Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Deszczowa Chorwacja to już częsty przypadek

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sigma4k
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sigma4k » 07.07.2009 23:35

Ja również byłem w tym samym terminie 21.06-1.07 tylko w Tučepi, pogoda była przez pierwsze 2 dni trochę deszczowa więc zwiedzaliśmy a pozostałe dni było w kratkę raz pochmurno, raz upalnie więc można było się opalać i kąpać bo woda w morzu ok. 25 stopni. prognozy długoterminowe nie sprawdziły się zapowiadali cały czas opady.
windulek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) windulek » 08.07.2009 12:52

Uh...szykuje sie totalna lampa....jade 14.07 pierwszy raz do Chorwacji i chyba poczuje dosłownie na własnej skórze co to lato :))

Pozdrawiam

http://www.meteoonline.co.uk/14_day_forecast/Europe/Croatia/Drage/4156537
mrówa
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrówa » 08.07.2009 13:02

hello!
a p. CinnamonGirl nie zamieszcza fotek z CRO??? ani tu ani na CF ??? hmmm... ;-) 8O . co do pogody... - byłem w CRO trzy razy - pierwszy raz 2000, później 2003 i 2006 , odpowiednio w Povile k.Novi Vinodolski, w Omisiu i w Orebiciu na płw Peljesac - nie narzekałem na pogodę nigdy, choć nie raz deszczyk z nieba padał ... - mało tego na trzy wyjazdy dwa razy byliśmy pod namiotami, w Omisiu wiaterek połamał nam rurki wewnątrz namiotu ( duży namiot Campusa ) , ale co tam, była przygoda jak cholera ;-) - pewien Niemiec z byłego NRD, z miejscowości KIEL (a nasz ówczesny sąsiad na kempie) pomógł nam namiot postawić na nogi, podczas kiedy nas nie było na kempingu i szalała wichura łamiąc niejeden namiot - on biegał po polu namiotowym i zbierał pororzucane rurki z innych namiotów, po czym po naszym powrocie, kiedy my byliśmy zrezygnowani widokiem tego pobojowiska on pomógł nam postawić "chałupę" i zostaliśmy jeszcze parę dni - tamten pobyt i przeżycia bezcenne :-) pzdr ! i nie lękajcie się pogody ! ! !
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 08.07.2009 13:24

mrowa są moje fotki w relacjach z podróży - Primosten 2009. Na CF tez bedą ale sporo roboty pourlopowej więc z opóżnieniem ;)
mrówa
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrówa » 08.07.2009 14:17

aaa, ok, jużżżżżżżżżżżż patrzę, już oglądaaaaaaaaaam :-)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 08.07.2009 14:25

mrówa napisał(a):aaa, ok, jużżżżżżżżżżżż patrzę, już oglądaaaaaaaaaam :-)


To raczej takie albumówki za ktore na CF mnie zjedzą na przystawkę ;)
mrówa
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrówa » 08.07.2009 14:36

no nie wiem czy albumówki ... ;-) a już na pewno nie wszystkie ! widać na nich rękę nie amatora a zawodowca :-) robiłaś w RAWach czy jpeg? pzdr!
goszka
Croentuzjasta
Posty: 246
Dołączył(a): 11.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) goszka » 08.07.2009 15:00

Czesc! Nie wiem gdzie byłeś w Chorwacji? Mój pobyt 20.06-04.07, był udany (Pag, Pasman); poza pierwszymi trzema dniami wiatru i deszczu pozostałe 11 dni świeciło słońce, które od czasu do czasu chowało się za upragnioną chmurkę :?
Jużprzed wyjazdem dokładnie przeczytałam porady cromaniaków i stosowałam się do zasady: "jeżeli słońce chowa sie za dużą chmurą, a mnie jeszcze mało wygrzewania się na plaży, ładowaliśmy sie do samochodu i jechaliśmy do słońca... tak odkryłam kilka fantastycznych plaż :)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.07.2009 15:27

krzycholu napisał(a):Aha a tak do polecających Sudan , Madagaskar itp. , kazdy kozakuje jaką to miał super pogodę i nabija się z innych :D
Ale i wam zmiękła by rura jakbyście wydali z 8 k i wrócili ze wspomnieniami jak to lało przez wasz upragniony urlop :evil:

Czuję się wywołany do tablicy ;) Prawdę powiedziawszy mamy takie zmiany klimatyczne, że trudno cokolwiek przewidzieć, a (tak słyszałem) wg naukowców w przyszłym roku ma nastąpić przebiegunowanie kuli ziemskiej 8O. Cokolwiek to oznacza brzmi strasznie - nie mylić z końcem świata ;) Ostatnio nawet stwierdziłem, że w Polsce zaczynamy mieć zbliżoną pogodę do Chorwackiej, bo w dzień duszno i upał a w nocy burze z ulewami o niespotykanej sile.

P.S. Też by mi rura zmiękła bo kiedyś spędziłem w Polsce pod namiotem dwa tygodnie w padającym deszczu :cry: dlatego o tym Sudanie napisałem, że to żart ;)

Pozdrav :papa:
krzycholu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 04.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzycholu » 08.07.2009 16:35

Witam serdecznie :D
Co prawda to prawda, klimat nam się zmienia i naprawde ciężko przewidzieć prognozę nawet na kilka dni do przodu [ współczuję meteorologom] ale napewno ze słońcem jast lepiej w Cro niz nad naszym kochanym Bałtykiem, wystarczy dziś spojrzec na mapy pogody 18 st i deszcz brrr....
mdmix
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 12.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mdmix » 10.07.2009 09:31

A ja w sierpniu i też obserwuje 8O pogodę..... :!: :!: :!:
Ale jestem dobrej mysli :lol:
Jessica
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jessica » 10.07.2009 14:39

Leszek Skupin napisał(a):wg naukowców w przyszłym roku ma nastąpić przebiegunowanie kuli ziemskiej 8O. Cokolwiek to oznacza brzmi strasznie - nie mylić z końcem świata ;) Ostatnio nawet stwierdziłem, że w Polsce zaczynamy mieć zbliżoną pogodę do Chorwackiej, bo w dzień duszno i upał a w nocy burze z ulewami o niespotykanej sile.


Raz oglądałam program dokumentalny na ten temat, i ponoć są dowody na to, że w baaaaardzo daleeeeekiej przeszłości przebiegunowanie kiedyś nastąpiło. A będzie się to objawiało między innymi tym, że kompasy nie będą w stanie "stwierdzić" gdzie jest północ a gdzie południe. Wyobrażcie sobie tylko, że czasie przebiegunowania w kilku miejscach na świecie będzie kilka biegun płn i płd do momentu aż się wszystko ustabilizuje. Czyli biegun płn zamieni się miejscami z biegunem płd. :?

A że mają się pojawić zaburzenia w klimacie to chyba też mówili, ale już nie jestem pewna.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 10.07.2009 14:54

CinnamonGirl napisał(a):
To raczej takie albumówki za ktore na CF mnie zjedzą na przystawkę ;)


Bo tam dużo marudzielców a tu ludzie potrafią się cieszyć tym co piękne :) :wink:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 10.07.2009 15:01

Interseal napisał(a):
Alita napisał(a):był tylko jeden dzień kiedy słońce zakrywały chmury ale nie padało :wink:


...i w tym właśnie dniu z całą ferajną zwiedziliśmy Korčulę :). To był piaty dzień września. :wink:


Pamiętam ten wrzesień a.d. 2007 - w Gorskim Kotorze spadł śnieg, w 3bunj było 12oC, ale nie przeszkodziło nam to w kąpielach. Za to rewelacyjna pogoda była podczas zwiedzania Zadaru i Dubrovnika: chłodno i słonecznie - w sam raz na zwiedzanie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2009 17:08

Rzeczywiście wrzesień a.d. 2007 to śnieg i mróz w Biokovie i ponad tydzień wiatru, deszczu na przemian z burzami. W drugim tygodniu jednak udało się po kilku dniach intensywnych wycieczek wyprostować ciała na plaży.
:wink:

Tak czy owak prawdopodobieństwo kolejnego wyjazdu we wrześniu tego roku ciągle wzrasta, a chęć wyjazdu nie maleje nawet pomimo kilkunastu wątków na forum poświęconych kiepskiej pogodzie w Chorwacji - Przeciwnie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
Deszczowa Chorwacja to już częsty przypadek - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone