Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czym zająć dzieci w drodze do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2012 12:46

może nie w temacie :lol: ale jak wam kobieta zaczyna zakłócać nocne spanie :P Prosty sposób na szybkie uśpienie kobiety
http://www.mistrzowie.tv/390/prosty_spo ... biety.html
aio
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 31.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aio » 18.05.2012 13:25

Mam dzieci w wieku 2 i 5 lat. W weekend majowy pokonywaliśmy dość duże odległości i trzeba było czymś dzieci zająć. Poza niektórymi wyżej wymienionymi atrakcjami bawiliśmy się w:

1. "Moje oczy widzą" - mówisz "moje oczy widzą" i podajesz krótki opis widzianego przedmiotu np., "coś zielonego i jedzą to krówki" - poziom dla 2-latka :wink: , dzieci mają zgadnąć co widzisz.

2. Bawiliśmy się zgadując co wiezie ciężarówka przed nami, im bardziej zwariowane pomysły tym ciekawiej.

3. Bawiliśmy się z wymyślanie historyjek o ludziach jadących w samochodach obok nas.

4. Spiewaliśmy piosenki " Na dywanie siedzi jeż, co on robi to ty też. Co mamy jeżu robić? Osoba która jest jeżem pokazuje co reszta ma zrobić. Później zmiana i następna osoba jest jeżem.

Zabawy przeze mnie zaproponowane są dla dzieci przedszkolnych, ale może komuś się przydadzą.
jaser
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 28.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaser » 18.05.2012 13:27

Zabawa dla wszystkich pasażerów kalambury :D
mamax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 06.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamax » 18.05.2012 14:17

Nie zaobserwowałem takiego problemu.
Myślę że oglądanie telewizji nie wpływa na chorobę lokomocyjną.
:D
goszka
Croentuzjasta
Posty: 246
Dołączył(a): 11.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) goszka » 18.05.2012 14:24

U nas świetnie spisują sie audiobooki.
Kilka lat temu były bajki (świetna seria bajek "z Ramą" - czytana przez Piotra Fronczewskiego i Czarka Pazurę) :D
... potem bajki czytane przez Wojtka Manna i Magdę Umer... :lol:
2lata temu kupiłam audiobook " Percy Jackson i złodziej pioruna"... :D 8O
Po pierwszym podróżnym przesłuchaniu... we wszystkich trasach dojazdowo-wycieczkowych również towarzyszył na Percy... :lol:

Polecam
goszka
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.05.2012 14:24

aio napisał(a):
4. Spiewaliśmy piosenki " Na dywanie siedzi jeż, co on robi to ty też. Co mamy jeżu robić? Osoba która jest jeżem pokazuje co reszta ma zrobić. Później zmiana i następna osoba jest jeżem.


O to chodzi? 8O

:wink:

A moje dzieci np. obierają ziemniaki.
Dwa worki wiozę,więc nie mają czasu się nudzić. :D
christo1250
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) christo1250 » 18.05.2012 14:32

Proponuję nabyć przenośny odtwarzacz dvd i zaopatrzyć się zapas filmów. Działa. Dla zamożniejszych, zamiast odtwarzacza tablet. Można oglądać filmy ale też można zagrać. Niestety schody zaczynają się, gdy różnica wieku wyklucza wspólny repertuar.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2012 14:33

Nakrzyczeć na wszystkich pod domem (bardzo ważne:!: łącznie z żoną) , zrobić awanturę i do samego celu spokój że muchę słychać :wink:
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 18.05.2012 14:57

szaki17 napisał(a):Nakrzyczeć na wszystkich pod domem (bardzo ważne:!: łącznie z żoną) , zrobić awanturę i do samego celu spokój że muchę słychać :wink:

Dobre :coool:
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 18.05.2012 17:42

Hadler napisał(a):Witam,

Jakie macie doświadczenia z oglądaniem przez dzieci DVD w aucie w kontekście choroby lokomocyjnej? U moich 3 i 5 latek choroba lokomocyjna nie występuje i nie chce żeby to sie zmieniło. Oczywiście każde dziecko jest inne ale pytam, gdyż sporo rodziców opisuje przygody zwrotne wywołane oglądaniem w samochodzie DVD przez małe dzieci.



Mój Młody na szczęście nie ma sensacji
Potrafi oglądać pare godzin 8O :roll:

Ale faktycznie znam dziecko które za nic nie obejrzy nic, nie poczyta, nie poogląda książeczek bo od razu .......

Musisz spróbować jak Twoje dziecko będzie reagować
Pożycz może od znajomych to cudo i przetestuj .
pablo74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 974
Dołączył(a): 06.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo74 » 18.05.2012 18:09

jak widac przenosne dvd lekiemna cale zło:D
Wybieram sie z rodzinka po raz pierwszy do Chorwacji.
Moja mlodsza corka w wieku 5 lat niezbyt lubi jazde samochodem. Wiec z zona zakupilismy dla niej przenosne dvd . Dzisiaj az piszczala z radosci, ogladajac rozlozona na lozku Kota w butach:). Zaopatzrony w zapas bajek na usb mam nadzieje ze podroz bedzie przyjemna:)
Pozdrawiam :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 18.05.2012 18:31

Moje od urodzenia w samochodzie - najmłodsza w wieku ... 7m-cy przejechała 700km trzy razy wyjęta z fotelika (pierwszy raz 10min od domu - pierwsza zmiana pampersa :twisted: )
rok później zaliczyła Chorwację bez problemów.
Pozostale tak samo przyzwyczajone do długich przejazdów.

Jazda tylko nocą, wiec 3/4 przespane w fotelikach, potem DVD, ewentualnie mega opieprz - BO MA BYC CICHO W AUCIE!!! ;)
liczyły tunele i czekały na Jadran.
Muszę wyprobować pomysł Bociana ze wstrzymywaniem oddechu w tunelu :)
Na szczęście mam 15min do granicy w Cieszynie - więc krótka droga do Cro :)

Z tego co wiem to DVD nie powoduje choroby lokomocyjnej, gorzej z czytaniem czy rysowaniem.
Ale mogę się nie znać :)
pablo74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 974
Dołączył(a): 06.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo74 » 18.05.2012 18:39

viltob08 napisał(a):
szaki17 napisał(a):Nakrzyczeć na wszystkich pod domem (bardzo ważne:!: łącznie z żoną) , zrobić awanturę i do samego celu spokój że muchę słychać :wink:

Dobre :coool:


To mi sie "cholernie" podoba :D:D:D:D:D
scrapp
Croentuzjasta
Posty: 203
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scrapp » 18.05.2012 19:07

Pomysł genialny!!
Skromnie dorzuciłbym strzelenie focha, tak żeby nie było wątpliwości .
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 18.05.2012 20:20

anakin napisał(a):
aio napisał(a):
4. Spiewaliśmy piosenki " Na dywanie siedzi jeż, co on robi to ty też. Co mamy jeżu robić? Osoba która jest jeżem pokazuje co reszta ma zrobić. Później zmiana i następna osoba jest jeżem.


O to chodzi? 8O

:wink:

A moje dzieci np. obierają ziemniaki.
Dwa worki wiozę,więc nie mają czasu się nudzić. :D

Ale Anakin dales :wink: :wink:
Amoje dzieci sie wydzieraja i kloca az padna ze zmeczenia...i wtedy mam spokoj...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czym zająć dzieci w drodze do Chorwacji? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone