Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy mocno wieje na wyspach np.Pag lub Rab?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Robert36
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 29.09.2010
Czy mocno wieje na wyspach np.Pag lub Rab?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert36 » 29.09.2010 21:56

W Chorwacji jeszcze nie byłem i jestem zielony jak trawa w tej dziedzinie. Chciałem zapytać czy występują duże wiatry na wyspie Pag lub Rab? Chciałbym się tam wybrać, a dla mnie jest istotne aby bardzo nie wiało jak np w naszej Karwi nad Bałt. I jaka jest tęperat wody na tych wyspach?.
Dziękuję za każda odp.
mkmb
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkmb » 01.10.2010 13:58

Byłem na Rabie w tym roku między 28.06 a 9.07, a w Karwi 2 lata temu. W porównaniu do tego co wiało nad Bałtykiem, to co wiało na Rabie trudno nazwać wiatrem. Choć pewnie zdarzają się dni bardziej wietrzne. Temperatura wody przed wyjazdem wg tego: http://vrijeme.hr/more_n.html
wynosiła 23 stopnie. Pierwszego dnia po przyjeździe sprawiała wrażenie chłodnej, ale później była coraz cieplejsza, ale nie mierzyłem ile miała stopni.
Robert36
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 29.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert36 » 01.10.2010 15:13

Dzięki Ci kolego za pomoc. Mam w planie sie tam wybrać, a czuje daleko idący dyskomfort przy wiejącym mocno wietrze.
Jola_434
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola_434 » 01.10.2010 18:33

Hey moja znajoma mieszkala w Chorwacji jakis czas i mowi, ze wiatru nie musisz sie obawiac
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 01.10.2010 18:38

Jola_434 napisał(a):Hey moja znajoma mieszkala w Chorwacji jakis czas i mowi, ze wiatru nie musisz sie obawiac



Właśnie że na Rabie potrafi bardzo mocno wiać nawet w lipcowe upalne dni !
Wiem bo odczułem :) Tylko dla mnie to żaden dyskomfort :)

W dzień miałe 35C, wieczorem jak zaczynało wiać to nam parasol z tarasu lądował w ogrodzie. Ciepły ale dosyć silny wiatr.

Potem już nigdzie indziej w Chorwacji tak mocno wiatru nie odczułem
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 01.10.2010 22:18

Na PAgu w obrębie PAśkiego Zaljevu woda bardzo ciepła , jakieś 2-3C cieplejsza od średniej w Cro, ale też potrafi mocno dmuchnąć . Na traperskiej wyprawie do Paśkich Vrat tak mi zdmuchnęło okulary, że znalazłem je 15 metrów dalej.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 01.10.2010 22:22

Im bliżej Velebita , tym bardziej dmucha :wink:
m82m
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 765
Dołączył(a): 15.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) m82m » 01.10.2010 22:23

A już zaraz traperskiej... :D
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 02.10.2010 15:58

m82m napisał(a):A już zaraz traperskiej... :D


Jak ktoś targa 20 kg nadwagi, to spacer po mleko jest traperski :wink:
m82m
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 765
Dołączył(a): 15.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) m82m » 02.10.2010 16:20

Torac napisał(a):
m82m napisał(a):A już zaraz traperskiej... :D


Jak ktoś targa 20 kg nadwagi, to spacer po mleko jest traperski :wink:

Ja bym to nazwał : poranny spacer w miłym towarzystwie :D
( o krajobrazach nie wspomne bo trudno je słowami określić )
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 02.10.2010 16:22

Od Paskich Vrat wieje czasem tak:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Kaska1207
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaska1207 » 02.10.2010 19:11

Na Pagu byliśmy na początku września.Nie ukrywam,że wiało niezle,szczególnie w nocy.Gospodyni na to,że to nic w porównaniu z borą,która wieje tam zimą.Wiatr ten jednak był ciepły i wcale nie odczuwaliśmy żadnego dyskomfortu.Przeciwnie super się spało słysząc podmuchy za oknem :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.10.2010 23:49

Jola_434 napisał(a):Hey moja znajoma mieszkala w Chorwacji jakis czas i mowi, ze wiatru nie musisz sie obawiac


Widocznie mieszkała gdzieś w centrum, że nigdy bory nie przeżyła :wink:
A w centrum czasem wieje Vjetar s Dinare :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.01.2011 20:32

Bylem na Pagu w 2008 i w 2009. Zwykle zaczynalo powiewac wieczorem, w nocy niezle dmuchalo ale byl to wiatr bardzo cieply niosacy ulge w upalach a rano bylo bardzo przejzyste powietrze i super pogoda. I w zasadzie po sprawie. W 2010 spedzilismy na Pagu w Pagu 5 dni z czego przez 4 dni niemilosiernie wialo a byl to lipiec. Wiatr byl uciazliwy,zimny i wialo non-stop. W nocy byla totalne masakra, stoly i krzesla lataly po balkonie. O plazowaniu nie bylo mowy. Ale pewnego ranka pojechalismy zobaczyc jak jest z drugiej strony wyspy do Simuni. Inny swiat! Piekne slonce, zero wiatru! Wrocilismy do Pagu a tam znowu ten przeklety huragan. Nie wspominam milo pobytu w Pagu ze wzgledu na ten przeklety wiatr.
KumoterSzyszkownik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 29.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) KumoterSzyszkownik » 14.01.2011 22:22

Bahama napisał(a):
Jola_434 napisał(a):Hey moja znajoma mieszkala w Chorwacji jakis czas i mowi, ze wiatru nie musisz sie obawiac



Właśnie że na Rabie potrafi bardzo mocno wiać nawet w lipcowe upalne dni !
Wiem bo odczułem :) Tylko dla mnie to żaden dyskomfort :)

W dzień miałe 35C, wieczorem jak zaczynało wiać to nam parasol z tarasu lądował w ogrodzie. Ciepły ale dosyć silny wiatr.

Potem już nigdzie indziej w Chorwacji tak mocno wiatru nie odczułem


Wieczorami podejrzewam-a nawet jestem pewien-zaczynala wiac tzw.bryza nocna-ktora wieje od ladu w strone morza.W ciagu dnia jest odwrotnie...Generalnie mowi sie,ze np.zeby pozeglowac w Cro to lepiej omijac lipiec i sierpien...Malo i slabo wieje..Choc rzecz jasna zdarzaja sie odstepstwa od tej reguly...Ja jednak wole do zeglowania w Cro wiosne lub jesien... :lol: Mniej ropy do silnika sie leje...
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Czy mocno wieje na wyspach np.Pag lub Rab?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone