Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Darmowe programy Foto

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 11.06.2010 17:14

Dzięki o to mi chodziło 8) zamiast wydawać 2000 zł wydam 290 bo na ceneo już znalazłem za tyle 8) :sm:

Pozdrav :papa:
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 11.06.2010 18:07

Leszek Skupin napisał(a):No i żeby mieć deformację żeby móc np "odchudzić" modela(kę) :D kilka prostych funkcji a ile radości potrafią dać ;)


z tym odchudzeniem modela to nie wiem dokladnie gdyż nie majac czasu na zagłebianie się we wszystkie jego możliwości znam go i uzywam bardzo pobieznie.
http://www.tutoria.pl/ ... na tej stronce są bezpłatne przykładowe kursy 8-ki ... myslę ,że dowiesz sie o nim więcej.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 11.06.2010 23:11

Ja się zagłębiłem w Photoshop CS2 PL i wiem że taka możliwość jest. Jak będę mial chwilkę to wkleję dwa zdjęcia z takiegio odchudzania i powiem co robiłem...

:papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 12.06.2010 13:03

1.
Obrazek

2. PS
Obrazek

Panowie..... teraz mamy przechlapane od żon: "No zobacz jak ja grubo wyszłam na tym zdjęciu :!:" :lool: no i odchudzanie w Photoshopie :lool:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 12.06.2010 14:59

Powiększanie piersi - narzędzie Liquify to się nazywa.

Ale małżonkę mógłbyś uhonorować jakimś lepszym obrazem.
:?

Jakiś pastel na przykład ...

Obrazek


:wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2010 09:59

Dość ciekawą propozycją jest też Corel Paint Shop Pro Photo X2. Używam go od jakoś roku i bardzo mi się spodobał. Cena jego też wydaje się przystępna około 300-350zł.. Jedynym mankamentem w X2 jest brak obróbki RAW.
Nowa wersja X3 w pełni obsługuje RWA-y.

Pozdrawiam. :lol:

smoki3
adahu.cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 16.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) adahu.cro » 29.06.2010 11:34

A jaki program do HDR ?
Może być darmowy.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.06.2010 11:51

adahu.cro napisał(a):A jaki program do HDR ?
Może być darmowy.

qtpfsgui (poważnie tak się nazywa),
easyHDR, polski Machinery (ale ten już płatny), Artizen HDR również płatny, Photomatix z płatnych
oraz Dynamic Photo HDR.

Ten pierwszy jest darmowy, easy, zdaje się, darmowy, tylko wymaga rejestracji,
ostatnio w jakiejś gazecie (Niezbędnik?) był Machinery light dodany, bardzo sympatyczny,
wszystkie płatne mają demo - możesz popróbować.

Niestety - easy też płatny :(
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.07.2010 19:59

Jest taki darmowy zestaw Oloneo PhotoEngine for Windows.

W zestawie są:

- HDR ReLight
- HDR ToneMap
- RAW Editing

Jest sporo informacji jak się programem posługiwać.
Przynajmniej na początku - wygląda bardzo obiecująco.

Kruczki?
The current version of Oloneo PhotoEngine Beta will expire on October 1st, 2010.
Warto, póki jest za darmo, ściągnąć.
gloriosa1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 11.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gloriosa1 » 11.08.2010 07:49

Witam serdecznie wszystkich i proszę o pomoc bo nie wiem co robić a mianowicie zachciało mi się pobawić troszkę aparatem i poprzestawiałam funkcje.Zdjęcia robiłam w RAW.Nie przypuszczałam że będzie z tym tyle problemu.Po wgraniu zdjęć do komputera i jednocześnie wykasowaniu ich z aparatu zauważyłam że te robione nie zgrały się :( no i co terza.Mąż ściągną niby jakiś program ale nic no i właściwie za dużo o tym nie wiemy.Wyjełam kartę z aparatu i zaniosłam do znajomego fotografa.Powiedział mi tylko że jeśli tylko skasowałam zdjęcia a nie resetowałam to uda się odnaleść stracone fotki.Wszczoraj poszłam tam i co się okazało zdjęcia które niby zeskanował z tej karty wogóle nie były moje jacyś obcy ludzie których na oczy nie widziałam.Stwierdził że jeśli te zdjęcia nie są moje to ktoś musiał wcześniej urzywać tej karty.Jak myślicie byłoby to możliwe karta została kupiona 3lata temu w supermarkecie we wrocławiu szczelnie zamknięta.Może jesteście w stanie mi podpowiedzieć co mam z tym dalej robić.Były tam zdjęcia dla mnie naprawdę ważne potrzebne w pracy bukiety i kompozycje kwiatowe no i właśnie strojenie na którym mi najbardziej zależy.Pozdrawiam gorąco i proszę o pomoc :( :cry: :cry:
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 11.08.2010 08:05

a moze tym... program prowadzi sam i to po polsku
Recuva 1.38.504 do pobrania na www.dobreprogramy.pl za freee;)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.08.2010 08:30

Jeszcze raz - kupiłaś trzy lata temu kartę, rozpakowałaś ją teraz,
zrobiłaś zdjęcia kwiatków w raw'ach, a tam są ludzie?

Na pewno nie używałaś jej przez te trzy lata?

Według mnie, to szukacie jpg'ów, a powinniście próbować odzyskać raw'y albo pliki.
Nie pamiętam dokładnie, czy to zadziała, ale na początek spróbujcie tak.

Jeżeli nie da rady, to może tak, albo tak.

Przede wszystkim - nie używaj tej karty, nie zapisuj nic na niej.
Tylko spróbuj odczytać.

Pozdrawiam
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.08.2010 08:57

A, przy okazji, przypomniało mi się, że ukazały się ostatnio dwa,
pasujące do tego działu programy:

ImagiNAC, open source'owy program do masowego przetwarzania obrazów cyfrowych, udostępniony przez NAC
(Narodowe Archiwum Cyfrowe) oraz

Phocus. Program udostępniony przez Hasselblada - służy do odczytu i konwersji plików RAW.
Program jest darmowy - należy jedynie się zarejestrować, pomijając opcję "co" w rejestracji.

Ten pierwszy posiada wersje dla Windows i Linuxa, ten drugi jest w wersji dla Windows oraz Mac.
gloriosa1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 11.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gloriosa1 » 13.08.2010 14:09

witam serdecznie i bardzo dziękuję za pomoc będę próbować a raczej mój mąż,a co do karty to mam ją od 3 lat i ciągle jej używam robiłam na nie setki zdjęć a ten fotograf pokazał mi zdjęcia obcych ludzi niby to zeskanował właśnie z tej karty a mojego zdjęcia ani jednego nie było także uważam że coś jest nie tak.Może nie chciał pomóc :roll: troszkę popróbuję skorzystać z tych programów i mam nadzieję że zdjęcia się znajdą , zdjęć narazie nie robię,nawet mnie nie kusi bo w głowie tylko jedno-gdzie one są.pozdrawiam
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 13.08.2010 14:24

Witam

Wypróbuj Digital Image Recovery - u mnie działa bez pudła.

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Darmowe programy Foto - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone