Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fazana :)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008
Fazana :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 04.02.2008 09:45

dla rodzin z dziecmy często na tym forum i nie tylko polecana jest Baska na Krk albo Medulin np a my postanowiliśmy być oryginalni i po tysiacach obejrzanych zdjęć, ok setki wysłanych maili :) zdecydowaliśmy się - Fazana koło Puli, nieduże rybackie miasteczko, nieopodal wyspy Brijuni - co ważne znalezliśmy apartament ( u p. Miry Eldic - może któś u niej był :) )gdzie możemy przyjechać w piątek a wyjechac w niedzielę od 20 do 29 czerwca) może choc trochę luźniej bedzie na drogach 8) po dzisiejszym kursie euro cena za 9 dni dla 4 osobowej rodzinki wyniesie ok 1500 zł, nad polskim zimnym morzem myślę że nie znalazłabym nic tańszego , w tamtym roku proponowano nam 1 pokój z cztarema łóżkami z wc i kuchnią na korytarzu za 1000 zł za tydzień, a tu mamy 2 pokoje łazienke i kuchnie, 150 m do morza no i zakładam ładną pogodę. Do Puli ok 8 km - zakładam chyba słusznie że jakies markety tam będą 8)
Jedziemy z dwójką dzieci 12 lat i 2 latka i wiecie jak na początku miałam obawy co do plaży np. i szukaliśmy czegos z basenem, to teraz już wiem że nie ma sie czego bać, dzieciaki szybko się dostosują do warunków a i tak nie mamy zamiaru smażyć sie cały dzień na plaży :D
Widziałam też zdjęcia znajomych z miasta Vrbnik na Krk no po prostu cudo (smiali się że we Vrbniku nawet po pijaku i byle jak zrobione zdjęcie będzie cudne) tylko plaża tam skalista i dosyć głęboko ale na pewno tam zajedziemy w ramach wycieczki z Fazany.
Anyway teraz tylko czekac do czerwca planowac trasę , kupic buty do wody i szukać noclegu po drodze. 8)
dagarts
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 17.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagarts » 04.02.2008 10:03

W Fazanie byłam w ubiegłym roku, nieduża miejscowość, ale wszystko jest na miejscu. Bardzo blisko do Puli. Polecam odwiedzić Vodnjan,gdzie w kościele Św. Błażeja znajdują się mumie trzech świętych, niesamowite wrażenie. Koniecznie jedźcie na Kamenjak, weźcie ze sobą jedzenie, warto spędzić tam cały dzień. Pozdrawiam.
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 04.02.2008 11:09

no widzisz tyle się naczytałam o Cro a to przeoczyłam, zdjęcia tez cudowne z tego Kamenjaka :) na pewno tam zajedziemy
dzieki
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 04.02.2008 12:47

Fažana-Rt Kamenjak, kupa drogy(cca 20km).
Polecam plaze-autocamp "Bivillage" albo "Pineta"
http://www.fazana.hr/en/karta-fazana_en.html
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 04.02.2008 13:23

a nie wiesz może czy za tę plażę bivillage się płaci?? tam sa tez baseny ale niestety włascicielka domu w którym chcemy wynająć apartament pisała że nie wie dokładnie ale chyba za wejscie na teren campu się płaci.
Dzięki za linka :)
A a propos wynalazków to wlazłam nawet w googlearth znalazłam Fazane zrobiłam screena i poprosiłam właścicielkę zeby zaznaczyła swój dom 8) sprawdze potem czy odleglości rzeczywiście się zgadzają :twisted:
dagarts
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 17.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagarts » 04.02.2008 13:51

Ja również polecam plaże na tych dwóch campingach, byłam na Pinecie. Plaża w centrum najmniej ciekawa.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 04.02.2008 16:02

jolamik napisał(a):a nie wiesz może czy za tę plażę bivillage się płaci?? tam sa tez baseny ale niestety włascicielka domu w którym chcemy wynająć apartament pisała że nie wie dokładnie ale chyba za wejscie na teren campu się płaci.
Dzięki za linka :)
A a propos wynalazków to wlazłam nawet w googlearth znalazłam Fazane zrobiłam screena i poprosiłam właścicielkę zeby zaznaczyła swój dom 8) sprawdze potem czy odleglości rzeczywiście się zgadzają :twisted:


Plaza sie nie płaci, wejscie do campu sie płaci(60kn).
Polecam, wejscie do campu z płazy(na prozno)


http://www.bivillage.com
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 06.02.2008 10:32

Dzienks :)
no to planujemy teraz trase - przez Niemcy oczywiście - nocleg w okolicy monachium - rankiem wyjazd na Istrie przez Austrie Słowenie, dzięki forum znalazłam mapy i koszty winiet i przejazdów 8) tylko ciągle się natykam na narzekania :roll: że w Słowenii korki itp. mam nadzieję że piątek - wjazd do Cro i niedziela wyjazd z Cro pozwoli nam choć trochę je ominąć ale może macie jakies sugiestie których dróg omijać??
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 06.02.2008 12:03

Polecam trase:
Monachium-Salzburg-Villach-Udine-Trieste-Pula
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 11.02.2008 23:35

gdyby któś chciał mam namiary na Fazanskie noclegi - miło byłoby spotkac się z polakami w jednym domu w Fazanie 8) my mamy dwójkę dzieciaków 12 lat i 2 latka i o ile młodszy na pewno znajdzie sobie zajęcie :lol: o tyle martwimy się o tego starszego coby się nie nudził więc jakby co prosze o pw :D
pozdrav
DENISE
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 17.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) DENISE » 15.04.2011 16:46

[quote="jolamik"]a nie wiesz może czy za tę plażę bivillage się płaci?? tam sa tez baseny ale niestety włascicielka domu w którym chcemy wynająć apartament pisała że nie wie dokładnie ale chyba za wejscie na teren campu się płaci.
Dzięki za linka :)
A a propos wynalazków to wlazłam nawet w googlearth znalazłam Fazane zrobiłam screena i poprosiłam właścicielkę zeby zaznaczyła swój dom 8) sprawdze potem czy odleglości rzeczywiście się zgadzają :twisted:[/quote]

Witam. Podobno sie płaci za wejście. My bylismy w 2010 roku i wchodziliśmy głównym wejściem bezpłatnie. Można też wejść drogą od strony przystani - tam na pewno nikt nie sprawdza. basen w Bivillage na pewno jest płatny dla tych co tam nie mieszkają. Bi village- bardzo ładne , wszystko na miejscu- dużo atrakcji
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 18.04.2011 13:50

Korki na trasie to są w lipcu, w czerwcu nie ma się czego obawiać.
sylwiaur
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwiaur » 31.12.2014 09:50

Hej, czy ktos napisze pare slow nt Fazany?
Niestety watek sie urwal a wielka szkoda.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.12.2014 10:30

kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 31.12.2014 12:00

Ja też kiedyś myślałem o Fazanie ale wybrałem Baską Vodę i teraz boję się ,że gdybym nawet kiedyś wrócił do tego pomysłu to będzie ciężko się przestawić z Dalmacji na Istrię. Chętnie poczytałbym o plażach w tym miasteczku- dużo ludzi zachwalało przy campingu Bivilage czy jakoś tak a ja jestem ciekawy jak wyglądają inne i czy chociaż trochę przypominają te znane mi z BV czy Breli- o to pewnie może być trudno.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone