Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cres, Krk. Nad/pod/wodna relacja

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bogbaj
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 17.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogbaj » 15.04.2013 20:09

Ceny wycieczki na Susac nie pamiętam dokładnie, chyba około 300 kun za rodzinę(w 2007r). Nasz kolega Andrzej, za młodu mieszkał w jeszcze Jugosławi i zna Chrwatski. Dogadał się z naszym kapitanem co do ceny, nie była to typowa łódź wycieczkowa ale bardziej taxi-łódka która kursowała na Susac wożąc pasażerów tam i z powrotem.
Na pokładzie były nasze 2 rodzinki, 1 wczasowicz z bagażem, i małżeństwo Włochów.
bogbaj
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 17.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogbaj » 15.04.2013 22:13

Zatoka Ustrine
Z Osoru Kierujemy się drogą w kierunku Cresu, szukajac rozjazdu na miejscowość Ustrine.
Jest ona położona na grzbiecie wyspy. Na dół prowadzi droga asfaltowa ale jest szlaban z zakazem wjazdu poza uprawnionymi "vozilami".
Parkujemy więc w wiosce...już przywykliśmy. że wszystko co ładne jest ... na dole! :wink:
P8058189.JPG
widok z góry


Aby dotrzeć na plażę schodzimy spacerkiem na dół -całkiem przyjemny spacerek z super widokami podobnie jak w Lubenicach tyle, że równą, asfaltową drogą.
P8058192.JPG
na dół


Na dole czeka na nas piękna duża zatoka :D , długa otoczakowa plaża, a na lewo skałki dla podkreślenia uroku miejsca.
P8058206.JPG
plaża

P8058201.JPG
plaża 2


Fotek podwodnych nie będzie :cry: bo to jescze nie był czas :mju olympuska.. ,a przy skałkach było ciekawie.
Mam wyrzuty sumienia, że tak mało wklejam podwodnych fotek ale nadrobię ...
a na razie kamyczek ...
P8058205.JPG
kamyczek

Po plażowaniu i wypoczynkowych zajeciach w wodzie wracamy.
Można i tak... :idea:
P8058209.JPG
podejście na raty


Ps. parking przy plaży się zapełnił ale jak widzimy stromy wyjazd pod góre, wcale nie żałujemy, że mamy auto na górze, właśnie poczułem zapach palonego sprzęgła z włoskiego autka. :|
michAŁ73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 03.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michAŁ73 » 15.04.2013 23:55

Nowe nawodne i lądowe atrakcje obejrzane, na podwodne niecierpliwie poczekam :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.04.2013 23:59

Boguś nurkuj :oczko_usmiech: bo czekają na podwodne :lol:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 16.04.2013 08:55

ja też nadal czekam na podwodne, ale i te z lądu są wspaniałe :)
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 19.04.2013 21:05

spoko.fajna szybka relacyjna, bez zbednych ceregieli ze akurat kotek miał spuchniętą łapke ;) Pozdrowka.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.04.2013 06:42

michAŁ73 napisał(a):Nowe nawodne i lądowe atrakcje obejrzane, na podwodne niecierpliwie poczekam :)


Janusz Bajcer napisał(a):Boguś nurkuj :oczko_usmiech: bo czekają na podwodne :lol:


agata26061 napisał(a):ja też nadal czekam na podwodne, ale i te z lądu są wspaniałe :)



Coś mi się wydaje , że zdjęcia ( te podwodne ) Bogdanowi zamokły :?
Bardzo proszę o cierpliwość . Wysuszy . . . to z pewnością wklei

:wink:

Pozdrawiam
Piotr
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 20.04.2013 16:17

To ja może bardziej oficjalnie.

Bogusławie bardzo Cię prosimy. 8)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.04.2013 16:39

krispinus napisał(a):To ja może bardziej oficjalnie.

Bogusławie bardzo Cię prosimy. 8)

Wczoraj był u mnie na pierogach :lol:
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 20.04.2013 17:02

Aaaa.... stąd te opóźnienia :wink:

Kuruj się zatem Boguś :D :papa:
adamola
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamola » 20.04.2013 17:09

Super zdjęcia,czekam na dalszy ciąg.
bogbaj
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 17.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogbaj » 22.04.2013 00:30

Pierogi mojej bratowej :D , palce lizać! Szkoda, że do N.Sącza tak daleko... :cry:
Posiliwszy się wracam do dalszego ciągu ... w końcu każda relacja powinna być dokończona...

Pogoda niestety zaczęła się zmieniać. Najpierw wiatr przywiał zimną wodę i nie pozwalał na kajakowe eskapady
10.JPG

Potem i niebo zaczęło się chmurzyć i błyskać na horyzoncie. W zasadzie taki delikatny wietrzyk... po Borze w Dalmacji to pikuś, ale wakacje trzeba urozmaicać!
Trzeba było pomyśleć o zmianie miejsca.
Ale póki co jeszcze trochę podwodnych fotek z Cresu na wspomnienie słonecznych dni spędzonych w Osorze.
Wiec do wody!
tak nas widzą ryby.JPG
czy tak nas widzą ryby?

pod woda czeka tyle ciekawych rzeczy...
i jest piękie!
skały 3.JPG
skały 3

skały 2.JPG
skały 2

ryby1.JPG


W każdym zakamarku coś się kryje
murena.JPG
murena

Trochę musiałem podrasować fotkę - mureny są pokryte śluzem który na zdjęciu wychodzi na niebiesko...

ryby 2.JPG

Skałki pokryte roślinami są też fotogeniczne
porosty 3.JPG

natura bogato ubarwia skały w zacienionych (ciemnych miejscach)
porosty 1.JPG

polipy.JPG


Wdzięcznym tematem podwodnych fotografii są gąbki - nie uciekają!

gąbki 1.JPG

dziwna gabka1.JPG
gąbkowe dziwadło

gąbka czy bąba.JPG
gąbka czy bombka?


Woda już stała się zbyt zimna, a niebo nabrało odcienia stali... więc pakujemy się z rana i na KRK zmykamy!
Zawsze to już bliżej lądu i droga powrotna do domu będzie szybsza, bo już nie stoi się w kolejce na prom, a przeprawa z Cresu na Krk prawie zawsze zabiera nam 2 godziny.
Czekając na prom z nudów liczyłem auta przed nami...na 100 skończyłem...i jeszcze było sporo.
Po godzinie prom przypłynął i o dziwo wjeżdżamy na pokład, a za nami jeszcze i jeszcze i jeszcze!
Prom gigant!!!
IMG_4867.jpg
szeroki poklad

Ciekawe auta można spotkać...
IMG_4881.jpg


Wypływamy na Krk z którym wiążą się nasze "chłodne" wspomnienia. Jak będzie teraz? Czy pogoda się poprawi?

Kiedyś spędziliśmy kilka dni na kampingu w Njivicach. Niestety z powodu chłodu w nocy nie wspominam pobytu dobrze, wtedy uciekliśmy do Zatonu...
Teraz roku postanowiliśmy poznać południową część Krk-u.
Przez Krk i Punat dojechaliśmy do Starej Baśki, widokową droga prowadzącą tuż przy skalistej krawędzi wybrzeża tej strony wyspy.
Naszym celem był autocamp Śkrila przed Starą Baśką
cdn.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.04.2013 00:52

bogbaj napisał(a):Wypływamy na Krk z którym wiążą się nasze "chłodne" wspomnienia. Jak będzie teraz? Czy pogoda się poprawi?

Kiedyś spędziliśmy kilka dni na kampingu w Njivicach. Niestety z powodu chłodu w nocy nie wspominam pobytu dobrze, wtedy uciekliśmy do Zatonu...

Pamiętam :lol: czekałem w Njivicach na Ciebie :idea: Chyba to był Wasz pierwszy rodzinny wyjazd do Chorwacji :?:
W nocy było 12 stopni :roll: spałeś w namiocie w czapce :oczko_usmiech: :lol:
Otok Krk - Otok od zlata :wink:
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 22.04.2013 07:29

Przepiękne zdjęcia, z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy. Stara Baska też mi się podobała, że nie wspomnę o tej drodze!!!!
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 22.04.2013 15:45

Wreszcie "zrozumiałem" Twój avatar :) :D :lol: :mrgreen: :oczko_usmiech:

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Cres, Krk. Nad/pod/wodna relacja - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone