Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czerwcowa Chorwacja 2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007
Czerwcowa Chorwacja 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 19.12.2015 01:11

Zapraszam na krótką relację z wakacyjnego pobytu na Istrii.
Tak dla podumowania i uporządkowania wrażeń z bardzo innych wakacji coś spróbuję napisać. Innych bo termin niezwykły, miejsce nowe, ceny też jakieś dziwne :twisted: sposób spędzania odmienny niż zwykle a i pogoda jakaś taka mało chorwacka 8O. Przygotowania do wyjazdu też chyba najkrótsze z dotychczasowych. Będzie dużo zdjęć i raczej mało do czytania :lol: Odwiedzimy głównie zachodnią Istrię:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Będzie krótka wycieczka po Słowenii:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I odwiedzimy w drodze powrotnej Pragę:

Obrazek

Obrazek

Zapraszam do oglądania i czytania.
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 19.12.2015 02:00

Pierwszy raz jestem pierwsza :D
Zdjęcia piękne, magiczne, bardzo profesjonalne.
Istria... może kiedyś, ale Słowenia za 190 dni :oczko_usmiech:
:papa:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 19.12.2015 10:29

Witam pierwszą czytelniczkę. :D
No to teraz trochę o odmienności tego wyjazdu od innych. Z różnych przyczyn/zdrowotnych, zawodowych, zobowiązań syna/ był to jedyny możliwy termin wyjazdu wspólnego w tym roku. Czas wyjazdu też bardzo krótki, zwykle było to na dłużej. Tym razem mieliśmy do dyspozycji 10 dni między 15 a 25 czerwca. No i teraz problem co tu zrobić? Gdzie pojechać? Nasz wybór padł na Istrię. Taka mała to się wszystko zobaczy. :lol: W sumie blisko i jakieś morze jest to odpoczniemy kilka dni. Mały teren więc jeżdżenia nie będzie dużo. Nie bez znaczenia były też ograniczenia finansowe. Z tego zobaczenia całego półwyspu nic nie wyszło. Zobaczyliśmy tylko zachodnie wybrzeże. Nawet w centrum Istrii nie wjechaliśmy :(
Teraz kolejna sprawa noclegi. Pogoda w czerwcu taka trochę niewyraźna a my głównie do tej pory jeździliśmy pod namiot. Jeszcze dochodziły względy zdrowotne - potrzeba ograniczenia niepotrzebnego chodzenia - więc zaczęły się poszukiwania. Po intesywnych poszukiwaniach, w ostatniej chwili zarezerwowalismy domek na kempingu Kanegra na pólnocy Istrii. Cena z ubezpieczeniem wyjazdowym za domek za 5 noclegów dla 3 osób to 777 zł. Trzeba tylko pamiętać że jest to cena czerwcowa. :D I tu zrodził się od razu pomysł jednodniowej wycieczki na Słoweńskie wybrzeże. Skoro już będziemy tak blisko to szkoda nie skorzystać.

Obrazek

A wyglądało to mniej więcej tak. :D Na pierwszym planie nasza kempingowa plaża-tak najbliżej nas, bo były jeszcze inne, a ten ciemny pasek lądu po prawej stronie to już Słowenia. Zresztą z naszej plaży wyglądała wieczorem tak:

Obrazek

Portoroż w którym będziemy też w dzień.
Na drugą część pobytu-planowaną na południowym końcu półwyspu, nie udało się znaleźć nic sensownego/ceny jakieś takie wysokie się nam wydawały albo warunki nie bardzo/ więc postanowiliśmy, że znajdziemy coś na miejscu. No i to tyle jeśli idzie o przygotowania. Oczywiscie trzeba było jeszcze spakować samochód, zrobić trochę zapasów i jakąś walutę zabezpieczyć, ale to już takie mniej istotne drobiazgi. :mrgreen:
Poniedziałek 15 czerwca
Wyjazd o 2.20 w nocy. Na kemping nieśpiesznie dojechaliśmy na 15.20. Droga przez czechy, Austrię, Słowenię. Jak się jedzie na Istrię to lepiej przez Słowenię pojechać bo koszt winietki słoweńskiej czy chorwackich autostrad jest podobny. Zakup winietki czeskiej na miesiąc, winietka austriacka 7 dni i słoweńska miesięczna.
W następnym odcinku będzie więcej o kempingu i więcej zdjęć :roll: ale muszę je przygotować.
Jakbym nie zdążył przed świętami to życzę wszystkim:

Spokojnych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia.
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 19.12.2015 10:32

Piszę się. U nas będzie Czerwcowa Chorwacja 2016.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.12.2015 10:45

LRobert napisał(a): I tu zrodził się od razu pomysł jednodniowej wycieczki na Słoweńskie wybrzeże. Skoro już będziemy tak blisko to szkoda nie skorzystać.

A to a chęcią obejrzę, bo jakoś Istria....... :? :wink:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 19.12.2015 10:55

Witam kolejnych czytelników. :D
Co do Istrii to się też się naczytałem i nasłuchałem dużo złych opinii i trochę z obawą jechałem, ale było to takie rozwiązanie kompromisowe. W sumie myślę, że całkiem fajne i dość praktyczne. Jak każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, ale o tym będzie w trakcie. Na pewno jest ładnie i jest co zwiedzać.
Właśnie szukam zdjęcia z naszym domkiem.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 19.12.2015 12:36

W związku z popularnością miejsc turystycznych na Adriatyku w roku 2015.
Jest to: sastystyka
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 19.12.2015 12:40

Pisz, pisz do świąt jeszcze sporo czasu :D A okien i tak nie ma sensu myć, bo i tak deszcz zachlapie :wink:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 19.12.2015 13:29

Jak Istria i Praga to też popatrzę :)
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 19.12.2015 15:17

Siadam i ja :D
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 19.12.2015 19:28

Ja już siedzę ;)
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 19.12.2015 19:48

Jestem i z ciekawością oglądam:)
novy77
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 20.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) novy77 » 19.12.2015 21:29

Zasiadam i ja , tym bardziej że w czerwcu 2016 też wybieram się na Istrię :D
boorne
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 01.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boorne » 19.12.2015 21:53

Witam :) Istria była naszym pierwszym wypadem do Chorwacji, a dokładniej Medulin. Zasiadam i wspominam ;)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18309
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.12.2015 23:02

Ta część Chorwacji jast przez wielu traktwana po macoszemu , a mnie bardzo się podoba 8)
Chętnie będę śledził Twoją relację . . .


Pozdrawiam
Piotr
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Czerwcowa Chorwacja 2015
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone