Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ciovo, Trogir, Slatine, Mastrinka, Okrug, Arbanija 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bartekj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 27.05.2009
Ciovo, Trogir, Slatine, Mastrinka, Okrug, Arbanija 2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekj » 21.07.2009 08:15

Witam - pierwszy raz piszę fotorelację, więc proszę o wyrozumiałość :) nie mam zdolności rozpisywania się ale spróbuję coś napisać...
Njapierw może pkażę zdjęcia...

Obrazek
W drodze - Chorwacka autostrada

Obrazek
Widok z kwatery na lotnisko w Splicie nocą

Obrazek
Widok z mostu w Trogirze

Obrazek
Wodospady KRK

Obrazek
Plaża obok Kościoła Sveti Kriz

Obrazek

Obrazek
Ciovo - droga do Trogiru

Obrazek
Jedna z wielu pięknych willi na wyspie

Obrazek
Palma na zboczu

Obrazek
Widok z wyspy w stronę Slpitu

Obrazek
Piękny kwiat, ale nie wiem jak się nazywa

Kolejne zdjęcia w dalszej części....


A teraz opiszę gdzie byłem i co widziałem ;)
Na początek może opiszę przygodę z samochodem, wyruszyliśmy z Wałbrzycha i dojeżdżając do Kodzka (jechaliśmy na granicę w Boboszowie) okazało si, że klima działa, ale nie ma gazu - uleciał sobie - było ogromnie gorąco - pomyśleliśmy, jak w Polsce mnie dajemy rady no to w Chorwacji to odpłyniemy... w Kłodzku nabiliśmy i muszę powiedzieć, że całkiem inaczej się jechało w cudownym chłodziku ;)
Zaczęło się od miejsca przeznaczenia czyli wyspa Ciovo, piękna wyspa z przepięknymi krajobrazami, mieliśmy kwaterę zamówioną prze internet - okazało się, że kwatera leży w połowie wyskokości wyspy - uff było ciężko pod górkę, ale byliśmy bardzo zadowoleni (nie może tego powiedzieć Pan Leszek - również użytkownik forum, którego serdecznie pozdrawiam, spotkaliśmy się na miejscu ale właścicielka wobec niego nie zachowała się wporządku... szczególy od Pana Leszka;) ja nie mogłem narzekać).
WIęc jak pisałem mieliśmy pod górkę sporą, willa nena www.trogironline.com/villanena znajduje się w okolicy kościoła Sveti Kriz - w odległości około 300m od niego w lini prostej. Plaża obok kościoła całkiem przyzwoita, ale śmieszne było to, że prysznic był.. ale za 2 kuny ;) na innych gorszych były za darmo...
Kolejne miejsce na wyspie, które zwiedziliśmy to plaża w Okrug Gornji - tam bardzo piękna długa plaża z długim deptakiem wzdłuż niej, na końcu obok przystani jachtowej znajdowała się fajna restauracyjka z wystawioną lodówką na lody, przepyszne były ;)
Kolejny zwiad to Trogir, nie będę się rozpisywał, bo już tyle o nim było tu napisane, ja tylko dodam, że to miasto ma w sobie ogromny urok i warto go zobaczyć! Te uliczki wąskie, są też dobre lody ;) no i ta aleja z palmami przy samym porcie bajkowy widok!

CDN
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.07.2009 10:56

To ja się wpiszę pierwszy - pisz śmiało dalej. Masz we mnie kibica.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 21.07.2009 12:15

Czytam, czytam i czekam na cdn bo będziemy kilka dni w okolicach Trogiru i każda informacja będzie cenna :)
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 21.07.2009 12:21

J też czekam z niecierpliwością:)
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 21.07.2009 12:46

Chętnie obejrzę miejsca w których byłam :lol:
hortus
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 18.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) hortus » 21.07.2009 14:12

Też się przyłączę. Warto powspominać. :D
hala_t
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hala_t » 21.07.2009 15:29

Od 1VIII tez będę w willi Nena na Ciovo, więc z wielką ciekawością czekam na dalsze relacje. Pozdrawiam :)
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 21.07.2009 15:35

Ja też zajmuję miejsce w czytelni.... :D :D :D
makek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) makek » 21.07.2009 16:54

Witam wszystkich forumowiczów.
Również proszę o kontynuację tematu. W sierpniu jedziemy w tą okolicę, więc mile widziane wszelkie informacje.
pozdrawiam
bartekj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekj » 21.07.2009 20:14

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie, dzięki Waszym wpisom mam motywację pisania dalej ;)

hala_t napisał(a):Od 1VIII tez będę w willi Nena na Ciovo, więc z wielką ciekawością czekam na dalsze relacje. Pozdrawiam :)

To świetnie, bardzo ładna willa, tylko ta góra pod któą trzeba podjechać na 1 biegu bo inaczej nie da rady, no i mały kłopot jest ze znalezieniem jej ale dasz radę, proszę pozdrów od nas Panią Nenę i drugą Panią (to chyba jej córka) - my mieszkaliśmy w apartamencie Tommy, to pokoik zrobiony z garażu (cena adekwatna do miejsca) ale bardzo przyzwoicie zrobiony ;) niczego więcej nie potrzebowaliśmy z żonka i 2,5 letnim synkiem. Garnki, sztućce, kuchenka elektryczna z okapem i łazienka z WC no i pokoik z wielkim łożem, dla dziecka przywieźliśmy łóżeczko turystyczne i było wporządku. Jeśłi chodzi wogóle o okolicę najbliższą to po drugirej stronie na lądzie jest lotnisko w Splicie - latają samoloty, helikoptery non stop, jest głośno ale idzie się przyzwyczaić ;). Do kwaterki przychodziliśmy tylko na obiadek i wieczorem przed snem, a tak cały dzień "szwędaliśmy" się po plażach ;) albo zwiedzaliśmy, bo byliśmy w Parku KRK i na Makarskiej ;) że nie wspomnę o Trogirze i Okrugu (do którego zdecydowaliśmy się śmiało przejść przez szczyt wyspy drogą... ufff ponad 6km)

No to dalej zdjęcia:

Obrazek
Krabik ;) na wyspie roi się ich pełno - uciekają jak zobaczę człowieka, trzeba powoli podchodzić, są bardzo sympatyczne :)

Obrazek
Widok na Trogir z wyspy

Obrazek
W drodze na Makarską

Obrazek
Makarska

Obrazek
Plaża na Makarskiej



Podczas całego naszego pobytu - upały rano jak wstawałem to szybko biegłem do samochodu patrzeć na temperaturę - średnio (w cieniu oczywiście) z rana ok 8:30 temperatura 26/27st., w południe hmmm 42! wieczorem około 20:00 33st.
Była jedynie jedna noc kiedy padało - popadało ok. 2h i koniec rano troszkę jakby chłodniej, wyszedłem z pokoju spoglądając na chmury... zauważyłem po mojej prawej stronie (w kierunku południa Chorwacji) wielkie chmury ale lekko jakby się przebijało słońce 9wiatr wiał właśnie w tą stronę) gdy spojrzałem w lewą stronę (na północ) ukazało się błękitne piękne niebo, po kilku minutach już było nad nami ;) więc padła decyzja, że dziś zwiedzimy Makarską, momo to, że chmury w tamtą stronę właśmnie wędrowały, ale na północ już byliśmy wcześniej na wodospadach KRK, więc nic ciekawego "w zasięgu ręki" nie było w tamte strony... Wyruszyliśmy na Makarską, oczywiście korki ogromne przy moście w Trogirze (sobota) gdy się wydostaliśmy to podziwialiśmy widoki jak góry schodziły się z wybrzeżem im dalej na południe tym bliżej... już od Omiś tak się zaczęło - widoki przepiękne, ale wiało ogromnie aż autem rzucało, właśnie przy Omiś najwięcej, chcięliśmy wstąpić do Baśka Voda ale jakoś nie było miejsca gdzie stanąć i zrezygnowaliśmy, od razu do Makarskiej, stanęliśmy na osiedlu pod csamymi górami, zostawiliśmy auto aby nie płacić za parking i poszliśmy oglądać słynną Makarską... jako "zieloni" nie spoglądnęliśmy na mapkę i poszliśmy na przystań potrową (z drugiej strony półwyspu z kolumną Sveti Piotr (o ile pamiętam) myślęliśmy że to cała Makarska :) zdziwiliśmy się, że tak się nią zachwycają... a plazy nie było hmmm... pokręciliśmy się po miasteczku, zjedliśmy coś w barze no i mieliśmy się zbierać do samochodu, ale poszliśmy dalej - patrzymy... a tu deptak, pełno ludzi, sklepików itd... wyczułem ogromną plażę :) tak to było to ogromna plaża przepiękny widok wody, najładniejszy chyba jaki widziałem w Chorwacji taki szmaragdowy, no coś wspaniałego, jedyny mankament to igły unoszące się na wodzie, bo za samą plażą znajdują się sosny... Ogólnie Makarska bardzo nam się podobała, ten deptak wzdłuż całej plaży którym się idzie i obserwuje ludzi na plaży a z drugiej strony w niedalszej odległości zaraz za budynkami stoją ogromne góry jak ściany! To trzeba zobaczyć...

CDN - napiszę więcej o samej wyspie Ciovo
hala_t
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hala_t » 22.07.2009 08:45

Dzięki za informacje o willi Nena. Górek się nie boimy, bo te nasze (polskie) nie sa nam obce... :wink: Jestem ciekawa, czy korzystaliscie z połączenia tramwajem wodnym Slatine-Split(ew. Trogir)?, bo coś o takim alternatywnym sposobie podróżowania czytałam na forum... Czy znaleźliście jakąs fajną winiarnię, gdzie sprzedają wino na wynos? Oczywiście gospodarzy pozdrowię ( czy mówią po angielsku?)...
Twoje relacje czyta się z wielką przyjemnością. Pozdrawiam! :D
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 22.07.2009 09:38

tez sie wpisuje do czytelni i opisuj nie ważne że na forum już jest i tak z twojego punktu widzenia będzie inaczej przykładem masz chociażby Makarska :wink:
bartekj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekj » 22.07.2009 15:24

Jeśli chodzi o samą wyspę Ciovo - zwiedziłem ją od Arbaniji po sam koniec za Slatine, zaś z drugiej strony doszedłem tylko do Okrug Gornji - sławna plaża gdzie występuje 70% polaków ;)
od willi Nena jest do Trogiru około 2,5km, często chodziłem tędy z wózkiem, jest troszkę niebezpiecznie, bo chorwaci jażdżą jak szaloni i często trąbią bez powodu (chyba to lubią, trąbią jak się gdzieś zbliżają, kogoś pozdrawiają i wogóle trąbią bo trąbią) - tym trąbieniem nieraz mnie wystraszyli podczas mojej przechadzki wzdłuż drogi na Trogir, bardzo mnie to denerwowało bo człowiek się zrywał i nie wiedział co się dzieje myślałem, że we mnie już wjeżdża a tymczasem oni przejeżdżali obok :evil:
Na moście łączącym wyspę z miastem (z głóną częścią Trogiru, która także jest wysepką) miałem spotkanie ze skuterem, stojąz w korku na moście obok w drugą stronę stał autobus i nie było praktycznie miejsca a te motorowerki jeden za drugim się cisnęły i któyś z kolei przetrącił mi lusterko - na szczęście nic się nie stało a on jakby nic się nie stało pojechał sobie dalej. Moja rada na moście (a wogóle to wszędzie tam gdzie jest wąsko i korek) najlepiej trzymać się samej krawędzi jezdni aby prawie ocierać oponami o krawężniki, bo w przeciwnym wypadku skuter porysuje auto!!!

Ciovo- na początku wjazdu na wyspę jest Mastrinka- plaża główna tej miejscowości nie jest zbyt ciekawa jeśłi chodzi o podłoże (są tam kamienie dość duże na plaży i w wodzie również, raz tam się kąpałem - no taka standardowa plaża wyspy...
Kolejne miasteczko (wieś czy jak zwał tak zwał) to Arbanija (willa Nena właśnie mieści się na samym końcu Mastrinki jakieś 250m przed tabliczką końcową, ostatni duży, oznakowany strzałkami zakręt z lustrem - tam trezba skręcić pojechać jakieś 100m w górę po czym przed transformatorem skręcić w prawo i potem do samego końca na sam szczyt drogi 8O )

w Arbaniji jest fajna, szeroka, dość długa plaża o której pisałem wcześniej ale niestety bez prysznica, jest zato dużo cienia i słońca do wyboru, do koloru i fajnie wygląda plaża jest zadbana ( na panoramie widać plażę za parasolem, natomiast w stronę kościoła jest fajny cypel - któey ma bardzo fajne zejście do wody po schodkach potem w wodzie są bialutkie kamyczki drobniutkie i gdy się kończą to już jest przepaść ;) fajne zejście do pływania polecam serdecznie tylko uwaga brak kompletnie cienia - można się usmażyć na słoneczku ;)

Obrazek

synek był w siódmym niebie na niej bo tam jest taka betonowa płyta i cieszył się jak udało mu się przejść w koło niej a miał wodę po szyję ;) , bar jest ale nie liczyć można na nic do jedzenia, cennik jak litania - jak coś się wybierze to mówią "nema", hot-doga nie polecam: ogromna bagietka wysmarowana ketchupem i malutka paróweczka niezbyt smaczna - wyglądało to tak < --- > gdzie "<>" to bułka a "-" to paróweczka, której szukałem w tym hot-dogu ;)
Dalej następny bar za kościołem w stronę Slatine jest już bardziej OK dobra pizza (32kn o ile pamiętam) choć (jak wszystko u nich) nie duża i cieniutka, zamówiłem równierz to:
Obrazek
Troszę nadgryzione ;) ale widać co w środku - jak się nazywa to nie pamiętam nieststy - ale to ich narodowe chyba jedzonko - ponoć z baraniny, mi to nie smakowało...
tutaj jeszcze wspomniana pizza + sardynki z grila, żona była zachwycona
Obrazek
Obrazek

A widok z baru na plażę był taki:
Obrazek

plaża za kościołem (powyżej na zdjęciu) była mała z pomostem, ale słońce tam szybko zachodziło i była zasieniona, więc nieatrakcyjna
Dalej w stronę Slatine jest marker Ribola (mały), z kolejną plażą, na którą chodziliśmy tylko o zachodzie słońca bo ładny widok kamienie a pomiędzy nimi malutkie kamyczki tzw lastryko)
Dalej za marketem niedaleko kolejny market Tommy, już większy - tam robiliśmy zakupy ;)


CDN
lunek1
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lunek1 » 24.07.2009 20:59

Też się Witam i czekam na cd wyjeżdzamy na ciovo 31 lipca do okrug gornji pozdrawiam :D
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 24.07.2009 21:09

Czekam na dalszą relację.
Pozdrawiam. :lol:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Ciovo, Trogir, Slatine, Mastrinka, Okrug, Arbanija 2009
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone