Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czego nie ma w Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 07.10.2009 17:25

Widzę, że kolega Mirko dobrze jest zorientowany w polskich realiach. No, no, no, gratuluję wiedzy :D :D :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 07.10.2009 20:18

" Czego nie ma w Chorwacji"...? Cóż z całą pewnością i na pewno mogę odpowiedzieć, że złodziejstwa, którego u nas jednak niestety wciąż nam nie brakuje... :papa:
Darmar
Croentuzjasta
Posty: 344
Dołączył(a): 18.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darmar » 07.10.2009 21:24

majeczka napisał(a):" Czego nie ma w Chorwacji"...? Cóż z całą pewnością i na pewno mogę odpowiedzieć, że złodziejstwa, którego u nas jednak niestety wciąż nam nie brakuje... :papa:

Bylas w tm kraju 1...raz?
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 07.10.2009 21:35

Oszukiwanie przy kasie i wydawaniu reszty to też forma kradzieży...

Myślę, że tu chodzi o włamania i rozboje oraz kieszonkowców. To się zgadza, że w CRO tego nie ma, bo na przykład w Italii jest to naprawdę plaga. Kradzieże na plażach, włamania na kempingach (znajomi mieli 2 włamania w czasie jednych wakacji!), do przyczep, do aut. To prawda, że w Italii jest masa cwaniaków i złodziei, jednak nie zawsze są to rdzenni Włosi. Bardzo dużo takich przestępstw popełniają niestety Albańce, Cyganie (oficjalnie Rumuni) i jeszcze tam inni.
I słynni wyrywacze torebek jeżdżący na skuterach- Neapol, Sycylia, Rzym.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 07.10.2009 21:53

Darmar napisał(a):
majeczka napisał(a):" Czego nie ma w Chorwacji"...? Cóż z całą pewnością i na pewno mogę odpowiedzieć, że złodziejstwa, którego u nas jednak niestety wciąż nam nie brakuje... :papa:

Bylas w tm kraju 1...raz?

Ufff, czyżbyś miał odmienne odczucia?
Nawiasem mówiąc byłam w Cro już n-ty raz, może dziesiąty, czy jedenasty... Nigdy nie doświadczyłam nawet małych, incydentalnych przypadków jakiejkolwiek kradzieży...:papa:
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 07.10.2009 22:17

na pewno nie znaja naszego "swojskiego"spirytusu rektyfikowanego...jako trunku.jak kiedys dalam mojemu mezowi sprobowac(a lubi mocne trunki),to 5 minut siedzial przy stole i tylko kolory zmienial jak tecza;-)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.10.2009 09:06

Nasz obraz Cro wg. mnie to wypaczony obraz kraju postrzegany przez słońce i piękne morze oraz ludzi uśmiechniętych mających pracę, czyli nas... Zapewne nie cała Cro taka jest. Kiedyś słuchałem w radiu, będąc w Cro , mszy celebrowanej prze ichniejszego jakiegoś ważniaka kościelnego, chyba z okazji 15 sierpnia i bardzo ale to bardzo łajał Chorwatów za złodziejstwo, pijaństwo, wypadki drogowe po gorzałce... Więc nie jest chyba tylko tak różowo...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.10.2009 09:16

Bocian napisał(a):.... Więc nie jest chyba tylko tak różowo...

Kiedyś rozmawiałem o poziomie bezpieczeństwa z mieszkańcem Zagrebia - nieco inny obraz HR mi pokazał.
Tak samo jak Bocian uważam - patrzymy na kraj wakacyjny przez różowe okulary widząc tylko i wyłącznie plusy, słońce, rakije i uśmiechniętych ludzi, ochy i achy itp.......
A tak niestety nie jest w rzeczywistości ;-)
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 13.11.2009 21:27

....zeczewiscie nigdzie nie jest az tak ruzowo....
ale ja z inego pulapu powiem czego brakuje w Chorwacji tej nadmorskej...
brakuje kolorowej jeseni, brakuje tramwajow ktore uwielbiaja moje curki,
brakuje mgli ktorej nikt nie lubi, brakuje czajnikow bezprzewodowich i dobrej cherbaty w sklepach (bo my nie pijemy cherbate), brakuje dobrich wedlin, brakuje pietruszki korzenej, brakuje w radiu muziki guralskej, brakuje barow mlecznich, suszonich grzibow i wendzonej rybi. Brakuje wegla i koksu :wink:
i gazu w rurach ale to sie nedugo zmieni, brakuje czesci do "maluchow"
jak mi sie jeszcze cos przipomni dam znac....
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 13.11.2009 21:33

zrób im kapustę z grochem.......i niech popiją naszym bimbrem...


.......takiego bombardowania napewno nie przeżyli :D
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 13.11.2009 22:07

Leon napisał(a):....zeczewiscie nigdzie nie jest az tak ruzowo....
ale ja z inego pulapu powiem czego brakuje w Chorwacji tej nadmorskej...
brakuje kolorowej jeseni, brakuje tramwajow ktore uwielbiaja moje curki,
brakuje mgli ktorej nikt nie lubi, brakuje czajnikow bezprzewodowich i dobrej cherbaty w sklepach (bo my nie pijemy cherbate), brakuje dobrich wedlin, brakuje pietruszki korzenej, brakuje w radiu muziki guralskej, brakuje barow mlecznich, suszonich grzibow i wendzonej rybi. Brakuje wegla i koksu :wink:
i gazu w rurach ale to sie nedugo zmieni, brakuje czesci do "maluchow"
jak mi sie jeszcze cos przipomni dam znac....



Leon--brakuje... :( , ale wędlinę dobrą, naszej roboty, przywiozę Wam w przyszłym roku (jeśli oczywiście chcecie i kasa na wyjazd będzie).
Czajnik, jeśli dobrze pamiętam, miałeś.
Ryby też wędzę, ale głównie jesienią, zapraszam do nas, wziątka będzie.
Grzyby--w tym roku, w moich stronach tez nie było.
Mgły ma sporo, nawet teraz za oknem jest trochę mglisto.
Tramwaj--zaraz po urodzeniu prze 3 lata mieszkałem na terenie zajezdni, wróciłem tam po ślubie, hałas niesamowity, trudny do przyzwyczajenia. Mieszkam daleko od tramwajów.
Muzyka góralska--jest, ale słucham radyjka.cro
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.11.2009 22:36

Leon napisał(a):brakuje w radiu muziki guralskej,.


Napis o jaką konkretnie muzykę chodzi to czasem zagram Ci tu:

http://cropelkowe.w.of.pl/troche.php
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 15.11.2009 22:51

...chodzi o chorwacka muzike guralska w chorwackim radiu tak jak u was leca golec itp...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.11.2009 23:22

Leon napisał(a):...chodzi o chorwacka muzike guralska w chorwackim radiu tak jak u was leca golec itp...


Leonie, Golce graja muzykę pop, folk - w Chorwacji macie dużo wykonawców tego typu muzyki.

W cropelkowym radyjku często gramy pop i folk chorwacki :D
ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 15.11.2009 23:48

Leon napisał(a):....zeczewiscie nigdzie nie jest az tak ruzowo....
ale ja z inego pulapu powiem czego brakuje w Chorwacji tej nadmorskej...
brakuje kolorowej jeseni, brakuje tramwajow ktore uwielbiaja moje curki,
brakuje mgli ktorej nikt nie lubi, brakuje czajnikow bezprzewodowich i dobrej cherbaty w sklepach (bo my nie pijemy cherbate), brakuje dobrich wedlin, brakuje pietruszki korzenej, brakuje w radiu muziki guralskej, brakuje barow mlecznich, suszonich grzibow i wendzonej rybi. Brakuje wegla i koksu :wink:
i gazu w rurach ale to sie nedugo zmieni, brakuje czesci do "maluchow"
jak mi sie jeszcze cos przipomni dam znac....


Z czasów posiadania malucha, a co się z tym wiązało, gromadzenia na wszelki wypadek wszelkich możliwych części na wymianę, chyba posiadamy jeszcze nowy tłumik:) Gdybyś był w potrzebie daj znać:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Czego nie ma w Chorwacji? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone