Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cypr Północny

Cypr jest trzecią co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Hymn państwa nosi tytuł „Imnos is tin Eleftherian, co oznacza „Hymn do Wolności”. Jest to jednocześnie hymn Grecji. Z tego powodu jest nieakceptowany przez Turków zamieszkujących wyspę. Znajdują się tu trzy obiekty, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Należą do nich zabytki archeologiczne w regionie Pafos, zdobione kościoły regionu Trodos oraz stanowisko neolityczne Chirokitia. Charakterystycznym dla Cypru gatunkiem fauny jest muflon, który znajduje się tu pod ścisłą ochroną.
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 11.11.2019 16:17

piekara114 napisał(a):Jak doczytasz uważnie, to nie napisałam, ze ja tak uważam tylko że mieszkańcy na południu Cypru Południowego są wrogo nastawiani do tych z północy i sami zniechęcają do wyjazdów na druga stronę... Niechęć jest odczuwalna, byłam na południu 2-krotnie, dużo zwiedziłam i okolice Pafos, Larnaki, Capo Greko Limassol i za każdym razem jak mówiłam, że chcemy odwiedzić Nikozję Północną (byliśmy na kilka godzin) to od razu zmieniała się rekcja osób, także w punktach IT. Oni żyją obok siebie, ale raczej się nie lubią...

Tyle,że ja nie napisałem,że Ty,tylko,żeby nie siać niepotrzebnie informacji,że jest niebezpiecznie.
To tak samo jakby obcokrajowiec, z Polski chciał jechać na Ukraine. Też byłyby gadki a po co ,tam wojna itp.
Mają swoje problemy i niech sobie z tym radzą.Dla mnie jako turysty wazne jest aby mnie dobrze traktowali a czy oni sie lubią ,czy nie to już wtórny problem.
Wiadomo,ze wszędzie chodzi o kasę.Turcy zobaczyli,ze z turystyki można nieźle żyć.
Zobacz,ze do Turcji jest potrzebna wiza i paszport a tam nie.Waluta sie przydaje ,inwestują w turystykę a południe ma za złe bo tracą.Turysta przyleci i wyjedzie na północ to nie zostawi u nich kasy.
Na szczęście każdy ma wolny wybór.
Długo sie przygotowywałem do wyjazdu i cześć tych obiegowych opinii zweryfikowałem
Wybrałem północ ze względu na plaże,przyrodę ,zabytki no i mniejszy tłok.plaże są puste a nie leżak na lezaku,należący do hotelu
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.11.2019 17:48

Jeszcze odnoście konfliktu: wiadomo, że inaczej sytuację odbierają turyści a inaczej mieszkańcy, bo co innego się dla nich liczy i inaczej odbierają sytuacje i sąsiadów... Ja pisałam opinie osób mieszkających na południu, a nie własne, bo nie byłam tam... Zbliżony konflikt (acz oczywiście o innych skutkach, ale też na tle polityczno-narodowościowym) był i pewnie dalej jeszcze będzie pomiędzy mieszkańcami Macedonii Północnej i Macedonii w Grecji czy Kosowa i Serbii i Albanii...

Czekam na relację z Cypru Północnego.
Sama mam w planach tam pojechać, bo kierunek tani z dzikimi miejscami właśnie.
Poprzednia strona

Powrót do Cypr - Kýpros



cron
Cypr Północny - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone