Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga przez Bośnię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bajlansz
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bajlansz » 02.06.2016 18:31

Slano jest przed Neum, aczkolwiek właśnie moje pytanie jest która z tych 2 dróg jest lepsza ? Przejście w Slano wygląda dość "dziko" jak się je ogląda na Google, dlatego właśnie nie wiem czy nie lepiej jechać drogami M20/M6.
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 02.06.2016 18:50

bajlansz napisał(a):Jest to też jakieś wyjście, Google pokazuje żeby kierować się na Trebinje albo odbić w prawo w małej miejscowości Slano, wiesz może coś o tym przejściu w Slano ?


Niestety nie wiem, nigdy przez to przejście nie jechaliśmy, ale biorąc pod uwagę nr drogi mocno bym się zastanawiała, bo może okazać się wąską szutrówką .... :wink: (piszę o przejściu w Slano)

Edit: Jakiś asfalt jest przynajmniej po stronie Cro ;) https://goo.gl/maps/Js6r2Nr28nJ2
ale i widoki też :) https://goo.gl/maps/Xo4NiYtS5XB2

walp napisał(a):Czy nie lepiej z Dubrownika pojechać drogami M20/M6, zamiast cofać się Jadranką przez Neum?


Dla "odmiany" widoków oczywiście, bo z kilometrów wychodzi podobnie jak przez Neum :D

My jeździmy z Pelješca, więc droga przez Metković najbardziej pasuje ;)
Ostatnio edytowano 02.06.2016 18:57 przez Sylwetka..., łącznie edytowano 1 raz
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 02.06.2016 18:53

bajlansz napisał(a):Slano jest przed Neum, aczkolwiek właśnie moje pytanie jest która z tych 2 dróg jest lepsza ? Przejście w Slano wygląda dość "dziko" jak się je ogląda na Google, dlatego właśnie nie wiem czy nie lepiej jechać drogami M20/M6.

Wiem, wiem. Ja odniosłem się do przejścia w Metković. Nie znam przejść w Slano, ani w Brgat Gornji, ale znajomi jechali z Dubrownika do Mostaru właśnie drogą nr 223 do tego drugiego. Później już M20/M6.

Sylwetka... napisał(a):Dla "odmiany" widoków oczywiście, bo z kilometrów wychodzi podobnie jak przez Neum :D

To się zgadza, ale jeszcze istotna jest pora, bo wiadomo, że Jadranką, przez Neum średnia spada znacznie.
bajlansz
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bajlansz » 02.06.2016 19:05

No rozumiem, to w takim razie jak nikt jeszcze nie jechał tym przejściem koło Slano to ja pewnie nim pojadę :P żeby zobaczyć co i jak :) Bardzo dziękuje za pomoc :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 02.06.2016 19:51

bajlansz napisał(a):No rozumiem, to w takim razie jak nikt jeszcze nie jechał tym przejściem koło Slano to ja pewnie nim pojadę :P żeby zobaczyć co i jak :) Bardzo dziękuje za pomoc :)

Z pewnością jechało wielu. Np. w tej relacji jest wzmianka:
san95 napisał(a):Warto podkreślić bliskość tego miejsca z nadmorskiej Chorwacji. Dojazd ze Stonu nie zajął więcej niż godzinę, przejście Slano - Orahov Do, jest bezproblemowe (panowie maksymalnie znudzeni).
Przy okazji - jakby kto się chciał zapuścić na skróty w stronę Trebinje drogą R426 przez Sedlari to może nie być szybciej :).

Slano - Orahov Do
bajlansz
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bajlansz » 02.06.2016 21:51

Oczywiście że jechało wielu, napisałem to do tego że państwo nie jechali (ci co piszą ze mną na forum). Bardzo dziękuje za znalezienie tego wpisu.
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 08.07.2016 15:23

Witam,

Czy ktoś ma może porównanie tras przez Sarajewo
https://goo.gl/maps/YxiNr9o66Jw

I przez Livno
https://goo.gl/maps/5SVfhpFB2a42

Przerabiałem już trasę przez Trebinje-Mostar-Jablanice-Jajce-Banja-Luke więc ta raczej mnie nie interesuje.
Jazda w połowie sierpnia w sobotę od rana. Czy w rejonie Sarajewa można spodziewać się jakiś większych korków? Na A1?

Myślałem o drodze Neum-Stolac ale podobno średnia z tego co wyczytałem i dopiero ma być robiona więc musiałbym jechać przez Metkovic.
Za Livno przemawia ominięcie Metkovic gdzie też można postać (w Arzano chyba raczej powinno być pusto) i pewnie mniejszy ruch ciężarowych(czy w BiH mogą jechać w weekend?)

Plan jest tak aby do wieczora dojechać do Budapesztu dlatego szukam optymalnej wersji.
Marta_82
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 10.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marta_82 » 08.07.2016 15:47

Witam.Pierwszy raz będę jechała trasą przez Węgry i Bośnię do Czarnogóry, wyruszam z Warszawy i planuję nocleg po drodze, czy dam radę dojechać na nocleg do Sarajewa?
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 08.07.2016 16:15

szpecgos napisał(a):Witam,

Czy ktoś ma może porównanie tras przez Sarajewo
https://goo.gl/maps/YxiNr9o66Jw

I przez Livno
https://goo.gl/maps/5SVfhpFB2a42

Przerabiałem już trasę przez Trebinje-Mostar-Jablanice-Jajce-Banja-Luke więc ta raczej mnie nie interesuje.
Jazda w połowie sierpnia w sobotę od rana. Czy w rejonie Sarajewa można spodziewać się jakiś większych korków? Na A1?

Myślałem o drodze Neum-Stolac ale podobno średnia z tego co wyczytałem i dopiero ma być robiona więc musiałbym jechać przez Metkovic.
Za Livno przemawia ominięcie Metkovic gdzie też można postać (w Arzano chyba raczej powinno być pusto) i pewnie mniejszy ruch ciężarowych(czy w BiH mogą jechać w weekend?)

Plan jest tak aby do wieczora dojechać do Budapesztu dlatego szukam optymalnej wersji.


W zeszłym roku jechaliśmy identyczna trasą przez Sarajewo w sobotę nie wiem jak z natężeniem ruchu ale w piątek nie było jakiegoś mega tłoku w Sarajewie byliśmy około 17. Natomiast przejście Metković porażka staliśmy 3,5 godziny (poniedziałek około południa). Z tego co pamiętam to w soboty jest zakaz ruchu ciężarówek. Przez Livno nie jechałam.
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 08.07.2016 16:23

Marta_82 napisał(a):Witam.Pierwszy raz będę jechała trasą przez Węgry i Bośnię do Czarnogóry, wyruszam z Warszawy i planuję nocleg po drodze, czy dam radę dojechać na nocleg do Sarajewa?

To dość sporo kilometrów. My w zeszłe wakacje wyjeżdżając ze Starachowic o godz. 6 rano w okolice Osijeka (nocleg w Bilje) dojechaliśmy koło 19, ale trafiliśmy na utrudnienia w Słowacji (roboty drogowe) i katastrofa przejazd przez Kraków. Następnego dnia przejazd z Vukovaru do Sarajewa zajął nam około 4,5 godziny
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 08.07.2016 16:32

Sylwetka... napisał(a):W zeszłym roku jechaliśmy identyczna trasą przez Sarajewo w sobotę nie wiem jak z natężeniem ruchu ale w piątek nie było jakiegoś mega tłoku w Sarajewie byliśmy około 17. Natomiast przejście Metković porażka staliśmy 3,5 godziny (poniedziałek około południa). Z tego co pamiętam to w soboty jest zakaz ruchu ciężarówek. Przez Livno nie jechałam.


Dziękuję za odpowiedź. W Metković też parę lat temu stałem, a drogę na Mostar-Jablanice i dalej raczej kojarzę z dosyć sporym ruchem(w porównaniu np z Trbinje). Poszukałem jeszcze trochę na forum i jestem już zdecydowany na Arzano-Livno-Glamoć-Mrkonjić Grad i dalej chyba przejadę się jeszcze wzdłuż Vrbasa do Banja Luki.
Marta_82
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 10.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marta_82 » 08.07.2016 16:41

Sylwetka... napisał(a):
Marta_82 napisał(a):Witam.Pierwszy raz będę jechała trasą przez Węgry i Bośnię do Czarnogóry, wyruszam z Warszawy i planuję nocleg po drodze, czy dam radę dojechać na nocleg do Sarajewa?

To dość sporo kilometrów. My w zeszłe wakacje wyjeżdżając ze Starachowic o godz. 6 rano w okolice Osijeka (nocleg w Bilje) dojechaliśmy koło 19, ale trafiliśmy na utrudnienia w Słowacji (roboty drogowe) i katastrofa przejazd przez Kraków. Następnego dnia przejazd z Vukovaru do Sarajewa zajął nam około 4,5 godziny


Planuję jechać na Katowice, potem Ostrawa wyjazd w czwartek 4 rano.
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 08.07.2016 17:07

Ładnych parę godzin macie do Sarajewa. Jedziemy podobnie z mazowieckiego, ale my nocujemy na granicy H/HR (miał być Budapeszt, ale niestety nie tym razem) i dopiero stamtąd ruszamy do Sarajewa, gdzie mamy kolejny nocleg. Nie wiem jakie macie plany. Nam zależy na zwiedzeniu po drodze kanionu Vrbasu i Sarajewa, a to dla nas nie do zrobienia bez "międzynoclegu".
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 08.07.2016 17:09

Marta_82 napisał(a):Planuję jechać na Katowice, potem Ostrawa wyjazd w czwartek 4 rano.


Jeśli nic Was po drodze nie zaskoczy to teoretycznie po 15 godzinach (wg mapy google) powinniście dojechać. :) Ja osobiście dodałabym jeszcze do tego czasu jakieś 2 godziny.
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 08.07.2016 17:15

Przeglądam mapę i nasuwa mi się pytanie: którędy najlepiej jechać z Mostaru na Pelješac, żeby nie utknąć w Metković. Raczej nie będziemy płynąć promem, więc wolałabym zaoszczędzić czas i km i jakąś możliwą drogą dojechać na miejsce. Nie mogę namierzyć nigdzie informacji, które przejścia graniczne BiH są dostępne dla wszystkich, a które tylko dla ruchu lokalnego i miejscowych.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Droga przez Bośnię - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone