Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik w moim obiektywie

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AndrzejG
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 19.01.2005
Dubrownik w moim obiektywie

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejG » 29.08.2006 22:48

W podziękowaniu wszystkim cromaniakom, którzy przyczynili się i przyczyniają się bezpośrednio i pośrednio do pomocy w poznawniu tak pięknego kraju jakim jest Chorwacja. Również dla tych co mają jakie kolwiek wątpliwości prezentuje kilka moich fotek z pobytu w Dubrovniku.
UWAGA!!! MINIATURKI W GALERII NIE POKAZUJĄ CAŁYCH ZDJĘĆ.
http://fotokonto.pl/showGallery.php?id=612
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 05.09.2006 09:21 przez AndrzejG, łącznie edytowano 1 raz
AndrzejG
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 19.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejG » 30.08.2006 17:07

Komentarze oraz sugestje mile widziane
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 30.08.2006 20:21

Fotki ogląda się bardzo przyjemnie :D
Duży plus za przemyślane kadry.
AndrzejG
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 19.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejG » 30.08.2006 22:35

arekwroc napisał(a):Fotki ogląda się bardzo przyjemnie :D
Duży plus za przemyślane kadry.

Dzięki.
Dziśaj wiem, że niektóre zrobiłbym lepiej, ale oprócz focenia musiałem obserwować moją 3,5 letnią córkę przy której "żywe srebro" to mały Pikuś. Kurcze zaczynam cytować Lepera. 2 tygodnie bez RTV jak ja za tym tęsknie.
Pozdrawiam
krzysiekrz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiekrz » 06.09.2006 21:05

Wszystkie fotografie bardzo udane, a kompozycje bardzo ciekawe. Widziałem też zdjęcia z Korculi i zauważyłem, że lubisz schody+szeroki kąt :-)
AndrzejG
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 19.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejG » 09.09.2006 22:42

krzysiekrz napisał(a):Wszystkie fotografie bardzo udane, a kompozycje bardzo ciekawe. Widziałem też zdjęcia z Korculi i zauważyłem, że lubisz schody+szeroki kąt :-)

Szeroko robiłem większośc fotek, schody tez lubię a ich tam nie brakowało, ale bardziej się skupiam na liniach wychodzących z narożników kadru.
Dzięki
Pozdrawiam
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 15.09.2006 21:43

Boże o jakich liniach wy mówicie? Zdjęcia b.ładne no i to pranie............
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 15.09.2006 22:07

http://fotokonto.pl/foto.php?id=6788&size=640

no właśnie tak myślę że oni skarpety raz w roku piorą bo ja w ciągu 3 tygodni użyłem 2 par (jedna na dojazd i 1 na powrót) :lol:

galeria bardzo ładna i też nie wiem o jakich liniach mówicie :wink:
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 15.09.2006 22:14

A tam linie nie są ważne... tak sobie myślę, grunt, że nam zdjęcia wychodzą. A pranie mnie naprawdę rozczula... też fotografowałam w Splicie - takie miejsce i gacie na sznurze, no ale w końcu muszą gdzieś suszyć. A poza tym, czy w Warszawie np. zobaczymy takie pranie? To też dodaje uroku(?) takim miejscom. :)
AndrzejG
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 19.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejG » 15.09.2006 22:25

AnetaA napisał(a):Boże o jakich liniach wy mówicie? Zdjęcia b.ładne no i to pranie............


W fotografi mozna dla podniesienia atrakcyjmości fotografii użyć tzw. liini prowadzacych np. droga, lub jak tutaj
http://fotokonto.pl/showimage.php?id=6797&size=640 za linię użyłem murku z poręczą, który wchodzi z lewego dolnego narożnika. Kurcze źle skadrowałem to zdjęcie, a wiecie dlaczego?
Dziśaj już późno, ale jak będziecie chcieli podszkolić Swoje umiejętności to jeszcze mogę coś skreślić i pokazać na przykładach o co w tym wszystki chodzi.
Pozdrawiam
Ps. Odwagi.
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 15.09.2006 22:46

To ja poproszę o kilka uwag i wskazówek, a zdjęcia i tak robię, bo pocieszam się faktem, iż jest tam tyle pięknych miejsc, że nawet takiemu byle jakiemu fotografowi czasem coś sie uda :D
AndrzejG
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 19.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejG » 16.09.2006 06:55

Tak na początek powiem, że nie jestem fotografem, tylko amatorem samoukiem. Wszystkie wiadomości jakie pośadam nabyłem cztyając różnego rodzaju fora dyskusyjne. Dodam jeszcze, iż moich fotek z przed lat dziśaj nikomu bym nie pokazał, a wtedy wszyscy nimi się zachwycali. Pewnie znajdzie sie ktoś lepszy z większymi wiadomościami i większym doświadczeniem, bo ja dopiero co trochę podstaw poznałem. Dlatego też nie będe się za bardzo wymądrzał.
AnetaA napisał(a):To ja poproszę o kilka uwag i wskazówek, a zdjęcia i tak robię, bo pocieszam się faktem, iż jest tam tyle pięknych miejsc, że nawet takiemu byle jakiemu fotografowi czasem coś sie uda :D

Oczywiście, że trzeba robić zdjęcia, ale też trzeba wiedziec dlaczego czasami cos się udało, a na innych fotkach nie. Żeby mozna zacząć dyskusję musimy mieć nad czym dyskutować, więc AnetaA musisz pokazać Swoje fotki - czekam.
Pozdrawiam
krzysiekrz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiekrz » 16.09.2006 08:51

AndrzejG napisał(a):ciach...
Oczywiście, że trzeba robić zdjęcia, ale też trzeba wiedziec dlaczego czasami cos się udało, a na innych fotkach nie.
...ciach


Dokładnie tak. Są fotografie, które się ogólnie podobają, a są i takie, w których coś jest nie tak, jak być powinno. Jeśli popatrzymy na zdjęcie pod kątem kompozycji, to okazuje się, że na tych udanych zachowane są pewne reguły (złoty podział itp), np. unika się umieszczania obiektu fotografowanego w samym środku kadru. Czasem o takich zdjęciach mówimy, że są przemyślane. Znajomość tych zasad pozwala świadomie tworzyć lepsze ujęcia. Oczywiście od reguł są wyjątki ...
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 16.09.2006 21:55

Tak dla wyjaśnienia - pisząc byle jaki fotograf miałam na myśli oczywiście siebie.Żeby nikt przypadkiem nie zrozumiał inaczej. I obiecuję zasięgnę info jak te foty się tu wkleja i pokaże przynajmniej kilka swoich.Pozdrawiam
AndrzejG
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 19.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejG » 16.09.2006 23:08

Czekamy
Następna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
Dubrownik w moim obiektywie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone