Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

FKK "Valalta" 2018 - sezon naturystyczny (Rovinj)

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
NudystkaNudysta
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 19.12.2012
FKK "Valalta" 2018 - sezon naturystyczny (Rovinj)

Nieprzeczytany postnapisał(a) NudystkaNudysta » 08.09.2017 17:00

Witajcie Valaltowicze!
Czy już rezerwujecie/zarezerwowaliście nagie wakacje na 2018 rok? Bo my tak, to serdecznie zapraszamy zagorzałych orędowników Valalty na nasz kolejny wątek tematyczny pt. FKK "Valalta" 2018 - sezon naturystyczny (Rovinj). Nie lubimy się powtarzać, ale chcielibyśmy poinformować stałych Cromaniaków nagiego wypoczynku, że w sezonie letnim zamierzamy po raz wtóry wakacjować w tej samej majestatycznej portowej miejscowości jakim jest Rovinj. W związku z tym gorąco apelujemy wybierających się w tamte strony stałych urlopowiczów byście od teraz dołączyli do grona forumowiczów Valalty... no i oczywiście dalej się udzielali w tym wątku oraz dawali znać innym co w trawie piszczy. Na pewno są wśród nas now nieśmialii Cromaniacy którzy jeszcze nie zetknęli z naturyzmem albo tacy co już raczkują lecz jeszcze nie ujawnili się na forum i nie mieli śmiałości jeszcze gościć. Śmiało, nie wstydźcie się debiutanci! Zapraszamy nie tylko młodych ale również "starych wyjadaczy" z praktyką do komentowania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
NudystkaNudysta z Lubelszczyzny
Asidar
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 13.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asidar » 04.11.2017 21:10

Właśnie zarezerwowaliśmy apartament SA na tydzień w lipcu. Można rozpocząć odliczanie wsteczne do wyjazdu.
marek2431
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek2431 » 05.11.2017 12:49

Witam wszystkich!

Plany na Valaltę od 9 do 16 czerwca z żoną i dziećmi. Później tydzień w Solarisie

Pozdrawiam
doportu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 08.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) doportu » 03.12.2017 01:53

Analizował ktoś cennik na 2018...,jak co roku, małe zmiany w górę :roll:
adamtr79
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamtr79 » 18.12.2017 15:44

No jak co roku coraz więcej niestety,co zrobić.My wracamy tam po 6 latach nieobecności))Pobyt od 2 do 14 czerwca.
ebi
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 24.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ebi » 09.01.2018 20:17

Witam mam do was pytanie bo troche jest "metliku w sieci" tzn. na roznych stronach z opiniami itd.

Chodzi mi o odpowiedz na anstepujace nurtujace kwestie (czyli jak naprawde jest w Valalcie) chodzi mi o szczere wypowiedzi bo infrastruktura jak na mloda rodzine wyglada super:

1) jedni pisza ze osrodek super i sie ciagle sie rozwija/ inni ze drogo, brudno i nic nie wart (ze bungalowy male, ciemne i stare wyposazenie)
2) Jedni pisza ze jest super i dzieci maja sie z kim bawic ale juz na zagranicznych forach opinie ze przedzial wiekowy to 60-80 lat :( (niemam nic oczywiscie do wieku i bardzo szanuje te grupe wiekowa - ale jak niektorzy pisza ze to ok. 75 % do 85% mieszkancow Camp-u to z kim maja sie bawic dzieci?
3) Niektorzy pisza ze jest super i swietnie i duzo mozna robic / inni ze wszystko jest zamykane o 23 - z wylaczaniem swiatla, emeryci rezerwujacy o 7 rano recznikami lezaki itp. akcje a w osrodku panuje atmosfera wlepiania kar za wszystko: zle ustawione rowery itd? Rzeczywiscie tak jest?
4) Jak rzeczywiscie wyglada dzien w Valalcie - czy jest to kulturalne miejsce gdzie mozna wypoczac / czy raczej jest to zbiorowisko emerytow i gapiów?? Czy wieczorem mozna normalnie spacerowac itd? czy jest spokojnie?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi bo juz samemu niewiem co jest prawda a co falszem - bo wypowiedzi sa tylko skrajne (super/dramat) :( a pobyt rzeczywiscie nie jest tani.
Czy ktos z was byl tam przez dluzszy czas np. w apartamentach , bung? lub wogole wie cos wiecej niz z jednoniowej wizyty z doskoku za 50K???
Pozdrawiam wszystkich Cromaniaków :)
doportu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 08.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) doportu » 13.01.2018 02:44

Cześć, podejmę się odpowiedzi na twoje pytania, jako że w tym roku będę tam spędzał urlop po raz 18...,:
1)ośrodek jest naprawdę fajny, jak na nasze warunki nie tani, przy 14 dniowym urlopie to są już jakieś pieniądze ale jak porównasz to z wypoczynkiem nad naszym morzem...
-co do bungalowów to ja nigdy tam nie spałem ale z daleka rzeczywiście są małe i nie urzekają (te najmniejsze dwu osobowe), nie są dużo tańsze od apartamentów, a nie posiadają zaplecza kuchennego, wiec jak dodasz koszt codziennego wyżywienia to prawie cena apartamentu(z pełnym wyposażeniem kuchennym).
-apartamenty są prawie w większości po odnowieniu a nie które wyglądają naprawdę bardzo godnie...
-mobilhomy też są godne polecenia szczególnie dla rodzin z dziećmi (chyba więcej prywatności)
2)co do przedziału wiekowego to uzależnione to jest od terminu,najwięcej dzieci jest lipiec ,sierpień co nie znaczy że w czerwcu mnie ma młodych małżeństw z dziećmi, są ale w przyzwoitej proporcji:)
-oczywiście jest dużo seniorów ale przy tej ilości ludzi w ośrodku giną w tłumie...,są nie pisane strefy gdzie jest plaża dla seniorów 50+, gdzie jest plaża dla 30+ i gdzie zbierają się podlotki, oraz wytyczone fajne miejsca dla rodzin z dziećmi...(pomijam specjalnie baseny bo tam same ciacha:))
3)jest super i świetnie i dużo można zrobić ale rzeczywiście do 23...(24-7 cisza nocna, nawet samochodem nie wyjedziesz ani nie wjedziesz do ośrodka),ale nikt nie wyłącza światła:)
-co do rezerwowania leżaków to się zdarza ale jest niedozwolone, ale tam jest tysiące leżaków..., a nie którzy jak widzą że leżaki nie odpłatne i mają złe nawyki to się trochę kompromitują ale cóż...:), zawsze można się trochę pośmiać...
-co do kar to już duża przesada, po prostu jest to ośrodek na pewnym poziomie więc nie można przekraczać granic dobrego wychowania i zakłócać spokój innym (zdarza się to naprawdę sporadycznie), rzeczywiście co kawałek są miejsca dla rowerów i zostawianie ich w innych miejscach może skutkować zwróceniem uwagi przez dyskretną ochronę, ale za to jest w ośrodku "niemiecki porządek",jest czysto pięknie i bezpiecznie.
-trzeba wiedzieć że ośrodek jest dyskretnie monitorowany i każdy najmniejszy przejaw chamstwa lub wandalizmu jest wyłapywany.
4)ja uważam że jest to niezwykle bezpieczne miejsce na wakacje, tam nikt nie kradnie, nie ma awantur,nie ma strachu spacerować nawet w środku nocy.
spędziłem tam w sumie rok (17 lat X 21 dni = 357 dni )i cały czas nam się tam podoba, co roku ośrodek się zmienia i zaskakuje, co prawda z sentymentem wspominam Valaltę z przed 20 lat gdy był to prawdziwy ośrodek naturystyczny..., teraz wszystko poszło w stronę luksusu ale cóż...
To tyle, resztę znajdziesz na stronie Valalty, polecam film z ośrodka...
pozdrawiamy D&P
Jaron
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 10.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaron » 13.01.2018 15:20

Żeby nie było, że będzie to tylko jedna z niewielu pozytywnych opinii na temat Valalty, my też postanowiliśmy dołączyć swoje trzy grosze. W tym roku będziemy po raz szósty. Jest to wspaniałe miejsce wypoczynku zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Z tego co zauważyliśmy jest mnóstwo animacji dla dzieci o różnych porach dnia. W basenie tzw brodziku też ich nie brakuje. Co prawda możemy się tylko wypowiedzieć jak jest w czerwcu, ale pewnie w typowych miesiącach wakacyjnych jest ich dużo więcej. Tak więc na pewno nie będą narzekały na brak towarzystwa. Bardzo bogata infrastruktura turystyczna ( mini siłownie, trampoliny,mini golf, boiska do siatkówki).Każdy znajdzie dla siebie coś fajnego. Restauracje,bary, sklepy, jest gdzie pospacerować, pobiegać, przy tym bezwzględnie bardzo bezpiecznie i pomimo pełnego obłożenia cicho i spokojnie. Pełna kultura. Leżaków faktycznie jest na terenie ośrodka tak dużo ( przy basenie i na plaży), że nawet jeśli ktoś ma jakieś złe nawyki hotelowe i rezerwuje sobie nawet na cały dzień pozostawiając ręcznik, naprawdę nie upatrujmy w tym żadnego problemu.Poza tym, o czym należy wspomnieć, przez te kilka lat nic nam nie zginęło. Nie interpretujemy tego jako szczęście. Tam po prostu tak jest. Ludzie przyjeżdżają odpocząć i cieszyć się słońcem i ciepłym morzem. W przypadku wypoczynku z dzieciakami, zdecydowanie polecamy mobilehome. Oprócz tego, że jest wygodniej to i bardziej kameralnie. Apartamenty z aneksami kuchennymi są bardzo dobrze wyposażone, powinny zadowolić nawet wymagającego klienta. Na stronie są zdjęcia, można dokonać wyboru zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Wszystko zależy od zasobności portfela. Zawsze i wszędzie jeśli tylko nadarza się okazja będziemy się wypowiadać w samych superlatywach. Trzeba tylko przyjechać i pozwolić sobie na zasmakowanie tego wszystkiego osobiście. Polecamy. Ania i Jarek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.01.2018 17:47

ebi napisał(a):Witam mam do was pytanie bo troche jest "metliku w sieci" tzn. na roznych stronach z opiniami itd.

Myślę, że po dwóch poprzednich postach mętliku nie ma.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.01.2018 17:49

doportu napisał(a):spędziłem tam w sumie rok (17 lat X 21 dni = 357 dni )

:roll: 8O :lol: :idea:

Powinien być karnet na pobyt z super zniżką :wink:
doportu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 08.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) doportu » 14.01.2018 05:46

Widzę Jarek że czuwasz i liczysz dni... :D
doportu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 08.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) doportu » 14.01.2018 05:57

Janusz Bajcer napisał(a):
doportu napisał(a):spędziłem tam w sumie rok (17 lat X 21 dni = 357 dni )

:roll: 8O :lol: :idea:

Powinien być karnet na pobyt z super zniżką :wink:


Niestety nie chcą dać, liczyłem kiedyś na powitalny kieliszek szampana ale też jakoś nic... :D
jedynie to to, że nie muszę płacić zaliczki 300 euro przy rezerwacji rok wcześniej... :oczko_usmiech:
Jaron
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 10.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaron » 14.01.2018 10:23

Oczywiście, że odliczamy. Z dniem dzisiejszym pozostało 138 dni do wyjazdu :papa: :boss: :hut:
ebi
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 24.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ebi » 15.01.2018 07:51

Chciałem wam wszystkim bardzo, bardzo podziękować za wszystkie informacje :).
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.01.2018 10:06

Janusz Bajcer napisał(a):
ebi napisał(a):Witam mam do was pytanie bo troche jest "metliku w sieci" tzn. na roznych stronach z opiniami itd.

Myślę, że po dwóch poprzednich postach mętliku nie ma.


Lecz po Twoich wpisach, a teraz i moim, robi się jak zwykle gadanie nie na temat co nie ułatwia wyjścia z mętliku ...
Następna strona

Powrót do Naturystyczna Chorwacja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
FKK "Valalta" 2018 - sezon naturystyczny (Rovinj)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone