Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra 2013 czyli tego nie ma w all inclusive

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 26.07.2013 10:35

nieeeee za dwa dni w relacji ;) czyli trzeciego dni pobytu :P
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 26.07.2013 10:45

No to w porządku... bo już się przestraszyłem, że poczytam dopiero po powrocie z CRO... Jutro start, w pracy siedzi człowiek jak na szpilkach....
aglig
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aglig » 26.07.2013 12:31

weger napisał(a):
Plaża w Buljaricy widok w stronę Petrovaca

Obrazek

plaża w Buljaricy widok w stronę ... drugą

Obrazek


Dobrze, że byłeś poza sezonem, bo w sezonie ta plaża wygląda tak
http://www.youtube.com/watch?v=ZtkuMP-Lko8
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 26.07.2013 12:37

to co widzisz na zdjęciach to pochmurny dzień na początku czerwca więc wiadomo, później ludzi z każdym dniem było więcej, ale plaża jest na tyle długa i szeroka, że miejsca starczy dla każdego, większość pcha się zaraz obok knajp i metr od brzegu i wtedy można nakręcić taki tłok, no i skoro tutaj w sezonie taki tłok to wyobrażam sobie jak wyglądają Lucice i Petrovac
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 26.07.2013 13:37

moi mili wydaje mi się, że do poniedziałku ... przerwa na reklamę :)

Obrazek
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 26.07.2013 15:53

Ktoś tu umie nieźle pisać i robić świetne zdjęcia. Zostaję :papa: .
Ostatnio edytowano 27.07.2013 09:52 przez Potter, łącznie edytowano 1 raz
tompie68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 04.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompie68 » 26.07.2013 23:59

Dopiero teraz trafiłem na Twoją relację. Świetny tekst i zdjęcia. Czytam i oglądam bo za cztery tygodnie też będę w Czarnogórze - pierwszy raz na Bałkanach. Czyli gdzieś we wrześniu moja relacja zapewne się pojawi.
Pozdrawiam Tomek :papa:
mwxx
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 13.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mwxx » 27.07.2013 05:39

:!: oczywiście Niksicko rządzi, czekamy na dalszy ciąg, pozdro :!:
adamitakdalej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamitakdalej » 29.07.2013 00:48

tompie68 napisał(a):Dopiero teraz trafiłem na Twoją relację. Świetny tekst i zdjęcia. Czytam i oglądam bo za cztery tygodnie też będę w Czarnogórze - pierwszy raz na Bałkanach. Czyli gdzieś we wrześniu moja relacja zapewne się pojawi.
Pozdrawiam Tomek :papa:

Witam
wybieramy się do Czarnogóry 23 lub 24.08, chętnie w towarzystwie, więcej szczegółów na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 29.07.2013 01:16

Taka opcja po głowie mi chodzi więc czytam.
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 29.07.2013 10:18

witam w upalny poniedziałek, jedziemy dalej

Dzień 2 - plażing i Petrovac

Plan na dziś: od rana nic nie robienie, a wieczorkiem idziemydo Petrovaca obejrzeć okolicę i coś zjeść. Słonko pięknie świeci ale najpierw spacer do marketu po zakupy. Hmmmm .... ktoś gdzieś wspominał, że w tej Czarnogórze to bardzo tanio. Wydaje mi się, że nieco taniej niż w CRO czy GRE ale żeby tanio... z drugiej strony nasz market ma we wsi monopol a kurs euro też niezbyt ciekawy (jak wyjeżdżaliśmy to 4,30), a z trzeciej strony ... urlop jest i ceny mamy gdzieś :) Jak odnajdę jakieś paragony to kilka przykładowych cen później Wam tu wrzucę.

Za pamięci paliwo, o które się martwiliśmy. W MNE jest sporo stacji sieciowych, z tych nam znanych króluje Lukoil. Cena paliwa jest taka sama na wszystkich stacjach. Diesel kosztował 1,22 eur za litr czyli najtaniej na całej trasie, na resztę nie patrzyłem.

Ok koniec wstawek bo to nie poemat dygresyjny, wracamy do marketu. Kupujemy na testy miejscowe dobra płynne i zestaw kubków jednorazowych. Dwa najpopularniejsze tutaj piwa to Niksicko i Jelen. Cenowo podobnie ok. 0,65-0,7 eur butelka 0,5l. Wino kupujemy białe i czerwone w 2-litrowych plastikowych butlach po 2,3 eur. Wino ma intrygujące nazwy: "Bijelo vino" i "Crno vino".
Dziś czeka je pojedynek, który zdecyduje o lepszej sprzedaży wybranej marki w markecie przez najbliższe 2 tygodnie.

Zakupy zrobione, dziewczyny się już jakoś pozbierały, idziemy. Plaża pusta, cała dla nas. Gdzie jest przycisk "lubię to"? Aha nie wziąłem laptopa. Tak zajęliśmy się tym wypoczywaniem, że nawet zdjęć nie robiłem za dużo. A pojedynek? "Let's get ready to rumble!!!" Powitajmy naszych jurorów! M, P i P z niejednego pieca chleb jedli i z niejednego kieliszka pili. Ich wysublimowany smak pozwoli nam dziś rozstrzygnąć czym będą gasić pragnienie i zabijać wspomnienia o dniu powszednim przez najbliższe dni, a może po prostu jutro spytają: "a nie mate Tyskie?"

Wybór nie był łatwy, decyzje były podejmowane bo długich i burzliwych rozmowach, których tematem przewodnim były uroda czarnogórskich dziewoi i wyższośc Chorwacji nad Czarnogórą, tudzież Czarnogóry nad Chorwacją.

"And the winner is!" W kategorii napoje chmielowe: Niksicko! Jelen został odstrzelony. W kategorii sikacze plażowe: Bjelo Vino! Z czerwonym przeprosimy się jak już wykupimy w markecie całe białe ;)

Napoje zdegustowane, pierwsze snurkowanie i pływanie zaliczone, słońce dało już popalić naszym bladym skórom. Wracamy do domu i potem do Petrovac na obiadokolację.

fotorelacja z pojedynku, po lewej i po prawej dwie ofiary degustacji

Obrazek

Jelen może co najwyżej za kotwicę służyć

Obrazek

i jedno tylko zdjęcie plaży

Obrazek

cdn ...
adamitakdalej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamitakdalej » 30.07.2013 00:13

relacja z czarnogóry faktycznie wciągająca, czekam na ciąg dalszy ale jednocześnie sam planuję wyprawę w ostatni tydzień sierpnia....liczę że ktoś się odezwie w kwestii wspólnej podróży.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 30.07.2013 01:43

Zaintrygował mnie tytuł , przeczytałem , pooglądałem i zostaję 8)

Czekam na więcej


Pozdrawiam
Piotr
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 01.08.2013 07:40

przepraszam, żeby nie było, że zapomniałem, ale kurcze koniec miesiąca rozumiecie, fakturki, tabelki, statystyki, zestawienia no i "śniadanie jadam na kolację, więc tylko wstaję i wychodzę"
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 01.08.2013 09:44

Fajnie się czyta i trochę wspomina. My byliśmy 3 lata temu w Petrovacu, tragedii nie było (czyli zagęszczenia), ale to była połowa września. Tam są dwie plaże, jedna bardziej dzika (bez leżaków) i na niej było spoko.
Pozdrawiam i czekam na cd. Aga
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Czarnogóra 2013 czyli tego nie ma w all inclusive - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone