Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Euro ponad 4 zł !

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 04.02.2017 13:45

Także czekam na 4,20zł za euro. Czy się doczekam? Może tak, może nie, ale podejrzewam, że trochę taniej niż teraz jest, to jeszcze będzie. Dwa tygodnie temu we Wrocławiu w kantorze kupiłem po 4,37zł (na zaliczkę za kwatery). Dziś już jest taniej z tendencją spadkową. Oczywiście skok ceny euro w zakresie 10-30 groszy zapewne nie będzie decydował, czy jechać lub nie do Cro.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 20.03.2017 21:43

Dzisiaj kurs ładnie spadł :D
Prawie dochodzi do kursu zakupu z zeszłego roku.
Może uda się kupić taniej niż rok temu :lol:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 21.03.2017 08:26

Tak jest ostatnio co roku że z początkiem wiosny kurs euro jest najnizszy. A bynajmniej jest tak od kilku lat. Jednak co wiosna to euro ma kilka groszy więcej. I jak będzie tak jak w ostatnich 3 latach to teraz chyba najlepszy okres by kupowac
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.03.2017 10:03

Już o tym wielokrotnie było tutaj wspominane, że z tym prognozowaniem kursu waluty, to trochę jak z prognozą pogody. :)

Wczoraj słyszałem, że warto z kupnem jeszcze kilka dni poczekać, aby w pierwszej dekadzie kwietnia sprzedać, ponieważ euro umocni się do złotówki.
Oferta była oczywiście skierowana do inwestujących znaczne sumy.

W przypadku wakacyjnego budżetu (np. 1,5 - 2 tys. euro), bardziej traktuję to jako zabawę. Wracając jednak do prognoz, dziś przeglądam
usdforecast.com i czytam, że największe osłabienie euro w stosunku do złotówki ma nastąpić w końcówce czerwca. :wink:
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 21.03.2017 10:31

Z notowań ubiegłorocznych, zarówno kantorowych jak i NBP wynika, iż najniższe kursy euro do złotego przypadają zazwyczaj na przełomie marzec/kwiecień oraz sierpień/wrzesień. Lecz to akurat jest w miarę zrozumiałe.

Tyle statystyka. Lecz nasze życie, w odróżnieniu od wszelakich statystyk, ma to do siebie, iż pewne są w nim jedynie dwie rzeczy: to, że się urodziliśmy oraz to, że kiedyś umrzemy. Nic więcej.

Trudno zatem w 100% wyrokować co i kiedy się wydarzy, gdyż każdy z nas, być może, trafi na jakąś nieprzewidywalną okazję. Czego serdecznie wszystkim życzę.

Realnie jednak patrząc. Przy średnim budżecie, tak mniej więcej około 2000 Euro, ewentualna zmiana kursu np. o 10 groszy to zmiana zaledwie w granicach około 2% całego budżetu. Nie ma więc chyba powodu aby specjalnie się tym przejmować. Ewentualne zyski przyjmować z radością a do strat podchodzić z godnością.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 21.03.2017 18:50

Ja robię tak. W mbanku jest lokata 3 dniowa. Mam tam kasę w PLN na wakacje i co 3 dni tak jak lokata się kończy to kupuje euro za 50zł. W kantorze internetowym więc trwa to kilka sekund. I tak kupuje systematycznie przez cały rok. Rozpiętość zakupu euro jest tak duża że nawet nie chce mi się liczyć średniej. A ze względu że kupuje systematycznie przez cały rok to mam euro kupione w cenie średniej rocznej;)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 21.03.2017 19:40

Też o czymś podobnym myślałem, na zasadzie ... jest nadwyżka to kupuje walutę. Jednak odstraszyły mnie skutecznie opłaty za konto walutowe, w szczególności jak zobaczyłem w zeszłym roku rozliczenia walutowe po wizycie w cro, mbank bardzo korzystnie je rozliczał. Podobnie z przelewem za kwaterę, w tym roku zleciłem przelew i zapłaciłem za operacje 5 zł. Nie jestem przekonany czy dla jednego wyjazdu w roku opłacalne jest konto walutowe.
Ostatnio edytowano 21.03.2017 19:41 przez sdolas, łącznie edytowano 1 raz
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 21.03.2017 19:40

paulr napisał(a):Ja robię tak. W mbanku jest lokata 3 dniowa. Mam tam kasę w PLN na wakacje i co 3 dni tak jak lokata się kończy to kupuje euro za 50zł. W kantorze internetowym więc trwa to kilka sekund.


Piszesz o kantorze mbanku?
Jeśli tak to w jaki sposób wypłacasz euro? Masz oddzielną kartę?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.03.2017 20:38

sdolas napisał(a):Jednak odstraszyły mnie skutecznie opłaty za konto walutowe,

W ING mam konto walutowe za 0 zł. Przelew SEPA niezależnie od kwoty 5 zł. Opłata za kartę 1,5 zł/m-c
Jeśli karta nie jest potrzebna, to z niej nie korzystasz i nie płacisz wtedy nic. Aktywujesz tylko np. na miesiąc wakacyjny. (chociaż ja potrzebuję częściej).
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 21.03.2017 20:44

śmigacz napisał(a):
paulr napisał(a):Ja robię tak. W mbanku jest lokata 3 dniowa. Mam tam kasę w PLN na wakacje i co 3 dni tak jak lokata się kończy to kupuje euro za 50zł. W kantorze internetowym więc trwa to kilka sekund.


Piszesz o kantorze mbanku?
Jeśli tak to w jaki sposób wypłacasz euro? Masz oddzielną kartę?


konto walutowe w mbanku jest bezpłatne.
bezpłatnie też kupuję euro w https://internetowykantor.pl/
różnica w kursie między kantor internetowy a mbank to około 20groszy. Więc jak łatwo policzyć na samej zaliczce (500E) zyskałem około 100zł.
kupuję systematycznie co 3 dni :) więc tak bardzo nie odczuwam też jak euro jest wysoko np 4,5 i nie martwię się ile będzie kosztować w wakacje:)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 21.03.2017 20:54

paulr napisał(a):konto walutowe w mbanku jest bezpłatne **

Sorry ale to brzmi jak.... smartfon Galaxy S7 od złotówki :wink:
Jak bezpłatne jak założenie konta to 30 zł i roczna opłata za kartę 30 zł, pierwszy rok gratis, niby
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 21.03.2017 21:08

Otwarcie konta za 0. Za kartę teraz faktycznie jest opłata roczna. Ale jak pisałem nawet jak by mi ją policzyli to i tak jestem do przodu na samej zaliczcze. A dodatkowo jak ja brałem to karta też była za 0 zł. ;) Dlatego trzeba patrzeć bo cenniki banków są bardzo zmienne
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 21.03.2017 21:32

Sorry, nie samo konto, a wydanie karty to 30 zł, opłata za nią jw.
W moim przypadku jeśli w euro place tylko za kwaterę, to koszty przewyższą zyski.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 22.03.2017 09:52

Nie koniecznie. Przy mojej zaliczcze kupiłem euro 20 groszy taniej.( I tu praktycznie każdy bank ma o te około 20 groszy drożej) więc zyskałem około 100zl.
To samo tyczy się płatności za granicą. Euro w strefie euro wypłacane za darmo. Zresztą wszystkie wypłaty z bankomatów są za darmo i teraz jak wypłaca się kuny to przelicza na euro. I koniec. A tak bank przelicza to euro jeszcze na złotówki bo gorszym kursie. Przy płatnościach to samo.
A więc skoro na 500e mam 100zl taniej to przy 2000e zysk może być i 400zl.
Po odjęciu 30zl za kartę.( Której nie trzeba zamawiać bo np można zrobić przelew z zaliczka swojego euro) i tak jestem te około 370 zł do przodu.
To jest tylko mój przykład. Sam korzystam z konta walutowego znacznie więcej niż tylko wakacje (np zakupy na aliexpress gdzie znowu kupuje za swoje euro a nie po kursie banku)
Każdy oczywiście wybiera co mu wygodniej czy jedne przelew i po problemie czy 2 przelewy trochę dłużej i nieco taniej. :)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 02.05.2017 19:59

Kurs fajnie spada, ciekawe czy złamie barierę 4,20 i pójdzie w stronę 4,15. Różnica niby nie znacząca ale w stosunku do zeszłego roku gdy kupowałem za 4,45 to będzie oszczędność na porządny obiad dla rodzinki :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Euro ponad 4 zł ! - strona 115
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone