Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarna Rakija

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mikomission
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 14.06.2008
Czarna Rakija

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikomission » 18.06.2008 09:14

Witam, czy na wyspie Hvar, bez problemu można kupić czarną rakiję ? Podobno jej produkcja i sprzedaż nie jest do końca legalna ? Dlaczego ? Aha, no i gdzie i za ile ja kupić ?
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 18.06.2008 11:51

A co to takiego?
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 18.06.2008 13:59

Plumek napisał(a):A co to takiego?

to taka filtrowana przez wegiel :D
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 18.06.2008 14:44

Nie wiem czy to o to chodzi ja kupowałam w Chorwacji rakiję orzechową, faktycznie kolor ciemny. Sprzedawca leciał po nią do domu nie miał na widoku. Znajomym bardzo smakuje.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 18.06.2008 15:02

Przy najbliższej okazji ruszam w niedostępne góry, lasy i ostępy Hvaru na poszukiwanie tajemniczej i nieuchwytnej czarnej rakiji. Znam tą wyspę już nieźle, więc szanse na sukces mam spore. Jak wrócę to zapewniam wszystkich że napiszę szczegółową relację. A jak zdobędę próbkę to przywiozę ją na najbliższy zlot cro.pl do komisyjnej degustacji.

A nawet jak nie wpadnę na trop tego legendarnegu trunku, to może zbiorę trochę nowych informacji o rzadkim endemicznym gatunku ptaka - kondorze chorwackim.

Z wyrobów o których wiadomo na pewno że istnieją to oprócz orahovicy ciemna jest też rogacova rakija (rogaci - owoce drzewka chlebowego/świętojańskiego). Z tego co wiem obie są jak najbardziej legalne :)
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 18.06.2008 19:30

2salamandra22 napisał(a):Nie wiem czy to o to chodzi ja kupowałam w Chorwacji rakiję orzechową, faktycznie kolor ciemny. Sprzedawca leciał po nią do domu nie miał na widoku. Znajomym bardzo smakuje.


Czyli inaczej orzechówka robiona na rakiji .
Obrazek
Wstyd sie przyznać ale jeszcze mi została z ubiegłego roku Obrazek
a jutro jadę na Hvar :D , biorę żubrówke i swoja wiśniówkę. :wink:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 19.06.2008 10:24

Nie z Hvaru, a z Peljesaca, przywiozłem jeżynówkę, czarna jak smoła, moze to jakiś przemyt na Hvar lub odwrotnie :?: :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 19.06.2008 22:47

maciek1956 napisał(a):Nie z Hvaru, a z Peljesaca, przywiozłem jeżynówkę, czarna jak smoła, moze to jakiś przemyt na Hvar lub odwrotnie :?: :D

Wypiłeś, czy degustujesz się nią do dzisiaj :?: :?: :?:
Będąc kilkakrotnie na Hvarze, nie widziałam niestety czarnej rakiji, ale być może nie zwracałam też na nią szczególnej uwagi. Wierz mi jednak, tym razem spróbuję ją jako pewnego rodzaju innowację odszukać. :lol:
mikomission
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 14.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikomission » 28.06.2008 08:42

No tak, to ja pewnie nie do końca dobrze znałem nazwę tej "czarnej rakiji". Zapewne chodzi o tę "orzechówkę na rakiji". Coś przepysznego !!! Można ją pić z lodem, cytryną i Colą, albo samą z lodem. Bomba. Kupowaliśmy ją na Krku. Niezupełnie legalnie, właściciel miał bardzo dużo różnych trunków, rakije itp., jednak tą "czarną" robił głęboko na zapleczu swojej pokażnej i profesjonalnie wyglądającej piwniczki. Pytaliśmy o ten trunek w agencji turystycznej i po wielu miłych uśmiechach pomogła nam ją odnaleźć pracująca tam dziewczyna, która okazała się córką "pędzącego" pana. Pyszne, kto nie pił - proszę poszukać, spróbować i na forum podzielic się swoimi wrażeniami.
Aha, i ponawiam pytanie, czy na Hvarze można kupić "orzechówkę na rakiji" ?
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 28.06.2008 09:53

majeczka napisał(a):
maciek1956 napisał(a):Nie z Hvaru, a z Peljesaca, przywiozłem jeżynówkę, czarna jak smoła, moze to jakiś przemyt na Hvar lub odwrotnie :?: :D

Wypiłeś, czy degustujesz się nią do dzisiaj :?: :?: :?:
Będąc kilkakrotnie na Hvarze, nie widziałam niestety czarnej rakiji, ale być może nie zwracałam też na nią szczególnej uwagi. Wierz mi jednak, tym razem spróbuję ją jako pewnego rodzaju innowację odszukać. :lol:


Tamtą wypiłem, ale zrobiłem swoją jeżynówkę, trochę inna w smaku, wiadomo, nie na rakij.
wowek99
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wowek99 » 02.07.2008 13:21

Ma ktoś informacje gdzie na Pagu można kupić dobrą i niedrogą Rakije?? Konkretnie chodzi mi o miasto Novalija

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone