelowego... Durres chyba nie jest najlepszym wyborem, przynajmniej mi nie przypadło do gustu, ale byłem tylko przejazdem, więc może nie widziałem ciekawych miejsc. Mnie plaża odstraszyła - tłoczno jak nad Bałtykiem, ale mniej czysto niż nad Bałtykiem (choć to zdjęcie sugeruje że kosze są głównym punktem plaży :-) )
Lepiej chyba bardziej na południe od Durres...

WIOLAB napisał(a):Proszę Was o podpowiedź w sprawie trasy do CG konkretnie okolice Budvy.
Startuję ze świętokrzyskiego przez Słowację-Węgry i ....właśnie ten odcinek będę pokonywała nocą ...co lepiej wybrać Serbie czy Bośnię ? :roll:


Ja bym wybierał między tymi opcjami:
- szybsza, ale najdroższa chyba trasa mimo wszystko przez Chorwację;
- ciekawsza, krótsza, tańsza, ale mimo wszystko wolniejsza przez Serbię
- chyba najwolniejsza ale najtańsza przez Bośnię, choć nocą może nie będzie aż tak wolna....
Ja wybierałbym spośród dwóch pierwszych, szkoda tylko drugiej opcji przejeżdżać nocą bo widoki już na terenie Czarnogóry trzeba zobaczyć w świetle dziennym...
mwxx
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 13.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mwxx » 27.06.2011 09:09

w temacie, ja już wybrałem...

ruszam początkiem lipca, z Barwinka nocny przejazd przez Słowacjię i Węgry - tam postój w Gyuli - świetne kąpielisko termalne i kompleks basenów, pózniej opcja przes Serbię , pomijając autostrsdę, jadę przez Suboticę, Novi Sad, Sabac, Valjevo, w Czarnogórze pierwszy nocleg w Zabijak, góry Durmitor - trasę do Montenegro chcę połaczyć juz z wypoczynkiem, nie mam żadnych rezerwacji, więc nie muszę wybierać opcji na " szybki przelot "
w planach jest jeszcze skok do Albani - zobaczymy

pozdrawiam :)
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 27.06.2011 10:57

mwxx napisał(a):w Czarnogórze pierwszy nocleg w Zabijak, góry Durmitor - trasę do Montenegro chcę połaczyć juz z wypoczynkiem, nie mam żadnych rezerwacji, więc nie muszę wybierać opcji na " szybki przelot "
w planach jest jeszcze skok do Albani - zobaczymy


Żabljak - ok, ale lepiej dojedź tam od strony kanionu Pivy zahaczając kawałek BiH, a nie od kanionu Tary. Widoki przez kanion Pivy i przejazd przez Durmitor niezapomniane.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 27.06.2011 16:01

Znalazłem na Maja e Jezerces wpis z września zeszłego roku - u dołu imiona: Tomek i Marcin. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 27.06.2011 21:30

Franz napisał(a):Znalazłem na Maja e Jezerces wpis z września zeszłego roku - u dołu imiona: Tomek i Marcin. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek


Tam też Cię w końcu zawiało? :-)
Moje wpisy też byłby dwa, ale nie z poprzedniego roku.
Piszesz gdzieś o tym Twoim pobycie w Albanii? Chętnie poczytałbym czy coś się zmieniło, bo jeśli dobrze pójdzie to może i w tym roku się tam wybierzemy. Może już za kilka dni. Oby....
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 27.06.2011 21:54

typ napisał(a):Tam też Cię w końcu zawiało? :-)

Od dwóch lat się tam wybierałem, w końcu wypaliło. ;)

typ napisał(a):Moje wpisy też byłby dwa, ale nie z poprzedniego roku.

Ooo... a myślałem, że to Ty.

typ napisał(a):Piszesz gdzieś o tym Twoim pobycie w Albanii? Chętnie poczytałbym czy coś się zmieniło, bo jeśli dobrze pójdzie to może i w tym roku się tam wybierzemy. Może już za kilka dni. Oby....

Dopiero dziś wróciłem do domu - jeszcze nie miałem okazji czegokolwiek napisać. Notatki porobione, relacja będzie, ale jeszcze nie wiem - kiedy.

Pozdrawiam,
Wojtek
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 27.06.2011 22:19

Ja na Maja Jezerce wpisywałem się chyba w 2006 i 2007 jeśli mnie pamięć nie myli....

Napisz coś na szybko, jaki był plan, bez szczegółów (szczegóły będą w relacji), czy tylko Maja Jezerce, jeśli tak to od której strony, czy jakaś górka jeszcze, bo być może byłeś gdzieś tam gdzie nas za kilka dni poniesie.... Dużo jeszcze śniegu do topienia? Czy w Thethi już całkiem cywilizacja dotarła (jeśli od strony Thethi szedłeś), czy wyasfaltowali już drogę itd itp :-) - kilka zdjęć mile widziane jeszcze żebym obejrzał przed ewentualnym naszym wyjazdem....
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.06.2011 11:36

typ napisał(a):Napisz coś na szybko, jaki był plan, bez szczegółów

Plany miałem szerokie i nie do końca skonkretyzowane. W efekcie skończyło się na poznaniu ogólnym Albanii, co zepchnęło działalność górską na skrajny margines, t.j. na tę jedną Maję.

Asfalt kończy sie w Boge, dalej droga jako taka na przełęcz, na zjeździe fragmenty w bardzo kiepskim stanie. Zjechałem przy drogowskazie na Okolj i tam zostawiłem wóz pod tym wielkim domem. Stamtąd wejście na Jezerces i powrót prawie tą samą drogą. W górnych partiach śniegu jeszcze trochę jest. W końcówce wyjąłem czekan do asekuracji, a w drodze powrotnej zjeżdżałem na butach po polach śnieżnych. Do wozu dotarłem o zmroku. Myślałem o krótszej wycieczce na kolejny dzień, ale prognozy pogody były średnie, więc rano wyruszyłem w trasę, kierując się na Koplik.

Pod koniec pobytu zajrzałem jeszcze do doliny Valbone - zacna. Ale tylko na kawkę, bez żadnych górskich planów.

Postaram się na szybko wybrać kilka fotek.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.06.2011 11:42

Postaram się na szybko wybrać kilka fotek.

Z wejścia na Maja e Jezerces:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z doliny Valbone:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z promu na jeziorze Koman zamieściłem w Górskich zwierciadłach.

Pozdrawiam,
Wojtek
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 01.07.2011 14:14

Dzięki za zdjęcia!
Dziś z niewielkim opóźnieniem wyjeżdżamy, choć prognozy pogody nie są dobre. Ma często padać. Oby się nie sprawdziły....
Kamil już się zbliża do Rz-wa...
perkac
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 26.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) perkac » 03.07.2011 21:32

Witam wszystkich.

Potrzebuje informacji : czy ktoś z Was przekraczał granicę Albanii z Grecją koło miejscowości Konispol ( droga z Sarande ).
Jaka droga po stronie albańskiej? tzn. jest asfalt czy nie?

Z góry dzięki za pomoc

PZDR
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 06.07.2011 19:13

Jestem swiezo po rundce po Bałkanach. HR, MNE,AL,MK.
Turystów wszedzie mało. Kwatery czekaja. Ceny nie za wysokie. Tylko pogoda marna. I Adriatyk zimny. Najcieplej było w basenie IA w Hajduszoboszlo :-))).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 57
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone