Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Draśnice 2011 - mieścinka nieodkryta

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Adrian34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 06.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrian34 » 29.03.2012 17:48

Witaj!
A kościółek w "Górnych Draśnicach" , przy Jadrance ? :wink:
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 29.03.2012 22:24

Adrian34 napisał(a):A kościółek w "Górnych Draśnicach" , przy Jadrance ? :wink:

Taaaak. Z drugim (a właściwie pierwszym) kościółkiem wiąże się zabawna historia.
Otóż na dzień przed naszym wyjazdem, wraz z sąsiadem z naszej kwatery postanowiliśmy się wspiąć na szczyt góry stojącej ponad Draśnicami. 8O
Tak jak przy Karlovacko pewnego wieczora ustaliliśmy, tak innego dnia o świcie spróbowaliśmy zrealizować.
Wymyśliliśmy sobie, że koniecznie musimy wstać o świcie, żeby w pełnym słońcu nie paść z wyczerpania. I to był dobry pomysł.
Niestety byliśmy do tej wyprawy totalnie nieprzygotowani. Nie mieliśmy mapy, ani opracowanej trasy. Byliśmy zmęczeni po "wczorajszym", a na dodatek podczas porannego ubierania się, kolega nie mogąc znaleźć porządnych butów (nie szukał zbyt mocno, bo nie chciał zbudzić rodzinki), na wycieczką górską wziął... :lol: buty plażowe :lol:

Na taką tablicę natrafiliśmy już podczas "wspinaczki"
Obrazek

Chyba zmysł postradaliśmy, aby na takie monstrum się wdrapać
Obrazek

Krowy pasące się w górach (te krowy w Chorwacji pasą się chyba tylko w górach, niczym kozice), jakoś dziwnie na nas patrzyły
Obrazek

Ostatecznie, na szczęście pomyliliśmy drogę i zamiast wchodzić na szczyt, zaczęliśmy z niego schodzić. ;-)
Opatrzność boska nad nami czuwała.

Przy okazji zrobiłem kilka fotek na Draśnice od strony Biokova.
Obrazek

Obrazek

A o tym wszystkim opowiadam, bo podczas "wspinaczki" przechodziliśmy przez stare Draśnice i mijaliśmy przywoływany kościółek. Ale zakręciłem.

Widok na stare Draśnice
Obrazek

Jeśli dobrze się przypatrzycie, to pierwszym budynkiem z lewej jest mały, stary kościółek. To pewnie o niego pyta Adrian
Obrazek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 30.03.2012 00:31

Piękna relacja z pięknego miejsca :D Dziękuję
Fajnie było .
Wcale się nie dziwię , że było Wam żal wyjeżdżać , są jednak następne wakacje i następne wyjazdy . . . co w tym roku :?:


Pozdrawiam
Piotr
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 30.03.2012 07:49

Iwona75 napisał(a):Piękne fotki , ciekawa relacja ...Tak " swojsko " się czułam , bo podążałeś naszymi śladami...
To jakie plany na zbliżające się wakacje ?


piotrf napisał(a):Piękna relacja z pięknego miejsca :D Dziękuję
Fajnie było.
Wcale się nie dziwię , że było Wam żal wyjeżdżać , są jednak następne wakacje i następne wyjazdy . . . co w tym roku :?: Piotr

Iwona i Piotr, dzięki za słowa uznania :oops:
Mam nadzieję, że choć w małym stopniu oddałem klimat tego miejsca.

W tym roku mamy już zarezerwowany RAZANJ :P
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 30.03.2012 09:18

W takim razie będziemy czekać na relację , ja też postaram się podzielić naszymi wrażeniami , a i Piotr na pewno dołączy do wakacyjnych opowiadań.

P O Z D R A W I A M ! ! !
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 30.03.2012 09:58

Stawiam kropkę na i

Wyjazd do Polski zaplanowaliśmy na godz. 10.
Dzięki temu, późnym popołudniem wylądowaliśmy w Mikulovie w Czechach, tuż za granicą austriacką.

Mieliśmy jeszcze trochę czasu na obiad i krótkie zwiedzanie starego miasta.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hotel MBZM (obecnie Hotel Maroli), w którym się zatrzymaliśmy, ma doskonały widok na wzgórze zamkowe
Obrazek

Obrazek
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 30.03.2012 10:46

Adrian34 napisał(a):Witaj!
A kościółek w "Górnych Draśnicach" , przy Jadrance ? :wink:


Czy chodzi o ten kościółek...
Obrazek

widoczny również z nabrzeża?
Obrazek

Bo do tego ze zdjęcia próbowaliśmy "zawitać" w drodze na Sv.Jura, ale ... nie wyszło
Obrazek
( dobrze, że udało się stamtąd zawrócić w 4 auta, bo szutrowa droga robiła się coraz bardziej wąska i mało przejezdna)

A ponieważ andy_p kończy już swoją relację (liczymy oczywiście na bonusa 8) ), to pozwolę sobie na wklejenie kilku fotek tytułem uzupełnienia, a raczej przypomnienia :oczko_usmiech:

Drasnice z góry
Obrazek
(jak widać są tam więcej niż 3 plaże)

Port
Obrazek

"Nasza" plaża w lewo ...
Obrazek

i w prawo :D
Obrazek
... ale to już było na forum, więc nie będę się powtarzać :)

A Drasnice są w planach na przyszłość ... do powtórzenia! :D

Pozdraviam
Adrian34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 06.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrian34 » 30.03.2012 20:11

a to ja napisał(a):
Adrian34 napisał(a):Witaj!
A kościółek w "Górnych Draśnicach" , przy Jadrance ? :wink:


Czy chodzi o ten kościółek...
Obrazek

widoczny również z nabrzeża?
Obrazek

Dokładnie tak, to ten. :lol:
Joanna22
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 10.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanna22 » 02.04.2012 21:11

Andy dzięki za relację. Dzięki niej Draśnice to już miejscowość odkryta :D A w tym roku także i my ją odkryjemy. Dzięki Waszym opiniom, tj. wszystkich forumowiczów, zdecydowałam się tam pojechać i mam nadzieję, że moje wspomnienia będą równie barwne. Pozdrawiam wszystkich i życzę równie udanych wakacji w tym roku.
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 03.04.2012 12:32

Joanna22 napisał(a):Andy dzięki za relację. Dzięki niej Draśnice to już miejscowość odkryta :D A w tym roku także i my ją odkryjemy. Dzięki Waszym opiniom, tj. wszystkich forumowiczów, zdecydowałam się tam pojechać i mam nadzieję, że moje wspomnienia będą równie barwne. Pozdrawiam wszystkich i życzę równie udanych wakacji w tym roku.

Joanna, Twoja decyzja to miód na moje serce :D
Mam nadzieję, że nie będziecie zawiedzeni i w pełni wykorzystacie możliwości jakie oferują Draśnice.
Liczę na Twoją ocenę po powrocie.
Joanna22
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 10.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanna22 » 03.04.2012 21:13

Może nie mam takiego lekkiego pióra jak Ty, ale z pewnością dam znać, czy podzielam Wasze zachwyty nad Draśnicami. W tym roku jedziemy 4-ty raz do Chorwacji i jak dotąd wszędzie nam się podobało. Więc myślę, że i tym razem się nie zawiodę. A dzięki Tobie już wiem czego się spodziewać i co zaplanować na całe dwa tygodnie. Jeszcze raz dzięki
Miken77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 08.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miken77 » 14.04.2012 13:12

Super relacja. W tym roku będę miał przyjemność spędzić wakacje w Drasnicach :D
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 15.04.2012 22:22

Anai napisał(a):Tym razem trochę niebieskiej wody (a może to kolor pistacjowy? sam nie wiem)
Obrazek

Ja bym powiedziała, że raczej turkusowy :D
Pistacjowy byłby taki:
Obrazek

Niezależnie od koloru Plitvice piękne i wiem, że też kiedyś tam będę,
i zrobię setki takich samych fotek, i będę tak samo zachwycona... :D


Podobny kolor widziałem w ... butelce z napojem Power coś tam (to nie jest reklama) :lol:
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 15.04.2012 22:28

andy_n napisał(a):Kończąc relację z Plitvic, chciałbym powiedzieć, że przyjeżdżając tutaj słyszałem o nim wiele dobrego i moje oczekiwania były bardzo wysokie. Muszę jednak przyznać, że takich cudów nie potrafiłem sobie wyobrazić. Po prostu pięknie :D
Dzieci dzielnie zniosły ponad czterogodzinny spacer i wcale nie miały chęci wychodzić z tego pięknego zakątka.

Na pożegnanie jeszcze kilka kadrów

Przywoływana wcześniej grupa Japończyków
Obrazek

Największy z wodospadów
Obrazek

Plitwickie (prawie) w całej okazałości ;-)
Obrazek


Obrazek


Obrazek

Mam nadzieję, że kiedyś tu jeszcze wrócimy


lelum polelum, o której godzinie robiłeś te zdjęcia????????? Jak ja tam byłem w ubiegłym roku w sierpniu, to ledwie się mogłem wyminąć z idącymi w przeciwnym kierunku, a na Twoich zdjęciach, jeśli chodzi o turystów, totalne pustki...
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 15.04.2012 22:52

rafalisko30 napisał(a):lelum polelum, o której godzinie robiłeś te zdjęcia????????? Jak ja tam byłem w ubiegłym roku w sierpniu, to ledwie się mogłem wyminąć z idącymi w przeciwnym kierunku, a na Twoich zdjęciach, jeśli chodzi o turystów, totalne pustki...

Fakt. Ze zdjęć faktycznie wynika, że ludzi prawie w ogóle nie było.
Chociaż muszę przyznać, że parkingi były pełne, do "pociągów" były kolejki, a do stateczków trzeba było łokciami się przepychać.
Te pustki na zdjęciach to też zamierzony efekt. Czekałem, aż ludzie przejdą ;-)
My byliśmy w pierwszych dniach lipca, ok. godz. 13.
Z perspektywy czasu, zarówno wybór dnia jak i pora dnia były dobrym pomysłem. Temperatura powietrza (ok. 22 stC - niezależna od nas ;-) ) też idealna na tak długą wycieczkę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Draśnice 2011 - mieścinka nieodkryta - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone