Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji 2012.... rowerem

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Defensor
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 23.08.2009
Do Chorwacji 2012.... rowerem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Defensor » 16.04.2012 21:57

Cześć,

Wybieram się po raz kolejny do Cro na przełomie maja i czerwca.
Jednak po raz pierwszy nie czynię tego tradycyjnym dla mnie środkiem lokomocji czyli autem..
Tym razem wybieram się.... rowerem. Taka myśl chodziła już za mną od jakiegoś czasu.. Dwa lata temu w lutym miałem okazję przebywać przez ponad tydzień na obozie rowerowym w Porecu.
Rok temu z kolei podczas letniego pobytu w Tribunj wypożyczyłem rower i machnąłem tam ponad 200 km w parę dni.
Postanowiłem wtedy iż jeśli tylko dopisze zdrowie i okoliczności podejmę w tym roku próbę dojechania na rowerze z Polski.
W związku z tym chciałem zapytać czy Któryś z Forumowiczów ma już może jakieś doświadczenia w tym względzie..
Może ktoś ma już na koncie podobny wyjazd..
Będę wdzięczny za podzielenie się wrażeniami i radami....

Pozdrower :D
lukman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 26.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukman » 16.04.2012 22:06

nie zapomnij o winietkach :)
pozdrawiam
Defensor
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Defensor » 16.04.2012 22:10

lukman napisał(a):nie zapomnij o winietkach :)
pozdrawiam


jasne 8) rama będzie idealnym miejscem żeby je nakleić.
dzięki za przypomnienie bo pewnie pędząc jak wiatr bym to przeoczył :lol:
lukman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 26.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukman » 16.04.2012 22:33

JAK BĘDZIESZ PĘDZIŁ JAK WIATR TO UWAŻAJ NA KOMARY MIĘDZY ZĘBAMI :)

TRZYMAM KCIUKI ZA CIEBIE MAM NADZIEJĘ ŻE NAPISZESZ PÓŹNIEJ RELACJE Z PODRÓŻY

:D POWODZENIA :)
sheryll
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sheryll » 16.04.2012 23:39

Defensor - jestem pod mega wrazeniem Twoich planow - 3mam oczywiscie kciuki i czekam na ciekawa relacje
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 17.04.2012 05:12

Nie zapomnij o ominięciu płatnej autostrady w Słowenii :roll: :lol:

Podziwiam i pozdrawiam.
Frisco
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 26.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Frisco » 17.04.2012 06:18

A masz tyle urlopu ???

a tak na poważnie to trzymam z Ciebie kciuki.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 17.04.2012 06:24

Jestem pod wrażeniem i zazdroszczę :):) hm ciekawe......... jeden kolega właśnie z południa polski (NS) wspomniał mi niedawno o takim pomyśle swojego znajomego. Z uwagi na to, że sam jestem maniakiem rowerowym uważam, że pomysł jest całkiem realny wymaga tylko solidnego przygotowania logistycznego i fizycznego. Jaki masz rower? szosowy. trekkingowy czy góral? na jakiej klasy osprzęcie? istotne będzie super wygodne siodełko pozwalające spędzić wiele godzin na rowerze i dobrej klasy (tzn. profilowana gruba wkładką) spodenki kolarskie. Istotne będzie posiadanie i używanie w trakcie jazdy (nie po :)) dobrego żelu/maści na odparzenia bo mało kto wie, że kolarze używają takich żeli zwłaszcza przy wysokiej temp. Czy przewidujesz ew. sakwy czy też małą przyczepkę (co jest wygodniejsze ale kosztowne), zobacz tu http://www.rowery.org.pl/przyczepki.html. Czy i w jakim zakresie umiesz sam naprawiać sobie rower? No własnie i podstawowa rzecz jak jesteś fizycznie przygotowany do jazdy? trenujesz od dłuższego czasu? Jeżeli regularnie i dużo jeździsz sądzę, że dystans min. 100-150km dziennie jest ok. Ważną rzeczą będzie prawidłowe odżywianie bo jeden, góra 2 dni można prawie o suchym pysku przejechać :) potrzebne będzie pożywienie możliwie lekko strawne o dużym potencjale energetycznym (węglowodany) między innymi lekkie wydajne i zajmujące mało miejsca np. owocowe batony energetyczne. To takich parę uwag na goraco
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 17.04.2012 09:08

Również jestem pod wrażeniem. Podaję ci link do równie ekscytującej podrózy po Chorwacji:

forum/viewtopic.php?t=23272&start=0
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 17.04.2012 23:23

Kilka lat temu dwaj moi znajomi dojechali rowerami na Krk
W zeszłym roku "zaliczyli" Turcję :D Myślę, że doświadczeń w wyprawach rowerowych mają co nie miara :D Tu masz linek do facebookowego konta jednego z rowerzystów :D
Pozdrav.
drwal
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 06.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) drwal » 18.04.2012 01:33

Tour de Chorwacja -2012
wielki respekt a po wszystkim obowiazkowo RELACJE :P
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 18.04.2012 02:15

Defensor napisał(a):Będę wdzięczny za podzielenie się wrażeniami i radami....
Pozdrower :D


Uwielbiam jeździć na rowerze i często wymykam się na trasy dlatego pierwsze moje pytanie ile dni przeznaczasz na przejazd i skąd startujesz? Polska czy coś pośrednio?

Jeżeli piszesz, że w zeszłym roku machnąłeś 200km w kilka dni i teraz do CRO na rowerze... Nie chcę Cię zniechęcać, ale nawet na Istrię będzie problem - chyba, że średnia w międzyczasie się zmieniła. To przecież minimum (do Opatiji) 900-950 km.
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 18.04.2012 06:32

Szacunek Defensor,trzymam kciuki,powodzenia na trasie uff :wink:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 18.04.2012 14:36

Też jestem ciekaw ew. możliwości :) dystans który wyżej podałem dla mnie jest realny. Co do wolnego czasu emerytom wszystko wolno :)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 23.04.2012 22:01

kamil1929 napisał(a):Szacunek Defensor,trzymam kciuki,powodzenia na trasie uff :wink:


Etam, spuchnie już w Czechach. Wróci do kraju pociągiem.
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Do Chorwacji 2012.... rowerem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone