Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co z rakiją?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 23.08.2017 12:52

Do mojego wczesniejszego postu....
Rakija doskonala ;) Oj... smakowala wczoraj troche za bardzo....
wojtek93
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek93 » 03.09.2017 21:27

Przebywamy w Makarskiej. Na targu obok rynku miejscowi oferują rakije w plastiku (Trochę jesteśmy zdziwieni). Jest to normalna Rakija czy jakaś berbelucha?

Gdzie szukać rakiji, oliwy i wina. Supermarkety? Targi?

P.S Jesteśmy pierwszy raz w Cro. Nigdy nie piliśmy Rakiji.
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 03.09.2017 21:56

Pamiętam jak w grecji lata temu sprzedawali z plastiku. W cro zawsze bylo szklo...

A sprzedaja tez Prosek? siedze w Tucepi i tutaj nikt nic nie sprzedaje. Pytalismy juz wszedzie każdy kiwa głową że już nie ma. A szkoda bo zabijają własną kulturę...
mk64
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 14.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mk64 » 03.09.2017 21:59

wojtek93 napisał(a):Przebywamy w Makarskiej. Na targu obok rynku miejscowi oferują rakije w plastiku (Trochę jesteśmy zdziwieni). Jest to normalna Rakija czy jakaś berbelucha?

Ja kupowałem w Podacy bezpośrednio w domu "producenta" w plastikowych 1.5 litrowych butelkach po wodzie mineralnej i rakija była ok :)
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 03.09.2017 22:03

Mozesz wysłać wiecej szczegółów? Gdzie szukać tego Henia, znaczy producenta?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 03.09.2017 22:12

wojtek93 napisał(a):Przebywamy w Makarskiej. Na targu obok rynku miejscowi oferują rakije w plastiku (Trochę jesteśmy zdziwieni). Jest to normalna Rakija czy jakaś berbelucha?

Gdzie szukać rakiji, oliwy i wina. Supermarkety? Targi?

Wielokrotnie kupowałem rakiję w "plastiku". Była znakomita.

Jak chcesz skosztować czegoś domowego to najlepsze targi. Ale zawsze przed zakupem najlepiej...skosztować. Zarówno rakiji jak i oliwy.
mk64
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 14.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mk64 » 04.09.2017 14:47

przemo99 napisał(a):Mozesz wysłać wiecej szczegółów? Gdzie szukać tego Henia, znaczy producenta?

"Henio" czyli człowiek o imieniu Rade mieszka i produkuje przy ul. Hercegovackiej 1 ;)
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 04.09.2017 21:53

Kupowałem tak samo od niego. Butelki napełnione po sam korek. Z tego co wiadomo nie posiada już nic na sprzedaż.
kasiula8
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 30.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula8 » 04.09.2017 22:54

Nasz patent od kilku lat jest taki, że w miejscowości, gdzie mieszkamy, szukamy (pytamy) na straganach z warzywami i owocami. No nie zdarzyło się, żeby nie było. Zawsze ktoś ma. Jak Cię widzą raz, i drugi, że kupujesz na straganach, to wiedzą chyba, że nie tajniak tylko turysta (do tego Polak). Jeśli byłoby coś nie tak z trunkiem, to zawsze możesz pójść do sprzedawcy i wyjaśnić, co o takim towarze myślisz. Przyznam, że nigdy nie musiałam tego robić. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę smacznego.
Aqruti
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aqruti » 06.09.2017 19:55

Witam.
W tym tygodniu odwiedziłem okolice Opatiji a dokładnie miejscowość Lovran. Na szczęście jak na wrzesień udało nam się wykorzystać jedyne 3 ciepłe dni. W piątek wracamy do domu. Mam prośbę dość pilną. Czy może ktoś z Was był w okolicach Opatija/Lovran/Medveja i posiada namiary do jakiegoś gospodarza od którego można zakupić przynajmniej jakieś wino, lub lepiej smakową rakije. Pozdrawiam
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 07.09.2017 12:23

W tym roku przywiozłem trochę pamiątek, które pozwalają przetrwać do następnego wyjazdu:
Pamiątki.jpg

W środku zdjęcia te najważniejsze: smakowe wersje grappy z Istrii (min. Biska (ziołowa), Leśne owoce, Dzika róża i Pelinkovac (smakuje jak cukierki Ricola :lol: )
Pierwszy raz zakupiłem kilka "pamiątek" nie domowych min: wina Plavac i Malvazija oraz likiery, z których w miarę dobre są tylko dwa firmy Maraska: wiśniówka i miodowa. Nie smakuje mi Juliśka (gruszkowo-śliwkowa) - jakiś "plastikowy" (czyt. sztuczny) ten aromat.
Całkiem dobra okazała się słoweńska Slivovka (też sklepowa) przywieziona przez gospodarza naszych znajomych.
Jeśli macie jakieś dobre sprawdzone "sklepowe" pamiątki na bazie grappy (rakiji) to wrzucajcie tu wasze propozycje. Myślę,że mogą się przydać takie informacje, bo nie zawsze i nie wszędzie można kupić wyroby domowe w ulubionym smaku - więc może coś sklepowego jako zamiennik (na pewno gorszy, ale ... jednak z Chorwacji :wink: )
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 07.09.2017 12:36

Marko66 napisał(a):W tym roku przywiozłem trochę pamiątek, które pozwalają przetrwać do następnego wyjazdu


Jak każdy wraca z wakacji z takim zaopatrzeniem jak Marko to nie ma się co dziwić, że we wrześniu brakuje ;)

PS. Jak komuś zależy na tego typu zakupach to wycieczkę na Pejlesac polecam tam wina i bimbru nie powinno braknąć.
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 08.09.2017 10:59

bezrobotny500 napisał(a):
Marko66 napisał(a):W tym roku przywiozłem trochę pamiątek, które pozwalają przetrwać do następnego wyjazdu


Jak każdy wraca z wakacji z takim zaopatrzeniem jak Marko to nie ma się co dziwić, że we wrześniu brakuje ;)


Niestety jest gorzej :wink: , bo dobre wino (nagradzane na konkursach) u "producenta" w Gornji Krancji skończyło się już na początku sierpnia :cry:
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 06.07.2018 16:23

Macie jakieś aktualne miejscówki w Makarskiej? Pytałem gospodarza i powiedział mi że w sklepie jest.
BasHPL
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BasHPL » 06.07.2018 16:49

Podłączam się do pytania - w poniedziałek wyjeżdżam, jutro lecę na mostar BiH a chciałbym coś w starym stylu 55% wyciągnąć :) ciężko teraz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone