Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Darmowe programy Foto

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 03.02.2009 11:23

Leszek Skupin napisał(a):Voluś wszystko fajnie, ale ja mam słabą maszynkę do wołania RAWów więc ten program mi się idealnie nadaje bo jest przyzwoicie szybki na moim kompie... Miałem już przez chwilę nikonowski Nikon Capture NX na próbę, ale chodził w cholerę wolno i dałem se spokój.

Nikon Capture NX wszędzie chodzi wolno :wink: Taka jego uroda. Polecane programiki nie wymagają komputerów z kosmosu. A są typowymi programami do RAWów - polecane na każdym forum fotograficznym, dzięki czemu sprawdzone, dobrze udokumentowane.
Fastone, podobnie jak np. Picasa po prostu tylko czyta RAWy i umożliwia prostą edycję. "Wywoływacze" dają Ci bardzo precyzyjną kontrolę nad procesem "wywoływania". Włącz sobie któryś z nich, a będziesz wiedział o czym mówię :D
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 03.02.2009 11:49

Leszku, ja mam Raw Therapee, z mojego N80 czyta...
Nie pamiętam czy Raw Therapee ma hurtową obróbkę.. w sumie fajny jest, nie przetestowałam tylko czy jak zrobię zmiany na kilku plikach to mogę je potem zapisać seryjnie (przerwa na kawę ;))
Chociaż automatyczne ustawienia lepsze ma Camera Raw.

Ja ostatnio nie robię RAWów, bom leniwa ;)


Acha, do Corela Photopaint pasują pluginy photoshopowe. Kiedyś Photopaint był darmowy pod Linuxa.
JKR
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 14.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JKR » 19.03.2009 10:42

Darmowy "prawie photoshop": Paint.NET

http://www.getpaint.net/
+ pluginy
http://paintdotnet.forumer.com/viewforum.php?f=16

Obrazek
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 08.05.2009 09:10

DCamCapture - program do kontroli Nikona

Ciekawy program do kontrolowania lustrzanki Nikona z poziomu PC. Posiada następujące cechy:

* kopiowanie zdjęć na dysk komputera zaraz po ich wykonaniu,
* wykonywanie zdjęć z poziomu komputera z możliwością ustawienia sekwencji i interwałów pomiędzy zdjęciami,
* podgląd obrazu na żywo (LiveView) na ekranie komputera,
* rejestracja filmów wideo (MJPEG w formacie AVI),
* zapisywanie metadanych IPTC w plikach formatu Bibble 4 (*.bib),
* wyświetlanie wskaźnika poziomu naładowania baterii.

Program jest darmowy, działa z lustrzankami D40, D40x, D60, D80, D90, D200, D300, D700, D3, D3x.
Do ściągnięcia TU
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.09.2009 16:42

GIMP wkrótce zaprezentuje swoim użytkownikom alternatywny interfejs. Zniknie uwielbiany przez jednych, a nienawidzony przez innych bałagan z okienkami.

Aplikacja GIMP to najprawdopodobniej najlepszy, darmowy odpowiednik Photoshopa. Aplikacja wyróżnia się jednak jednym: swoim interfejsem. Dziesiątki niepowiązanych ze sobą okienek są uwielbiane przez jednych (zwłaszcza tych, którzy pracują na wielu monitorach), inni zaś uważają, że traci na tym czytelność i funkcjonalność programu. Niedługo jednak obie strony będą zadowolone - twórcy aplikacji bowiem postanowili dać użytkownikom do wyboru dwa interfejsy. Pierwszy, klasyczny, pozostanie niezmieniony, drugi zaś będzie integrował wszystkie funkcje GIMP-a w jednym oknie, dokładnie tak, jak robi to Photoshop.

Obrazek

Zmiany zostaną wprowadzone w tworzonej właśnie wersji 2.8. Data premiery wciąż pozostaje nieznana.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.09.2009 17:29

JacYamaha napisał(a):GIMP wkrótce zaprezentuje swoim użytkownikom alternatywny interfejs.


Masz na myśli starego, poczciwego GIMPShopa?
Jego premiera była , bodajże , w 2006 roku.

A propos programów graficznych:

PhotoShop - to taki program, który wszyscy mają,
ale nikt nie wie, ile on kosztuje.

pzdr
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.09.2009 17:34

weldon napisał(a):
JacYamaha napisał(a):GIMP wkrótce zaprezentuje swoim użytkownikom alternatywny interfejs.


Masz na myśli starego, poczciwego GIMPShopa?
Jego premiera była , bodajże , w 2006 roku.

A propos programów graficznych:

PhotoShop - to taki program, który wszyscy mają,
ale nikt nie wie, ile on kosztuje.

pzdr

Nie, mam na myśli to co napisałem wyżej - Zmiany zostaną wprowadzone w tworzonej właśnie wersji 2.8. Data premiery wciąż pozostaje nieznana.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 24.09.2009 08:19

Acha.
To przepraszam.

W takim razie, osobom, którym nie odpowiada interfejs GIMP'a,
proponuję spróbować również free: GIMPShop.
Program o podobnych możliwościach co GIMP, różniący się od pierwowzoru interfejsem,
który wraz ze strukturą i skrótami klawiszowymi wzorowany jest na Photoshopie.
Podobnie jak GIMP, GIMPShop pozwala już na pracę w przestrzeni CMYK, co, niewątpliwie,
podnosi jego walory, i jest dużym ułatwieniem dla osób pragnących pokazywać swoje prace nie tylko
w formie elektronicznej, ale również jako wydruki.

W przeciwieństwie do programu-matki GIMPShop jest łatwiejszy w instalacji,
gdyż zawiera zintegrowane biblioteki GTK+.
Do minusów programu zaliczyć można (?) brak polskiej wersji językowej, obecnej w GIMP'ie,
oraz jego niestabilność, zwłaszcza w starszych wersjach OS.

Biorąc pod uwagę informacje przekazaną przez JacYamahę, niedługo GIMPShop przejdzie prawdopodobnie
do historii, ale, póki co, można go wykorzystać jako platformę wyjściową przed przesiadką
na poważniejszy program, jakim jest Adobowy Photoshop.

pzdr
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 11.06.2010 14:54

Co prawda temat dotyczy programów jedynie darmowych, ale... pozwolę sobie na małe odstępstwo. Mianowicie przymierzam się do zakupu jednego z produktów Adobe - mianowicie któregoś z Photoshopów, a konkretniej chodzi mi po głowie Photoshop Elements v8.0 PL. Czy ktoś tego programu używa (może starszą wersję) Czy ma on różnego rodzaju filtry typu deformacje, możliwość ustawienia światła, kadrowanie po perspektywie... Najbardziej chodzi mi właśnie o te funkcje.

Elements v8.0 nie jest drogi to koszt zaledwie 350 zł. :)

Z góry dzienks :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.06.2010 15:22

Photoshop CS2 jest adresowany do zaawansowanych grafików i fotografów, podczas gdy Photoshop Elements 5 kierowany jest głównie do fotografów - amatorów. Opisując grupę docelową odbiorców Photoshop Elements nieprzypadkowo nie uwzględniłem grafików, ponieważ ta aplikacja nie jest wystarczająca do tego rodzaju prac.

Jakbyś się zdecydował to tu masz Rozszerzenia dla Photoshop Elements 6 i 7.

Dla mnie brak możliwości pracy w CMYK jest dyskwalifikujący i wolałbym poszukać starej "szóstki" na przykład,
ale, jeżeli nie będziesz drukował zdjęć ...
Natomiast - nie obsługuje RAW, a to może być dla ciebie ważne.
Wydaje mi się też, że mógłbyś spróbować raczej Corel Paint Shop Pro.
Jednak jest bogatszy, a cena podobna.

Zresztą, obydwa możesz przetestować.
PaintShop Photo Pro X3Photoshop Elements

Jeżeli to ważne, to Adobe nie ma polskiej wersji językowej.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 11.06.2010 15:32

Adobe MA polską wersję językową :D. W Elements wersji 8 jest PL ;) Dlatego jeśli miałby powyższe funkcje to bym się nad nim nie zastanawiał zbyt długo ;)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.06.2010 15:54

Ano ma. Faktycznie. Przynajmniej od siódemki :)
No i z Lightroomem współpracuje i z CameraRaw ...

Moja wiedza wydaje się, w takim razie, archaiczną ździebko, niestety ... :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 11.06.2010 16:03

Lightroom to inaczej wywoływaczka (chyba bardziej chodzi o RAWy) nieprawdaż :?: a mnie chodzi o możliwość robienia zdjęć w pomieszczeniach dość ciasnych z użyciem obiektywu szerokokątnego a później ewentualnie prostować ściany, które się zapadają ku sobie lub rozjeżdżają w górę :? Chodzi mi o możliwość doświetlenia niektórych punktów zdjęcia jak np Rafał zrobił to tu No i żeby mieć deformację żeby móc np "odchudzić" modela(kę) :D kilka prostych funkcji a ile radości potrafią dać ;)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 11.06.2010 17:26

Leszek Skupin napisał(a):Co prawda temat dotyczy programów jedynie darmowych, ale... pozwolę sobie na małe odstępstwo. Mianowicie przymierzam się do zakupu jednego z produktów Adobe - mianowicie któregoś z Photoshopów, a konkretniej chodzi mi po głowie Photoshop Elements v8.0 PL. Czy ktoś tego programu używa (może starszą wersję) Czy ma on różnego rodzaju filtry typu deformacje, możliwość ustawienia światła, kadrowanie po perspektywie... Najbardziej chodzi mi właśnie o te funkcje.

Elements v8.0 nie jest drogi to koszt zaledwie 350 zł. :)

Z góry dzienks :D


Ja mam PH elements 5.0 niestety po angielsku. Ma przeróżne filtry, korekcje światła, poprawianie zniekształceń optycznych itp
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 11.06.2010 17:42

mam 7....i obsluguje RAWy, ma tez komplet filtrow o ktorych mowiłes
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Darmowe programy Foto - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone