Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 10.07.2015 12:55

ARNIK napisał(a):Chodzilo mi konkretnie o tunele na Istrii.

Byłem na Istrii i bynajmniej nie spotkałem się z płatnymi tunelami i z tego co wiem to jedyny płatny tunel na Istrii to Učka.
ARNIK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 29.10.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARNIK » 10.07.2015 13:00

Dokładnie o ten tunel chodzi.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 10.07.2015 13:03

ARNIK napisał(a):Porównując nie mozna zapomniec o jedzeniu. Dla mnie jedzenie w Chorwacji jest paskudne , ten chleb z kukurydzy o smaku waty ...bleee. Nie widzialem u nich sklepów z wędlina takich jak u nas jedyne co to rzeznickie .Z wedlin do wyboru w Konzumie ze 4 rodzaje w tym 3 to salami a ten ostatni to parowki ....moje dzieciak po 10 dniowym pobycie w Chorwacji wolały ze one juz chca wacac do cebulandii :D .

Zgodzę się że w Cro wędliny i tym podobne wyroby typu parówki są syfiaste , nie ma to jak nasza podwawelska czy krakowska lub nasze wiedeńskie :) , ale ja wolę w Cro zjeść owoce morza , cevapi , burka....... itd. :) ......no ale nie każdy musi to lubić. :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 10.07.2015 13:06

maniust napisał(a):To są inne klimaty , inne morza i inne plaże , co tu porównywać ? 8O

Otóż to :)

maniust napisał(a):No właśnie , a starsze Niemcy łażą po centrum i oglądają dachy i ściany. :roll:

Swoje oglądają Maniek ... swoje :roll:
Patrzą czy im dbają o to :)

maniust napisał(a):My Polacy wiemy jak wypoczywać na emeryturze. :oczko_usmiech:

No ja kamienic kupować nie będę :lool:
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 10.07.2015 13:06

ARNIK napisał(a):Porównując nie mozna zapomniec o jedzeniu. Dla mnie jedzenie w Chorwacji jest paskudne , ten chleb z kukurydzy o smaku waty ...bleee. Nie widzialem u nich sklepów z wędlina takich jak u nas jedyne co to rzeznickie .Z wedlin do wyboru w Konzumie ze 4 rodzaje w tym 3 to salami a ten ostatni to parowki ....moje dzieciak po 10 dniowym pobycie w Chorwacji wolały ze one juz chca wacac do cebulandii :D .
Jesli chodzi o czystosc to wiele razy widzialem rury z chorwackich osrodkow wypoczynkowych ,ktorymi do morza wylewano szambo...czy w polskich osrodkach ktos cos takiego widzial? Czy ktos widzial na chorwackich wyspach szamba przy domach z ktorych zawartosc jest wybierana? Nie ,oni to wylewaja prosto do morza. Potem polscy turysci kąpią sie w takim morzu zachwalając wodę i zastanawiając się skąd te wypryski na skórze się wzięly?
Dobija mnie też konieczność płacenia za praktycznie każdy tunel u nich a koszty autostrad sa dużo wyższe niż w Polsce.

Mają za to gwarantowana pogodę i piękne widoki.



No tak, koszt autostrad dużo wyższy niż w Polsce -bo jest "ich dłużej" ;-)). W tym chorwackim rzeźnickim sklepie kupowałam genialną jagnięcinę, o wiele lepszy drób niż u nas. Gdy zrobiłam np gulasz z jagnięciny (z liściem laurowym i rozmarynem z ogrodu gospodarzy), mój syn powiedział, że nie rusza się z Chorwacji.

Zazdroszczę ludziom z południa Polski, bo dylematu Bałtyk czy Adriatyk bym nie miała nawet przez chwilę. Że drożej - no cóż, we Włoszech, Hiszpanii też jest drożej. Dlatego mam siedzieć jak to mówisz cebulandii? Niech każdy robi jak mu lepiej.
Ostatnio edytowano 10.07.2015 14:55 przez SYLWKA_2014, łącznie edytowano 1 raz
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 10.07.2015 13:12

Bea.ta napisał(a):Swoje oglądają Maniek ... swoje :roll:

Jakie swoje :evil: , Gdańsk był od zawsze Polski , tylko nam go parę razy krzyżacy i potem szkopy zajumali. :evil:
ARNIK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 29.10.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARNIK » 10.07.2015 13:30

SYLWKA_2014 napisał(a):

No tak, koszt autostrad dużo wyższy niż w Polsce -bo jest "ich dłużej" ;-)). W tym chorwackim rzeźnickim sklepie kupowałam genialna jagnięcinę, o wiele lepszy drób. I jak zrobiłam np gulasz z jagnięciny (z liściem laurowym i rozmarynem z ogrodu gospodarzy), mój syn powiedział, że nie rusza się z Chorwacji.


Moja żona wychodzi z założenia że jak juz jedzie na wakacje to żeby odpocząć a nie stac przy garach. Ale każdy robi to co lubi.
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 10.07.2015 13:41

ARNIK napisał(a):
SYLWKA_2014 napisał(a):

No tak, koszt autostrad dużo wyższy niż w Polsce -bo jest "ich dłużej" ;-)). W tym chorwackim rzeźnickim sklepie kupowałam genialna jagnięcinę, o wiele lepszy drób. I jak zrobiłam np gulasz z jagnięciny (z liściem laurowym i rozmarynem z ogrodu gospodarzy), mój syn powiedział, że nie rusza się z Chorwacji.


Moja żona wychodzi z założenia że jak juz jedzie na wakacje to żeby odpocząć a nie stac przy garach. Ale każdy robi to co lubi.



Na codzień dużo pracuję, więc z przyjemnością te pół godziny przeznaczałam na gotowanie (zwłaszcza że gotować lubię a tym bardziej dla kochanych osób ;*)). A w niedzielę i gdy gdzieś jeździliśmy, smakowaliśmy lokalnej kuchni.
Chcieć to móc.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 10.07.2015 13:43

maniust napisał(a):Jakie swoje :evil: , Gdańsk był od zawsze Polski , tylko nam go parę razy krzyżacy i potem szkopy zajumali. :evil:


:lool: No to se myślą, że skoro zajumali .... to ich :lool:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 10.07.2015 13:47

ARNIK napisał(a): Moja żona wychodzi z założenia że jak juz jedzie na wakacje to żeby odpocząć a nie stac przy garach.

Upichcenie czegoś pysznego w Cro raz czy dwa , czegoś czego nie zjesz w "Cebulandii" trudno raczej nazwać staniem przy garach , dla mnie to bynajmniej też czysta przyjemność. :)
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 10.07.2015 14:13

Gotowanie piszecie.... tu zdrowiej wychodzi Chorwacja bo u nas jest tyle dobrej kiełbachy i boczków co to na grillu się robi i tyle dobrego i niedrogiego piwa co się wciąga że po tygodniu można dostać dne moczową w stawach, co w HR nam nie grozi bo i nie ma dobrych kiełbach, i nie ma dobrego taniego piwa i nawet ochoty na grilla przy tych upałach.
I uwierzcie że mnie to naprawdę spotkało, staw kolanowy do dzisiaj boli po tygodniu takiego intensywnego odpoczynku w Polsce.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.07.2015 14:16

SYLWKA_2014 napisał(a):Zazdroszczę ludziom z południa Polski, bo dylematu Bałtyk czy Adriatyk bym nie miała nawet przez chwilę.

I z tego samego powodu my Wam nie zazdrościmy wcale. :mrgreen:

Wolę to drożej tam niż to "taniej" w "krainie deszczowców i sinic" tu.
Ostatnio edytowano 10.07.2015 14:19 przez anakin, łącznie edytowano 1 raz
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 10.07.2015 14:19

anakin napisał(a):
SYLWKA_2014 napisał(a):Zazdroszczę ludziom z południa Polski, bo dylematu Bałtyk czy Adriatyk bym nie miała nawet przez chwilę.

I z tego samego powodu my Wam nie zazdrościmy wcale. :mrgreen:



no tak... , ale póki zdrowia i kasy starczy to i tak jeździć będę :lol: :smo:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 10.07.2015 14:25

joajer napisał(a):I uwierzcie że mnie to naprawdę spotkało, staw kolanowy do dzisiaj boli po tygodniu takiego intensywnego odpoczynku w Polsce.

Ale to od latania na siku po tych browarach czy jak? :D

SYLWKA_2014 napisał(a):no tak... , ale póki zdrowia i kasy starczy to i tak jeździć będę :lol: :smo:

O tóż to ........ :)
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 10.07.2015 14:35

maniust napisał(a):
joajer napisał(a):I uwierzcie że mnie to naprawdę spotkało, staw kolanowy do dzisiaj boli po tygodniu takiego intensywnego odpoczynku w Polsce.

Ale to od latania na siku po tych browarach czy jak? :D

SYLWKA_2014 napisał(a):no tak... , ale póki zdrowia i kasy starczy to i tak jeździć będę :lol: :smo:

O tóż to ........ :)

Nie od latania na siku, ze zbyt dobrego/tłustego jedzenia i piwa odkłada się kwas moczowy którego organizm nie jest w stanie się pozbyć,jego kryształki odkładają się w stawach, często duży palec u nogi lub kolano.
Kryształy te niszczą stawy jakbyś piachu nasypał no i też boli nieźle.
Dlatego HR zdrowsza bo niby z czego masz dostać dnę moczową?
No może z tych konserw co się z Polski wozi :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 2...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone