Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Czym płacić w BiH (Mostar)?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojtek_p
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 11.05.2012 11:22

Witam. W tym roku planujemy odwiedzić Mostar i Medjugorie. Czy spokojnie mogę tam zabrać eurosy czy wymieniać, czy może karta?
renatalato
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 11.05.2012 11:30

Może być euro, mogą być kuny, karty mogą być, ale zależy gdzie i za co chcesz płacić :)
weldon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.05.2012 11:30

Euro, kuny, karta ... Nie wymieniaj. Brali wszystko to, co jest w użyciu w Chorwacji.
W euro, to nawet taki sympatyczny przelicznik stosowali, że za porządny obiad dla dwóch osób z kawą dla dwóch, piwem dla jednej i z napiwkiem zapłaciłem 8 euro :)

Pozdrawiam
wojtek_p
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 11.05.2012 11:59

To się nazywa otwartość na klienta :D
Dzięki za info.
haka
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) haka » 12.05.2012 21:03

W Medjugorie na w sklepikach przy kościele przyjmują płatność również w złotówkach. Tak kupiłem pamiątki, twierdzili również że respektują każdą europejską walutę.
rbandula
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbandula » 12.05.2012 21:08

Dwa lata temu w Mostarze płaciliśmy w euro zarówno w restauracji, jak i markecie. Pamiętam, że przelicznik był rzeczywiście korzystny!
Artur68
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 12.05.2012 21:20

Mam nadzieję, że można też w Mostarze "zdobyć" lokalną walutę, chciałbym przywieźć kilka sztuk na pamiątkę.

Obrazek
By artur68 at 2012-05-12
KrystekX
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrystekX » 02.06.2012 23:06

W Medjugorje brali wszystko co było w porfelu:) Dobrą pizze tam jedliśmy w centrum w restauracji a jaka otoczka.. podchmielony Bośniak coś wykrzykiwał przy stoliku:), było całkiem swojsko jak u mamy ale ceny dużo niższe niż w Makarskiej...gdzieś o 40%
tees
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) tees » 03.06.2012 11:48

Artur68 napisał(a):Mam nadzieję, że można też w Mostarze "zdobyć" lokalną walutę, chciałbym przywieźć kilka sztuk na pamiątkę.

Widzę, że mamy podobne upodobania :lol:
U mnie w domu już stoi spora skrzyneczka z metalowymi pamiątkami + klaser z papierkami ;)
cronaturki
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 03.06.2012 11:58

muszę przyznać ze bośniacka policja lub milicja jest bardzo łakoma na chorwackie kuny.. gdyby wam sie w Bośni i Hercegowinie przydało przekroczyć prędkość i mieć spotkanie z takowym osobnikiem to 20 Kun załatwia sprawę. (i to z nawiązką)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2012 17:53

cronaturki napisał(a):muszę przyznać ze bośniacka policja lub milicja jest bardzo łakoma na chorwackie kuny.. gdyby wam sie w Bośni i Hercegowinie przydało przekroczyć prędkość i mieć spotkanie z takowym osobnikiem to 20 Kun załatwia sprawę. (i to z nawiązką)

Wszystko zależy gdzie. W okolicach Mostaru pewnie tak (obszar zamieszkały w większości przez Chorwatów) ale w głębi kraju to może być różnie. Tak czy owak lepiej przestrzegać ograniczeń prędkości :D
sewen
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) sewen » 07.06.2012 10:17

No a jak z tankowaniem, chodzi mi o jakość paliwa (ON). Czy płatność za paliwko w euro, kunach, kartą? Interesują mnie inne rejony BiH, nie tylko Mostar.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2012 10:50

Paliwo w BiH jest OK. W całej Bośni można płacić Euro choć ja płaciłem przeważnie kartą kredytową (lub pobranymi z bankomatu KM). Kunami nie próbowalem.
sewen
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) sewen » 07.06.2012 12:17

Abramsik napisał(a):Paliwo w BiH jest OK. W całej Bośni można płacić Euro choć ja płaciłem przeważnie kartą kredytową (lub pobranymi z bankomatu KM). Kunami nie próbowalem.

Może jestem upierdliwy, ale czy sam tankowałeś ON w BiH? Teraz te silniki to strasznie kapryśne są: przewody paliwowe grube jak ćwierć włosa, poduszek więcej niż w sypialni, sam ci mówi gdzie masz jechać, szok. Nie miałem jak dotąd kłopotów w Europie, ale w BiH nie byłem. Jeżeli tankowałeś ON, to wdzięczny będę za info. Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2012 12:26

Ja poganiam benzynowym rydwanem. Co do jakości ON to wiem od znajomych, którzy spędzili tam sporo czasu (M. Pajero) że jest OK. Myslę, że musisz kierować się kimi samymi zasadami jak w kraju: tankować tylko na dużych, sieciowych stacjach a nie "z beczki".
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019