Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Deszczowa Chorwacja to już częsty przypadek

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robson123
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.07.2009
Deszczowa Chorwacja to już częsty przypadek

Nieprzeczytany postnapisał(a) robson123 » 02.07.2009 15:34

Byłem w Chorwacji w dniach 21.06.2009 - 01.07.09. Wczoraj wróciłam i załamany jestem z nieudanego urlopu. W ciągu całego pobytu nie było dnia w którym nie padałby deszcz. Były oczywiście przejaśnienia i wtedy próbowałem skorzystać z odrobiny słońca co chwilę zasłanianymi przez chmury, lecz z plaży wyganiał mnie deszcz. Częste przelotne deszcze, burzę oraz jedna trzydniowa ulewa sprawiła, że urlop wcale nie był lepszy niż nad Bałtykiem. Porównując odległość i ceny to wydaję mi się że Bałtyk byłby lepszym rozwiązaniem. Chciałbym także dodać iż połowę urlopu spędziłem w Dalmacji w okolicach Splitu a drugą połową na półwyspie Istria w m. Pula. Czytałem w necie jakiś artykuł, że klimat w Chorwacji się zmienia i powodem tego są coraz większe huśtawki pogody. Mam zatem pytane gdzie jechać w przyszłym roku (z wyjątkiem Chorwacji) aby prawdopodobieństwo deszczu było mniejsze.
stworek
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stworek » 02.07.2009 15:36

Leć do Egiptu
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 02.07.2009 15:41

Eeeeee Sudan lepszy :lol: ;)

(dżołk ofkors) ;)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.07.2009 15:49

Ziemia Królowej Maud... tam jest stała pogoda.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 02.07.2009 15:56

robson123 napisał(a):W ciągu całego pobytu nie było dnia w którym nie padałby deszcz. Chciałbym także dodać iż połowę urlopu spędziłem w Dalmacji w okolicach Splitu


W Makarskiej nie było tak źle :wink:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.07.2009 16:18

Na Kowno lub na Madagaskar.
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 02.07.2009 16:26

Pogoda zmienna jest , w tamtych roku w większości Dalmacji od czerwca do prawie końca sierpnia nie było kropli deszczu , ten rok faktycznie jest nietypowy , a czy to stały trend ?

Ale morze w CHorwacji i tak od maja ma cały czas praktycznie powyżej 20stopni :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2009 16:30

jorgus111 napisał(a):
robson123 napisał(a):W ciągu całego pobytu nie było dnia w którym nie padałby deszcz. Chciałbym także dodać iż połowę urlopu spędziłem w Dalmacji w okolicach Splitu


W Makarskiej nie było tak źle :wink:


No jak widać po zdjęciach bez rewelacji...do Chorwacji to i tak niepodobne...szkoda mi autora wątka bo faktycznie trafił najgorzej jak mógł...aż nie wierzę, że to ta Chorwacja do której ja jeżdzę.
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 02.07.2009 16:31

alessandro1977 napisał(a):
jorgus111 napisał(a):
robson123 napisał(a):W ciągu całego pobytu nie było dnia w którym nie padałby deszcz. Chciałbym także dodać iż połowę urlopu spędziłem w Dalmacji w okolicach Splitu


W Makarskiej nie było tak źle :wink:


No jak widać po zdjęciach bez rewelacji...do Chorwacji to i tak niepodobne...szkoda mi autora wątka bo faktycznie trafił najgorzej jak mógł...aż nie wierzę, że to ta Chorwacja do której ja jeżdzę.


Alessandro mam nadzieję że nasz termin będzie jak z bajki :))
krzycholu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 04.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzycholu » 02.07.2009 19:12

armar napisał(a):Pogoda zmienna jest , w tamtych roku w większości Dalmacji od czerwca do prawie końca sierpnia nie było kropli deszczu , ten rok faktycznie jest nietypowy , a czy to stały trend ?

Ale morze w CHorwacji i tak od maja ma cały czas praktycznie powyżej 20stopni :)

Witam
W tamtym roku po dwudziestym lipca pobyt osiem dni na Ciovo, polowa pobytu to wichura i przelotny deszcz a temp.powietrza to ok 22 st. , także mit o slonecznej Chorwacji prysl jak bańka mydlana.
Ale z drugiej strony nasz Bałtyk , tam trafić z pogodą to jest dopiero sztuka...
pozdro-krzycholu
Bolesław Krępy
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bolesław Krępy » 02.07.2009 20:19

Cześć.
Tak na poważnie, to śledziłem w czasie tych chorwackich ulew i wichur pogodę w Grecji.
W okolicy Salonk i Olimpic Beach tez nie było zbyt słonecznie, ale oczywiście nie aż tak kiepsko. W okolicy korfu też trochę padało, ale już co nieco cieplej. A Peloponez był jak zwykle słoneczny przez calusieńki czas, tylko przez kilka dni były drobne chmurki.
Więc Peloponez, Kreta, Cypr.
Ceny zbliżone do chorwackich, a nie rzadko i taniej.
pozdor
victoo
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 22.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 02.07.2009 20:33

Trzy lata temu pracowałem na Krecie. Od początku czerwca do konca sierpnia nie spadła kropla deszczu.

A co do pogody na chorwacji to w 2007 roku byłem przez tydzień na Hvarze. Pierwszy tydzien wrzesnia. Łało non stop, wiało i do tego było około 15 stopni. Pozdrawiam wszystkich, którzy w tym samym okresie urlopowali się w "słonecznej" dalmacji :/
krzycholu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 04.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzycholu » 02.07.2009 20:38

Aha a tak do polecających Sudan , Madagaskar itp. , kazdy kozakuje jaką to miał super pogodę i nabija się z innych :D
Ale i wam zmiękła by rura jakbyście wydali z 8 k i wrócili ze wspomnieniami jak to lało przez wasz upragniony urlop :evil:
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 02.07.2009 20:47

victoo napisał(a):Trzy lata temu pracowałem na Krecie. Od początku czerwca do końca sierpnia nie spadła kropla deszczu


To o niczym nie świadczy bo tak samo było w Dalmacji w tamtym roku (kobieta na straganie po 20.08 płakała ile to musi wydać na polewanie wodą krzaczków bo od początku maja nie spadła kropla deszczu )

Ja byłem w tamtym roku trzy tygodnie jedyny deszcz (nagły ale i krótki) zastał mnie w Plitwicach

Napewno robson123 ma prawo być rozżalony ale po prostu miał pecha nikt nie odgadnie jaka będzie pogoda za rok .

Kreta Cypr , no cóż bardziej na południe pewnie pradopodobieństwo upałów jest większe tylko żeby czasem te upały skolei nie były aż za bardzo uciązliwe :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2009 20:50

Brawa dla cromaniaków!
Dziewczyna pisze pierwszego posta na forum,miast przytulic ,pocieszyć zmoknietą i zmarzniętą,szydercze dobijanie kota ...a co ? :wink:
Byłem w Chorwacji w dniach 21.06.2009 - 01.07.09. Wczoraj wróciłam i załamany jestem

Może i nie dziewczyna...sam nie wiem. :wink:
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
Deszczowa Chorwacja to już częsty przypadek
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone