Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co zabieracie na plażę.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jaworznianie
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 04.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaworznianie » 04.05.2019 23:27

na niektóre plaże - nic oprócz karimaty :)
TurboDymoMan
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) TurboDymoMan » 19.05.2019 08:50

Standardowo, czteropak Harnasia, parawan i mały, przenośny grill!

:(
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 19.05.2019 13:11

TurboDymoMan napisał(a):Standardowo, czteropak Harnasia, parawan i mały, przenośny grill!

:(

Napisz, gdzie i kiedy będziesz rezydował w Chorwacji - żebyśmy się wstydu nie na jedli. Weź jeszcze boomboxa i Zenka Martyniuka puszczaj.
A na serio to pewnie ty taki światowy jesteś, że z pospólstwem na plaży nie leżysz to ci to wszystko nie powinno przeszkadzać.
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 21.05.2019 01:21

Karpatka1
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 13.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karpatka1 » 22.05.2019 21:08

Uprzejmie donoszę, że w Lidlu są obecnie parasole plażowe z filtrem UV "50". Cena: niecałe 30 zł. Kupiłam 2. O jakości wypowiem się w sierpniu :wink:
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 23.05.2019 07:53

Karpatka1 napisał(a):Uprzejmie donoszę, że w Lidlu są obecnie parasole plażowe z filtrem UV "50". Cena: niecałe 30 zł. Kupiłam 2. O jakości wypowiem się w sierpniu :wink:


a jak na pierwszy rzut oka ujdzie? czy raczej wygląda na tanią chińszyzne? (bo są rzeczy chińskie i dobre)
rurka twarda, sztywna, wytrzymała (zazwyczaj na plaży mamy kamienie wiec one potrafią dać wycisk własnie rurce)?
pałąki grubsze ale elastyczne (wiaterek tez potrafi powiać)?
materiał zacieniający, cienki/gruby (wiadomo słoneczko grzeje)?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 23.05.2019 08:20

U nas na plazy parasol sie nie sprawdza, ciezko go umiejscowić w podłożu po mimo spechalistycznego mocowania by nie zostal przez wiatr wyrwany. Na szczescie na naszej plaży mamy naturalna sosnowa osłonę i od kilku lat nie zabieramy z pl takiego sprzętu. Jednak powiem, ze na plaży bez drzew to bez parasola dlugo sie nie wytrzyma.
Karpatka1
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 13.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karpatka1 » 23.05.2019 16:34

zablo napisał(a): a jak na pierwszy rzut oka ujdzie? czy raczej wygląda na tanią chińszyzne? (bo są rzeczy chińskie i dobre)
rurka twarda, sztywna, wytrzymała (zazwyczaj na plaży mamy kamienie wiec one potrafią dać wycisk własnie rurce)?
pałąki grubsze ale elastyczne (wiaterek tez potrafi powiać)?
materiał zacieniający, cienki/gruby (wiadomo słoneczko grzeje)?

Trudno mi w sposób fachowy ocenić, bo pierwsze doświadczenia z chorwackimi plażami dopiero przede mną. Spróbuję jednak odnieść się do pytań: pałąki wydają się być elastyczne, rurki typowe. Materiał lekko szeleści, ale nie jest to papier :wink: Kolory jasne (dwa do wyboru), od spodu czasza pociągnięta jakąś srebrną warstwą (filtr?). Zginany. Z całą pewnością wiele im brakuje do tych, które oglądałam w internecie: dwuczęściowa czasza z rodzajem komina, który przepuszcza wiatr, rurki z włókna, średnica 2 m. I koszt: ok. 150 zł. My potrzebujemy dwa, więc rachunek jest prosty. Jeśli okaże się, że to na jeden rok, to i tak cena zachęcająca do zdobywania doświadczeń :hut:
A dziś znalazłam w L. wózko-leżaki. Jutro nabywam.
rafcioo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 02.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafcioo » 03.06.2019 19:42

sviva napisał(a):
TurboDymoMan napisał(a):Standardowo, czteropak Harnasia, parawan i mały, przenośny grill!

:(

Napisz, gdzie i kiedy będziesz rezydował w Chorwacji - żebyśmy się wstydu nie na jedli. Weź jeszcze boomboxa i Zenka Martyniuka puszczaj.
A na serio to pewnie ty taki światowy jesteś, że z pospólstwem na plaży nie leżysz to ci to wszystko nie powinno przeszkadzać.


W zeszłym roku w Zaostrogu na plaży była taka ekipa, niestety.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.06.2019 12:19

makono napisał(a):W tym roku testowaliśmy maty kempingowe z podparciem ze sklepu na L. Powiem krótko - sprawdziły się. Lekkie, można coś w środek upchnąć w czasie przenoszenia i wygodnie się na tym leży.
Obrazek


Dostępne w Lidu on-line: https://www.lidl-sklep.pl/CRIVIT-Mata-k ... p100252692
Aga88
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga88 » 01.07.2019 13:39

Może dla niektórych to głupota ale ja zabieram leżaki po prostu mega wygodnie :) leżaczek w łapkę torba na ramię a w niej portfel okulary krem z filtrem mały ręczniczek butelka wody i nic więcej nie trzeba :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.07.2019 13:58

Aga88 napisał(a):Może dla niektórych to głupota ale ja zabieram leżaki po prostu mega wygodnie :) leżaczek w łapkę torba na ramię a w niej portfel okulary krem z filtrem mały ręczniczek butelka wody i nic więcej nie trzeba :)


No co Ty. Gdybym miał na nie miejsce, to też bym brał prawdziwe, wygodne leżaki na plażę :)
Aga88
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga88 » 01.07.2019 17:10

piotrulex napisał(a):
Aga88 napisał(a):Może dla niektórych to głupota ale ja zabieram leżaki po prostu mega wygodnie :) leżaczek w łapkę torba na ramię a w niej portfel okulary krem z filtrem mały ręczniczek butelka wody i nic więcej nie trzeba :)


No co Ty. Gdybym miał na nie miejsce, to też bym brał prawdziwe, wygodne leżaki na plażę :)

No u mnie akurat jest miejsce na leżaki ale wiadomo że nie wszyscy zmieszczą :) jak jedzie więcej osób :)
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 13.08.2019 08:57

Maty z oparciem z Lidla to strzał w 10. Mają tyko jeden minus - na słońcu nagrzewają się do granic możliwości. Poza tym super sprawa. Żałuję że kupiłem tylko dwie - mamy jeszcze dwójkę dzieci.
Namiot z Lidla plażowy fajny bo ma siateczke i jest wymiana powietrza. W decathloniwych małych tego nie ma. Tylko podłoga przy uderzeniu kamieniami przez najmłodszego już się dziurawi :-)
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 13.08.2019 10:20

Wszystko zależy jaka jest plaża :)

Na piaszczystą mamy fajny koc z podszewką z kordury, który absorbuje wilgoć i bardzo łatwo z niego strzepać piasek.
Dodatkowo ma kieszonki na rzeczy, które nie muszą być koniecznie w zasięgu wzroku ;)
A tak to tradycyjnie, namiocik z filtrem UV z Decathlon (dla naszego 5 latka), jakieś łopatki, grabki, wiaderko.
Dla mnie maska do pływania (też Decathlon). Na kamienistą/żwirową warto wziąć pod tyłek coś grubszego bo mogą się kamloty wżynać no i obuwie do pływania.

W sumie tyle :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Co zabieracie na plażę. - strona 52
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone