Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Darmowe programy Foto

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 24.02.2011 12:16

mariusz-w napisał(a): podglądamy co wyszukujesz ! :)


weldon napisał(a):Bardzo mnie ucieszyłeś. :D



Potwierdzam - żebyś się jeszcze bardziej ucieszył... :lol:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 24.02.2011 18:30

weldon napisał(a):a od dziś jest do pobrania stabilna, szósta wersja Avast !.
Antywirus.
Dziś premiera ... :wink:


Z Avastem zostałem rozsyłaczem spamu (jakieś międzynarodowe CBA zablokowało moja skrzynkę mejlową jakiś kwartał temu) i dlatego przesiadłem się na Nortona
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 25.02.2011 13:26

Photoshop Express Editor

Photoshop Express Editor to usługa będąca webowym odpowiednikiem popularnego programu graficznego firmy Adobe. Doskonale sprawdza się ona podczas prostej obróbki zdjęć m.in. na potrzeby ich późniejszej publikacji w serwisach społecznościowych.

Aplikacja charakteryzuje się prostym, ale wygodnym i szybkim interfejsem graficznym. Pomimo iż oferowana przez nią funkcjonalność jest dużo uboższa niż w przypadku standardowego oprogramowania tego typu, to i tak jest w zupełności wystarczająca do podstawowej obróbki zdjęć. Zaletą Photoshop Express Editor jest fakt, że nie wymaga on instalacji żadnych dodatkowych programów i komponentów. Usługę uruchomić można na dowolnym komputerze z poziomu przeglądarki internetowej. Jedynym wymaganiem jest posiadanie aktywnego połączenia z internetem.

Wśród narzędzi edycyjnych, w które wyposażona została usługa znajdziemy podstawowe funkcje pozwalające m.in. przycinać i obracać zdjęcia, zmieniać ich rozmiary, dokonywać autokorekty, zmieniać wartości ekspozycji i saturacji, usuwać efekt czerwonych oczu, a także modyfikować ustawienia balansu bieli i światła, wyostrzać i rozmywać obraz oraz zarządzać intensywnością poszczególnych barw. Ponadto Photoshop Express Editor oferuje także funkcje do dekoracji fotografii. Z ich pomocą wzbogacimy zdjęcia o ramkę, tekst, dymki, notatki i różnego typu grafiki (zwierzęta, przedmioty itp.). Po zakończeniu pracy z usługą, daje ona możliwość zapisu zmodyfikowanego zdjęcia na komputerze.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 25.02.2011 19:06

A ja najważniejszą obróbką RAWów robię canonowym Digital Photo Professional, a inne nowym ACDSee pro. A jak jeszcze coś to Corelem.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 01.03.2011 14:05

może nie darmowo ale od jakiegoś czasu ADOBE wypuściło wersję PS, LR i innych, chyba EDU dla uczniów, studentów, nauczycieli i nie tracących wraz z końcem nauki swojej legalności oraz dopuszcza się komercyjne wykorzystanie, jednak bez możliwości instalacji na firmowych komputerach. Z tego co obiło mi się gdzieś o monitor, to ceny: LR ok 360zł ; PS CS5 ok 1000zł :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 01.03.2011 14:35

Tutaj.

Według licencji można używać do celów zarobkowych (LR), ale nie wolno odsprzedawać.

Ale przy PSE:
Oferta nie obejmuje np.:
(...)
* Osób fizycznych.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 01.03.2011 15:00

MWN napisał(a):A ja najważniejszą obróbką RAWów robię canonowym Digital Photo Professional, a inne nowym ACDSee pro. A jak jeszcze coś to Corelem.
świetny program darmowy dla nabywców canona dołączany z aparatem.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 01.03.2011 18:09

Bodzioch Marek napisał(a):... świetny program darmowy dla nabywców canona dołączany z aparatem.

Można go również ściągnąć, na przykład stąd,
tyle, że jest bardzo ubogi w możliwości edycji RAW'ów - otwiera tylko pliki Canona. :(

To już lepiej Ufraw sobie radzi. W liście obsługiwanych aparatów, jest nie tylko HS10,
ale również Fuji FinePix S200EXR i S5Pro, co, jeżeli otwiera bez problemów, już budzi respekt.
W dodatku działa i pod Linuxem i pod Mac'iem i pod Windowsem, jako wtyczka GIMP'a.





Jakiś wysyp programów sieciowych się zrobił.
Kolejny, nie sprawdzałem, ale wygląda ładnie i jest po polskiemu: Pixlr.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 01.03.2011 21:53

weldon napisał(a):
Bodzioch Marek napisał(a):... świetny program darmowy dla nabywców canona dołączany z aparatem.

otwiera tylko pliki Canona. :(



Mnie to akurat wystarcza. :lol:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 01.03.2011 22:00

jan_s1 napisał(a):Mnie to akurat wystarcza. :lol:

No to jest was dwóch ... Nie, trzech :lol:

Zobaczysz, zrobię konkurs "Wywołaj RAW'a" to się przekonasz do czegoś bardziej uniwersalnego :twisted:




:wink:
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 01.03.2011 22:14

więc niech ktoś zapoda RAWa
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 01.03.2011 22:19

Bodzioch Marek napisał(a):więc niech ktoś zapoda RAWa

Chętny? ;)

Wiesz, jeszcze dobrze by było, żeby to był jakiś fajny raf.
Tak spod dużego palca, to nie ma sensu.

Jeżeli już to bardziej bym ciebie widział jako zapodającego.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.03.2011 13:57

santosz napisał(a):
smoki3 napisał(a):
santosz napisał(a):I ja również, choć zrezygnowałem z zakupu lustrzanki na rzecz kompaktu z najwyzszej półki, jeszcze się ucze bo ustawień to ustrojstwo ma tyle, ze dopiero po roku zaczynam łapac o co w tym chodzi :D


Fajnie, że zdjęcia się podobały.

Ja robię zdjęcia trzy letnią A200. Dla tego nie zdecydowałem się na kompakt, ponieważ w "A" można wymieniać obiektywy. Pewnie dzisiejszy nowy kompakt za dwa tysiące przewyższa lub dorównuje w miarę prostej A200.
:lol:

Pozdrawiam.

smoki3



A do robienia zdjęć uzywasz jakichś filtrów? i co sadzisz o ich uzywaniu/ Czy nie wydaje Wam sie, ze uzycie filtra nie pokaze na zdjęciu tego co jest w rzeczywistosci tylko trochę to wszystko koloryzuje?

ogladam te zdjecia i są powalające, ale czasami pewnie próżno byłoby mi szukać takich miejsc w rzeczywistości bo sa po prostu przekoloryzowane.
proszę o opinię specjalistów :lol:


Ja używam Sony DSC-HX1


Filtrów na razie się nie dorobiłem. Z fachowca w fotografowaniu też się nie uważam, chociaż czasami wyjdzie mi jakieś ujęcie.

Uważam, jednak że filtry mogą sie przydać ( szczególnie dla śpiochów jakim jestem w Chorwacji).
Nauczyłem sie na własnych błędach, iż poprawne ujęcie najlepiej wykonać wczesnym rankiem lub wieczorem. Zdjęcia w pełnym słońcu są prześwietlone (np:45.-niebo nad budynkami) i tu przydają się filtry(w innych warunkach czsami tez). Niestety przy dzisiejszej technologij niezbędny jest też program do obróbki zdjąć, nawet Gimp(super darmowy program) oraz umiejętność jego obsługi.


Wszystko trzeba używać z umiarem wtedy efekty wizualne są coraz ładniejsze. Pamiętam jak na początku nauki z programem "chorowałem na aberracje foto chromatyczną". W dalszym ciągu muszę się pilnować. :lol:
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 04.03.2011 15:19

ja zas używam PS5 do obróbki ale tylko delikatnie do wyostrzenia, choc chciałoby sie czasami poprawić troszke oświetlenie czy błekit wody lub nieba, a ten gimp to po polsku
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 04.03.2011 15:24

santosz napisał(a):... gimp to po polsku
Nie tylko ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Darmowe programy Foto - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone