Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czym zająć dzieci w drodze do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008
Czym zająć dzieci w drodze do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 17.05.2012 18:52

Najprościej jest oczywiście dać PSP albo odpalić DVD, ale to zbyt mainstreamowe dla prawdziwego cromaniaka ;-) . Wpiszcie proszę Wasze pomysły na umilenie czasu dzieciom w drodze - tak by samemu nie zwariować.

My np. od pewnego czasu układamy bajki - ale w ten sposób, że każdy może dodać tylko jedno słowo. Zabawa jest przednia, choć oczywiście jak każda zabawa po pewnym czasie zaczyna nudzić.

Wtedy można np. pouczyć się chorwackiego - ktoś odczytuje prosty tekst z kartki, a drugi ktoś stara się zgadnąć, co on oznacza. Kierowca i przedszkolak musi mówić z pamięci ;-)

A jak już nikomu nic się nie chce, pozostają audiobooki.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 17.05.2012 19:29

Jak duże te dzieci?
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 17.05.2012 20:08

Moje? 6 i 12, ale mile widziane patenty dla różnych grup wiekowych.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 17.05.2012 20:16

No to chyba mój patent będzie zbyt dorosły :-(

W każdym razie my mieliśmy taką grę:
z jadących z przeciwka samochodów wybierasz dowolny, odczytujesz nr rejestracyjny. np : WA52011. Z cyfr, które są w numerze każdy "gracz" ma w jak najkrótszym czasie ułożyć działanie matematyczne, którego wynikiem jest liczba najbliższa 100.
Można używać dowolnych działań matematycznych: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, potęgowanie, silnia.

Z powyższego przykładu można np. tak: 5 * 20 + 1 - 1 = 100

Potrafiliśmy tak przez kilka godzin ;-)
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 17.05.2012 20:51

Iggy napisał(a):No to chyba mój patent będzie zbyt dorosły :-(

W każdym razie my mieliśmy taką grę:
z jadących z przeciwka samochodów wybierasz dowolny, odczytujesz nr rejestracyjny. np : WA52011. Z cyfr, które są w numerze każdy "gracz" ma w jak najkrótszym czasie ułożyć działanie matematyczne, którego wynikiem jest liczba najbliższa 100.
Można używać dowolnych działań matematycznych: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, potęgowanie, silnia.

Z powyższego przykładu można np. tak: 5 * 20 + 1 - 1 = 100

Potrafiliśmy tak przez kilka godzin ;-)


starsze dzieci to OK, ale maluchy???
Mamy dzieci w wieku 12 i 7 i jeśli tylko straszy chce go gra z nami na przykład w zgadywanki (po kolei każdy zadaje pytanie z serii: co to jest... i oczywiście opisuje a reszta zgaduje. Albo z młodszym dzieckiem gramy w ostatnią literę: jedna osoba mówi wyraz kolejna mówi wyraz zaczynający się na ostatnią literę tego wyrazu i tak po kolei.
miłoszek
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 26.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) miłoszek » 17.05.2012 21:06

a My w Cro przed każdym tunelem podajemy jego długość, kto najbliżej ten zwycięża.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 17.05.2012 21:24

aro_40 napisał(a):starsze dzieci to OK, ale maluchy???

No własnie napisałem, że to chyba zbyt dorosły patent :-(

Ale napisałem, bo może ktoś inny skorzysta? ;-)
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 17.05.2012 23:04

miłoszek napisał(a):a My w Cro przed każdym tunelem podajemy jego długość, kto najbliżej ten zwycięża.


A my też w to graliśmy ostatnio z ośmiolatkiem:)
Z mostami ta sama zabawa, tzn zgadujemy długość
Albo zgadujemy kolor samochodu z naprzeciwka, póki go jeszcze nie widać.
Ale jego zabawa najlepsza w zadawanie pytań: Najpopularniejsze pytanie ośmiolatka było - Daleko jeszcze??? :roll:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.05.2012 07:43

miłoszek napisał(a):a My w Cro przed każdym tunelem podajemy jego długość, kto najbliżej ten zwycięża.

Ja robiłem tak, żeby młody wstrzymywał powietrze na czas przejazdu przez tunel. Po Malej Kapeli miałem spokój :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 18.05.2012 07:46

Bocian napisał(a):Ja robiłem tak, żeby młody wstrzymywał powietrze na czas przejazdu przez tunel. Po Malej Kapeli miałem spokój :)

Eeeeee .....nie wierzę że młody wstrzymał powietrze na około 5-6 min. :lol:
Myślę że tak już w połowie tunelu już masz spokój.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.05.2012 08:38

Klik 1

Klik 2

Klik 3

Klik 4

Może trzeba pomyśleć o noclegu po drodze?



Pzdr


PS. Na forum jest jeszcze kilka podobnych tematów.
sebus119
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 19.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebus119 » 18.05.2012 09:20

Moje maluch 6 i 4 lata zajmowane są przez moją żonkę czytaniem bajek , kolorowanek oczywiście po prostej drodze :) i gazetek z zagadkami. Troszkę niestety bajek na DVD musi być bez tego ani rusz.
marekurek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 17.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekurek » 18.05.2012 10:21

Najlepiej snem - dlatego wybieram się z Polski popołudniu. Na kilka godzin za dnia TV z bajkami, filmami dla starszych dzieci, a mój mały 8miesięczniak pewnie będzie piwko pociągał przez całą drogę :-))))
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 18.05.2012 11:57

Moja młoda dostała zadanie prowadzenia dziennika pokładowego. Musi zapisywać wszystkie przejeżdżane miejscowości, rzeki z datą i godziną. Jak akurat nie ma miejscowości (autostrada) to opisuje co w danym kraju jest ciekawego. Do tego bajki na navi a w tym roku dojdzie PSP i będzie spokój :wink:
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 18.05.2012 12:21

Witam,

Jakie macie doświadczenia z oglądaniem przez dzieci DVD w aucie w kontekście choroby lokomocyjnej? U moich 3 i 5 latek choroba lokomocyjna nie występuje i nie chce żeby to sie zmieniło. Oczywiście każde dziecko jest inne ale pytam, gdyż sporo rodziców opisuje przygody zwrotne wywołane oglądaniem w samochodzie DVD przez małe dzieci.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Czym zająć dzieci w drodze do Chorwacji?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone