Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy nasze fotografie są bezpieczne??

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 16.04.2012 20:46

Od dwóch dni stoję z boku , czytam i wprost nie dowierzam....
Piterek75 napisał(a):Mam nadzieję, że obrońcy praw autorskich, również w swoim "ogródku" ich tak zacielkle bronią i nie korzystają z pirackiego oprogramowania, pirackich płyt z muzyką ,gier, nielgalnych plików mp3, itp.......

Myślę że większym problem jest nie to że Adaś zaj.....zdjęcia , a to że oszukał wiele osób.
Ja sam też dałem się nabrać.
Teraz rozumiem "pustkę" na moją prośbę dotyczącej jednej fotki w temacie "Takie tam" ......

Myślę że nikogo nie tłumaczy "młodzieńczy wiek" , bo nawet nastolatek swój rozum ma i nie kłamie w tak perfidny sposób :

Adam.B&Gosia napisał(a):zdjęcia mojej narzeczonej Gosi :) z jej pobytu w Turcji :)

Obrazek


O tym że Adaś sobie wpakował moje zdjęcie na swojego fejsbuka już nie wspomnę....
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 16.04.2012 21:17

maniust napisał(a):
O tym że Adaś sobie wpakował moje zdjęcie na swojego fejsbuka już nie wspomnę....

Pewnie Twoje zdjęcia miały wielką wartość artystyczną i On się na Tobie poznał. :D
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 16.04.2012 21:28

AndrzejJ. napisał(a):Pewnie Twoje zdjęcia

Zdjęcie Andrzeju.... tylko podrasowane przez Adasia.

Obrazek

Obrazek

......ale nie to mnie zabolało , mniejsza o to .......po prostu nie lubię być okłamywany. :?
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1620
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 16.04.2012 21:30

"A co tu się tak nieprzyjemnie porobiło".
Bocian "możesz zajeżdżać, jak zwykle na gotowe"
Pozdrawiam
Rafał
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 16.04.2012 22:16

To wszystko jest tak głupie,że aż nieprawdopodobne.
Lis przypadkiem|znajduje wszystkie zdjęcia nie autorstwa Adama w sieci.
Kto to potrafi ? Kto czyta wszystkie wątki,śledzi zdjęcia,wpisy.Umie dopasować zdjęcia z forum do tych w sieci.
( crorodzinka wogóle nie reaguje,co jest dziwne)
Tylko WIELKI BRAT to umie. :D Bójcie się bracia. :D
Jak się zbudzicie to nie będzie to fatamorgana. :D
Podejrzana sprawa i pewnie nie chodzi tu o prawo autorskie tylko by kogoś u......ć. :wink:
wilet
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wilet » 16.04.2012 22:55

AndrzejJ. napisał(a):Podejrzana sprawa i pewnie nie chodzi tu o prawo autorskie tylko by kogoś u......ć. :wink:


Co tu podejrzanego?

Jest złodziej i kłamca.
Robi w ciula wszystkich użytkowników forum.
Na dodatek jeszt mocno zakolegowany z administracją forum, która go usprawiedliwia i maskuje jego niecne czyny.

Czy to jakaś nowa, świcka tradycja?

Ciekawe, co na to reklamodawcy i sponsorzy portalu?
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 16.04.2012 23:05

wilet napisał(a):
AndrzejJ. napisał(a):Podejrzana sprawa i pewnie nie chodzi tu o prawo autorskie tylko by kogoś u......ć. :wink:


Co tu podejrzanego?

Jest złodziej i kłamca.
Robi w ciula wszystkich użytkowników forum.
Na dodatek jeszt mocno zakolegowany z administracją forum, która go usprawiedliwia i maskuje jego niecne czyny.

Czy to jakaś nowa, świcka tradycja?

Ciekawe, co na to reklamodawcy i sponsorzy portalu?

A może byście się objawili obrońcy sprawiedliwości jakie są wasze prawdziwe nicki.Dziwne ,że najwięcej mają do powiedzenia podejrzane indywidua co mają na forum z trzy posty. :D Pewnie obserwujecie to forum z satelity. :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.04.2012 08:20

Andrzeju - myślę sobie, że rozmywanie tematu poprzez umniejszanie wartości ukradzionego zdjęcia, tłumaczenia gówniarzerką czy lustrowanie użytkowników, którzy tu pokazali oszustwo nie jest dobre - nie idź tą drogą.

Całkowicie zgadzam się z kolegą maniust i Kiepura.


Adam - zawiodłeś moje zaufanie.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 17.04.2012 09:45

Jacek S napisał(a):Andrzeju - myślę sobie, że rozmywanie tematu poprzez umniejszanie wartości ukradzionego zdjęcia.

No to już nie będę .
Więc :evil:
Wszyscy poszkodowani mogą:
- zawiadomić prokuraturę o naruszeniu praw autorskich
- lub w postępowaniu cywilnym dochodzić o odszkodowanie za naruszenie praw autorskich.

Art. 115. 1. Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

2. Tej samej karze podlega, kto rozpowszechnia bez podania nazwiska lub pseudonimu twórcy cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie albo publicznie zniekształca taki utwór, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie.

3. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w inny sposób niż określony w ust. 1 lub ust. 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne określone w art. 16, art. 17, art. 18, art. 19 ust. 1, art. 191, art. 86, art. 94 ust. 4 lub art. 97, albo nie wykonuje obowiązków określonych w art. 193 ust. 2, art. 20 ust. 1-4, art. 40 ust. 1 lub ust. 2,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Art. 116. 1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w ust. 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

4. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Art. 78. 1. Twórca, którego autorskie prawa osobiste zostały zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania. W razie dokonanego naruszenia może także żądać, aby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności aby złożyła publiczne oświadczenie o odpowiedniej treści i formie. Jeżeli naruszenie było zawinione, sąd może przyznać twórcy odpowiednią sumę pieniężną tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę lub - na żądanie twórcy - zobowiązać sprawcę, aby uiścił odpowiednią sumę pieniężną na wskazany przez twórcę cel społeczny.

2. Jeżeli twórca nie wyraził innej woli, po jego śmierci z powództwem o ochronę autorskich praw osobistych zmarłego może wystąpić małżonek, a w jego braku kolejno: zstępni, rodzice, rodzeństwo, zstępni rodzeństwa.

3. Jeżeli twórca nie wyraził innej woli, osoby wymienione w ust. 2 są uprawnione w tej samej kolejności do wykonywania autorskich praw osobistych zmarłego twórcy.

4. Jeżeli twórca nie wyraził innej woli, z powództwem, o którym mowa w ust. 2, może również wystąpić stowarzyszenie twórców właściwe ze względu na rodzaj twórczości lub organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi lub prawami pokrewnymi, która zarządzała prawami autorskimi zmarłego twórcy.


Art. 79. 1. Uprawniony, którego autorskie prawa majątkowe zostały naruszone, może żądać od osoby, która naruszyła te prawa:

1) zaniechania naruszania;

2) usunięcia skutków naruszenia;

3) naprawienia wyrządzonej szkody:

a) na zasadach ogólnych albo

poprzez zapłatę sumy pieniężnej w wysokości odpowiadającej dwukrotności, a w przypadku gdy naruszenie jest zawinione - trzykrotności stosownego wynagrodzenia, które w chwili jego dochodzenia byłoby należne tytułem udzielenia przez uprawnionego zgody na korzystanie z utworu;

4) wydania uzyskanych korzyści.

2. Niezależnie od roszczeń, określonych w ust. 1, uprawniony może się domagać:

1) jednokrotnego albo wielokrotnego ogłoszenia w prasie oświadczenia odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie lub podania do publicznej wiadomości części albo całości orzeczenia sądu wydanego w rozpatrywanej sprawie, w sposób i w zakresie określonym przez sąd;

2) zapłaty przez osobę, która naruszyła autorskie prawa majątkowe, odpowiedniej sumy pieniężnej, nie niższej niż dwukrotna wysokość uprawdopodobnionych korzyści odniesionych przez sprawcę z dokonanego naruszenia, na rzecz Funduszu, o którym mowa w art. 111, gdy naruszenie jest zawinione i zostało dokonane w ramach działalności gospodarczej wykonywanej w cudzym albo we własnym imieniu, choćby na cudzy rachunek.

3. Sąd może nakazać osobie, która naruszyła autorskie prawa majątkowe, na jej wniosek i za zgodą uprawnionego, w przypadku gdy naruszenie jest niezawinione, zapłatę stosownej sumy pieniężnej na rzecz uprawnionego, jeżeli zaniechanie naruszania lub usunięcie skutków naruszenia byłoby dla osoby naruszającej niewspółmiernie dotkliwe.

4. Sąd, rozstrzygając o naruszeniu prawa, może orzec na wniosek uprawnionego o bezprawnie wytworzonych przedmiotach oraz środkach i materiałach użytych do ich wytworzenia, w szczególności może orzec o ich wycofaniu z obrotu, przyznaniu uprawnionemu na poczet należnego odszkodowania lub zniszczeniu. Orzekając, sąd uwzględnia wagę naruszenia oraz interesy osób trzecich.

5. Domniemywa się, że środki i materiały, o których mowa w ust. 4, są własnością osoby, która naruszyła autorskie prawa majątkowe.

6. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio w przypadku usuwania lub obchodzenia technicznych zabezpieczeń przed dostępem, zwielokrotnianiem lub rozpowszechnianiem utworu, jeżeli działania te mają na celu bezprawne korzystanie z utworu.

7. Przepisy ust. 1 i 2 stosuje się odpowiednio w przypadku usuwania lub zmiany bez upoważnienia jakichkolwiek elektronicznych informacji na temat zarządzania prawami autorskimi lub prawami pokrewnymi, a także świadomego rozpowszechniania utworów z bezprawnie usuniętymi lub zmodyfikowanymi takimi informacjami.

Artysta osoba tworząca (wykonująca) przedmioty materialne, lub utwory niematerialne mające cechy dzieła sztuki.
Artysta twórca tym różni się od rzemieślnika odtwórcy, że swoje dzieła tworzy w oparciu o własną koncepcję, nadając im niepowtarzalny charakter. Dzięki temu dzieła znanych artystów rozpoznawane są bez potrzeby oglądania ich sygnatur.
Artysta- twórca lub odtwórca dzieła sztuki; człowiek obdarzony talentem wyróżniającym go spośród innych.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.04.2012 12:18

Jacek S napisał(a): tłumaczenia gówniarzerką

Weź pod uwagę, że nawet sąd bierze pod uwagę takie tematy. Kodeks Hammurabiego nie obowiązuje.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 17.04.2012 12:21

Bocian napisał(a):
Jacek S napisał(a): tłumaczenia gówniarzerką

Weź pod uwagę, że nawet sąd bierze pod uwagę takie tematy. Kodeks Hammurabiego nie obowiązuje.


no to .... jak długo jest się gówniarzem wobec prawa????
bo to, że niektórzy generalnie do końca życia to wiem ...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.04.2012 12:30

BeJur napisał(a):
Bocian napisał(a):
Jacek S napisał(a): tłumaczenia gówniarzerką

Weź pod uwagę, że nawet sąd bierze pod uwagę takie tematy. Kodeks Hammurabiego nie obowiązuje.


no to .... jak długo jest się gówniarzem wobec prawa????
bo to, że niektórzy generalnie do końca życia to wiem ...

To zależy od wieku, charakteru, stanu psychiki, wychowania i zapewne jeszcze innych czynników.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.04.2012 12:59

Bocian napisał(a):
BeJur napisał(a):
Bocian napisał(a):
Jacek S napisał(a): tłumaczenia gówniarzerką

Weź pod uwagę, że nawet sąd bierze pod uwagę takie tematy. Kodeks Hammurabiego nie obowiązuje.


no to .... jak długo jest się gówniarzem wobec prawa????
bo to, że niektórzy generalnie do końca życia to wiem ...

To zależy od wieku, charakteru, stanu psychiki, wychowania i zapewne jeszcze innych czynników.


To weź proszę pod uwagę, że sędzia powinien być bezstronny i obiektywny.

Nie znam osobiście podejrzanego ani nie poznałem osobiście Jego przyjaciół, nie przyjaźnię się ani nie spotykam się osobiście z Jego rodziną.

Nie żądam ścięcia ale nie widzę też szybkiej i surowej kary na jaką mz zasługuje.


Edit: poprawiłem żeby nie podpaść pod Januszową inkwizycję.

:wink:


Widzę więcej - piszę mniej (na razie).
Ostatnio edytowano 17.04.2012 14:08 przez Vjetar, łącznie edytowano 2 razy
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.04.2012 14:02

Jacek S napisał(a):
To weź proszę pod uwagę, że sędzia powinien być bezstronny i obiektywny.

Nie znam osobiście podejrzanego ani nie poznałem osobiście Jego przyjaciół, nie przyjaźnię się ani nie spotykam się osobiście z Jego rodziną.

Nie rządam ścięcia ale nie widzę też szybkiej i surowej kary na jaką mz zasługuje.

Morski się na ten temat wypowiadał. Co i kiedy zrobił.
A za to rządam to masz u Bajcerka przeje.ane :lol:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 17.04.2012 14:10

Bocian napisał(a):A za to rządam to masz u Bajcerka przeje.ane :lol:


nie widzę tam błędu ortograficznego :roll:


:) :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Czy nasze fotografie są bezpieczne?? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone