Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dolomity - skalne twierdze

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 30.09.2011 14:38

Ale tam jeszcze soczysta zieleń ...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.09.2011 15:57

mariusz-w napisał(a):... jak wracaliśmy w zeszły weekend, to ledwo przyprószone były !

Crayfish napisał(a):Ale tam jeszcze soczysta zieleń ...

Mnie Dolomity przywitały w takiej szacie:

Obrazek

co nie ułatwiało wędrówek:

Obrazek

Obrazek

mariusz-w napisał(a):... no ale przynajmniej Garda się Ciebie doczekała ! :)

To już kolejny raz. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 30.09.2011 18:25

Co do terminów letniej pogody w Dolomitach to z Mariuszem musisz w komitywę zajść. On co roku ma cynk, kiedy będzie elegancko. Wtedy jeździ. :D

A ta biała szata wcale nie musi być gorsza i brzydsza od zielonej.
Oba wdzianka piękne.
Ba, nawet żółte nie odstaje od nich.

Franz napisał(a):Obrazek

I już jest MOC.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.10.2011 16:01

Crayfish napisał(a):Co do terminów letniej pogody w Dolomitach to z Mariuszem musisz w komitywę zajść. On co roku ma cynk, kiedy będzie elegancko. Wtedy jeździ. :D

Tym razem miałem doskonałą pogodę. Po raz pierwszy od kilku lat pogoda wytrzymała bez najmniejszego wahnięcia przez cały czas mojego pobytu.
Wcześniej i tak pojechać nie mogłem. Za to gdybym pojechał jeszcze później - dokładnie wtedy, kiedy Mariusz akurat wracał - miałbym taką samą świetną pogodę, a ponadto już prawie bez śniegu. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.10.2011 16:49

plavac napisał(a):Fantastycznie wygląda wierzchołek Catinaccio z tej perspektywy - jak ogon bobra ! :)

Dokładnie tak!. :lol:

plavac napisał(a):No i chyba się zdecydowałem, gdzie będę nocował za rok - schronisko Antermoia leży w cudownym miejscu.

Nawet je przez moment rozważałem kilka dni temu. Ciągle jest tam w pobliżu droga, której jestem ciekaw - ferrata Laurenzi przez Molignon. No cóż - zostaje na zaś...

mahadarbi napisał(a):Niewiarygodne masz wspomnienia, Wojtku. Niewiarygodne widoki! Oniemiałam po raz setny w tym tygodniu u Ciebie 8O :roll:

Wiesz, teraz przez kilka dni znów miałem wokół siebie niewiarygodne widoki. I znów muszę zwalczać pokusę, by się nimi natychmiast z Wami podzielić. ;)

nomad napisał(a):Wojtek robi za...iste fotki i nigdy nie startuje w fotgraficznych konkursach, bo w ten sposób daje szanse komuś (życzliwość dla człowieka), aby miał chociaż (ten ktoś) swój cień szansy na szczęście w konkursie (a więc oszczędza mu cierpień nie biorąc w nim udziału).

Zaiste, robię fotki. :lol:

Zupełnie abstrahując od tego, że fotka pstryknięta małpką nijak nie może konkurować ze zdjęciem zrobionym porządnym sprzętem, to ja z zasady w żadnych konkursach nie biorę udziału. Duch rywalizacji obcy jest mojej naturze.

mariusz-w napisał(a):przez 14 dni tylko 1 godzina deszczu i półgodzinna burza. 8)

Ja przez 9 dni miałem bez tej jednej godziny i bez tej półgodziny. :lol: To chyba całkiem analogicznie.

mariusz-w napisał(a):Było fantastycznie ... zresztą tam nie może być inaczej. :)

8)

Crayfish napisał(a):Zielone oczko ładnie wkomponowała w tą sypiącą się ścianę natura.
Ta to ma fantazję ...

Byłem zafascynowany tym oczkiem, tak kontrastującym z jego dzikim otoczeniem. To Lago d'Antermoia.

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 02.10.2011 16:58

Franz napisał(a):
mahadarbi napisał(a):Niewiarygodne masz wspomnienia, Wojtku. Niewiarygodne widoki! Oniemiałam po raz setny w tym tygodniu u Ciebie 8O :roll:

Wiesz, teraz przez kilka dni znów miałem wokół siebie niewiarygodne widoki. I znów muszę zwalczać pokusę, by się nimi natychmiast z Wami podzielić. ;)


Wojtek, nie walcz z nią :lol: Po prostu dziel się z nami tymi cudami i nie trać czasu na rozmyślania :wink:

Pozdrawiam,
Anka
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.10.2011 20:38

mahadarbi napisał(a):Wojtek, nie walcz z nią :lol: Po prostu dziel się z nami tymi cudami i nie trać czasu na rozmyślania :wink:

To tylko po dwie fotki z trzech kolejnych - jeszcze ciepłych - wrześniowych dni. A potem już wrócę do głównego ciągu wspomnień.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 02.10.2011 20:49

Koniec z lenistwem. Idę w góry, do kroćset! 8O :D

Piękne.

Pozdrawiam,
Anka
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.10.2011 12:51

mahadarbi napisał(a):Koniec z lenistwem. Idę w góry, do kroćset! 8O :D

Piękne.

Trzymam kciuki za realizację pomysłu! :)

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 03.10.2011 13:07

Jeszcze tylko wymyślę jakiś patent na to, by nie pracować a mieć z czego żyć i idę :wink: :lol:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.10.2011 23:40

mahadarbi napisał(a):Jeszcze tylko wymyślę jakiś patent na to, by nie pracować a mieć z czego żyć i idę :wink: :lol:

Trzeba z losem pójść na kompromis.
Zadbać o polepszenie losu i niech los potem zadba o nas. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 04.10.2011 09:38

Ludzie są bezradni wobec losu, są ofiarami czasu. I własnych uczuć (John Irving) :wink:

Pozdrawiam,
Anka
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 04.10.2011 22:01

Ha :!: Zazdrość mnie zżera okrutna :!: I co z tego, że serdeczna ... :)

Ale za to ,gdy pomyślę, że Wojtek będzie pisał, Mariusz będzie pisał,fotki będą bombardowały zmysły - jakoś tę jesień, zimę i wiosnę da się przeczekać :)

Tym bardziej, że lutowe narciarskie odwiedziny już zaplanowane 8)

Cudne te śnieżno-jesienne Dolomity ...
Aż się żachnąłem, żeby jutro wziąć bezpłatny i ruszyć na południe ...

pozdrawiam :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.10.2011 10:26

plavac napisał(a):Tym bardziej, że lutowe narciarskie odwiedziny już zaplanowane 8)

To odwiedzisz je znacznie wcześniej niż ja...

plavac napisał(a):Cudne te śnieżno-jesienne Dolomity ...

Ja jednak zdecydowanie wolę jesienne od śnieżnych.

Pozdrawiam,
Wojtek
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 05.10.2011 16:10

mariusz-w napisał(a):
Obrazek

Pozdrawiam.

8O 8O 8O 8O 8O

Normalnie odjęło mi mowę.... :roll: :? 8O :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dolomity - skalne twierdze - strona 51
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone