Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pozdrowienia z Breli

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 23.10.2007 19:22

Z Breli wróciłem tydzień temu. Nie żałuję Starigradu. Wszystko co Greku napisał zgadza się co do joty :D :wink: . Z czterech moich dotychczasowych "miejsc pobytowych" (inne to Bol, Tucepi, Orebic) w cro, Brela to na razie mój nr 1 pod względem krajobrazowym. Jest ślicznie położona na stromym stoku - w tym miejscu Makarskiej Riviery Biokovo chyba najbardziej zbliża się do morza. Brzeg jest bardzo urozmaicony - pełny pięknych zatoczek i skałek. Na wyciągnięcie ręki widać Brac i Hvar, a za plecami Mosor i w/w Biokovo. Są też minusy (ale z zastrzeżeniami :wink: ) - wg. mnie nie jest wskazana dla rodzin z dziećmi - szybko opadające dno (choć nie wszędzie) i chodzenie do morza z góry i pod górę (chyba że ktoś trafił jeden z nielicznych apartmanów nad samą wodą).
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 20.11.2007 16:44

Cieszę się, że moje opisy pomogły zaplanować wypocznek w Breli, tym bardziej, że od czasu mojej wizyty (niestety jedynej w Cro) minęło trochę czasu, a mimo to moje informacje w dalszym ciagu "służą" innym cromaniakom.
Ale w przyszłym roku, mam nadzieję uda mi się ponownie odwiedzić ten przepiękny kraj. I choć chętnie wróciłbym do Breli, to korci mnie odkryć nowe rejony Chorwacji. Pozyjemy zobaczymy
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 26.11.2007 00:10

Nie chcę zakładać nowego wątku, a mam nadzieję że TWÓRCA nie obrazi się, jak napiszę kilka słów w charakterze małego uzupełnienia jego informacji o Breli.

W Breli byłem na początku października b.r.
Najpierw BAZA - spaliśmy w hotelu Soline, w "dzielnicy" ... Soline. Hotele w Breli sa generalnie dobrze położone - bo niemal wszystkie znajdują się w centrum miejscowości (z wyjątkiem Berulii - ale stamtąd blisko do Baski Vody).
Dla zainteresowanych - hotel z zewnątrz budzi strach, bo nie wygląda zachęcająco - taki pudełkowaty betonowiec. Dodatkowo ciężko z miejscem do parkowania. Kilka aut można zostawić na górze (przy taśmociągu na bagaże) , a reszta parkuje na ulicy dojazdowej do wejścia.
Za to w środku jest dość elegancko - beton jest poprzerywany fajnymi, ładnie podświetlonymi wstawkami, a gdzieniegdzie trochę zieleni.
Pokoje - rewelacja - bardzo nowoczesny design w każdym szczególe, sejf, panel LCD, piękna łazienka, balkon w drewnie i w szkle.
Śniadanie - standard. W hotelu jest małe wellness center - ceny nie były tragiczne (aha - nie warto tam iść na cały dzień - 3h wystarczy). Generalnie hotel - bardzo polecam.

Z hotelu idzie się 2 minuty do centrum (po drodze liczne "obrusiary" - musieliśmy coś kupić - nie było wyjścia), gdzie znajduje się opisywana przez Greka pizerria. Pizza, sandwicze i inne makarony występują tam w dużej obfitości i w umiarkowanej cenie. Stoliki czasem stoją na samej plaży.

Trochę dalej w stronę portu odchodzi uliczka w górę miejscowości - przed nią była knajpka aktualnie zamknięta, a za nią HRAST - nasz nr I. W Hraście zamówiliśmy cevapcici i pljeskavca, sałatki i picie. Na dzień dobry gratisowy aperitif. Wszystkiego było dużo i pysznie. Wdaliśmy się z kelnerem w ożywiona dyskusję na temat chorwackich alkoholowych wyrobów domowych. Opłaciło się bardzo :lol:, bo zostaliśmy zaraz ( też gratisowo) poczęstowani miejscowym proskiem i travaricą.

Następna knajpka za Hrastem to Feral. Nie pamiętam co tam spożywaliśmy - chyba jakieś makarony, a żona ryby. Jedzenie bardzo dobre, ale troszkę drożej jak w Hraście i dla mnie trochę śmierdziało malizną. Za to wystrój w środku jest niesamowity. Bar jest kryty dachem, rybackie sprzęty i mnóstwo czarnobiałych zdjęć z przeszłości Breli.

Za Feralem znajduje się cafe Roma. Bardzo sympatyczna obsługa, z właścicielem przegadalismy dużo czasu na tematy "europejskie", sportowe i "takie tam" i chwilami nawet po polsku . Są tam najlepsze lody w tym czasie w Breli (reszta ponoć kupuje w Makarskiej - ale to informacja bliżej nie sprawdzona :wink:) i dużo szlagi w kawie.

Kolejna kawiarnia to Lanterna - taniej o 1-2 kuny w stosunku do poprzednika - ale kawa jakaś jakby z torebki, a lody trochę gorsze.

Na końcu jest praktycznie na samej plaży restauracja Arca czy Alga (nie pamietam - nazwa zaczynała się na A i miała cztery litery), tam nie jedliśmy, ale widzieliśmy w niedzielę weselne, dobrze bawiące się przyjęcie.

Pewnego dnia wybraliśmy się na przechadzkę do Baski Vody. W centrum, trochę w głębi jest knajpa - Stary Papagaj, gdzie za umiarkowaną cenę 150kn zamówilismy półmisek rybny na którym były małże, linje, dorada, tuńczyk i jeszcze jeden ryb (nie pamiętam jaki) + w tym fryty, sałatka - najedliśmy się tam w dwie zgłodniałe osoby (i kot :D ) - ciężko było wstać.
Też polecam.

Tyle moich wrażeń kulinarnych (i innych).
Na koniec pozdrawiam wszystkich miłośników (szczególnie Greka) Breli i okolic 8) .
bietka1964
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bietka1964 » 12.03.2008 18:41

NO to chyba znalazłam miejsce na swój pierwszy pobyt w Chorwacji.Jedziemy w 5 osób w 2 tyg lipca.Ktos jeszcze?
miracle20123
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 07.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) miracle20123 » 13.03.2008 18:58

Czy ma ktoś może w posiadaniu zdjęcia z ulicy Biokovskiej w Breli (mogą być takie z oddali) bardziej w kierunku hotelu Soline???A może ktoś mieszkał już na tej ulicy?Jeżeli tak to prosiłabym o informacje jaka jest mniej więcej odległość do morza i jak wygląda zejście do plaży.Czy jest ono bardzo strome?A może są jakieś schodki prowadzące do plaży? Za wszelkie informacje i zdjęcia z góry bardzo dziękuję :)Pzdr
Bianco
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bianco » 10.04.2010 16:32

po przeczytaniu wszystkich opinii, wybieramy sie 2+2 24 lipca 2010 do Breli.
Ktoś jeszcze w tym samym czasie? :)
AgaiDaniel
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaiDaniel » 02.05.2010 18:21

Po przeczytaniu tego wątku również swierdzilismy z mężem, że wybieramy Brelę! Po dokładnym przeanalizowaniu forum stwierdzamy również, że hotele nie są zbyt popularne w Chorwacji. Chyba jednak zdecydujemy się na jakis pokój w dobrym standardzie. Bardzo proszę tych którzy spędzali wakacjie w Breli o podanie namiarów na jakieś sprawdzone kwatery. W internecie jest tego tak duzo, że nie wiem na czym oko zawiesić.
pinea
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 04.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pinea » 09.05.2010 21:34

AgaiDaniel napisał(a):Po przeczytaniu tego wątku również swierdzilismy z mężem, że wybieramy Brelę! Po dokładnym przeanalizowaniu forum stwierdzamy również, że hotele nie są zbyt popularne w Chorwacji. Chyba jednak zdecydujemy się na jakis pokój w dobrym standardzie. Bardzo proszę tych którzy spędzali wakacjie w Breli o podanie namiarów na jakieś sprawdzone kwatery. W internecie jest tego tak duzo, że nie wiem na czym oko zawiesić.



Zdecydowanie polecam Brele. Byliśmy tam już 3 razy
Jak dla mnie to idealne miejsce na wypad z dziećmi szczególnie "wózkowych" bo promenada ciągnie się przez całą długość (a będzie tego ze 4 km ).
My za każdym razem wybieraliśmy Ścit, nie ma knajpek grających do późna w nocy i skuterów bzykających całą noc. Dodatkowo plaża bardzo kameralna i spokojna
W necie jest tylko niewielka część bazy
Za każdym razem jechaliśmy w ciemno (czerwiec, lipiec i sierpnień)
pawdem
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.03.2015
Pozdrowienia z Breli

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawdem » 15.03.2015 16:06

W lipcu wybieram się z rodziną 2+ 3 (dzieci do 7 lat) do Brela, może ktoś polecić jakieś tanie kwatery, szukam czegoś bez wyżywienia, ważne by była kuchenka lodówka itp. czas zamierzam spędzać głównie poza kwaterą dlatego nie przywiązuję wagi zbytniej do luksusów w jakich będę spał, ma ktoś jakieś namiary?
luck_
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 03.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) luck_ » 29.05.2015 13:49

Witam wszystkich forumowiczów, pod koniec lipca wybieram się pierwszy raz z dziećmi i znajomymi 4+2 do Breli lub Tucepi to w zależności od tego gdzie znajdę kwaterę. Bardzo bym prosił o jakieś w miarę tanie apartamenty godne polecenia. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Dziękuje
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pozdrowienia z Breli - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone