Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Eurowizja 2006

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004
Eurowizja 2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 03.03.2006 18:10

Można już posłuchać fragmentów piosenek z konkursu Dora 2006,który ma wyłonić reprezentantkę Chorwacji na tegoroczny konkurs Eurowizji :D
Jest czego posłuchać ale ... żadna piosenka nie robi takiego wrażenia jak zeszłoroczna "Vukovi umiru sami" :) No - przynajmniej na mnie nie zrobiła :lol:
ChuckNorris

Nieprzeczytany postnapisał(a) ChuckNorris » 03.03.2006 21:42

drusilla napisał(a):Można już posłuchać fragmentów piosenek z konkursu Dora 2006,który ma wyłonić reprezentantkę Chorwacji na tegoroczny konkurs Eurowizji :D
Jest czego posłuchać ale ... żadna piosenka nie robi takiego wrażenia jak zeszłoroczna "Vukovi umiru sami" :) No - przynajmniej na mnie nie zrobiła :lol:

Dzięki za przydatnego linka. Faktycznie ten utwór nie umywa się do ubiegłorocznego :) ale wolę już jego słuchać niż naszego zielono lub czerwonowłosego bochatera :twisted: :twisted: :twisted:
kiana
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 300
Dołączył(a): 27.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiana » 03.03.2006 23:09

...
Ostatnio edytowano 07.07.2009 00:38 przez kiana, łącznie edytowano 1 raz
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 04.03.2006 01:28

....Jak w Polsce wigriwa zawsze ten sam ...lub zagraniczni...to sie wydaje ze na polskej estradzie tylko sa niejake, banany, mandarinki, elektrody, :twisted: :twisted: itp...W jakim jeziku tym razem zaszpiewa "Wysnia" :?: :?:
U nas tylko ciut ciut lepiej. Albo spiewaja mlodzi (co jeszcze sie musza uczyc), albo emerici co sie pogubily w czasie i przestrzeni (choc kyedisz calkiem niezle spiewali). Severina :lol: :lol: dobra aktorka, no spiewac tez potrafi...tylko ze na Dory ma piasenke co tak troche dla mnie zalatuje plagiatem piosenki folk-Ukrainki co niedawno wygrala. Muzicznie i w koreografii jest duzo chorwackiego folkloru ale kilka nut w refrenie popsulo wrazenie.
kiana
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 300
Dołączył(a): 27.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiana » 04.03.2006 02:39

leone severinine rijeci u pjesmi moja stikla nemaju veze s vezom ;) al kao da to neko kuzi vani..;) i smatram da bismo mogli dosta dobro proc s njom; a i huljicu svaka cast jer svaki put napravi pjesmu savrsenu za eurowizju nisu vazne rijeci glavna je melodija i da pada brzo u uho sto je sa ovom pjesmom i postigao..za razliku od karme,onih sviraca s ulice, banfic i ostalih ali sve mi se cini da nece pobijedit ni severina ni rozga jer tako je svake godine upravo ona pjesma koja moze postic dobar rezultat na eurovizji na dori osvoji 2 mjesto a pobijedi neka za koju je onda upitno dal cemo uopce moc i nastupit sljedece godine i zato drzim fige rozgi ili severini iako privatno ne slusam takvu glazbu ;)

pozdrav
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 04.03.2006 14:09

Hmm jak Severina zrobi show podobny do tego jaki miała Ruslana to szanse na zwycięstwo są ogromne :mrgreen: Publiczność lubi żywe występy :D
Piosenka Jeleny też śliczna - przypomina mi trochę Doris Dragović - Marija Magdalena :)
"Wiśnia" ze swoimi byłymi/przyszłymi pewnie zaśpiewa w jezyku ...mieszanym :devil: Ja jestem ciekawa na jaki kolor włosów się zdecyduje :lool: - tradycyjny czerwony, czy nowy - zielony :twisted:
BruceLee
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) BruceLee » 04.03.2006 16:25

drusilla napisał(a):Hmm jak Severina zrobi show podobny do tego jaki miała Ruslana to szanse na zwycięstwo są ogromne :mrgreen: Publiczność lubi żywe występy :D
Piosenka Jeleny też śliczna - przypomina mi trochę Doris Dragović - Marija Magdalena :)
"Wiśnia" ze swoimi byłymi/przyszłymi pewnie zaśpiewa w jezyku ...mieszanym :devil: Ja jestem ciekawa na jaki kolor włosów się zdecyduje :lool: - tradycyjny czerwony, czy nowy - zielony :twisted:

Po internecie chodziły zdjęcia (niestety chyba fotomontaż) oraz plotki, że Rusłana wygrała dlatego, iż zapomniała :wink: założyć bieliznę...
Faktycznie Severina też ma predyspozycje do podobnego "szołu" 8) 8) 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.03.2006 21:13

Powiedzcie proszę...czy Was ta eurowizja naprawdę interesuje???...czy jaja sobie robicie????
Zakładając, że o gustach się nie gada oczywiście...ale jakość muzyczna tej imprezy jest chyba wyczuwalna, 2 - 3 utwory na 50 na normalnym poziomie i to śmieszne "przyjacielskie" głosowanie Helsinki na Sztokholm i odwrotnie, Wiedeń na Berno i odwrotnie , Zagrzeb na Belgrad i odwrotnie....Praga na Bratysławę i odwrotnie.....dla mnie szczyt obłudy, wiadomo, że Bułgar nigdy nie polubi Turka....ale głosy z Sofii - na Ankarę...o Greku i Turku nawet nie wspominam :roll: ...dla mnie czyste jaja...
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 04.03.2006 21:57

Nooo ...mnie naprawdę interesuje :lol:
Nie ominęłam ani jednej tej imprezy od kilkunastu lat :lol:
Poziom jest od kilku lat tragiczny, z głosowaniem jaja były zawsze, prawie nigdy nie wygrywa ten kto naprawdę zasługuje, jak widzę i słyszę co niektórych nóż mi się w kieszeni otwiera ale... mimo wszystko oglądam 8O Właśnie dla tych kilku perełek jakie można wynaleźć :D
Właśnie dzięki Eurowizji zapoznałam się z twórczością kilku fantastycznych wykonawców :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.03.2006 22:14

drusilla napisał(a):Nooo ...mnie naprawdę interesuje :lol:
(...)
Poziom jest od kilku lat tragiczny, z głosowaniem jaja były zawsze, prawie nigdy nie wygrywa ten kto naprawdę zasługuje, jak widzę i słyszę co niektórych nóż mi się w kieszeni otwiera ale... mimo wszystko oglądam 8O ...(...)

Różne są rodzaje masochizmu Dru :wink: (nie obraź się...to oczywiście żart :lol: ) Przyznam się, że czasami też odlądałem - szczególnie te głosowania....no i jak Edyta o mało nie wygrała....ale całe szczęście ...przecież nie mamy w tym kraju takiej sali koncertowej i kasy, żeby przeprowadzić następny konkurs... :lol:
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 04.03.2006 22:21

Nie obraziłam się :mrgreen: Lubię się umartwiać i dręczyć oglądając eurowizyjne głosowanie i słuchając koszmarnych piosenek :lol:
Faktycznie nie stać nas na taka imprezę a szkoda :( Tak niewiele wtedy brakowało :roll: To była jedna z niewielu polskich piosenek eurowizyjnych której słucham do tej pory z przyjemnością :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.03.2006 22:31

Coś mi sie widzi, że w Brennej, w Borach i w Jankowie Dolnym przy ogniskach trochę lepiej śpiewaliśmy...szkoda, że eurowizyjnego jury nie było... :cry:
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 04.03.2006 22:35

Ano szkoda :( Bo być może w tym roku Eurowizja byłaby u nas 8O :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.03.2006 23:01

No chyba, że macie w Stalce jakąś halę (czołgową)...abo co....... :wink:
Jareksz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 17.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareksz » 05.03.2006 00:01

I już wiadomo Severina wygrała w Chorwacji co było łatwe do przewidzenia.
Mnie natomiast ciekawi jutrzejszy wieczór w BiH
gdzie balladę "Lejla" Żeljko Joksimovica zaśpiewa
Hajdrudin Varešanović z grupy Hari Mata Hari.
Następna strona

Powrót do Kultura chorwacka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Eurowizja 2006
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone