Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co warto zobaczyć i gdzie się przenocować w BiH ?

Bośnia i Hercegowina to kraj, w którym obowiązują aż trzy języki urzędowe, czyli serbski, chorwacki i bośniacki. Państwo to nazywane jest Krainą w Kształcie Serca, ponieważ przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci właśnie taki kształt widać na mapie. Sahat Kula, czyli wieża zegarowa w Sarajewie, jest ostatnim zegarem w Europie, który pokazuje czas zgodnie z zegarem księżycowym.
kolti
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 21.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kolti » 08.03.2009 00:04

krakuscity napisał(a):http://www.widephoto.net/panoramy/oferta/501_pivacanyon/index.html :D

http://images.google.pl/images?hl=pl&lr ... a=N&tab=wi
:D


Na podstawie pierwszego linku domyślam się, że nic większego od busa tamtędy nie przejedzie :?:
Ela50
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ela50 » 05.04.2009 15:40

A czy ktoś był w jaskini Vjetrenica w wiosce Zavala. Srona www.vjetrenica.com jest kusząca.
Czy ktoś wie jaki jest dojazd, nie chodzi mi o to gdzie ona jest i którędy tam jechać, pytam o dojazd do samej jaskini ( jaka droga i czy większym samochodem Fiat Linea się tam dojedzie )
Na wspomnianej stronce są podane godziny otwarcia i ceny biletów, a jednocześnie informacja, że trzeba umówić się z opiekunem, z czego wnioskuję że nie jest otwarta cały czas.
Czy ktoś z formuowiczów był tam i podałby więcej szczegółów. Pozdrawiam.
kolti
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 21.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kolti » 17.05.2009 10:05

Czy ktoś może orientuje się ile kosztuje pobyt na kempingu w BiH i Czarnogórze?
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 17.05.2009 13:42

Przykładowe ceny - camping w Jajce
www.jajcetours.com/engcijenekamp.tunp.

poszukaj sobie namiary na inne campy np. tutaj :
http://pl.camping.info/Search.aspx?showTab=map
Ela50
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ela50 » 17.05.2009 17:03

Ela50 napisał(a):A czy ktoś był w jaskini Vjetrenica w wiosce Zavala. Strona www.vjetrenica.com jest kusząca.
Czy ktoś wie jaki jest dojazd, nie chodzi mi o to gdzie ona jest i którędy tam jechać, pytam o dojazd do samej jaskini ( jaka droga i czy większym samochodem Fiat Linea się tam dojedzie )
Na wspomnianej stronce są podane godziny otwarcia i ceny biletów, a jednocześnie informacja, że trzeba umówić się z opiekunem, z czego wnioskuję że nie jest otwarta cały czas.
Czy ktoś z formuowiczów był tam i podałby więcej szczegółów. Pozdrawiam.


Wciąż czekam na info odnośnie dojazdu do jaskini Vjetrenica w wiosce Zavala. Czy ktoś z formuowiczów był tam i podałby więcej szczegółów.
proszę, niech ktoś się odezwie.Pozdrawiam.
Ela50
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ela50 » 31.05.2009 16:56

Ela50 napisał(a):
Ela50 napisał(a):A czy ktoś był w jaskini Vjetrenica w wiosce Zavala. Strona www.vjetrenica.com jest kusząca.
Czy ktoś wie jaki jest dojazd, nie chodzi mi o to gdzie ona jest i którędy tam jechać, pytam o dojazd do samej jaskini ( jaka droga i czy większym samochodem Fiat Linea się tam dojedzie )
Na wspomnianej stronce są podane godziny otwarcia i ceny biletów, a jednocześnie informacja, że trzeba umówić się z opiekunem, z czego wnioskuję że nie jest otwarta cały czas.
Czy ktoś z formuowiczów był tam i podałby więcej szczegółów. Pozdrawiam.


Wciąż czekam na info odnośnie dojazdu do jaskini Vjetrenica w wiosce Zavala. Czy ktoś z formuowiczów był tam i podałby więcej szczegółów.
proszę, niech ktoś się odezwie.Pozdrawiam.


Kasiu Głydziak Bojić, a może Ty wiesz coś więcej na interesujacy mnie temat? Jak z tym dojazdem do jaskinie Vjetrenica?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 31.05.2009 19:10

Witam, nie byłam, ale na www jest dość szczegółowy opis drogi.. Na końcu jest "makadam" czyli droga szutrowa. Zatem, moim zdaniem, to bardziej kwestia wysokości zawieszenia niż gabarytów auta. Nie ma info o tym, że na drodze nie zmieści się auto osobowe... Poza tym, dojedziecie tak blisko, jak się da. Zawsze przecież w ostateczności można zostawić auto kilkaset metrów wcześniej. Ale mam wrażenie, że nie będzie to potrzebne.
Pozdrawiam
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 14.06.2009 00:14

Od dłuższego już czasu czytam sobie wątki o BiH i dochodzę do wniosku,że to całkiem ciekawy kraj,od prawie pół roku pomieszkuje tam mój mąż,więc siłą rzeczy wzrasta moja ciekawość,niestety mąż ma nieco ograniczone możliwości zwiedzania-zostają jedynie weekendy.Mogę z pewnością stwierdzic, że na pewno nadaje się na wakacje dla ludzi, którzy lubią połazić troche po górach-mój zdobył Igman i wędrował doliną rzeki Rakitnicy (chyba tak się nazywa),opowiadał też o dziwnym pomniku (?), pamiątce z okresu II wojny-rozwalony most kolejowy nad rzeką,częściowo w wodzie i po drugiej stronie fragment pociągu.Rozwalili to Niemcy sądząc,że jest to transport wroga,ale okazało się,że byli to ranni Niemcy-taka chyba wiąże się z tym historia.Wiele pięknych i ciekawych miejsc wartych zobaczenia...
claude
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) claude » 14.06.2009 02:42

Bylo troche inaczej, tutaj kilka zdjec
http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=4631
Ela50
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ela50 » 14.06.2009 14:29

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Witam, nie byłam, ale na www jest dość szczegółowy opis drogi.. Na końcu jest "makadam" czyli droga szutrowa. Zatem, moim zdaniem, to bardziej kwestia wysokości zawieszenia niż gabarytów auta. Nie ma info o tym, że na drodze nie zmieści się auto osobowe... Poza tym, dojedziecie tak blisko, jak się da. Zawsze przecież w ostateczności można zostawić auto kilkaset metrów wcześniej. Ale mam wrażenie, że nie będzie to potrzebne.
Pozdrawiam


Dziękuję za cenne podpowiedzi. Proszę podaj adres www z opisem drogi do tej jaskini. Pozdrawiam serdecznie.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 14.06.2009 23:17

Ela50 napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Witam, nie byłam, ale na www jest dość szczegółowy opis drogi.. Na końcu jest "makadam" czyli droga szutrowa. Zatem, moim zdaniem, to bardziej kwestia wysokości zawieszenia niż gabarytów auta. Nie ma info o tym, że na drodze nie zmieści się auto osobowe... Poza tym, dojedziecie tak blisko, jak się da. Zawsze przecież w ostateczności można zostawić auto kilkaset metrów wcześniej. Ale mam wrażenie, że nie będzie to potrzebne.
Pozdrawiam


Dziękuję za cenne podpowiedzi. Proszę podaj adres www z opisem drogi do tej jaskini. Pozdrawiam serdecznie.

Hm.. To na stronie jaskini http://www.vjetrenica.com/
Klikasz "kako doći", pojawia się "mapka"; pod mapka znajdują się numerki, z których każdy odpowiada jakiemuś kierunkowi, skąd turysta hipotetycznie może dojeżdżać:
i tak:
z pravca (skąd; z jakiego kierunku), preko (przez), vrsta ceste (rodzaj drogi) : magistralna - droga krajowa szybkiego ruchu, makadam- droga szutrowa, uski asfalt- wąska droga asfaltowa); dalej km poszczególnych odcinków (z podziałem na rodzaje drogi) i ogólna długość dojazdu.
Jest też eng. wersja językowa.
Pozdrawiam
Ela50
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ela50 » 17.06.2009 08:14

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Ela50 napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Witam, nie byłam, ale na www jest dość szczegółowy opis drogi.. Na końcu jest "makadam" czyli droga szutrowa. Zatem, moim zdaniem, to bardziej kwestia wysokości zawieszenia niż gabarytów auta. Nie ma info o tym, że na drodze nie zmieści się auto osobowe... Poza tym, dojedziecie tak blisko, jak się da. Zawsze przecież w ostateczności można zostawić auto kilkaset metrów wcześniej. Ale mam wrażenie, że nie będzie to potrzebne.
Pozdrawiam


Dziękuję za cenne podpowiedzi. Proszę podaj adres www z opisem drogi do tej jaskini. Pozdrawiam serdecznie.

Hm.. To na stronie jaskini http://www.vjetrenica.com/
Klikasz "kako doći", pojawia się "mapka"; pod mapka znajdują się numerki, z których każdy odpowiada jakiemuś kierunkowi, skąd turysta hipotetycznie może dojeżdżać:
i tak:
z pravca (skąd; z jakiego kierunku), preko (przez), vrsta ceste (rodzaj drogi) : magistralna - droga krajowa szybkiego ruchu, makadam- droga szutrowa, uski asfalt- wąska droga asfaltowa); dalej km poszczególnych odcinków (z podziałem na rodzaje drogi) i ogólna długość dojazdu.
Jest też eng. wersja językowa.
Pozdrawiam

Dziękuję i przepraszam za fatygę, widać niezbyt dokładnie przejrzałam tą stronę, a tam jak " wół " napisane to czego szukałam.
Pozdrawiam gorąco, choć u nas zimno, dziś tylko 12 stopni.
Ela50
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ela50 » 26.06.2009 10:43

Ela50 napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Ela50 napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Witam, nie byłam, ale na www jest dość szczegółowy opis drogi.. Na końcu jest "makadam" czyli droga szutrowa. Zatem, moim zdaniem, to bardziej kwestia wysokości zawieszenia niż gabarytów auta. Nie ma info o tym, że na drodze nie zmieści się auto osobowe... Poza tym, dojedziecie tak blisko, jak się da. Zawsze przecież w ostateczności można zostawić auto kilkaset metrów wcześniej. Ale mam wrażenie, że nie będzie to potrzebne.
Pozdrawiam


Dziękuję za cenne podpowiedzi. Proszę podaj adres www z opisem drogi do tej jaskini. Pozdrawiam serdecznie.

Hm.. To na stronie jaskini http://www.vjetrenica.com/
Klikasz "kako doći", pojawia się "mapka"; pod mapka znajdują się numerki, z których każdy odpowiada jakiemuś kierunkowi, skąd turysta hipotetycznie może dojeżdżać:
i tak:
z pravca (skąd; z jakiego kierunku), preko (przez), vrsta ceste (rodzaj drogi) : magistralna - droga krajowa szybkiego ruchu, makadam- droga szutrowa, uski asfalt- wąska droga asfaltowa); dalej km poszczególnych odcinków (z podziałem na rodzaje drogi) i ogólna długość dojazdu.
Jest też eng. wersja językowa.
Pozdrawiam

Dziękuję i przepraszam za fatygę, widać niezbyt dokładnie przejrzałam tą stronę, a tam jak " wół " napisane to czego szukałam.
Pozdrawiam gorąco, choć u nas zimno, dziś tylko 12 stopni.


A ja wracam jeszcze do pytań odnośnie dojazdu do jaskini Vjetrenica. Na stronie WWW jaskini znalazłam ta „ mapkę” i numerki dróg do wyboru przez turystów. Jest też dopisek „ Uaga: Droga nr 1 jest tylko dla mieszkańców - granica państwa bez odprawy celnej " Ta droga to Dubrownik - Slano.
Mnie zaś interesuje droga nr 6 z Neum do jaskinie, ale mapka pokazuje ją również przez Slano. I moje pytanie, czy w związku z tym, że nr 1 przez Slano jest tylko dla mieszkańców, to czy droga nr 6 z Neum przez Slano będę mogła przekroczyć granicę. Na wypoczynku będę w Neuma i tą droga do Vjetrenicy byłoby najkrócej, mapka podaje 44 km.
Kasiu Głydziak Bojić może mogłabyś coś na ten temat mi odpowiedzieć, albo ktoś z forumowiczów kto coś na ten temat wie.
Pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do Bośnia i Hercegowina - Bosna i Hercegovina



cron
Co warto zobaczyć i gdzie się przenocować w BiH ? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone