Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy potwierdzacie praktyki słoweńskiej policji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 23.05.2012 16:58

telepol napisał(a):trzy razy przejeżdżałem Policję

No to nic dziwnego, że żadnych ruchów nie wykonywali ;-)

Niektórzy już po jednym razie nie mogą się ruszać...
Krzyniu
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 10.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyniu » 23.05.2012 17:36

Iggy napisał(a): No to nic dziwnego, że żadnych ruchów nie wykonywali ;-)
Niektórzy już po jednym razie nie mogą się ruszać...


"oklepane" to co napiszę, ale: wisisz mi wymianę klawiatury w lapku bo kawą ją oplułem czytając Twojego posta :lol:
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 23.05.2012 18:02

Krzyniu napisał(a):wisisz mi wymianę klawiatury w lapku

Mam kilka podobnie oplutych - jakoś się dogadamy ;-)

Przy okazji takie memento, że prócz ortografii interpunkcja także jest ważna ;-)
miraculus
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 24.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) miraculus » 23.05.2012 18:09

Raz zatrzymali Polaka jadącego przede mną. Ciary mnie przeszły. Jechałem chyba osiem razy. Kilka razy widziałem jak stali. Zawsze staram się jechać wg przepisów i radzę to wszystkim.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.05.2012 18:31

surfing napisał(a):
walp napisał(a):Czy potwierdzacie praktyki słoweńskiej policji?




NIE potwierdzam praktyk Słoweńskiej policji.

Pytanie należało zadać tu forum/viewtopic.php?t=18549
a nie zakładać nowy temat

Temat do kosza.


Także masz kłopoty z czytaniem? Czy ja pisałem o winietach? Należysz do tej mniejszości, która nie potrafi zwięźle odpowiedzieć na postawione pytanie, tylko musi dodać wątpliwy komentarz?
Przeczytaj także "Regulamin korzystania z forum" - Zasady w skrócie pkt. 8
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 23.05.2012 18:57

Wszyscy tak o tym Ptuju, a ja się zapytam, jak jest z obecnością i stopniem agresji u policji słoweńskiej w okolicach Lendavy i Dolga Vas?
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 23.05.2012 19:05

Rety!

Ponoć w słowackich wioskach- Żechra, Krompachy, Ludniany i w Kalawie ludzie jedzą psy- tak mówi mieszkaniec wsi Letanowce !

:arrow: od 11:01 min. do 11:32 !!!

Uważajcie na winietki na szybach, nie wypuszczajcie swoich pupili bez smyczy w Słowacji! Trzeba pilnie zrobić nowy temat- "objazd Słowacji z bigosem w torbie" !


* jaki temat takie informacje :D
Ostatnio edytowano 23.05.2012 19:14 przez brzo1985, łącznie edytowano 2 razy
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 23.05.2012 19:13

brzo1985 czyścisz mi monitor. :mrgreen: :oczko_usmiech:
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 23.05.2012 22:10

Tyle się nasłuchałem już o czeskiej i austriackiej policji, a teraz słoweńska.

Tak się kończy polskie cwaniakowanie za granicą. A potem pretensje, wyżywanie się na forach i historie rodem "kosmity przylecieli".

W Austrii też lepiej nie zatrzymywać się na parkingach, bo policja trzepie, a ja kilka razy zatrzymywałem się i nic. Nawet dwa razy na drzemkę w aucie.

Może mam szczęście, ale jak ktoś ma pecha i przy okazji brak rozsądku to kłopoty pewne ;)
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 24.05.2012 07:42

Rysio napisał(a):Popatrz na tytuł tematu a później feruj wyroki.

walp napisał(a):nie warto omijać autostrady w Słowenii..........

Rozumiem ze omijanie autostrady w Słowenii nie ma nic wspólnego z winietkami i trzeba koniecznie zakładać osobny wątek dla panikarzy.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.05.2012 08:04

Iggy napisał(a):Wszyscy tak o tym Ptuju, a ja się zapytam, jak jest z obecnością i stopniem agresji u policji słoweńskiej w okolicach Lendavy i Dolga Vas?


W 2011 nie widziałem tam ani jednego policmajstra.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.05.2012 08:43

ziemniak napisał(a):Tyle się nasłuchałem już o czeskiej i austriackiej policji, a teraz słoweńska.

Tak się kończy polskie cwaniakowanie za granicą. A potem pretensje, wyżywanie się na forach i historie rodem "kosmity przylecieli".

W Austrii też lepiej nie zatrzymywać się na parkingach, bo policja trzepie, a ja kilka razy zatrzymywałem się i nic. Nawet dwa razy na drzemkę w aucie.

Może mam szczęście, ale jak ktoś ma pecha i przy okazji brak rozsądku to kłopoty pewne ;)


Może trzepali jak kimałeś??? ;) :D
zmasz
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmasz » 24.05.2012 08:44

Iggy napisał(a):Wszyscy tak o tym Ptuju, a ja się zapytam, jak jest z obecnością i stopniem agresji u policji słoweńskiej w okolicach Lendavy i Dolga Vas?

Jadąc przez Lendave trzeba przejechać koło posterunku tamtejszej policji. Co roku widzę patrole czyhające na Polaków omijających autostradę. Stoją z lornetkami i czytają tablice rejestracyjne jak jest PL to do kontroli i do ukarania za obojętnie co. :D
Tak na serio, jeden mandat w Słowni na rondzie pod autostradą koło Maliboru – 150 E, za brak winiety, No niestety trzeba płaci za niewiedzę. Policja działała profesjonalnie, nawet udowodnili mi, że rondo jest objęte ruchem wymagającym winiet.
Innym problemem moim zdaniem jest to, i wymaga omówienia, brak możliwości kontaktu z ambasadami Polskim w takie dni jak sobota czy niedziela.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.05.2012 09:01

surfing napisał(a):
Rysio napisał(a):Popatrz na tytuł tematu a później feruj wyroki.

walp napisał(a):nie warto omijać autostrady w Słowenii..........

Rozumiem ze omijanie autostrady w Słowenii nie ma nic wspólnego z winietkami i trzeba koniecznie zakładać osobny wątek dla panikarzy.


Człowieku, rozumiem, że mamy obecnie gorące dni i niektórym może być ciężko, ale proszę, nie wyrywaj słów z kontekstu zdania, nie manipuluj i nie pisz głupot.
Tym co napisałeś, sugerujesz, że ja podałem informacje, iż nie warto omijać autostrady w Słowenii, i tyle.
Poczekaj, aż zrobi się chłodniej i przeczytaj pierwszy post tego wątku jeszcze raz.
Napisałem: "podczas jednej z ostatnich dyskusji na temat dojazdu do Cro padło stwierdzenie, że nie warto omijać autostrady w Słowenii, ponieważ tamtejsza policja na drogach lokalnych zawyża wskazania radarów, wymuszając łapówki. Podobno na trasie do Ptuja jest to dość często spotykany proceder."
Mam nadzieję, że tym razem sobie poradzisz z tekstem.
8O [/i]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.05.2012 09:13

walp napisał(a):Napisałem: "podczas jednej z ostatnich dyskusji na temat dojazdu do Cro padło stwierdzenie, że nie warto omijać autostrady w Słowenii, ponieważ tamtejsza policja na drogach lokalnych zawyża wskazania radarów, wymuszając łapówki. Podobno na trasie do Ptuja jest to dość często spotykany proceder."


Przejrzałem cztery strony tematu, jak na razie nikt nie potwierdził często podobno spotykanego procederu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Czy potwierdzacie praktyki słoweńskiej policji? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone