Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co zabieracie na plażę.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 29.07.2020 02:01

sjux55 napisał(a):Ja zabrałem dwa leżaki takie jak kolega Crocodyl powyżej wrzucił. Są lekkie, wygodne, głowa opiera się na materiał. Jest ich dużo na Allegro. Patrzyłem na inne wynalazki np. z kółkami, większe, rozkładane itp. ale dla mnie były to już za duże wynalazki - nie chcę nosić tobołów ani wagi.
I dwie maty takie jak powyżej biało-niebieskie do leżenia. Jest nas czwórka więc zmieniamy się wedle potrzeb.
W Chorwacji, według mnie, również parasole są obowiązkowe do zacienienia.

Ale te z kółkami w drodze na plażę sprawdzają się jako narzędzie do transportu różnych potrzebnych rzeczy.
Odnośnie parasoli-pełna zgoda, dodam jeszcze, że "marchewka" do wkręcenia się w podłoże jest przydatnym dodatkiem :)
KarolWitek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 07.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarolWitek » 29.07.2020 07:22

kojacek napisał(a):Odnośnie parasoli-pełna zgoda, dodam jeszcze, że "marchewka" do wkręcenia się w podłoże jest przydatnym dodatkiem :)

Możesz przesłać zdjęcie takiej "marchewki"? :)
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 29.07.2020 07:32

KarolWitek napisał(a):
kojacek napisał(a):Odnośnie parasoli-pełna zgoda, dodam jeszcze, że "marchewka" do wkręcenia się w podłoże jest przydatnym dodatkiem :)

Możesz przesłać zdjęcie takiej "marchewki"? :)

Pewnie chodziło o coś takiego:
uchwyt.jpeg


Uwierz - na 95% plaż chorwackich zupełnie nieprzydatne ;)

Ja biorę zawsze ze sobą coś takiego

uchwyt2.jpg


- mimo gabarytów sprawdza się świetnie
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2020 08:31

U mnie "marchewa" z Decathlonu się sprawdziła (na Pagu), miałem jeszcze stalową podstawę pod parasol wbijaną w ziemię z Castoramy bodajże i była lepsza jeżeli chodzi o kamienie.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 29.07.2020 13:18

https://www.youtube.com/watch?v=QYKQJlJbXEg, ja mam coś podobnego, tylko bardziej masywny, dłuższy i metalowy.

Zedytowalem, bo dość długo szukałem w internecie i ja mam dokładnie to: https://www.youtube.com/watch?v=BzWSBjl4-CY lub drugi filmik
https://www.youtube.com/watch?v=uIon9pCtGoI
Ostatnio edytowano 29.07.2020 14:46 przez niuniek, łącznie edytowano 3 razy
daria.k
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) daria.k » 29.07.2020 13:32

Czy te "marchewki" są dostępne w Chorwacji? :) Szczerze mówiąc nie widziałam czegoś takiego wcześniej. Zawsze podstawę do parasola zostawiamy w domu, bo nie chce nam się tego dźwigać codziennie na inną plażę, ale na obkładanie parasola kamieniami też trzeba poświęcić trochę czasu :lol:
sjux55
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) sjux55 » 10.08.2020 10:51

Ten plastikowy świderek również mi się sprawdził, plaża kamienista, kamienie 4,5,6 cm mniej więcej. Czasem trzeba wkręcić w inne miejsce jeśli natrafisz centralnie na jakiś większy kamień.
Tylko duży wiatr jest problemem (na przykład na wieczór) - i tak zamiecie parasolkę ;-)

Powiedziałbym, że znajdziesz w Chorwacji bo widziałem dużo pierdół. Szansa jest. Ale lepiej kupić w Polsce niż szukać na miejscu.

Może na drugi raz wypróbuję worek z kamieniami, widziałem taki u kogoś , produkt ze sklepu, podobny do tego plastiku napełnianego wodą.
Plus - lekkie i nie zabiera miejsca, minus - trochę pracy, trzeba go 'załadować' na plaży kamykami.

Pozdr.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 12.08.2020 11:52

gdy_nikt_nie_chce_ci_plecow_posmarowac.jpg


A rolki do malowania bierzecie :?: :mrgreen:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.08.2020 11:55

mchrob napisał(a):Pewnie chodziło o coś takiego:
uchwyt.jpeg


Uwierz - na 95% plaż chorwackich zupełnie nieprzydatne ;)


Nam również się nie sprawdziły na plaży z niewielkich otoczaków
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 12.08.2020 12:03

W sklepie JYSK kupiłem taką podstawkę pod parasol. Sprawdziło się doskonale. Kosztuje to teraz mniej niż 20zł
Po co się męczyć z kamieniami ?
Załączniki:
Screenshot_1.jpg
jysk.jpg
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 15.08.2020 22:13

Może nie za bardzo małe ale bardzo lekkie, wytrzymałe i wygodne leżaki zakupiłem 3 lata temu.
https://www.campingshop.pl/regulowane-l ... -camp-blue. Dokładnie takich już nie ma. Niestety zajmują sporo miejsca więc zakupiłem boxa na dach i po problemie. Są lekkie i mają rączki. Niestety lubimy wygodę i coś za coś.
Odnośnie tych świdrów "marchwerk" to są jak tanie dobre wini. Są tanie (około 9 zł w necie) i dobre. Jedynie w beton nie wkręcimy.ale w kamienie jak najbardziej. Jestem teraz na Istrii i nie mam problemów z wkręcaniem. Zaletą świdrów jest to że jak wiatr podwieje to trudno to wyrwać jak się wkręci. Jak mamy zwykła rurkę to lekko wyjdzie. Co do parasoli z UV to chyba to jeszcze dwa lata temu były bardzo fajne i supermocne parasole w Decatlonie. Teraz trochę inny model nazywa się RADBUG ale pewnie tylko kolorystyka inna. na prawdę mocne, nie wyginają się na wietrze. Maję też większe parasole CAPERLAN które też są super bo też używam. Warstwa UV nie ściera się i na prawdę dają radę.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 16.08.2020 20:11

wikol napisał(a):W sklepie JYSK kupiłem taką podstawkę pod parasol. Sprawdziło się doskonale. Kosztuje to teraz mniej niż 20zł
Po co się męczyć z kamieniami ?


tak podstawka sprawdzi się tylko w bezwietrzny dzień... jeśli zaczyna wiać to widziałem jak parasole z niej wylatują w kosmos
tomaszg6
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 19.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszg6 » 24.06.2021 12:33

Witam. W sierpniu po pięcio letniej przerwie wybieram się w okolice Makarskiej i w związku z tym mam pytanie odnośnie butów do kąpania i maty na plażę. Czy barć te rzeczy ze sobą z kraju czy może lepiej kupić na miejscu podpowiedzcie
odnośnie ceny tych żeczy na miejscu w cro. :papa:
kseby
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kseby » 24.06.2021 13:13

Wejdź na gazetki sieciówek w CRO (Lidl, Konzum, Kauflan) i zobacz. Buty ok 40 kun, mata 25-30 kun
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 24.06.2021 13:21

Przestałem kupować buty do wody, od wielu sezonów mam klapki z Decathlona. Polecam
Załączniki:
klapki.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Co zabieracie na plażę. - strona 54
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone