Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 2021

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12129
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.08.2022 09:45

Idzie burza.

Widać ją na radarach i słychać całkiem dobrze – co chwila grzmi.

20210825_093633.jpg


20210825_093704.jpg


20210825_093920.jpg


Idziemy z Kapitanem na miejską plażę popatrzeć na morze i panujące na nim warunki.

20210825_094415.jpg


Nie wygląda źle.

20210825_094420.jpg


20210825_094448.jpg


20210825_094500.jpg


Grzmi coraz głośniej i częściej.

20210825_094527.jpg


Wracając spotykamy nowe niezwykle interesujące zastosowanie silver tape.

To, że da się nią naprawić absolutnie wszystko na jachcie – to każdy żeglarz wie :idea:

Ale że samochód też??? 8O 8O 8O

20210825_094707.jpg


Całe życie się człowiek uczy.....

Niebo nad Stomotrską ciemnieje coraz mocniej.

20210825_094754.jpg


20210825_095717.jpg


Sąsiad z jachtu motorowego też już wstał.

Z poważną miną powiedział mi tylko dzień dobry – chyba jego żona była zła za wczorajszy wieczór.

Mój mąż mi mówi, że widział jak Anglik spał w mesie w nocy.

No i dziś taki sztywny... :mrgreen:

Grzmi, błyska i ....leje.

20210825_102603.jpg


20210825_102612.jpg


Ulewa była bardzo intensywna i bardzo krótka.

Po niej Kapitan patrzy na radary burzowe – burza minęła nas bokiem i poszła w stronę Visu.

I dobrze, niech sobie idzie – bo na nas też już czas.

Ileż można siedzieć w tej Stomorskiej, przecież zbliża się jedenasta, pora na nas!

Ale zanim odpłyniemy – idę zdjąć zabezpieczenie przedniego żagla, które wczoraj założył Kapitan.

Walczę z tym krawatem bo wysoko i ledwo dostaję.

A wszystkiemu przygląda się skiper z sąsiedniej łódki – ten sam co wczoraj przywiózł głodną załogę do portu.

I szyderczym głosem stwierdził głośno: co, może na żaglach będziecie stąd wychodzić?

Odpowiedziałam mu tylko: dziś, stąd – na pewno nie. Ale zdarzało nam się tak robić...

Patrzył, patrzył – a ja odwiązałam żagiel, uruchomiłam silnik, Kapitan zajął się cumami, Margot jak zawsze muringiem – i odpłynęłam stojąc za sterem.

Gdy byliśmy rufą na wysokości jego dziobu usłyszałam tylko: co????? Kobieta za kółkiem???

Odkrzyknęłam tylko: a to coś złego? Nie wolno?

Pan już nic więcej nie odpowiedział.

A my z Kapitanem uśmiechnęliśmy się pod nosem i wyszeptaliśmy do siebie: bufon ze słomą w butach.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2472
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 08.08.2022 13:00

Kapitańska Baba napisał(a):Idzie burza.

....
Niebo nad Stomotrską ciemnieje coraz mocniej.
.....
Grzmi, błyska i ....leje...
Ulewa była bardzo intensywna i bardzo krótka.

Po niej Kapitan patrzy na radary burzowe – burza minęła nas bokiem i poszła w stronę Visu.

Wspominałam niedawno takie letnie burze, kiedy w piękną pogodę wychodziło się na spacer, potem przychodziła silna, gwałtowna burza z ciepłym deszcze. Można było gdzieś się schować, przeczekać i potem znów wychodziło słońce. A dzieciaki taplały się w kałużach :D .
Bardzo fajnie wyszły Ci zdjęcia z granatowym niebem :) .
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.08.2022 13:47

Kapitańska Baba napisał(a):
Gdy byliśmy rufą na wysokości jego dziobu usłyszałam tylko: co????? Kobieta za kółkiem???

8O
Nie sądziłam, że "kobieta za kółkiem" może jeszcze dziwić... :evil:

Piękne zdjęcia :D To prawda, przedburzowe warunki są idealne do fotografowania.

Nadrobiłam zaległości pourlopowe i teraz postaram się być na bieżąco :D
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 08.08.2022 15:38

Kapitańska Baba napisał(a):
pavlo napisał(a):Mniam :)
Jak mnie kiedyś zabierzecie na pokład :wink: :oczko_usmiech: , to takie rzeczy zabiorę ze sobą, bo zasoby u mnie; bardzo bogate, naturalne i ręcznie robione. Mam też takie naturalne zasoby co one to rzeczone oleum do góry podnosi :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=N1BKO2ISHkY

Ale to wszystko z :wink: :)


Po Twoich obietnicach nie pozostaje mi nic innego jak zapytać: kiedy płyniesz?
Smaka mi narobiłeś i co teraz??? :mrgreen:
Pakuj się, szykuj torby zasobów i dołaczasz do Załogi!!!
Teraz - po takich zapewnieniach - łatwo sie nie wywiniesz od rejsu z nami :oczko_usmiech:

Może kiedyś się wydarzy :) :)
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 08.08.2022 16:18

Kapitańska Baba napisał(a):
pavlo napisał(a):Postanowiłem jako ścisłowiec sprawdzić to co mówi Zagłoba, azaliż a i owszem rację miał :oczko_usmiech:
konopny - 0,840 g/cm3
słonecznikowy - 0,901 g/cm3.
lniany - 0,931 g/cm3

Cie choroba, (cytując innego klasyka), ja akurat lniany doceniam najbardziej :mrgreen:
Jak żyć ???, no jak żyć ???, który olej wybrać i jaki podnośnik wybrać.
Chyba skorzystam z papryki, pana paprykarza. :mrgreen: :oczko_usmiech:


Ja bym tam nie wybierała - dzis konopny, jutro lniany, słonecznikwy też bym gdzieś upchnęła :mrgreen:
Przecież nie ma musu codziennie korzystać z dobrodziejstw winnych, jakiś miodek raz na jakiś czas też warto zdegustować :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Święta racja :) :mrgreen: :D Coś o olejach jeszcze dopowiem: nie wiem, czy to powszechnie wiadomo, że taki olej z osadami z tłoczenia na zimno zawiera najwięcej czynnych i zdrowotnych substancji (niestety jest mało trwały no i do smażenia się nie nadaje), zaś olej czyściutki i klarowny( nie daj Bóg po ekstrakcji chemicznej), to potrafi postać dłuuuuuuugo i smażyć na nim można. to są dwie jedyne jego zalety.Warto mieć i jeden i drugi (Zagłoba na pewno spożywał ten pierwszy :mrgreen: ). Kilka kilometrów ode mnie jest taka mała manufaktura, gdzie są tłoczne oleje wszelkiej maści bez użycia chemii. Mam nawet taką możliwość, że zamawiam u właściciela tzw. olej wprost spod tłoczni, czyli bez odstania czy filtracji w wirówce. Takie oleje jeden rejs przetrzymają bez obawy, no chyba że miesiąc pływania, to już raczej nie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: No ale długo to się nie pływa :wink:
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 08.08.2022 17:23

Zapewne tylko bufon mógł do Ciebie skierować takie słowa. Na 100% miał jakieś kompleksy, bo to co powiedział o tym świadczy. Wystarczy spojrzeć na ilość synonimów tego słowa, pewnie wiele do takiego gościa pasuje. Tak sobie myślę, że po tym fakcie sporo musiał dumać nad sobą i nie do końca pozytywnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12129
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 09.08.2022 10:15

"wiola2012"]
Wspominałam niedawno takie letnie burze, kiedy w piękną pogodę wychodziło się na spacer, potem przychodziła silna, gwałtowna burza z ciepłym deszcze. Można było gdzieś się schować, przeczekać i potem znów wychodziło słońce. A dzieciaki taplały się w kałużach :D .


Nie tylko dzieciaki :mrgreen: Nam - dorosłym - tez zdarzyło się urzędować w kałuży w Rogoźnicy - miny tubylców bezcenne :mrgreen: Deszczówka była ciepła a kałuże bardzo głębokie :oczko_usmiech:

Bardzo fajnie wyszły Ci zdjęcia z granatowym niebem :) .


Dziękuję :smo:
Kocham chorwackie burze za ich fotogeniczność :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12129
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 09.08.2022 10:19

"maslinka"]
8O
Nie sądziłam, że "kobieta za kółkiem" może jeszcze dziwić... :evil:


Prawda? 8O Jak widać niektórzy panowie wciąż żyją na poziomie...nie powiem bo znowu posypią się oskarżenia o moją nietolerancyjność :roll:

Piękne zdjęcia :D To prawda, przedburzowe warunki są idealne do fotografowania.


Dziękuję :D Żywioły mają niesamowitą moc :hearts:
Nadrobiłam zaległości pourlopowe i teraz postaram się być na bieżąco :D

Dawno Cię tu nie było - zazdroszczę takiego długiego urlopu :oops:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12129
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 09.08.2022 10:21

pavlo napisał(a):Może kiedyś się wydarzy :) :)


Nie "może" :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12129
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 09.08.2022 10:26

pavlo napisał(a):Święta racja :) :mrgreen: :D Coś o olejach jeszcze dopowiem: nie wiem, czy to powszechnie wiadomo, że taki olej z osadami z tłoczenia na zimno zawiera najwięcej czynnych i zdrowotnych substancji (niestety jest mało trwały no i do smażenia się nie nadaje), zaś olej czyściutki i klarowny( nie daj Bóg po ekstrakcji chemicznej), to potrafi postać dłuuuuuuugo i smażyć na nim można. to są dwie jedyne jego zalety.Warto mieć i jeden i drugi (Zagłoba na pewno spożywał ten pierwszy :mrgreen: ). Kilka kilometrów ode mnie jest taka mała manufaktura, gdzie są tłoczne oleje wszelkiej maści bez użycia chemii. Mam nawet taką możliwość, że zamawiam u właściciela tzw. olej wprost spod tłoczni, czyli bez odstania czy filtracji w wirówce. Takie oleje jeden rejs przetrzymają bez obawy, no chyba że miesiąc pływania, to już raczej nie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: No ale długo to się nie pływa :wink:


Mogłabym pływać nawet dłużej :mrgreen: A smakołyk po prostu zjedlibyśmy w pierwszym tygodniu :mrgreen:
Zazdroszczę takiej manufakturki, muszą mieć tam mega rzeczy :hearts:
Powiem Ci że od dawna większość potraw smażę na własnoręcznie wytapianym smalcu - potrawy tak przyrządzone mają zupełnie inny, dla mnie lepszy smak. Wszelkie przemysłowe oleje jakoś tak mnie nie ciągną.. :roll:
PS - oliwa o której rozmawialiśmy ostatnio zakupiona, dziś przyjdzie paczka :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12129
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 09.08.2022 10:27

pavlo napisał(a):Zapewne tylko bufon mógł do Ciebie skierować takie słowa. Na 100% miał jakieś kompleksy, bo to co powiedział o tym świadczy. Wystarczy spojrzeć na ilość synonimów tego słowa, pewnie wiele do takiego gościa pasuje. Tak sobie myślę, że po tym fakcie sporo musiał dumać nad sobą i nie do końca pozytywnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Serio myślisz, że stać go było na autorefleksję? Szczerze? Mam co do tego wielkie wątpliwości :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12129
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 09.08.2022 10:47

Natychmiast po opuszczeniu zatoki przy Stomorskiej stawiamy żagle i gaszę silnik.

Cisza.

Pozwala kontemplować to, co dzieje się dokoła.

20210825_105628.jpg


20210825_105629.jpg


20210825_105928.jpg


20210825_110823.jpg


Widoki dookoła są nieziemskie.

20210825_110943.jpg


Ciemne chmury zostają za rufą, my płyniemy w stronę słońca.

20210825_111208.jpg


Jest dość chłodno, trzeba wskoczyć w jakieś bluzy.

20210825_111539.jpg


I sztormiaki.

20210825_111927.jpg


Niektórzy coś tam sobie pocycają delikatnie.

20210825_112038.jpg


20210825_114225.jpg


Wybrzeże całe zasnute granatem.

DSC_1800.JPG


DSC_1801.JPG


DSC_1802.JPG


DSC_1804.JPG


DSC_1806.JPG


DSC_1808.JPG


Na naszym bomie jeszcze widać pozostałości po deszczu.

DSC_1809.JPG


Na niebie pojawiła się taka fajna chmurka – jak smok.

DSC_1812.JPG


DSC_1814.JPG


DSC_1817.JPG


DSC_1818.JPG


Z butów leżących przed wejściem do naszej kajuty to można by chyba sklep otworzyć.

Żeby nie było – nie wszystkie są nasze.

DSC_1820.JPG


Ląd już całkiem znika w chmurach.

DSC_1821.JPG


Ale przed dziobem jest ładnie.

DSC_1822.JPG


DSC_1823.JPG


DSC_1824.JPG

pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 09.08.2022 16:41

W tym odcinku wystąpiły same kobiety że zgrabnymi nogami. :D 8) . No pasują do tych pięknych widoków zza steru.
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 09.08.2022 19:43

Obrazek

Lekko się prowadzi tego Corazon'a :) Pewnie ma wspomaganie kierownicy :D nawet chyba podwójne :D :mrgreen:
Normalnie jedna wielka sielanka :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12129
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 10.08.2022 09:21

pomorzanka zachodnia napisał(a):W tym odcinku wystąpiły same kobiety że zgrabnymi nogami. :D 8) . No pasują do tych pięknych widoków zza steru.


Rzeczywiście powystawiałyśmy kopytka w stronę obiektywu 8O Zupełnie nie zwróciłam na to uwagi :oops:
Dziekujemy :hearts:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 2021 - strona 45
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone