Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Fazana :)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jolamik
Cromaniak
Fazana :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 04.02.2008 09:45

dla rodzin z dziecmy często na tym forum i nie tylko polecana jest Baska na Krk albo Medulin np a my postanowiliśmy być oryginalni i po tysiacach obejrzanych zdjęć, ok setki wysłanych maili :) zdecydowaliśmy się - Fazana koło Puli, nieduże rybackie miasteczko, nieopodal wyspy Brijuni - co ważne znalezliśmy apartament ( u p. Miry Eldic - może któś u niej był :) )gdzie możemy przyjechać w piątek a wyjechac w niedzielę od 20 do 29 czerwca) może choc trochę luźniej bedzie na drogach 8) po dzisiejszym kursie euro cena za 9 dni dla 4 osobowej rodzinki wyniesie ok 1500 zł, nad polskim zimnym morzem myślę że nie znalazłabym nic tańszego , w tamtym roku proponowano nam 1 pokój z cztarema łóżkami z wc i kuchnią na korytarzu za 1000 zł za tydzień, a tu mamy 2 pokoje łazienke i kuchnie, 150 m do morza no i zakładam ładną pogodę. Do Puli ok 8 km - zakładam chyba słusznie że jakies markety tam będą 8)
Jedziemy z dwójką dzieci 12 lat i 2 latka i wiecie jak na początku miałam obawy co do plaży np. i szukaliśmy czegos z basenem, to teraz już wiem że nie ma sie czego bać, dzieciaki szybko się dostosują do warunków a i tak nie mamy zamiaru smażyć sie cały dzień na plaży :D
Widziałam też zdjęcia znajomych z miasta Vrbnik na Krk no po prostu cudo (smiali się że we Vrbniku nawet po pijaku i byle jak zrobione zdjęcie będzie cudne) tylko plaża tam skalista i dosyć głęboko ale na pewno tam zajedziemy w ramach wycieczki z Fazany.
Anyway teraz tylko czekac do czerwca planowac trasę , kupic buty do wody i szukać noclegu po drodze. 8)
dagarts
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagarts » 04.02.2008 10:03

W Fazanie byłam w ubiegłym roku, nieduża miejscowość, ale wszystko jest na miejscu. Bardzo blisko do Puli. Polecam odwiedzić Vodnjan,gdzie w kościele Św. Błażeja znajdują się mumie trzech świętych, niesamowite wrażenie. Koniecznie jedźcie na Kamenjak, weźcie ze sobą jedzenie, warto spędzić tam cały dzień. Pozdrawiam.
jolamik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 04.02.2008 11:09

no widzisz tyle się naczytałam o Cro a to przeoczyłam, zdjęcia tez cudowne z tego Kamenjaka :) na pewno tam zajedziemy
dzieki
mirko
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 04.02.2008 12:47

Fažana-Rt Kamenjak, kupa drogy(cca 20km).
Polecam plaze-autocamp "Bivillage" albo "Pineta"
http://www.fazana.hr/en/karta-fazana_en.html
jolamik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 04.02.2008 13:23

a nie wiesz może czy za tę plażę bivillage się płaci?? tam sa tez baseny ale niestety włascicielka domu w którym chcemy wynająć apartament pisała że nie wie dokładnie ale chyba za wejscie na teren campu się płaci.
Dzięki za linka :)
A a propos wynalazków to wlazłam nawet w googlearth znalazłam Fazane zrobiłam screena i poprosiłam właścicielkę zeby zaznaczyła swój dom 8) sprawdze potem czy odleglości rzeczywiście się zgadzają :twisted:
dagarts
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagarts » 04.02.2008 13:51

Ja również polecam plaże na tych dwóch campingach, byłam na Pinecie. Plaża w centrum najmniej ciekawa.
mirko
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 04.02.2008 16:02

jolamik napisał(a):a nie wiesz może czy za tę plażę bivillage się płaci?? tam sa tez baseny ale niestety włascicielka domu w którym chcemy wynająć apartament pisała że nie wie dokładnie ale chyba za wejscie na teren campu się płaci.
A a propos wynalazków to wlazłam nawet w googlearth znalazłam Fazane zrobiłam screena i poprosiłam właścicielkę zeby zaznaczyła swój dom 8) sprawdze potem czy odleglości rzeczywiście się zgadzają :twisted:

Plaza sie nie płaci, wejscie do campu sie płaci(60kn).
Polecam, wejscie do campu z płazy(na prozno)

http://www.bivillage.com
jolamik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 06.02.2008 10:32

Dzienks :)
no to planujemy teraz trase - przez Niemcy oczywiście - nocleg w okolicy monachium - rankiem wyjazd na Istrie przez Austrie Słowenie, dzięki forum znalazłam mapy i koszty winiet i przejazdów 8) tylko ciągle się natykam na narzekania :roll: że w Słowenii korki itp. mam nadzieję że piątek - wjazd do Cro i niedziela wyjazd z Cro pozwoli nam choć trochę je ominąć ale może macie jakies sugiestie których dróg omijać??
mirko
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 06.02.2008 12:03

Polecam trase:
Monachium-Salzburg-Villach-Udine-Trieste-Pula
jolamik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 11.02.2008 23:35

gdyby któś chciał mam namiary na Fazanskie noclegi - miło byłoby spotkac się z polakami w jednym domu w Fazanie 8) my mamy dwójkę dzieciaków 12 lat i 2 latka i o ile młodszy na pewno znajdzie sobie zajęcie :lol: o tyle martwimy się o tego starszego coby się nie nudził więc jakby co prosze o pw :D
pozdrav
DENISE
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) DENISE » 15.04.2011 16:46

[quote="jolamik"]a nie wiesz może czy za tę plażę bivillage się płaci?? tam sa tez baseny ale niestety włascicielka domu w którym chcemy wynająć apartament pisała że nie wie dokładnie ale chyba za wejscie na teren campu się płaci.
A a propos wynalazków to wlazłam nawet w googlearth znalazłam Fazane zrobiłam screena i poprosiłam właścicielkę zeby zaznaczyła swój dom 8) sprawdze potem czy odleglości rzeczywiście się zgadzają :twisted:[/quote]

Witam. Podobno sie płaci za wejście. My bylismy w 2010 roku i wchodziliśmy głównym wejściem bezpłatnie. Można też wejść drogą od strony przystani - tam na pewno nikt nie sprawdza. basen w Bivillage na pewno jest płatny dla tych co tam nie mieszkają. Bi village- bardzo ładne , wszystko na miejscu- dużo atrakcji
kammaj
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 18.04.2011 13:50

Korki na trasie to są w lipcu, w czerwcu nie ma się czego obawiać.
sylwiaur
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwiaur » 31.12.2014 09:50

Hej, czy ktos napisze pare slow nt Fazany?
Niestety watek sie urwal a wielka szkoda.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.12.2014 10:30

kibic hr
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 31.12.2014 12:00

Ja też kiedyś myślałem o Fazanie ale wybrałem Baską Vodę i teraz boję się ,że gdybym nawet kiedyś wrócił do tego pomysłu to będzie ciężko się przestawić z Dalmacji na Istrię. Chętnie poczytałbym o plażach w tym miasteczku- dużo ludzi zachwalało przy campingu Bivilage czy jakoś tak a ja jestem ciekawy jak wyglądają inne i czy chociaż trochę przypominają te znane mi z BV czy Breli- o to pewnie może być trudno.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022