Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

dodatkowe 40 km autostrady

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.10.2008 10:52

lubelski napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):Byle tylko ktoś nie wpadł na szalony pomysł wybudować autostrady w kierunku Bieszczad :? bo zrobiłoby się tam identycznie jak w Tatrach :?


To byłoby przegięcie...droga, która prowadzi od Leska na około Bieszczad jest przepiękna i malownicza...niech tak zostanie...

od strony Przemyśla w kierunku Leska tez urokliwa


Tak, wiem bo jechałem tą drogą od Ustrzyk Grn do Przemyśla i podziwiałem widoki mimo, że trasa wąska i kręta...
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 21.10.2008 10:58

Panowie popoprawiałem Wam cytowania bo głupoty wychodziły... Moja prośba - zwracajcie uwagę na to jak cytujecie
Dziękuję za uwagę :)
Moderator Leszek
Kłania się "Nauka cytowania w trzech lekcjach" lekcja trzecia

:papa:
Ostatnio edytowano 21.10.2008 11:00 przez Leszek Skupin, łącznie edytowano 1 raz
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 21.10.2008 10:58

lubelski napisał(a):zapraszam serdecznie na Lubelszczyznę, mamy tu takie "smaczki" np. wylotówka na Piaski w kierunku Zamościa, 1500 odcieni asfaltu , dziury że widać Bramę Krakowską. Gdzie tu porównanie ,kraj mamy prosty jak stolnica,a tam góry, tunele ehhhh szkoda gadać


Mówisz Lubelszczyzna, ja mówię Podlasie oraz Warmia i Mazury. Jakkolwiek na Lubelszczyźnie są niejakie perspektywy na rozwój sieci drogowej (S17, S74), to w pozostałych rejonach mało, Że drogi masz jak po bombardowaniu Luftwaffe, to jeszcze co krok Dyrektywy Siedliskowe, Natura 2000 i inne tego typu kwiatki (vide: obwodnica Augustowa czy obwodnica Wasilkowa).
Nie mówię, że jest idealnie - przeciwnie - jest źle. Stolica nie ma połączenia z siecią autostrad, nie ma nawet obwodnicy, co zawdzięczamy "wdzięcznym" politykom z całej Polski, którym społeczeństwo dało możliwość piastowania w tym mieście posadki. Rzeszów - w dalszej przyszłości może dotrze tam autostrada. Wrocław - będzie miał most autostradowy, ale obwodnica w ciągu której on powstaje, będzie dużo później. Świnoujście, do którego jak za króla Ćwieczka trzeba przeprawiać się na czółnach, bo politycy nie mogą się dogadać czy ma być most czy tunel. Łódź, gdzie prawdopodobnie mieszkańcy miasta będą musieli płacić za korzystanie z obwodnic.
Takich "cudów" jest więcej w całej Polsce.
Jednak uczciwie trzeba zauważyć, że w tej dziedzinie ruszyło się i to dość sporo. Dużo robią samorządy, z pieniędzy pozyskanych w ramach programów Unii Europejskiej - drogi lokalne i wojewódzkie wyglądają coraz lepiej. Drogami krajowymi zajmuje się Gdaka i choć ze zgrzytem i pomału, ale sprawy też zaczynają iść z lepszym kierunku.

Moim zdaniem: im dalej trzymać od tych spraw polityków, tym lepiej będzie realizować się program modernizacji dróg w PL. Oni maja uchwalać jasne i czytelne przepisy prawa, nie firmować róg swoim nazwiskiem czy próbować ręcznie sterować inwestycjami (sprawa Polaczek - GTC i rezultat w postaci dwukrotnego wzrostu ceny inwestycji).

Pozdrawiam
Rafał
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 21.10.2008 11:07

Leszek Skupin napisał(a):Byle tylko ktoś nie wpadł na szalony pomysł wybudować autostrady w kierunku Bieszczad :? bo zrobiłoby się tam identycznie jak w Tatrach :?


Leszek, na taki pomysł nikt nie wpadnie. Budowa autostrady nie polega na tym, że bierzemy mapę, przykładamy linijkę i krzywik, rysujemy linię i heja. Zasadniczą sprawą jest określenie czy autostrada ma przebieg w międzynarodowym korytarzu transportowym. Następnie bada się opłacalność inwestycji, prognozuje natężenie ruchu na nowej drodze oraz wpływ na środowisko naturalne. Bieszczady nie leżą w żadnym korytarzu, natężenie ruchu jest znikome, zaś wpływ autostrady na środowisko byłby znaczny. Możesz w związku z tym spać spokojnie.

Pozdrawiam
Rafał
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 21.10.2008 11:11

asikx napisał(a):...Bieszczady nie leżą w żadnym korytarzu, natężenie ruchu jest znikome, zaś wpływ autostrady na środowisko byłby znaczny. Możesz w związku z tym spać spokojnie.

Pozdrawiam
Rafał

Aż mi lepiej ale spokojniej to będą mogły spać rysie, łosie i niedźwiedzie ;)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 21.10.2008 11:14

Leszek Skupin napisał(a):Aż mi lepiej ale spokojniej to będą mogły spać rysie, łosie i niedźwiedzie ;)


Rysie śpią baaardzo spokojnie :oczko_usmiech:
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 21.10.2008 11:17

Rysio napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):Aż mi lepiej ale spokojniej to będą mogły spać rysie, łosie i niedźwiedzie ;)


Rysie śpią baaardzo spokojnie :oczko_usmiech:



Rysio śpi spokojnie, bo mu niedługo autobahna pod domem otworzą i szybciej znajdzie się w HR ;)

Pozdrawiam
Rafał
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.10.2008 11:17

jedyna trafiona inwestycja drogowa to w moim regionie obwodnica Garwolina, ale jak tylko się kończy w stronę W-wy za wiaduktem od razu nasza wschodnia rzeczywistość........
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.10.2008 11:23

Leon napisał(a):Witam kochane Polki i Polakow,
Do konca roku bendzie ukonczone nastepnich 40 km autostradi do Dubrownika. Oprucz tego konczy sie tez droga szibkiego ruchu (10 km) od Ploč do autosrady. Kiedy te odcinky benda odane do urzytku jednak zalezy od politikow
http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page ... 16006.html


Witaj kochany Leonie :lol:

A co słychać w sprawie "drugich tub" w tunelach Mala Kapela i Sveti Rok.
Jest szansa aby w lipcu 2009 były otwarte :?:

Wg motorways ma to być w czerwcu: http://motorways-exitlists.com/europe/hr/a1.htm
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 21.10.2008 11:26

Janusz Bajcer napisał(a):A co słychać w sprawie "drugich tub" w tunelach Mala Kapela i Sveti Rok.
Jest szansa aby w lipcu 2009 były otwarte :?:

Wg motorways ma to być w czerwcu: http://motorways-exitlists.com/europe/hr/a1.htm


Będą otwarte - tak przynajmniej wynikało z tablic, umieszczonych przez wjazdem do tunel Sv. Rok.

Czyli szykuje się sezon bez korków na autostradzie, za to z gigantycznymi korkami przy bramkach zjazdowych :) :P

Pozdrawiam
Rafał
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 21.10.2008 11:27

asikx napisał(a):
Rysio śpi spokojnie, bo mu niedługo autobahna pod domem otworzą i szybciej znajdzie się w HR ;)



Ano zgadza się :devil: godzina zaoszczędzona jak nic :lol:
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 21.10.2008 11:41

asikx napisał(a):Czyli szykuje się sezon bez korków na autostradzie, za to z gigantycznymi korkami przy bramkach zjazdowych :) :P

Pozdrawiam
Rafał


Mniej bałbym się o bramki zjazdowe w kierunku morza, bo tych wiele, a bardziej o drogę powrotną i korek na Lućko
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.10.2008 11:59

Ja w tym roku jadąc z powrotem miałem potworny korek przy ostatniej bramce...

Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.10.2008 12:09

Arek napisał(a):
asikx napisał(a):Czyli szykuje się sezon bez korków na autostradzie, za to z gigantycznymi korkami przy bramkach zjazdowych :) :P

Pozdrawiam
Rafał


Mniej bałbym się o bramki zjazdowe w kierunku morza, bo tych wiele, a bardziej o drogę powrotną i korek na Lućko


Korek w Lucko pod Zagrzebiem bywa w większy dla jadących w na południe, bo na tą bramkę zjeżdżają samochody z trzech kierunków.

Obrazek
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 21.10.2008 12:24

Janusz Bajcer napisał(a):Korek w Lucko pod Zagrzebiem bywa w większy dla jadących w na południe, bo na tą bramkę zjeżdżają samochody z trzech kierunków.


Bardzo możliwe Januszu, aczkolwiek nie zdarzyło mi się jadąc nad Jadran stać na Lućko dłużej niż 15 minut, natomiast w ostatnich trzech latach wjeżdżając do Zagrzebia stałem każdego roku przynajmniej godzinę.

Być może spowodowane jest to tym iż w kierunku morza pobieramy tylko bilet, a w kierunku Zagrzebia trzeba już dokonać płatności, a to czynność pochłaniająca znacznie więcej czasu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
dodatkowe 40 km autostrady - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone