Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Co zabieracie na plażę.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jaworznianie
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaworznianie » 04.05.2019 23:27

na niektóre plaże - nic oprócz karimaty :)
TurboDymoMan
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) TurboDymoMan » 19.05.2019 08:50

Standardowo, czteropak Harnasia, parawan i mały, przenośny grill!

:(
sviva
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 19.05.2019 13:11

TurboDymoMan napisał(a):Standardowo, czteropak Harnasia, parawan i mały, przenośny grill!

Napisz, gdzie i kiedy będziesz rezydował w Chorwacji - żebyśmy się wstydu nie na jedli. Weź jeszcze boomboxa i Zenka Martyniuka puszczaj.
A na serio to pewnie ty taki światowy jesteś, że z pospólstwem na plaży nie leżysz to ci to wszystko nie powinno przeszkadzać.
Bidon
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 21.05.2019 01:21

Karpatka1
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karpatka1 » 22.05.2019 21:08

Uprzejmie donoszę, że w Lidlu są obecnie parasole plażowe z filtrem UV "50". Cena: niecałe 30 zł. Kupiłam 2. O jakości wypowiem się w sierpniu :wink:
zablo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 23.05.2019 07:53

Karpatka1 napisał(a):Uprzejmie donoszę, że w Lidlu są obecnie parasole plażowe z filtrem UV "50". Cena: niecałe 30 zł. Kupiłam 2. O jakości wypowiem się w sierpniu :wink:

a jak na pierwszy rzut oka ujdzie? czy raczej wygląda na tanią chińszyzne? (bo są rzeczy chińskie i dobre)
rurka twarda, sztywna, wytrzymała (zazwyczaj na plaży mamy kamienie wiec one potrafią dać wycisk własnie rurce)?
pałąki grubsze ale elastyczne (wiaterek tez potrafi powiać)?
materiał zacieniający, cienki/gruby (wiadomo słoneczko grzeje)?
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 23.05.2019 08:20

U nas na plazy parasol sie nie sprawdza, ciezko go umiejscowić w podłożu po mimo spechalistycznego mocowania by nie zostal przez wiatr wyrwany. Na szczescie na naszej plaży mamy naturalna sosnowa osłonę i od kilku lat nie zabieramy z pl takiego sprzętu. Jednak powiem, ze na plaży bez drzew to bez parasola dlugo sie nie wytrzyma.
Karpatka1
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karpatka1 » 23.05.2019 16:34

zablo napisał(a): a jak na pierwszy rzut oka ujdzie? czy raczej wygląda na tanią chińszyzne? (bo są rzeczy chińskie i dobre)
rurka twarda, sztywna, wytrzymała (zazwyczaj na plaży mamy kamienie wiec one potrafią dać wycisk własnie rurce)?
pałąki grubsze ale elastyczne (wiaterek tez potrafi powiać)?
materiał zacieniający, cienki/gruby (wiadomo słoneczko grzeje)?

Trudno mi w sposób fachowy ocenić, bo pierwsze doświadczenia z chorwackimi plażami dopiero przede mną. Spróbuję jednak odnieść się do pytań: pałąki wydają się być elastyczne, rurki typowe. Materiał lekko szeleści, ale nie jest to papier :wink: Kolory jasne (dwa do wyboru), od spodu czasza pociągnięta jakąś srebrną warstwą (filtr?). Zginany. Z całą pewnością wiele im brakuje do tych, które oglądałam w internecie: dwuczęściowa czasza z rodzajem komina, który przepuszcza wiatr, rurki z włókna, średnica 2 m. I koszt: ok. 150 zł. My potrzebujemy dwa, więc rachunek jest prosty. Jeśli okaże się, że to na jeden rok, to i tak cena zachęcająca do zdobywania doświadczeń :hut:
A dziś znalazłam w L. wózko-leżaki. Jutro nabywam.
rafcioo
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafcioo » 03.06.2019 19:42

sviva napisał(a):
TurboDymoMan napisał(a):Standardowo, czteropak Harnasia, parawan i mały, przenośny grill!

Napisz, gdzie i kiedy będziesz rezydował w Chorwacji - żebyśmy się wstydu nie na jedli. Weź jeszcze boomboxa i Zenka Martyniuka puszczaj.
A na serio to pewnie ty taki światowy jesteś, że z pospólstwem na plaży nie leżysz to ci to wszystko nie powinno przeszkadzać.

W zeszłym roku w Zaostrogu na plaży była taka ekipa, niestety.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.06.2019 12:19

makono napisał(a):W tym roku testowaliśmy maty kempingowe z podparciem ze sklepu na L. Powiem krótko - sprawdziły się. Lekkie, można coś w środek upchnąć w czasie przenoszenia i wygodnie się na tym leży.
Obrazek

Dostępne w Lidu on-line: https://www.lidl-sklep.pl/CRIVIT-Mata-k ... p100252692
Aga88
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga88 » 01.07.2019 13:39

Może dla niektórych to głupota ale ja zabieram leżaki po prostu mega wygodnie :) leżaczek w łapkę torba na ramię a w niej portfel okulary krem z filtrem mały ręczniczek butelka wody i nic więcej nie trzeba :)
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.07.2019 13:58

Aga88 napisał(a):Może dla niektórych to głupota ale ja zabieram leżaki po prostu mega wygodnie :) leżaczek w łapkę torba na ramię a w niej portfel okulary krem z filtrem mały ręczniczek butelka wody i nic więcej nie trzeba :)

No co Ty. Gdybym miał na nie miejsce, to też bym brał prawdziwe, wygodne leżaki na plażę :)
Aga88
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga88 » 01.07.2019 17:10

piotrulex napisał(a):
Aga88 napisał(a):Może dla niektórych to głupota ale ja zabieram leżaki po prostu mega wygodnie :) leżaczek w łapkę torba na ramię a w niej portfel okulary krem z filtrem mały ręczniczek butelka wody i nic więcej nie trzeba :)

No co Ty. Gdybym miał na nie miejsce, to też bym brał prawdziwe, wygodne leżaki na plażę :)

No u mnie akurat jest miejsce na leżaki ale wiadomo że nie wszyscy zmieszczą :) jak jedzie więcej osób :)
stachmat
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 13.08.2019 08:57

Maty z oparciem z Lidla to strzał w 10. Mają tyko jeden minus - na słońcu nagrzewają się do granic możliwości. Poza tym super sprawa. Żałuję że kupiłem tylko dwie - mamy jeszcze dwójkę dzieci.
Namiot z Lidla plażowy fajny bo ma siateczke i jest wymiana powietrza. W decathloniwych małych tego nie ma. Tylko podłoga przy uderzeniu kamieniami przez najmłodszego już się dziurawi :-)
Inde
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 13.08.2019 10:20

Wszystko zależy jaka jest plaża :)

Na piaszczystą mamy fajny koc z podszewką z kordury, który absorbuje wilgoć i bardzo łatwo z niego strzepać piasek.
Dodatkowo ma kieszonki na rzeczy, które nie muszą być koniecznie w zasięgu wzroku ;)
A tak to tradycyjnie, namiocik z filtrem UV z Decathlon (dla naszego 5 latka), jakieś łopatki, grabki, wiaderko.
Dla mnie maska do pływania (też Decathlon). Na kamienistą/żwirową warto wziąć pod tyłek coś grubszego bo mogą się kamloty wżynać no i obuwie do pływania.

W sumie tyle :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

Co zabieracie na plażę. - strona 52
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019