Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

RAMBO,czyli....pierwsza krew!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 17.09.2010 12:52

Masz talent !

Pozdrav.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33329
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 17.09.2010 18:07

Dzień kolejny - ZADAR.

Jak już wspomniałem wcześniej Zadar to jedno z zaplanowanych przez nas miejsc do zobaczenia....
Tradycyjnie :wink: nie będę się zanadto rozwodził nad jego walorami. Wrzucę kilka zdjęć, ot tak, bo......wypada. :oczko_usmiech:
"Wyprawa" zaplanowana na godziny późno-popołudniowe, a ja jako....."kierownik" :wink: znów jestem odpowiedzialny za całokształt.
Ponieważ jak do tej pory chyba nieźle mi szło ( nikt się nie buntował :oczko_usmiech: ) i tym razem zabrałem się za "planowanie".
Potrzebowałem właściwie jednej rzeczy- planu Zadaru.
Walę więc do Rambo... :wink: Chociaż może to słowo jest zbytnim nadużyciem.:wink:
Zacznijmy jeszcze raz.
Spokojnym,stonowanym krokiem :wink: udaję się w kierunku miejsca odosobnienia w którym przebywa....
Nie,nie! Oczywiście,że .nie spał! Aż tak odważny to ja nie jestem. :cry:Staram się najspokojniej jak tylko potrafię wytłumaczyć o co mi chodzi, niestety Rambo nie umie mi pomóc :cry: Nie ma czegoś takiego,no bo po co mu plan miasta :cry:
Smunty :cry: :wink: ,że się nie udało, choć jednocześnie szczęśliwy,że wróciłem bez kilofa w plecach ( miał przecież prawo gość się zdenerwować,nie?? :wink: ) dalej kombinuję,skąd by tu coś takiego wytrzasnąć.
No,ale przecież...Od czego się ma rodaków ze Śląska?? :oczko_usmiech:
Zaczepiam.....Źle! Delikatnie nagabuję sympatyczną Panią,która mieszkała w innej części naszej "fortecy" i wyjaśniam w czym jest rzecz...Ku mojej nieopisanej radości :mrgreen: Pani taki plan posiada!!!
Wyjaśnia też gdzie najlepiej zaparkować i jak korzystać z tych parkingów Wysłuchałem dokładnie i to był mój największy błąd w czasie zeszłorocznego pobytu! :evil: :roll:
Do dziś jak sobie tylko o tym przypomnę mam ochotę sam siebie natłuc po ryju!!! :evil: :evil: Obudziła się "kombinacyjna natura" naszej narodowości ,a efektem tego był zepsuty cały wieczór!!!
Sam sobie go jednak zafundowałem. :evil:
O tym jednak trochę później, tera jedziemy do Zadaru! :D :D :D

To chyba jest w każdej relacji:
:roll: :wink:
Obrazek

a tego chyba nie ma :wink: - tzw.Zadarskie Pajace Schodzące Po Ścianie W Dół:

Obrazek

Tak zachodzi zadarskie "sunce":

Obrazek

A tak wschodzi:

przepraszam...nie widziałem jak wschodzi :wink: :oczko_usmiech:

A tu dowiedzieliśmy się co to jest "fish picnik" :oczko_usmiech:
Dowiedzieliśmy się ile tez kosztuje ( Kornati 280 kn- dorośli i połowę dzieci).
I co? Popłyniemy??? Trochę drogo... :cry: :cry: :cry: ,ale od czego ( jak się później okazało :wink: ) ma się Rambo??!!! :mrgreen: :sm:

Obrazek

A tu "posiedzieliśmy na słońcu":

Obrazek

Poza tym, tak sobie łaziliśmy :lol: 8) :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Takie widzieliśmy cudo (pływające):

Obrazek

I inne (jeżdżące):

Obrazek
Ostatnio edytowano 17.09.2010 19:01 przez anakin, łącznie edytowano 2 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.09.2010 18:50

Za chwilę też zaproszę do Zadaru :wink: :D
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33329
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 17.09.2010 18:57

Janusz Bajcer napisał(a):Za chwilę też zaproszę do Zadaru :wink: :D


Chcesz mi zabrać chleb"?? :roll: :wink:
Normalnie masakra! Na każdym kroku konkurencja. :cry: :cry:

:lool: :sm:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 17.09.2010 19:06

anakin napisał(a):,ale.............od czego ( jak się później okazało :wink: ) ma się................Rambo??!!! :mrgreen: :sm:



Porwał statek :?:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.09.2010 19:23

anakin napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Za chwilę też zaproszę do Zadaru :wink: :D


Chcesz mi......"zabrać chleb"?? :roll: :wink:
Normalnie masakra! Na każdym kroku......konkurencja... :cry: :cry:

:lool: :sm:

Zdrowa konkurencja jest konstruktywna.

W razie czego - obiecuję, z przyjemnością, zajrzeć do obydwu Zadarów,
bo na mój mi czasu zbrakło w tym roku ... :D
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 17.09.2010 21:19

hihi, faktycznie dwa prawie równoległe odcinki się pojawiły :wink:
chętnie pooglądam :wink:
a na pływające cuda też zwracałam uwagę, też :twisted:
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 18.09.2010 16:07

anakin napisał(a):
......Do dziś jak sobie tylko o tym przypomnę mam ochotę sam siebie............natłuc po ryju!!! :evil: :evil: Obudziła się "kombinacyjna natura" naszej narodowości ,a efektem tego był zepsuty cały wieczór!!!
Sam sobie go jednak zafundowałem....... :evil:
O tym jednak trochę później, tera jedziemy do............Zadaru! :D :D :D



W Zadarze już byliśmy, jest trochę później, a nawet jutro :wink: (bo Zadar był wczoraj), a tu czytelnicy nie wiedzą, co z tą "kombinacyjną naturą" :lol:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 18.09.2010 19:34

anakin napisał(a):



[

Poza tym................tak sobie łaziliśmy :lol: 8) :

Obrazek

[

[/img]

a był z tobą Piotr A w 2009 ? chyba wszystko nagrywał na dyktafon i teraz daje w dzień dobry teksty z tamtego roku :D
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5736
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 19.09.2010 13:12

sroczka66 napisał(a):a tu czytelnicy nie wiedzą, co z tą "kombinacyjną naturą" :lol:

No właśnie, czekamy na wyjaśnienia :) , konkretne i szczegółowe :) .
PysiaPysio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 563
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PysiaPysio » 20.09.2010 19:52

I my sobie poczytamy bo ciekawe... i wciągające...
cholera zaraźliwe są te kropki :lol:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33329
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 21.09.2010 13:14

Witam wszystkich po chwilowej :wink: nieobecności...
Dzisiaj Zadar c.d. czyli, jak Polak ,musi kombinować,mimo,że nie ma takiej potrzeby... :roll: :cry:

Rysio napisał(a):Porwał statek :?:


Aż tak "dobrze" nie było! :lol:

PysiaPysio napisał(a):cholera zaraźliwe są te kropki :lol:


Ja bym tego naprawdę nie lekceważył! :wink:

sroczka66 napisał(a):Mam pomysła :idea: na te kropki - może je po prostu...wykropkuj :wink: :D


A wiesz,że chyba masz rację??? :sm: :lool:


Ok.
Więc jak już sobie tak pochodziliśmy po pierwszym chorwackim mieście, przyszedł czas na kolejny "zaplanowany" punkt wycieczki czyli Pizzę Jumbo. :oczko_usmiech:
Wiedza na jej temat zaczerpnięta oczywiście z cro.pl z tym,że jak zwykle nie doczytałem do końca.:cry:
Byłem święcie przekonany,że ta nazwa to po prostu jakaś specjalność chorwacka,coś czego nie ma gdzie indziej.Ot, taki element miejscowego.."folkloru" :wink:
Nieświadom więc tak do końca swojego zamówienia walę do gościa "pizza jumbo please" (albo coś w tym stylu :wink: ) i nastaje czas oczekiwania..
Po wydającej się trwać w nieskończoność chwili, pojawia się kelner przynosząc nam takie oto coś:
Obrazek

Konsternacja 8O
No,bo niby rozmiar by się zgadzał,ale...Nie widzę w tej pizzy nic .chorwackiego!!! :evil: Widzę jedynie zwykła magraritę, dużo większą oczywiście od tradycyjnych,ale nie o to mi chodziło...To po to się tłukłem tyle km,żeby zjeść kawałek ciasta z serem??? :evil: :roll:
No i wtedy sobie "doczytałem" w menu o co tak naprawdę chodzi z tą pizzą, że "jumbo" to określenie jej wielkości,co zaś do "gatunku", to trzeba sobie oczywiście wybrać samemu.
Ponieważ towarzystwo "letko" mi podniosło ciśnienie ( no bo to niby moja wina, bo ja zamówiłem,jak nie wiem co zamawiać to.....nie zamawiać i takie tam różne inne....określenia :roll: :oops: ) opuściłem szacowne grono i zacząłem fotografować uliczny bruk! :wink:


Doskonale " robi" na ciśnienie :wink: Trzeba jedynie chwilę poleżeć na brzuchu, dotykając go czołem!
Trochę to może dziwnie wygląda,ale wystarczy sobie znaleźć jakąś mało ruchliwą uliczkę ( co nie jest wcale takie łatwe :wink: ) Chłodny "dotyk" bruku bezcenny! :oczko_usmiech:
Pizzy oczywiście nie zjadłem,ale co sobie poleżałem to moje! :wink:

Obrazek
Obrazek

Obrazek
W końcu po mniej( lub bardziej rewelacyjnych-rewelacjach :wink: nastąpił czas powrotu do domu.W tym celu oczywiście trzeba było wrócić na parking i...
Tu cofniemy się kilka stron wstecz....
Pamiętacie, jak pisałem o "radzie" pewnej Pani z która mieszkaliśmy u Rambo?
Otóż Pani ta stwierdziła,że nie ma potrzeby wkupywania biletu parkingowego na kilka godzin. Wystarczy tylko "kupić" pierwszą godzinę, a potem to już spoko-loko- nikt nie sprawdza! :roll:
No więc (do dziś nie wiem po co :?: :?: :!: :!: ) idąc za radą rodaka, tak właśnie zrobiliśmy. Zaparkowaliśmy trzy samochody na parkingu,w niedalekiej odległości od promenady. Kuny do środka i...na miasto!
Biały element za wycieraczką zauważyłem już z dala..8O 8O :? Przez chwile łudziłem się ,że to może jakaś reklama agencji towarzyskiej czy innego przybytku uciechy,ale w miarę zbliżania się do samochodu moja wiara zdecydowanie spadała! :cry:
No i oczywiście!!! Co było za wycieraczką??? Oczywiscie - MANDAT :evil: :evil: Mandat opiewający na kwotę9 5 kn.
A żeby było mało to mandat był tylko eden!!! Reszta ekipy ( 2 samochody) "ocalała"! :wink: No,ale jak ktoś ma pecha to mu nawet w kościele przyp....! :evil:
"Schłodzone" czoło zadarskim brukiem od nowa nabrało "temperatury",ale przecież nie będę leżał pół nocy na ulicy,nie???
Zapakowałem więc mandat w zęby i wracamy.Humor jak się domyślacie miałem niespecjalny,ale...
Jak zwykle w kwestii mandatu pomógł kto??

Oczywiście...Rambo! :lol: :lol: :lol:

A teraz mała zagadka. :wink:
Czy ktoś wie ile kosztuje godzina parkingu w Zadarze?? :oops: :oops:
Pomnóżcie to razy 3 i ....tyle właśnie "zaoszczędziłem" :oops: :cry: :oops:
Ostatnio edytowano 11.10.2010 12:51 przez anakin, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14731
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.09.2010 17:20

anakin napisał(a):A teraz mała zagadka.... :wink:
Czy ktoś wie ile kosztuje godzina parkingu w Zadarze?? :oops: :oops:
Pomnóżcie to razy.........3 i ...........tyle właśnie........."zaoszczędziłem" :oops: :cry: :oops:

Anakin, gratuluję odwagi :wink: Że się do tego przyznałeś. Zaraz się zacznie... :wink: Obym się myliła.

Twoją relację smakuję po kawałku. Pyszna jest, jak ta pizza Jumbo :lol:

Pozdrav :papa:
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 21.09.2010 17:28

Specyficzna metoda na odstresowanie. Pierwszy raz o niej słyszę. :wink:
Może kiedyś spróbuję. W takim miejscu ta terapia wygląda zachęcająco.
Odnośnie pizzy to chyba wystarczyła żeby się "z grubsza" najeść.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.09.2010 18:13

anakin napisał(a):Poza tym................tak sobie łaziliśmy :lol: 8) :

Obrazek


Klapa Kadena & Jose Carreras - Kalelarga (Zadar, 21.07.2009.)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
RAMBO,czyli....pierwsza krew! - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone