Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja: jachtem (2007,2008, 2009)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.10.2009 19:15

MWN napisał(a):
dangol napisał(a):
FUX napisał(a):A kiedy Breslau sie na jakąś kawę zbiera?


Dotychczasowi Inicjatorzy spotkań jakoś ostatnio przycichli... Może coś jednak planują? No i jeszcze żeby termin był odpowiedni... Jak dotąd :? nie udało mi się w żaden wpasować.


A jaki termin Ci odpowiada?

Rzućcie haslo, bedę kombinował...
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 25.10.2009 19:26

FUX napisał(a):
MWN napisał(a):
dangol napisał(a):
FUX napisał(a):A kiedy Breslau sie na jakąś kawę zbiera?


Dotychczasowi Inicjatorzy spotkań jakoś ostatnio przycichli... Może coś jednak planują? No i jeszcze żeby termin był odpowiedni... Jak dotąd :? nie udało mi się w żaden wpasować.


A jaki termin Ci odpowiada?

Rzućcie haslo, bedę kombinował...


Marku
, nie wiem jak na to FUX, ale u mnie odpadają piątki. O ile dobrze pamiętam, właśnie piątek był ostatnio wybierany na wrocławską zbiórkę. Najłatwiej będzie mi się wpasować w jakąś sobotę...
Ostatnio edytowano 16.02.2020 19:27 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 25.10.2009 19:29

Buber napisał(a):Ha :D Danusiu i mnie udało się wreszcie z Tobą dotrzeć do Lastova.Cieszę się bardzo :P .


Ha :D Wojtku, też się cieszę :P . Równie mocno ucieszę się :) , kiedy uda mi się wreszcie z Tobą dotrzeć na Brač, bo ja obskakuję kolejne wyspy, a Ty ciągle na lądzie :wink: . Mając jednak na uwadze, że Twoja relacja znów ożyła :) , to się pewnie wyspy doczekam :D .
Pływając, wypatrzyłam sobie Blacę przez lornetkę, fajnie będzie jak pokażesz klasztor z bliska. Oczywiście, wszystkie inne miejsca (również lądowe) zwiedzam z zaciekawieniem i cieszę się z każdego odcinka z buberyzacją :D .
Ostatnio edytowano 16.02.2020 19:27 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 25.10.2009 20:33

Danusiu z Blacą to mnie HEPIK na pewno wyprzedzi, ale ty i tak pilnuj moich słów, bo ja od morza będę atakował :D :wink: .
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.10.2009 10:31

dangol napisał(a):Obrazek


Ale fajny krzak/drzewo.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.10.2009 10:52

JacYamaha napisał(a):
dangol napisał(a):Obrazek


Ale fajny krzak/drzewo.


Kaktus. :lol:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 26.10.2009 12:14

dangol napisał(a):
FUX napisał(a):
MWN napisał(a):
dangol napisał(a):
FUX napisał(a):A kiedy Breslau sie na jakąś kawę zbiera?


Dotychczasowi Inicjatorzy spotkań jakoś ostatnio przycichli... Może coś jednak planują? No i jeszcze żeby termin był odpowiedni... Jak dotąd :? nie udało mi się w żaden wpasować.


A jaki termin Ci odpowiada?

Rzućcie haslo, bedę kombinował...


Marku
, nie wiem jak na to FUX, ale u mnie odpadają piątki. O ile dobrze pamiętam, właśnie piątek był ostatnio wybierany na wrocławską zbiórkę. Najłatwiej będzie mi się wpasowac w jakąś sobotę...


Może uda się po spotkaniu krakowskim czyli po 7 listopada?
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 26.10.2009 17:48

MWN napisał(a): Może uda się po spotkaniu krakowskim czyli po 7 listopada?

Pomysł godzien uwagi 8) . Z jedną korektą :arrow: raczej po 15 listopada... Marku, pociągnij wątek w temacie wroclaw.cro.pl.
Jest trochę aktywnych forumowiczów z Wrocławia i okolic, którzy dotąd na takim spotkaniu nie byli... Może będzie :idea: więcej chętnych do "debiutu" w realu?
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 26.10.2009 17:49

Buber napisał(a): HEPIK na pewno wyprzedzi, ale ty i tak pilnuj moich słów, bo ja od morza będę atakował :D :wink: .


Nie ma obawy, nie przeoczę :D :!: No i może kiedyś się przyda?
A do hepika też zaglądam, więc będę miała komplet :) informacji, żeby kiedyś namówić ekipę na taką eskapadę.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 26.10.2009 17:50

smoki3 napisał(a):
JacYamaha napisał(a): Ale fajny krzak/drzewo.
Kaktus. :lol:


Też tak mi się wydaje :wink: .

A skoro "obiekt" wzbudził zainteresowanie, to jeszcze jedno ujęcie tego samego:

1 -IMG_1304.JPG


Nieco mniej okazały egzemplarz widzieliśmy przed dwoma laty na Visie w Komižy:
Ostatnio edytowano 18.02.2020 22:26 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 26.10.2009 18:32

Do miasteczka Lastovo jest ciut ponad 2 kilometry. Lekko pod górkę, ale nie jest to męczące. Na dodatek asfaltem, więc sandałki zupełnie wystarczą :) . Co prawda gdzieś tam w kajucie mamy awaryjne adidasy, ale tegoroczna pogoda im nie sprzyja :wink: , wrócą do domu nierozpakowane :D.

0a-IMG_1298.JPG


0b-IMG_1299.JPG


0c-P9084740.JPG


0d-P9084741.JPG


Idzie się świetnie, czas (jakieś 30 - max 40 minut) mija błyskawicznie, bo przez większość drogi widoki takie, że dech zapiera.

Charakterystycznym punktem jest wieża stacji meteo na wzgórzu ponad Lastovem oraz położona u jego stóp zatoczka sv. Mihovil z niziutkim łopacistym cypelkiem ze starą olejarnią. Po jego wewnętrznej stronie można przycumować jacht i podejść do Lastova. Dużo stamtąd bliżej, niż mamy z Zaklopaticy, ale Mihajlo specjalnej osłony od wiatrów nie zapewnia, więc postój nocą byłby nieco :? ryzykowny. Zresztą, tak mało spacerujemy w czasie rejsu, że od czasu do czasu wręcz trzeba!

1-P9084663.JPG


2-IMG_1254.JPG


6-IMG_3112.JPG


7-P9084735.JPG


8-P9084737.JPG


Połączenie naszej drogi z szosą z Ubli (około 10 km do przystani promu) jest sygnałem, że wkrótce znajdziemy się w miasteczku :D .

9-P9084666.JPG
Ostatnio edytowano 18.02.2020 22:46 przez dangol, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.10.2009 18:38

... Więc rzeczywiście tak, jak znam to z opowieści - miasteczko Lastovo zamiast schodzić, odchodzi w dół od morza...

Pozdrawiam.
Mariusz Interseal
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 26.10.2009 18:54

Interseal napisał(a):... Więc rzeczywiście tak, jak znam to z opowieści - miasteczko Lastovo zamiast schodzić, odchodzi w dół od morza...


Fotki w następnym odcinku powinny to jeszcze bardziej potwierdzić :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 26.10.2009 19:59

Czekamy niecierpliwie :D :D
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 27.10.2009 10:14

Interseal napisał(a):... Więc rzeczywiście tak, jak znam to z opowieści - miasteczko Lastovo zamiast schodzić, odchodzi w dół od morza...

Pozdrawiam.
Mariusz Interseal


dangol napisał(a):Fotki w następnym odcinku powinny to jeszcze bardziej potwierdzić icon_smile.gif


Zastanawiałam się nad stwierdzeniem "zamiast schodzić, odchodzi w dół od morza". Czy to dlatego, że Lastovo od strony morza się schowało za wzgórzami, nie było z morza widoczne i nie jest. Miejscowość rozgościła się na zboczu wzgórz i schodzi w kierunku jakiejś dolinki?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dalmacja: jachtem (2007,2008, 2009) - strona 64
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone