Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasz siódmy raz - Živogošće Blato

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 16.09.2007 10:48

wojan napisał(a):Ale niezmiernie sie cieszę,że moją pisaninę też ktos zauważa :D :D :papa:


Wojan ciężko byłoby niezauważyć, taką super pisaninę 8)
No i z tym zanadrzem też nie jest tak kiepsko :wink:
:papa:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 16.09.2007 15:39

Marsylka - dziękuję za uznanie,będzie to bodżcem dla mnie do jeszcze bardziej wytężonej pracy :D :D :D :papa:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 09.02.2008 14:25

Zachęcony przez naszych crorelacjopisarzy postanowiłem pobawić się trochę Autostitchem i wyszło mi coś takiego tutaj:

Obrazek
Blato w całej okazałości :D

I coś takiego tam :D
:papa:
Ostatnio edytowano 09.02.2008 14:45 przez wojan, łącznie edytowano 3 razy
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 09.02.2008 14:27

wojan napisał(a):Obrazek


Jak patrzę na tą znaną mi panoramkę to aż się muszę powstrzymywać by nie skoczyć przez ekran do morza :)

byle do sierpnia :)

pozdrav
adam_cro
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 11.02.2008 09:30

wojan napisał(a):Zachęcony przez naszych crorelacjopisarzy postanowiłem pobawić się trochę Autostitchem i wyszło mi coś takiego tutaj:

Obrazek
Blato w całej okazałości :D

I coś takiego tam :D
:papa:


Jeszcze teraz tylko Photoshop CS i prostowanie horyzontu ;) Ale ładnie CI to Wojanku wyszło :) Moze w końcu i ja uzupełnię swoją galerię o zdjęcia Blato w sezonie hehe
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 11.02.2008 10:02

Plumek napisał(a):
wojan napisał(a):Zachęcony przez naszych crorelacjopisarzy postanowiłem pobawić się trochę Autostitchem i wyszło mi coś takiego tutaj:

Obrazek
Blato w całej okazałości :D

I coś takiego tam :D
:papa:


Jeszcze teraz tylko Photoshop CS i prostowanie horyzontu ;) Ale ładnie CI to Wojanku wyszło :) Moze w końcu i ja uzupełnię swoją galerię o zdjęcia Blato w sezonie hehe


Też się lubię pobawić w robienie panoramek. Byłam bardzo ciekawa czy linia brzegowa mniej więcej w środku kadru "wychodziła w morze" czy to efekt działania programu. Plumek rozwiewa moje wątpliwości. Może zdjęcia z większej odległości od brzegu dałyby mniejszą deformację tego brzegu?.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 11.02.2008 11:04

Aniu - nie leń się tylko wstawiaj te zdjęcia Blato z sezonu, bo na pewno jest co oglądać :D

Lidia - zaokrąglone :D Blato to faktycznie efekt działania Autostitcha.Panoramkę zrobiłem z 7 zdjęć.Próbowałem to robić kilkoma innymi programami,jednak Autostitch wg mnie posklejał fotki najlepiej.

Pozdrav.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 11.02.2008 11:26

wojan napisał(a):Aniu - nie leń się tylko wstawiaj te zdjęcia Blato z sezonu, bo na pewno jest co oglądać :D

Lidia - zaokrąglone :D Blato to faktycznie efekt działania Autostitcha.Panoramkę zrobiłem z 7 zdjęć.Próbowałem to robić kilkoma innymi programami,jednak Autostitch wg mnie posklejał fotki najlepiej.

Pozdrav.


Oglądnęłam też Twoją panoramkę w marokańskim temacie, horyzont jest OK. Chyba było mniej zdjęć do tamtej panoramki. Przyznaję, że lubię amatorskie zdjęcia. I takie właśnie bawienie się fotkami. Nasz aparat ma funkcję panoramy i miał dołączony własny program, ale to co z niego wychodziło to jakaś karykatura panoram. Autostitch często daje dobre panoramy.

Mam pewną propozycję zrób panoramę bez skrajnych zdjęć. Czyli z 5 sztuk. Ciekawi mnie jaki będzie efekt. :?
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 11.02.2008 12:57

Lidia - OK Panoramka z 5 zdjęć będzie wieczorem jak wrócę do domu,bo teraz "pracuję" :D :D
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 11.02.2008 21:13

Z pięciu zdjęć wyszło tak :

Obrazek

Może trochę mniej okrągło :D ale za to nie widac całego masywu górskiego... Jak dla mnie poprzednia wersja trochę lepsza,mimo okrągłego przekłamania rzeczywistości. :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 11.02.2008 22:57

wojan napisał(a):Może trochę mniej okrągło :D ale za to nie widac całego masywu górskiego... Jak dla mnie poprzednia wersja trochę lepsza,mimo okrągłego przekłamania rzeczywistości. :D


Do mnie też bardziej przemawia ta okrąglejsza wersja 8), a takie zniekształcenie zupełnie niczemu nie przeszkadza. To tak jak z zabytkami ujętymi szerokim kątem - też nie jest to całkiem naturalne, ale często bardzo fajnie to wygląda (chyba że akurat ktoś wejdzie w kadr i ze szczuplutkiej panienki zrobi się całkiem okrąglutka baba :wink: ).

A panoramka marokańska z wiadomych względów podoba mi się jeszcze bardziej i jak na nią patrzę, to czuję się tak, jakbym już przez Atlas jechała :) ...
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 11.02.2008 23:00

dangol napisał(a):
A panoramka marokańska z wiadomych względów podoba mi się jeszcze bardziej i jak na nią patrzę, to czuję się tak, jakbym już przez Atlas jechała :) ...


Jedź Danusiu jedź - a jak już przejedziesz to na pewno będzie co poczytać i pooglądać :D :papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 11.02.2008 23:27

W kwestii temat.
Podziwiam determinację.... :wink:
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 12.02.2008 00:14

piękna panorama Wojanku.... :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 12.02.2008 13:50

wojan napisał(a):Z pięciu zdjęć wyszło tak :

Obrazek

Może trochę mniej okrągło :D ale za to nie widac całego masywu górskiego... Jak dla mnie poprzednia wersja trochę lepsza,mimo okrągłego przekłamania rzeczywistości. :D


Dzięki Wojanie, że zrobiłeś tę drugą panoramkę :D .
Mnie to zaokrąglenie z pierwszej panoramki zaintrygowało :? , zastanawiałam się czy to efekt działania autostitcha czy tak jest naprawdę :? .


A która jest lepsza :?:
No oczywiście ta pierwsza. Ta która pokazuje cały masyw, chociaż jest troszkę okrągła. Przy dużej różnicy odległości (centrum jest znacznie bliżej niż boki masywu) od fotografowanych obiektów tak musi być.

Czy robiąc wtedy zdjęcia planowałeś, że to będzie panorama prawie jak 'profesjonalna' :?:

:D :D :D :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasz siódmy raz - Živogošće Blato - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone