Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Czym płacić w BiH (Mostar)?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sewen
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) sewen » 07.06.2012 12:34

Dzięki serdeczne, myślę, że sobie poradzimy. Szkoda, że wyjazd dopiero za dwa miesiące. Pozdrawiam.
aleksandra6400
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra6400 » 07.06.2012 13:17

Artur68 napisał(a):Mam nadzieję, że można też w Mostarze "zdobyć" lokalną walutę, chciałbym przywieźć kilka sztuk na pamiątkę.

Obrazek
By artur68 at 2012-05-12

Mój syn też zbiera monety też liczy że coś nowego mu przybędzie do kolekcji.
p.s. zbiera dużo np:widokówki,muszle(wspólnie)bilety wstępu,monety,buteleczki pamiątkowe z różnych miejsc jest tego naprawdę dużo
ologaw
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) ologaw » 09.07.2013 19:38

W sklepie najlepiej płacić kartą. A w knajpach na twoje życzenie kelner przyniesie ci rachunek w Euro, w chorwackich kunach i w ichniejszej walucie. Jeśli jesteś biegły w szybkim liczeniu wybierzesz czym chcesz zapłacić. Ja zapłaciłem w Euro chociaż później jak sobie popatrzyłem i przeliczyłem, byłoby taniej w chorwackiej walucie. I tak jedzenie w BiH jest lepsze i tańsze niż w Cro. W takim Mostarze ceny były prawie połowę niższe niż w Cro (a dzieci zjadły w końcu normalny obiad, bo w Cro nie bardzo podchodziło im jedzenie - poza pizzą i frytkami ale ileż można). Proponuję też przy okazji udać się do marketu, bo ceny mają jak u nas. Pozdrawiam.
lightning3
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) lightning3 » 08.09.2014 15:48

potwierdzam zdanie kolegi powyżej. Pojechaliśmy ze splitu do dubrovnika, przez Vrgorac, Medugorie, nocleg mostar.
w knajpie w Mostarze wg mnie najtaniej wychodziło płacenie w Markach, wypłaciłem je z bankomatu, mam Citibank i konto w Euro - tak moim zdaniem wychodziło najtaniej. w kunach też można w tej części Bośni.
Tankowaliśmy na INA w Bośni - zarówno w Ljubuski jak i w Neum. Płaciłem kartą za Benzynę, ale ceny takie jak w Polsce, taniej niż w Cro. Najlepsze jest to ze jakoś nie lubią swojej waluty, do tej pory nie rozgryzłem dlaczego, a i pani recepcjonistka w hotelu powiedziała ze to przez złe prawo. nie wytłumaczyła dalej dlaczego :)

podpowiadam : hotel tani i bezpieczny, z podziemnym parkingiem i Wifi : http://www.booking.com/hotel/ba/shm.pl.html

Taksówki mają tanie, moja dziewczyna się zle poczuła i zapłaciliśmy 3 marki za transport do Hotelu, co więcej - taksi działa inaczej niż u nas, opłata za "trzaśnięcie drzwiami" jest wliczana w kurs! czyli jeśli przejedziesz mniej niż za 2 marki (około 1 km za 1 KM :D ) to płacisz dwie marki, dopiero po trzecim kilometrze doliczają dalej :)
Dorothea1
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorothea1 » 22.07.2017 09:59

Zamierzam odwiedzić Mostar.Czy zmieniło się coś w spawie płatności?Nadal można płacić różnymi walutami,którą najkorzystniej?
maciejdm1
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 22.07.2017 10:21

Bylibyśmy wczoraj, płaciliśmy w Euro. Przelicznik 1:2 czyli ceny podane np. na metce podzielić przez dwa . Mi opłacało się bo tankując diesel mój bank Pekao przeliczył mi Markę po 2,15 zł (cena litra 1,86). Czyli płacąc w Euro, przy jego kupnie za 4,22 - 1 Marka wyszła mi 2,11 zł.
faraon28
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) faraon28 » 10.06.2018 19:59

witam
planuje wypad do Mostaru na jeden dzień jak bedziemy w Cro,
co warto zobaczyć, gdzie iść i gdzie coś zjeść dobrego regionalnego
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.06.2018 20:40

faraon28 napisał(a):witam
planuje wypad do Mostaru na jeden dzień jak bedziemy w Cro,
co warto zobaczyć, gdzie iść i gdzie coś zjeść dobrego regionalnego

klub-milosnikow-mostaru-t21263.html
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Czym płacić w BiH (Mostar)? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019