Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Onlyhope
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 12.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Onlyhope » 15.07.2015 22:40

Pytanie dla Wrocławian, złożyłam e-mailowo wniosek o wydanie karty EKUZ ja do Wrocławskiego oddziału , chłopak do Wałbrzyskiego. On dostał kartę po 3 dniach poleconym, a ja nadal czekam i nic...zaczynam się martwić. Jak długo czekaliście na swoje karty ?
Czeki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 17.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czeki » 15.07.2015 22:46

Spokojnie,
w Krakowie czekam na polecony, mail z 3 lipca.
Jak dzwoniłem mówiła kobieta do 2 tygodni.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 15.07.2015 23:04

Onlyhope napisał(a):Pytanie dla Wrocławian, złożyłam e-mailowo wniosek o wydanie karty EKUZ ja do Wrocławskiego oddziału , chłopak do Wałbrzyskiego. On dostał kartę po 3 dniach poleconym, a ja nadal czekam i nic...zaczynam się martwić. Jak długo czekaliście na swoje karty ?
Składane wnioski w czerwcu. Oczekiwanie siedem dni roboczych.
Onlyhope
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 12.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Onlyhope » 15.07.2015 23:13

endryu napisał(a):
Onlyhope napisał(a):Pytanie dla Wrocławian, złożyłam e-mailowo wniosek o wydanie karty EKUZ ja do Wrocławskiego oddziału , chłopak do Wałbrzyskiego. On dostał kartę po 3 dniach poleconym, a ja nadal czekam i nic...zaczynam się martwić. Jak długo czekaliście na swoje karty ?
Składane wnioski w czerwcu. Oczekiwanie siedem dni roboczych.


Wniosek składałam 6.07 przed godziną 13:00 , minęło już 7 dni roboczych, ale jeszcze się wstrzymam więc do końca tygodnia i zadzwonię.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 15.07.2015 23:16

W czerwcu było przed wakacjami :mrgreen: . Wrocławski NFZ w sezonie od wielu lat jest mocno oblegany.
zwiedzajacy
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 17.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zwiedzajacy » 17.07.2015 07:10

A ja mam pytanie troszkę inne. Tzn czy posiadając dodatkowe ubezpieczenie, które sobie wykupiłem na wyjazd to czy muszę iść po tą kartę i stać w kolejce? NFZ nie chce płacić w Polsce a co dopiero za granicą ;) Dziękuję za odp z góry. :wink:
totylkoja
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 19.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) totylkoja » 17.07.2015 10:13

odkąd istnieje EKUZ, ani razu nie wyrobiłam tej karty - jeżdżę zawsze i tylko z ubezpieczeniem dodatkowym
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.07.2015 10:20

To są dwie uzupełniające się formy ubezpieczenia. Warto znać różnice, aby nie było przykrych niespodzianek. :wink:
zolza-102
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zolza-102 » 17.07.2015 10:27

ja mam zawsze kartę EKUZ - u mnie w Dębicy jest wydawana od ręki na miejscu i dodatkowo wykupuję ubezpieczenie podróżne uwzględniające koszty transportu zwłok, przy 4 osobowej rodzinie na 15 dni koszt 192 zł. co przy całkowitych wydatkach rzędu 6-7 tysięcy jest śmieszną sumą, a czuję się komfortowo
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 19.07.2015 00:14

No i stało się ...
Po kilku dniach pobytu w cro przyplątało mi się zapalenie stawu skokowego.
Trzeciego dnia już ze sporym trudem chodziłem. Na szczęście nie był to pierwszy taki przypadek, więc wiedziałem co miałem zapisane w PL. Zgodnie z sugestią przesympatycznego gospodarza :wink: udałem się do pomocy medycznej dla turystów. Lekarka skrupulatnie wypytała o potencjalne możliwości powstania takiego zapalenia ( raczej było to zaburzenie elektrolitów w jej opinii ) po czym zaleciła zupełnie co innego niż w kraju a mianowicie zastrzyki. Dwa, dzień po sobie, po pierwszym o dziwo po 20 minutach już mogłem normalnie chodzić.
Za całą tą przygodę nie zapłaciłem ani jednej kuny.
Miałem ze sobą tylko kartę Ekuz.
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 19.07.2015 17:45

Nie ma obowiązku posiadania karty EKUZ, ale dobrze ja mieć niezależnie od wykupionego (jak kto chce) dodatkowego ubezpieczenia. Podstawowa różnica jest taka, że przy podstawowej opiece medycznej w oznakowanych placówkach służby zdrowia w Cro, po okazaniu karty nie zapłacimy za usługę medyczną, a oni sobie to rozliczą z naszym NFZ-em, a przy wielu ubezpieczeniach trzeba samemu zapłacić, wziąć rachunek i dopiero po powrocie dochodzić zwrotu od ubezpieczyciela. Oczywiście nie jest to regułą, bo są też dobre ubezpieczenia znanych towarzystw, które też załatwiają sprawę bezgotówkowo, ale te przeważnie są droższe.

Co do wrocławskiego NFZ, wysłałem wnioski mailem chyba 7-go lipca, 17-go dzwoniłem (rano). Kobieta odpisała mój nr telefonu, imię. Około 15-tej oddzwoniła inna kobieta i potwierdziła mi, że 17-go wysłano do mnie karty listem poleconym. Wyjeżdżamy w sobotę, więc liczę, że dojdą do piątku. W ubiegłym roku byłem osobiście, po wejściu do biura zajęło to (4 karty) 15 minut, w tym roku nie miałem czasu na osobista wizytę, ale myślę, że dojdą. Mam też dodatkowe ubezpieczenie.

Z przyczyn obiektywnych życzę Wam wszystkim, aby nigdy nie było potrzeby korzystania z EKUZ ani z innych ubezpieczeń.
i nazwisko i obiecała, że na pewno do 15-tej ktoś się ze mnę skontaktuje
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.07.2015 17:56

Akurat dzisiaj się przydała.
Bierzcie je ze sobą.
asikczek
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 14.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikczek » 20.07.2015 20:51

w Chorzowie ekuz wydają od ręki, cała sprawa zajęła mi jakieś 10 min. Co prawda jeszcze nie była potrzebna ale wolę dmuchać na zimne :D
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 20.07.2015 20:58

numenius napisał(a):Nie ma obowiązku posiadania karty EKUZ, ale dobrze ja mieć niezależnie od wykupionego (jak kto chce) dodatkowego ubezpieczenia. Podstawowa różnica jest taka, że przy podstawowej opiece medycznej w oznakowanych placówkach służby zdrowia w Cro, po okazaniu karty nie zapłacimy za usługę medyczną, a oni sobie to rozliczą z naszym NFZ-em, a przy wielu ubezpieczeniach trzeba samemu zapłacić, wziąć rachunek i dopiero po powrocie dochodzić zwrotu od ubezpieczyciela. Oczywiście nie jest to regułą, bo są też dobre ubezpieczenia znanych towarzystw, które też załatwiają sprawę bezgotówkowo, ale te przeważnie są droższe.

Co do wrocławskiego NFZ, wysłałem wnioski mailem chyba 7-go lipca, 17-go dzwoniłem (rano). Kobieta odpisała mój nr telefonu, imię. Około 15-tej oddzwoniła inna kobieta i potwierdziła mi, że 17-go wysłano do mnie karty listem poleconym. Wyjeżdżamy w sobotę, więc liczę, że dojdą do piątku. W ubiegłym roku byłem osobiście, po wejściu do biura zajęło to (4 karty) 15 minut, w tym roku nie miałem czasu na osobista wizytę, ale myślę, że dojdą. Mam też dodatkowe ubezpieczenie.

Z przyczyn obiektywnych życzę Wam wszystkim, aby nigdy nie było potrzeby korzystania z EKUZ ani z innych ubezpieczeń.
i nazwisko i obiecała, że na pewno do 15-tej ktoś się ze mnę skontaktuje


Dzisiaj otrzymałem pocztą karty EKUZ, więc we Wrocławiu korespondencyjnie trwa to około 10 dni, ale można osobiście od ręki.
Czeki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 17.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czeki » 20.07.2015 22:37

Krakowski NFZ wysłał karty po 11 dniach od wysłania wniosków mailem.
Tylko polecony szedł 6 dni...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone