Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.07.2015 14:52

joajer napisał(a):Nie od latania na siku, ze zbyt dobrego/tłustego jedzenia i piwa odkłada się kwas moczowy którego organizm nie jest w stanie się pozbyć,jego kryształki odkładają się w stawach, często duży palec u nogi lub kolano.
Kryształy te niszczą stawy jakbyś piachu nasypał no i też boli nieźle.
Dlatego HR zdrowsza bo niby z czego masz dostać dnę moczową?

Wszystko ok, ale Panie Doktorze tego się nie łapie w dwa tygodnie, więc dna jako powód nie jechania nad Kałtyk jest cokolwiek słabawa. :wink:
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 10.07.2015 14:53

maniust napisał(a):
joajer napisał(a):I uwierzcie że mnie to naprawdę spotkało, staw kolanowy do dzisiaj boli po tygodniu takiego intensywnego odpoczynku w Polsce.

Ale to od latania na siku po tych browarach czy jak? :D

SYLWKA_2014 napisał(a):no tak... , ale póki zdrowia i kasy starczy to i tak jeździć będę :lol: :smo:

O tóż to ........ :)



Dzięki za wsparcie :hearts:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.07.2015 14:56

maniust napisał(a):... na Istrii ... nie spotkałem się z płatnymi tunelami
...
... jedyny płatny tunel na Istrii to Učka.


Dobre :)

W temacie to nad Bałtykiem w tym roku byliśmy w długi czerwcowy weekend jak była piękna pogoda. Aby nie stać w korasach wyjechaliśmy zamiast w czwartek to w piątek z rana i nie wracaliśmy w niedziele wieczorem tylko wczesnym popołudniem. Było bosko :) W PL jeździmy jak mamy czas i słonko świeci, na dłuższe urlopy jedynie cro :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 10.07.2015 14:57

ARNIK napisał(a):
Moja żona wychodzi z założenia że jak juz jedzie na wakacje to żeby odpocząć a nie stac przy garach. Ale każdy robi to co lubi.


To tym bardziej nie widzę problemu z wyżywieniem. W konobach masz do wyboru jagnięcinę, świniaki, woły, gulasze, pileci prsa, owoce morza, ryby, pizzę (to akurat nie dla mnie), różnej maści makarony, lazanie, sałatki i co tam jeszcze. Jak Twoje dzieci nie znajdują wyboru to musisz się zastanowić nad ich sposobem codziennego żywienia, bo ja nie kumam o co chodzi :roll: Moja młoda też nie przepada za kalmarami i najczęściej wybiera pizzę, lazanię, kurczaka czy spaghetti ale ostatnimi czasy coraz częściej podżera mi to co ja sobie zamawiam :) Wchodzi w klimat południa :)

Jeśli chodzi o chleby to też nigdy nie miałem problemów. W przeciętnej pekarnicy jest do wyboru 8-10 gatunków pieczywa w tym pszennego czy wieloziarnistego nie licząc wszystkich drożdżówek czy rogali na słodko. Owszem mi akurat kukuruzni smakuje, tym bardziej że u mnie we wiosce nie dostanę go, więc mam okazję zjedzenia czegoś innego przynajmniej przez te 3 tygodnie w roku.

Co do wędlin się zgodzę. Krakowskiej na śniadanie czy śląskiej na grilla nie dostanę, ale mam wybór wśród wielu prsutów, pancet czy szynek drobiowych a i czasem mortadelę se zjem. Trochę mi to przypomina narzekanie typu - mocie wędzony brzuch , - tak mamy, - to dejcie se i dupa uwędzić :wink:

Sery u nas to w 80 % wyroby seropodobne w cro 80% stanowią sery prawdziwe i jeśli porównamy jakość do ceny może się okazać że wcale drożej nie będzie.

Porównując jeszcze jedzenie: pomidor w PL czyli Hiszpańska masówka smakuje w porównaniu z pomidorem chorwackim z targu jak skóra z arbuza w porównaniu z arbuzem.

To takie moje spostrzeżenia na szybko w kwestiach żywienia. Co do autostrad to porównaj Katowice - Kraków do cen w Cro albo tu poczytaj 8)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 10.07.2015 15:08

Nie zapominaj Rysiek o sladoledach :) Masz takie i siebie we wsi???? no :)
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 10.07.2015 16:42

Rysio napisał(a):Jak dożyję, i ...

Bea.ta napisał(a): ... jak będę na emeryturze ...


... to sprzedam wszystko co mnie trzyma w Polsce i może mi starczy na starą kucę z widokiem na Jadran :smo:

Rysiek wygrałes :D :D :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.07.2015 18:25

ARNIK napisał(a): Dobija mnie też konieczność płacenia za praktycznie każdy tunel u nich


Praktycznie to są tylko dwa płatne z kikudziesięciu.
Pod Ucka od dawna, a od niedawna pod Biokovem.
Nie są to duże opłaty w stosunku do kosztów budowy, a ich utrzymanie też kosztuje.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.07.2015 18:38

Bałtyk nie jest żadną konkurencją bo to inna kategoria.
A autostrada? Nawet darmowy nią przejazd nie jest dla mnie żadnym udogodnieniem. :)
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 10.07.2015 19:01

[quote="Rysio"][quote="ARNIK"]



Porównując jeszcze jedzenie: pomidor w PL czyli Hiszpańska masówka smakuje w porównaniu z pomidorem chorwackim z targu jak skóra z arbuza w porównaniu z arbuzem.

A ci co sprzedają pomidory na targu kupują je w hurtowni a one są made in Poland, a oliwę z oliwek to mieszają tą z Lidla razem z tą rzepakową z Lidla, to tak jak Polacy co sprzedawali w Berlinie zachodnim Polskie jajka wiejskie, tyle, że kupowali je w aldiku i smarowali ptasimi odchodami... :D Niewiedza jest błogosławieństwem
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 10.07.2015 19:20

piotrulex napisał(a):
maniust napisał(a):... na Istrii ... nie spotkałem się z płatnymi tunelami
...
... jedyny płatny tunel na Istrii to Učka.


Dobre :)

Oj tam Piotrek .....w pracy byłem w tych godzinach , to gdzie czas na logiczne myślenie. :oczko_usmiech:

joajer napisał(a):Niewiedza jest błogosławieństwem

Czasami lepiej nie wiedzieć co się żre , bo na samą myśl , z czego to lub skąd to idzie chawntąć.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 10.07.2015 19:24

joajer napisał(a):
A ci co sprzedają pomidory na targu kupują je w hurtowni a one są made in Poland, a oliwę z oliwek to mieszają tą z Lidla razem z tą rzepakową z Lidla, to tak jak Polacy co sprzedawali w Berlinie zachodnim Polskie jajka wiejskie, tyle, że kupowali je w aldiku i smarowali ptasimi odchodami... :D Niewiedza jest błogosławieństwem

Jadłeś kiedyś coś w Chorwacji?????
Bo chyba właśnie jesteś błogosławiony :roll:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 10.07.2015 19:27

Bea.ta napisał(a):
joajer napisał(a):
A ci co sprzedają pomidory na targu kupują je w hurtowni a one są made in Poland, a oliwę z oliwek to mieszają tą z Lidla razem z tą rzepakową z Lidla, to tak jak Polacy co sprzedawali w Berlinie zachodnim Polskie jajka wiejskie, tyle, że kupowali je w aldiku i smarowali ptasimi odchodami... :D Niewiedza jest błogosławieństwem

Jadłeś kiedyś coś w Chorwacji?????
Bo chyba właśnie jesteś błogosławiony :roll:


Pomidorów będę bronił!!! te Chorwackie są przepyszne!, słodziutkie... w Polsce w smaku to są podobne ale tylko chyba koktajlowe... innych rzeczy już nie bronie (np. chleba chorwackiego) ale kolego z pomidorami to sobie walnąłeś w kolano :)
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 10.07.2015 19:30

Tak jadłem, np super pizzę w 2000r i w 2013r Ta z 2013 była gorsza (było ich kilka z różnych knajpek) niż w polsce, frutti do mare, kilka krewetek koktajlowych z dyskontu i to wszystko, ale skoro jest 100000 klientów którzy płacą i nie narzekają to po co się męczyć, komuś się wydaje, że jak jest turystą z polski to go nie zrobią w bambuko, niestety zrobią!
Np w Bułgarii gdzie pomidory mogą rosnąć wszędzie kupiłem pomidory made in Poland (było na skrzynkach)
Ostatnio edytowano 10.07.2015 19:32 przez joajer, łącznie edytowano 1 raz
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 10.07.2015 19:30

Jeśli chodzi o pogodę to wszyscy dobrze pamiętamy jaka była w zeszłym roku w Chorwacji. Fakt, jest pewniejsza, ale nie pewna. Myślę tak: wybrzeże i plaże na korzyść Bałtyku, pogoda, woda, architektura na korzyść Chorwacji. Dla mnie wybór jest prosty: CRO. Ale Bałtyku nie skreślę nigdy z listy, gdyż tam również można spędzić super czas. Kwestia organizacji i odpowiedniego podejścia.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 10.07.2015 19:32

joajer napisał(a):Tak jadłem, np super pizzę w 2000r i w 2013r Ta z 2013 była gorsza (było ich kilka z różnych knajpek) niż w polsce, frutti do mare, kilka krewetek koktajlowych z dyskontu i to wszystko, ale skoro jest 100000 klientów którzy płacą i nie narzekają to po co się męczyć, komuś się wydaje, że jak jest turystą z polski to go nie zrobią w bambuko, niestety zrobią!

Ja bym na twoim miejscu siedział w domu , bo cię wszędzie robią w bambuko. 8O
yzedef napisał(a):Pomidorów będę bronił!!!

A ja nie :oczko_usmiech: , u nas w Gd na hali targowej sprzedaje kobitka pomidory malinowe , no cud , miód i orzeszki :) , w Cro tak pysznych nie ma.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 2...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone