Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dolomity - skalne twierdze

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 12.04.2012 07:23

mariusz-w napisał(a):(...)


Aleś zabalował w te święta ... :roll:


:D

Przepraszam za OT, ale i tak sobie gadacie ... ;)
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 12.04.2012 07:26

weldon napisał(a):Aleś zabalował w te święta ... :roll:

Eeee ... tak zwyczajnie, pewnie jak wszyscy.
Tylko teraz pracy mi się nagromadziło ... ale wyjdziemy na prostą ... jeszcze trochę ! :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.04.2012 09:52

piotrf napisał(a):Na zdjęciu o które pytałem ( trzecie z postu z 10.04 ) , jest wyraźnym zębem po prawej , około jednej czwartej szerokości zdjęcia .

Zgadza się. Dlatego też potwierdziłem, że go tam widać. Dobrze go tam wypatrzyłeś. :)

mariusz-w napisał(a):Taaa ... przypomina mi trochę tę, która biegnie po zachodniej stronie Monte Piana.
Tylko ta zapewne jest wyżej. 8)

Wiesz, z pierwszej ferraty musiałem się trochę obniżyć.
Jeszcze nas sporo podejścia czeka.

weldon napisał(a):Przepraszam za OT, ale i tak sobie gadacie ... ;)

Przynajmniej nie kroczymy w zupełnym milczeniu, niczym w kondukcie... ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.04.2012 20:03

Ładna ścieżka?
To spójrzmy, jak prowadzi.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 12.04.2012 20:18

Franz napisał(a):Ładna ścieżka?

Ładna. Dobrze, że ten sznurek tam zawiesili, choć na mój gust, to odrobinę za mocno do ściany czasami go przycisnęli, wiec pewnie miałbym problem, żeby ręce przeciągać ;)

Pozdrawiam :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 12.04.2012 21:43

Bardzo ładna 8). W sam raz, żeby na nią popatrzeć na Twoich fotkach, bo sama nigdy w życiu nie odważyłabym się nią przejść... A w patrzeniu :wink: mocne przyciśnięcie sznurka do skały nie przeszkadza :D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.04.2012 23:05

weldon napisał(a):Ładna. Dobrze, że ten sznurek tam zawiesili, choć na mój gust, to odrobinę za mocno do ściany czasami go przycisnęli, wiec pewnie miałbym problem, żeby ręce przeciągać ;)

dangol napisał(a):Bardzo ładna 8). W sam raz, żeby na nią popatrzeć na Twoich fotkach, bo sama nigdy w życiu nie odważyłabym się nią przejść...

To niby też ferrata, ale bardzo łatwa.
Natomiast wspaniałych wrażeń wzrokowych dostacza całe mnóstwo. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 13.04.2012 08:31

Franz napisał(a):To niby też ferrata, ale bardzo łatwa.

... ale czy równie "łatwo" się do niej dostać ?

Franz napisał(a):Natomiast wspaniałych wrażeń wzrokowych dostarcza całe mnóstwo. :)

... co bardzo ładnie pokazałeś w ostatnim poście ! :)

Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.04.2012 10:07

mariusz-w napisał(a):... ale czy równie "łatwo" się do niej dostać ?

Owszem, nie trzeba pokonywać tej ściany, która ja szedłem. Można dojść z dołu - od doliny San Vito - a nawet można połączyć trasę w pętelkę. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.04.2012 17:28

Od biwaku strome podejście na przełączkę i rozpoczyna się długi trawers częściowo ubezpieczony - to sentiero Minazio.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 14.04.2012 20:13

Franz napisał(a):... rozpoczyna się długi trawers częściowo ubezpieczony - to sentiero Minazio.

... a ta dolina to :?:

Obrazek

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.04.2012 13:05

mariusz-w napisał(a):... a ta dolina to :?:

Val Ansiei. Od passo Tre Croci prowadzi (łukowato wygięta) na wschód - między grupami Sesto i Marmarole.

Towarzyszyła przez kilka ostatnich odcinków, teraz już znika, gdyż trasa wnika w głąb Valle di San Vito.

Pozdrawiam,
Wojtek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 15.04.2012 16:48

Franz napisał(a):Towarzyszyła przez kilka ostatnich odcinków, teraz już znika, gdyż trasa wnika w głąb Valle di San Vito.

... dzięki ! 8)
Widziałem, widziałem ... próbowałem sam dojść co to ... no i goniąc Cię na tej ścieżce nie miałem czasu zapytać. ;)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.04.2012 09:16

mariusz-w napisał(a):Widziałem, widziałem ... próbowałem sam dojść co to ... no i goniąc Cię na tej ścieżce nie miałem czasu zapytać. ;)

Na przywołanej przez Ciebie fotce Val Ansiei przebiega od lewej mniej więcej w połowie fotki w górę. A w prawy dolny róg odchodzi Valle di San Vito, nad którą teraz idziemy. Wkrótce wylądujemy na jej podnoszącym się dnie.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.04.2012 19:21

Skoro już ustaliliśmy, że trawersujemy bardzo stromy stok, u góry kończący się pionowymi ścianami - ponad Valle di San Vito - to w drogę!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dolomity - skalne twierdze - strona 96
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone