Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fazana :)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1378
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 10.01.2015 00:55

kibic hr napisał(a):Ja też kiedyś myślałem o Fazanie ale wybrałem Baską Vodę i teraz boję się ,że gdybym nawet kiedyś wrócił do tego pomysłu to będzie ciężko się przestawić z Dalmacji na Istrię. Chętnie poczytałbym o plażach w tym miasteczku- dużo ludzi zachwalało przy campingu Bivilage czy jakoś tak a ja jestem ciekawy jak wyglądają inne i czy chociaż trochę przypominają te znane mi z BV czy Breli- o to pewnie może być trudno.

Nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji to Fazana w 2012 a drugi w 2014 to Baska Voda.
Obie miejscowości mają plusy i minusy.
Fazanę poleciłbym rodzicom z małymi dziećmi i może tym, którzy pierwszy raz jadą do Cro.
Wszystko na jednym poziomie, nie trzeba cisnąć wózka lub ciągnąć pociechę pod górkę lub po schodach. Blisko portu w parku jest plac zabaw. Nie ma problemów z parkowaniem. W Fazanie jest małe ale klimatyczne centrum, którego nie ma Baska Voda. Fazana jest też portem, z którego pływają statki na Wyspy Brijuńskie. Niestety nie ma takich powalających widoków jak na plażach na Riwierze Makarskiej.
Nie ma tego Dalmatyńskiego klimatu, za to jest kolorowa Istria :D
Ponieważ na Istrię jeździ mniej Polaków nie rozumieją nas tam tak dobrze jak np. Basce Vodzie. W Fazanie i Istrii często dogadywwałem się po angielsku. Z włoskim czy niemieckim też pewnie nie byłoby problemu. Natomiast w Basce Vodzie łatwiej bylo dogadac się mieszanką chorwacko-polsko-migowego niż w języku angielskim :D .

Odgrzebałem zdjęcia z 2012. Jest kilka zdjęć plaż.

Na lewo od portu plaża wygląda tak. Dno obniżało się powoli. Za murkiem jest pasaż a za nim drzewa dające cień i trawnik.
IMG_0864 (Kopiowanie).JPG


Dalej zaczyna się plaża przy kempingu Bi Village, wstęp wolny. Można było wypożyczać różne pływadła.
IMG_0129 (Kopiowanie).JPG


Na plaży na prawo od portu na wodzie były dmuchańce. Minusem tej plaży jest to że jest przy niej parking również dla autobusów. Parking wysypany był tłuczniem. Bardzo się kurzyło gdu ktoś szybciej przejechał.
IMG_0689 (Kopiowanie).JPG


Idziemy dalej i wybrzeże wygląda tak:
IMG_0687 (Kopiowanie).JPG

IMG_0691 (Kopiowanie).JPG


Potem poprawia się. Przy tej plaży stało kilka kamperów. Pewnie w sezonie jest ich więcej.
IMG_0670 (Kopiowanie).JPG

IMG_0671 (Kopiowanie).JPG
Pacior
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 19.04.2015
Fażana czy Vinišće

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pacior » 19.04.2015 12:29

Witam wszystkich. Pierwszy raz planuję wczasy w Chorwacji. Jedziemy w 9 osób w tym 5 dzieci w wieku 5,9,10,12,12 lat. Wśród ofert które mnie zainteresowały znalazłem Fażane oraz Vinišće. Czy możecie napisać kilka zdań na temat tych miejsc? co wybrać ? a może polecacie coś fajniejszego.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.04.2015 15:53

Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1378
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 19.04.2015 17:55

A tu dla porównania relacja z naszych wakacji w Fazanie. Jest więcej zdjęć z tej miejscowości.

istria-bled-z-dzieckiem-t40145-15.html
papaismolo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) papaismolo » 02.05.2015 22:11

Znalazłem ciekawe ofertę na casamundo.pl w miejscowości Fazana. Ale nie jestem zdecydowany - brakuje zdjęć i dokładnej lokalizacji. Może ktoś był i mogę podesłać linka?

Szukam czegoś dla dwóch osób w okolicach Fazany. Może macie jakieś namiary na fajne kwatery?
Kontakt priv
Pozdrawiam
ElZa3773
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 31.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ElZa3773 » 31.07.2017 22:31

jolamik napisał(a):dla rodzin z dziecmy często na tym forum i nie tylko polecana jest Baska na Krk albo Medulin np a my postanowiliśmy być oryginalni i po tysiacach obejrzanych zdjęć, ok setki wysłanych maili :) zdecydowaliśmy się - Fazana koło Puli, nieduże rybackie miasteczko, nieopodal wyspy Brijuni - co ważne znalezliśmy apartament ( u p. Miry Eldic - może któś u niej był :) )gdzie możemy przyjechać w piątek a wyjechac w niedzielę od 20 do 29 czerwca) może choc trochę luźniej bedzie na drogach 8) po dzisiejszym kursie euro cena za 9 dni dla 4 osobowej rodzinki wyniesie ok 1500 zł, nad polskim zimnym morzem myślę że nie znalazłabym nic tańszego , w tamtym roku proponowano nam 1 pokój z cztarema łóżkami z wc i kuchnią na korytarzu za 1000 zł za tydzień, a tu mamy 2 pokoje łazienke i kuchnie, 150 m do morza no i zakładam ładną pogodę. Do Puli ok 8 km - zakładam chyba słusznie że jakies markety tam będą 8)
Jedziemy z dwójką dzieci 12 lat i 2 latka i wiecie jak na początku miałam obawy co do plaży np. i szukaliśmy czegos z basenem, to teraz już wiem że nie ma sie czego bać, dzieciaki szybko się dostosują do warunków a i tak nie mamy zamiaru smażyć sie cały dzień na plaży :D
Widziałam też zdjęcia znajomych z miasta Vrbnik na Krk no po prostu cudo (smiali się że we Vrbniku nawet po pijaku i byle jak zrobione zdjęcie będzie cudne) tylko plaża tam skalista i dosyć głęboko ale na pewno tam zajedziemy w ramach wycieczki z Fazany.
Anyway teraz tylko czekac do czerwca planowac trasę , kupic buty do wody i szukać noclegu po drodze. 8)


Witam,
Przeczytałam Pani wpis, a ze wybieram się do Chorwacji chciałabym zapytać, czy zna Pani jakieś dobre kwatery w Fazanie?
Nasza wyprawa będzie z 2-latkiem + 4 dorosłych.
Czy byłaby Pani w stanie pomóc mi i podać jakieś namiary
Z góry dziękuję!
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone