Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

dodatkowe 40 km autostrady

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.10.2008 12:43

Ja już teraz mam c.a. 2,5 godziny bliżej do HR :wink:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/new ... news=30083
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.10.2008 12:59

Wszystko zależy kiedy die jedzie, ja też nigdy nie stałem długo w Lucko . aż do tego roku, kiedy dostałem się w prawie 2 godzinny korek przed tą bramką w tym roku. Jechałem 1 sierpnia , korek był ok. godziny 17-tej.
gosku24
Croentuzjasta
Posty: 234
Dołączył(a): 07.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosku24 » 21.10.2008 17:08

Ze wzgłędu na korki ,to wracamy z Chorwacji zawsze w niedziele.
Jak do tej pory sprawdza się,i dosyć płynnie jedzie się przez tunel czy bramki.
Raz jeden wyjechaliśmy w sobote wieczorem i to był nasz błąd.

Pozdrawiam :D
niezapominajka
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezapominajka » 21.10.2008 17:37

Janusz Bajcer napisał(a):Wszystko zależy kiedy die jedzie, ja też nigdy nie stałem długo w Lucko . aż do tego roku, kiedy dostałem się w prawie 2 godzinny korek przed tą bramką w tym roku. Jechałem 1 sierpnia , korek był ok. godziny 17-tej.


Pechowo Pan trafił Panie Januszu. Ok. 20-tej korków juz nie było, choć ruch nadal był spory.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.10.2008 19:31

Wiem , ale jak jadę od rana , to o 20-tej powoli szukam noclegu , bo nocna jazda samochodem mnie męczy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.10.2008 19:54

Janusz Bajcer napisał(a):Wiem , ale jak jadę od rana , to o 20-tej powoli szukam noclegu , bo nocna jazda samochodem mnie męczy.

nocna jak nocna ale te 2-3 godziny po 1 w nocy to dla mnie tragedia :D :D
Mazur
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 04.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mazur » 21.10.2008 20:45

Janusz Bajcer napisał(a):
Arek napisał(a):
asikx napisał(a):Czyli szykuje się sezon bez korków na autostradzie, za to z gigantycznymi korkami przy bramkach zjazdowych :) :P

Pozdrawiam
Rafał


Mniej bałbym się o bramki zjazdowe w kierunku morza, bo tych wiele, a bardziej o drogę powrotną i korek na Lućko


Korek w Lucko pod Zagrzebiem bywa w większy dla jadących w na południe, bo na tą bramkę zjeżdżają samochody z trzech kierunków.

Obrazek


Wracając 1 sierpnia ok 40 km przed Lucko udało mi się zauważyć komunikat o korku. Zjechałem z autostrady w Jasterbarsko. Dalej lokalna droga wzdłuż autostrady do bezpłatnej obwodnicy autostradowej. Jazda ok. 60-80 km/h, ale spokojna, ruch niewielki i po w miarę po płaskim terenie (bez serpentyn). Znajomy stał w korku. Zyskałem ok. godziny
Mazur
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 04.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mazur » 21.10.2008 20:59

Leon napisał(a):Witam kochane Polki i Polakow,
Do konca roku bendzie ukonczone nastepnich 40 km autostradi do Dubrownika. Oprucz tego konczy sie tez droga szibkiego ruchu (10 km) od Ploč do autosrady. Kiedy te odcinky benda odane do urzytku jednak zalezy od politikow
http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page ... 16006.html


Czy latem 2009 tunele też będą miały po 2 nitki?
Jeżeli tak to można śmialo jechać z dziećmi na Peljesac.
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 21.10.2008 21:23

Więcej optymizmu panowie, będzie dobrze a może nawet lepiej...

"Miś"
Scena 16: (w sztabie milicji)
[Wlodarczyk wraz z zefem milicji komponują piosenkę]
Włodarczyk: Hej młody Junaku ! Smutek zwalcz i strach ! Może na tym piachu za trzydzieści lat ! Przebiegnie być może ! Jasna, długa, prosta ! Szeroka jak morze ! Trasa Łazienkowska !
Komisarz: A tego nie rozumiem. A dlaczego “być może” ?!
Włodarczyk: No ... “być może” ... bo on jeszcze nie wie !
Komisarz: Dlaczego nie wie ?! No jak to nie wie !! Ty popatrz bracie. No ! Młody człowiek ... chłopak tak ??!!! Na warszawskim brzegu. I dookoła pracują jego koledzy. Ty widzisz to??!
Włodarczyk: Tak ! Teraz tak !
Komisarz: No widzisz ! I on ją zaczyna widzieć powoli jakby, te trasę ! On ją bracie widzi w swoich marzeniach ! I ja by tu dawał od razu Gis !
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 21.10.2008 22:01

lubelski napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Wiem , ale jak jadę od rana , to o 20-tej powoli szukam noclegu , bo nocna jazda samochodem mnie męczy.

nocna jak nocna ale te 2-3 godziny po 1 w nocy to dla mnie tragedia :D :D


A ja lubię jazdę nocą pod warunkiem że droga jest sucha. Dzieciaki śpią, żona trochę śpi i trochę czuwa, oczywiście obowiązkowe przerwy w podróży i przynajmniej jedna drzemka. Jak już jestem mocno zmęczony to pomaga mi napój energetyczny, jednak nie więcej niż dwie puszki w ciągu całej trasy.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.10.2008 22:04

Mazur napisał(a):
Leon napisał(a):Witam kochane Polki i Polakow,
Do konca roku bendzie ukonczone nastepnich 40 km autostradi do Dubrownika. Oprucz tego konczy sie tez droga szibkiego ruchu (10 km) od Ploč do autosrady. Kiedy te odcinky benda odane do urzytku jednak zalezy od politikow
http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page ... 16006.html


Czy latem 2009 tunele też będą miały po 2 nitki?
Jeżeli tak to można śmialo jechać z dziećmi na Peljesac.

:roll:
Taaaa. Miłego stania na bramkach... :wink:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 21.10.2008 22:09

Mazur napisał(a):
Leon napisał(a):Witam kochane Polki i Polakow,
Do konca roku bendzie ukonczone nastepnich 40 km autostradi do Dubrownika. Oprucz tego konczy sie tez droga szibkiego ruchu (10 km) od Ploč do autosrady. Kiedy te odcinky benda odane do urzytku jednak zalezy od politikow
http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page ... 16006.html


Czy latem 2009 tunele też będą miały po 2 nitki?
Jeżeli tak to można śmialo jechać z dziećmi na Peljesac.


Można śmialo jechać pod warunkiem , że się wie kiedy jechać , by nie utkwić w tunelowych korkach :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.10.2008 07:41

Mibi napisał(a):
lubelski napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Wiem , ale jak jadę od rana , to o 20-tej powoli szukam noclegu , bo nocna jazda samochodem mnie męczy.

nocna jak nocna ale te 2-3 godziny po 1 w nocy to dla mnie tragedia :D :D


A ja lubię jazdę nocą pod warunkiem że droga jest sucha. Dzieciaki śpią, żona trochę śpi i trochę czuwa, oczywiście obowiązkowe przerwy w podróży i przynajmniej jedna drzemka. Jak już jestem mocno zmęczony to pomaga mi napój energetyczny, jednak nie więcej niż dwie puszki w ciągu całej trasy.


Co do tych napojów energetycznych to mam mieszane uczucia bo mam wrażenie, że w ogóle mi nie pomagają...a tego, iż muszę po nich robić częstsze przerwy to nie wspominam...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.10.2008 08:15

lubelski napisał(a):nocna jak nocna ale te 2-3 godziny po 1 w nocy to dla mnie tragedia :D :D


http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=19917
Tu jest wątek jak przetrwać w podróży
Może Ci się przyda jakiś sposób na przetrwanie

A wracając do tematu - objazd wskazany przez Mazura jest całkiem ciekawą alternatywą ale ruch tam jest coraz większy (coraz więcej kierowców stosuje ten patent :lol: )
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.10.2008 08:51

JacYamaha napisał(a):
lubelski napisał(a):nocna jak nocna ale te 2-3 godziny po 1 w nocy to dla mnie tragedia :D :D


http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=19917
Tu jest wątek jak przetrwać w podróży
Może Ci się przyda jakiś sposób na przetrwanie



dzieki, wiem o tym wątku bo sam w nim pisałem ale to już tak jest w drodze że jak się chce spać to nic nie działa. A przy okazji poradźcie jaką trasą jechać w kierunku Trogiru??. Oczywiście jadę przez Węgry. Coś mi "cytowanie " nie wychodzi :D :D :D proszę o wyrozumiałość
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
dodatkowe 40 km autostrady - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone